Bu madde yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara


Kurtlar Vadisi Pusu
Kurtlar Vadisi
Kurtlar vadisi Afis.png
Kurtlar Vadisi Pusu Temsili Afiş
Format Televizyon Dizisi
Tür Aksiyon, Derin Devlet, Mafya
Senarist Murat Koca
Cahit Kayaoğlu
Selma Hacıosmanoğlu
Yönetmen Sadullah Şentürk (1-51, 71-93)
Zeynep Günay Tan (52-57)
Zübeyr Şaşmaz (58-70)
Alican Gebeş (94-99, 162-171)
Selahattin Sancaklı (100-128)
Onur Tan (129-161, 172-229)
Doğan Ümit Karaca (230-)
Oyuncular Necati Şaşmaz
Defne Samyeli
Cahit Kayaoğlu
Erhan Ufak
Ertan Saban
Görkem Sevindik
Gaye Gürsel
Ertuğrul Şakar
Tema müziği bestecisi Gökhan Kırdar
Açılış müziği Kurtlar Vadisi Jenerik Mix
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 10
Bölüm sayısı 265 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Sadi Canpolat
Yapımcı Pana Film
Mekân İstanbul
Sinematograf Mustafa Kuşçu
Gösterim süresi 120 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Show TV (2007 - 2009)
Star TV (2009 - 2010)
TNT (2011 - 2012)
atv (2010 - 2011, 2012 - 2014)
Kanal D (2014-)
Resim formatı HDTV
Ses formatı Stereophonic
Yayın tarihi 19 Nisan 2007
Durumu Yayında
Kronoloji
Önce gelen Kurtlar Vadisi (2003-2005)
Kurtlar Vadisi Terör (2007)
Dış bağlantılar
Website

Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003'te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007'de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akman'ın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi.

19 Nisan 2007'de Show TV'de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV'de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV'ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçti. 7. ve 8. sezonda atv'de yayınlandı. 9. sezondan beri Kanal D'de yayınlanmaktadır.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi'nin 2.sezonu başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlanacağı günden bahsedilirken "Kendi gününde, kendi saatinde." (Perşembe 20:00) tabiri kullanılır.

Konu

Kurtlar Vadisi Pusu'da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çeteler vardır. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar'ın ekibinin buluşma noktası Türkiye'dir.

Sinopsis

Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT'nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli heyetten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direkt temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye'nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarlar Heyeti'nin hükümlerini yerine getirme ve bu gizli heyeti her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polat Alemdar'ın yanında özel bir ekibi vardır. Polat Alemdar, 2003 yılından beri yanın olan sağ kolu Memati Baş, sol kolu Abdülhey Çoban ve Güllü Erhan kendisinin kemik kadrosuydu. Polat Alemdar; kemik kadrosunun yanında Nevzat Yakışırbey, Pürmüz Hasan, Eren Eylül gibi eski yüzleri de bulundururken Kazım Çarman ve Cahit Kaya gibi yeni yüzlere de ekibinde yer vermiştir. Ancak, bu ekipten bir çok kişi çatışma ve suikastlere maruz kalarak hayatını kaybetmiştir. Polat Alemdar'ın şimdiki kemik kadrosu Cahit Kaya ve Güllü Erhan'dan oluşmaktadır. Ayrıca Siyah Sancak Timi'de bu milli davada ilerlemek için Polat Alemdar'ın yanında yer almaktadırlar.

Polat Alemdar; Sömürgeciler'in Türkiye üzerinde oynadıkları oyuna son vermek için büyük bir operasyonla, Kripteks'teki belgeleri ifşa ederek sömürgeci güçlerin dünyadaki dengelerini değiştirmeyi, büyük sırları ortaya çıkarmayı hedeflemiştir. Bu durum Polat Alemdar ve Amon’un 2005 yılında, Los Angeles'da yaptığı anlaşmanın bozulmasına, iki gücün karşı karşıya gelmesine sebep olmuştur. Polat Alemdar’ın hamlesi dünyada büyük bir ses getirmiş ve Piramit Operasyonu başlatmıştır. Sömürgeci Güçler yeni planlar içerisine girerek Polat Alemdar’ı çıkmaza sokmaya çalışmaktadırlar. Polat Alemdar ise meydan okuduğu küresel güçler ve hanedanlardan ülkesini korumak için bütün dostlarıyla birlik olur.

Tema

Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. Sekizinci ve dokuzuncu sezonlarda ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.

Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler

 • İhtiyarlar Heyeti : Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.
 • Kırmızı Kitap : Türkiye'nin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti'nin korumasındadır.
 • Soy Kitabı : Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.
 • Aksaçlı : İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve heyete başkanlık eden kişidir.
 • Naib : Aksaçlı'nın bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir.
 • Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT) : Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayrıresmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyeti'nin emrindedir. Mevcut başkanı Polat Alemdar'dır.
 • Ulusal Güvenlik Müsteşarlığı : Bütün istihbarat birimlerinin (KGT hariç) bağlı olduğu bir kurumdur, devlet komutası altındadır.
 • Tapınakçılar : Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan, gizli ve evrensel bir örgüttür. Yeni Dünya Düzeni hedefi gütmektedir. Tapınakçılar'ın başka bir amacıda, Armageddon Savaşı'nı başlatmaktır. Bunun için Ortadoğu'yu iç karışıklıklara süreklemişlerdir ve Balkanlar'da da Katolik-Ortodoks Savaşı'nı başlatmayı hedeflemektedirler.
 • Armageddon Savaşı : Tapınakçılar; bu savaşın başlaması durumunda kıyametin gerçekleşeceğine inanmaktadırlar ve bu savaşın başlaması için ellerinden geleni yapmaktadırlar.
 • Yüce Majeste : Tapınakçılar'ın en tepesindeki soylu liderdir.
 • Büyük Efendi  : Tapınakçılar'ın Yüce Majeste'den sonra en yetkili ikinci ismidir.
 • Büyük Üstad : Tapınakçılar'ın Büyük Efendi'den sonra en yetkili üçüncü ismidir.
 • Armageddon Timi : Tapınakçılar'a bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar. Mevcut lideri Ozi'dir.
 • Marcus Timi : Tapınakçılar'a bağlı olan bir timdir. Yüce Majeste'nin ölümü üzerine Tapınakçılar Türkiye'deki Etkinliğini sürdürmek için Marcus Timi'ni Türkiye'ye getirmişlerdir. Mevcut lideri Gölge'dir.
 • Siyah Sancak : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armagedon Timi'ne karşı mücadele verir. Polat Alemdar'ın emri ile Kara tarafından kurulmuştur. Ancak Kara ve bütün tim ŞEDİD örgütü tarafından öldürülünce tim, Polat'ın emriyle Yasin tarafından yeniden kurulur ve mücadelelerine devam etmektedir. Mevcut lideri Yasin'dir.
 • Lion Timi : İngiliz-İsrail ortaklığında kurulmuş olan bir timdir. Bu tim Royal Army'ye (İngiliz Kraliyet Ordusu) bağlıdır. Brandon tarafından kurulmuştur. Mevcut lideri John Smith'dir.
 • Siber Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Siber güvenlikten sorumludur. Mevcut lideri Erdem'dir.
 • Finansal Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Küresel sermaye savaşlarında ülkenin yararına çalışan bir kurumdur.
 • ŞEDİD : Suriye ve Irak'ta birçok bölgeyi kontrol etmektedir. Gelmiş geçmiş en güçlü ve en zengin terör örgütüdür. Sadık Biritani tarafından yönetilmektedir. Gerçek yaşamdaki IŞİD'i temsil etmektedir. Yeni halifesi John Smith'dir.
 • Rasadi Muhafızları : Soy Kitabı'nın muhafızları olan ekiptir. Kim oldukları ve nerede oldukları kimse tarafından bilinmemektedir. Soy Kitabı gerekli olmadıkça ortaya çıkmazlar.
 • Tanrı Dağı : Türkler'in en eski geleneğidir, ölenler Tanrı Dağı'na uğurlanır.
 • Kutsal Kurtarıcı : Tapınakçılar'ın tanrı olarak taptığı Baphomet onların kutsal kurtarıcısıdır.
 • Sömürgeci Güçler : Coğrafi Keşifler ile birlikte güçlenen hanedanlardır. Başta Britanya İmparatorluğu'nu yöneten hanedan olmak üzere birçok sömürgeci devleti yöneten hanedanlar, sömürgeci güçlerdir. Bu hanedanlar çok uzun zamandan beri vardılar ancak Coğrafi Keşifler ile birlikte güçlenince kendilerini iyice belli etmeye başladılar. Sömürgeci güçleri oluşturan hanedanlar Coğrafi Keşifler'den önce dünyanın %9'na hakimken keşiflerle dünyanın %82'sine hakim oldular. 1914-1918 yılları arasında gerçekleşen 1. Dünya Savaşı'nda sonra bu hanedanların tarihe karıştığına herkes inanmıştı. Ancak sadece savaşta yenilen devletlerin hanedanları tarihe karışmıştı. 1. Dünya Savaşı'ndan galip çıkan devletlerin hanedanları ise bu yolla kendilerini gizlemişlerdir. Polat Alemdar'ın, Kripteks'teki belgeleri açıklaması sonucu başlayan Piramit Operasyonu ile bu güçler biraraya geldiler ve Tapınakçılar aracılığıyla İhtiyarlar Heyeti ile büyük bir savaşa girdiler.
 • Ocaklar : 1. Dünya Savaşı başlayınca Osmanlı Devleti, daha iyi bir savunma yapabilmek için merkez olan İstanbul'u güçlü tutmuştur ve Rumeli ile Arap Yarımadası'ndaki topraklarda yeni devletler kurmuştur. Osmanlı Devleti, bu devletlerde kurulan, toplam sayıları 52 olan ocaklar aracılığıyla gene bu devletlere hakim olmuştur. Ocaklar, Anadolu'daki Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında çok büyük rol oynamıştır. Bu ocaklar, Cumhuriyet Dönemi'nde de varlıklarını korumuşlardır ve günümüze kadar gelmişlerdir. Ömer Baba'nın ölümüyle, Ocaklar'ın İstanbul Sır Katibi Süha Tarık, Ocaklar'ın Baş Sır Katibi'nin Ömer Baba olduğunu Polat'a bildirmiştir. Gene Süha Tarık, Ömer Baba'nın gizli vasiyetini açıklamıştır. Ömer Baba; gizli vasiyetinde Ocaklar'ın liderliğinin Polat'a verilmesini istemekteydi. Süha Tarık, Ocaklar'ın uzun süredir var olmasına rağmen önemli bir icraat gerçekleştirememesinin sebebi olarak, Ocaklar'ın başına geçerek düşmanlarla mücadele edecek birinin bulunmadığını ancak Piramit Operasyonu ile Polat'ın, bu görevi yapabileceğinin anlaşıldığını da Polat'a bildirmiştir. Böylece Polat bunu kabul etmiştir ve Ocaklar'ın başına geçmiştir. Ocaklar'ın başındaki mevcut lider Polat Alemdar'dır.
 • Gladio : Soğuk Savaş döneminde kurulmuş olan büyük bir derin devlet teşkilatlanmasıdır. Türkiye'de en aktif dönemi 1960-1980 arası olmuştur. En önemli temsilcileri ise İskender Büyük, Aron Feller, Bülent Fuat Aras vb. kişilerdir.
 • Kurtlar Konseyi : Mafyanın en tepesinde ki birimdir. 1983 yılında Mehmet Karahanlı'nın baronluğunda kurulmuştur ve en etkili yılları 2003-2005 arası olmuştur. Konsey, son üyesi Laz Ziya'nın 2005 yılında vefatıyla dağılmıştır. Polat Alemdar'ın ilk görevi bu konseyi çökertmek olmuştur ve Polat Alemdar, görevini başarıyla tamamlamıştır. Tapınakçılar, Vahap Kuzuzade'nin oğlu Fehmi Kuzuzade'ye konseyi yeniden kurmasını emretmiştir ve Fehmi, çok geçmeden konseyi yeniden kurmuştur. Konseyin başındaki mevcut baron, Fehmi Kuzuzade'dir.

Sezon Bilgileri

 • 1. Sezon (2007) Show TV
 • 2. Sezon (2007-2008) Show TV
 • 3. Sezon (2008-2009) Show TV
 • 4. Sezon (2009-2010) Star TV
 • 5. Sezon (2010-2011) atv
 • 6. Sezon (2011-2012) TNT
 • 7. Sezon (2012-2013) atv
 • 8. Sezon (2013-2014) atv
 • 9. Sezon (2014-2015) Kanal D
 • 10. Sezon (2015-2016) Kanal D

Karakterler

Karakterler

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Necati Şaşmaz Polat Alemdar 1- 2005 yılında vefat eden ünlü mafya babası ve iş adamı Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz oğludur. Aynı zamanda 2004 yılında vefat eden eski KGT Başkanı Aslan Akbey'in öğrencisidir. Resmi kayıtlarda Ali Candan (2003) ve Polat Alemdar (2012) ölüdür. Öz babası Mehmet Karahanlı, eskiden Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı istihbaratçılarından biriydi ve Aslan Akbey ile birçok başarılı operasyona imza atmıştı. Ancak en son ki görevlerinde, Karahanlı'nın gözünü para ve güç bürümüş ve böylece Karahanlı ihanet etmiştir. Karahanlı, Filistinliler'in kaldığı bir mülteci kampında silahların bulunduğunu İsrail'e ihbar etmiş ve bunun üzerine İsrail, kampı bombalamıştır. Bombalama sırasında kampta olan Aslan Akbey'in kız kardeşi ölmüştür. Aslan Akbey, bunun intikamını almak için Karahanlı'nın oğlu olan Efe Yakup Karahanlı'yı kaçırmıştır ve yetimhaneye vermiştir. Daha sonra Aslan Akbey; Efe Yakup'un, yetimhaneden evlatlık almak isteyen Ömer Candan ve Nazife Candan çiftine verilmesini sağlamıştır. Ömer Candan ve Nazife Candan, Efe Yakup'a Ali ismine vermiş, böylece Efe Yakup Karahanlı, Ali Candan olmuştur. Ömer Candan ve Nazife Candan tarafından büyütülen Ali Candan, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirmiş ve bir diplomat olmuştur. Ali Candan, ne kadar diplomat gibi görünse de bir istihbaratçıydı ve bir çok ülkede başarılı operasyonlar yapmıştır. En son Kosova'da iken, Aslan Akbey tarafından yurdu çağrılmıştır ve en zor görev olan Kurtlar Vadisi Operasyonu görevini almıştır. Bunun için Ali'nin, ameliyatla yüzü değiştirilmiş ve bir trafik kazasında yanarak öldü şeklinde gösterilmiştir. Ve Ali'ye, yeni kimlik olarak Polat Alemdar kimliği verilmiştir. Böylece Ali Candan, Polat Alemdar olmuştur. Kurtlar Vadisi Operasyonu'nda amaç, mafyanın en tepesindeki güç olan Kurtlar Konseyi'nin çökertilmesidir. Polat Alemdar, görevini başarılı bir şekilde tamamlamış ve Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'nin yanında Rus Konseyi, Pala ve ekibi gibi başına buyruk istihbaratçıları, Kirve gibi birçok zararlı grubuda yok etmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'ni çökerttikten sonra Los Angeles'a giderek Dünya Baronu Amon ile görüşmüş, Amon Polat Alemdar'a birlik olmaya teklif etmiş ancak Polat bunu kabul etmeyerek Türkiye'ye dönmüştür. 2007 yılından itibaren İskender Büyük, Ersoy Ulubey, Aron Feller, Cevat Akarsu vb. birçok düşmanıyla mücadele etmiş ve bunları yenmiştir. Bunlarla beraber KGT Başkanlığı'na yükselmiş, daha sonra İhtiyarlar Heyeti ile tanışmıştır. İhtiyarlar Heyeti'nin eski başkanının parkta sırtına ok atılarak öldürülmesi sonucu heyetin hain üyesi Sencer Bey, İhtiyarlar Heyeti'nin başına geçmiştir. Sencer Bey, hem Polat Alemdar'ın sağ kolu Memati Baş'ı öldürtmüş hem de Polat Alemdar'ın KGT Başkanlığı görevinden azledilmesine sebep olmuştur. Polat Alemdar, KGT Başkanlığı'ndan azledilince devletle arasındaki tüm ipler kopmuştur. Daha sonra Sencer Bey'in tüm pisliklerinin ortaya dökülmesi ve öldürülmesiyle KGT Başkanlığı'na geri dönmüştür. Suriye'de, örgütle bir çatışma sırasında eve atılan roket sonucu yüzü yanmış ve böylece yoluna Maskeli Fedai olarak devam etmiştir. Daha sonra ameliyat olmuş ve yüzü iyileşmiştir. Poyraz Kaleli'nin İhtiyarlar Heyeti'ni deşifre etmesiyle eski İhtiyarlar Heyeti'nin üyeleri ortadan kaldırılmış ve Soy Kitabı'ndaki bilgilere dayanılarak yeni heyet oluşturulmuştur. Polat Alemdar, yeni heyeti bilen tek kişiydi ve bu sebeple kendisinin öldürülmesini istemiştir. Akif, tam Polat'ı boğarken İhtiyarlar Heyeti, Polat'ın öldürülmesini engellemiş ve Polat Alemdar, Aksaçlı olmuştur. KGT Başkanı ise Akif olmuştur. Polat Alemdar, her yere öldüğünün duyrulmasına sağlamıştır ve böylece herkes Polat'ın öldüğünü sanmıştır. Polat Alemdar, sonradan ailesi ve Abdülhey, Cahit, Güllü Erhan, Zülfikar Ağa, Hüsnü Yalınkılıç gibi dostlarına kendisinin ölmediğini göstermiştir. Can dostu Abdülhey Çoban'ın ölümüyle beraber kendisini deşifre edip Aksaçlılık görevini Hoca'ya devretmiş ve sahalara geri dönmüştür. Abdülhey'in ölümüyle Polat Alemdar'ın, 2005 yılında Amon ile yaptığı anlaşma Amon tarafından bozulmuştur. Polat Alemdar, 13 yıl önce 11 Eylül 2001 tarihinde İkiz Kuleler olarak adlandırılan merkezin bombalanmasıyla varlığını ortaya koyan küresel güçlerin dünyayı nasıl yönettiğini, sistemlerini, işbirlikçi teşkilatlarını tüm dünyaya duyurmaya karar verir. 2005 yılında Elif Eylül'ün defni sırasında Polat'ın eski adamı Nevzat tarafından Elif'in mezarına atılan ve böylece burada gizlenen, bizzat Mehmet Karahanlı tarafından yazılan Kripteks adında şifreli kutudaki belgeleri tüm dünya ülkelerine bildirdi ve böylece Piramit Operasyonu başladı. Tapınakçılar'ın her pisliği ortaya döküldü. Bunun üzerine FBI, MOSSAD, CIA başta olmak üzere tüm dünyada Tapınakçılar'a karşı operasyonlar başlatıldı. Polat, anlaşmanın bozulmasından dolayı Amon'u Türkiye'ye davet etmiştir. Bunun üzerine Amon, İstanbul'a gelmiş ve Polat ile Ayasofya'da görüşmüştür. İngiliz RA (Royal Army) teşkilatına hizmet eden Brandon ise bu görüşmenin Amon ile Polat Alemdar'ın anlaşması olarak düşündüğünden Polat Alemdar'a karşı cephe almıştır. Polat Alemdar, mücadelelerine devam etmektedir ve Tapınakçılar'ın yanında son zamanlarda güçlenen terör örgütü ŞEDİD ile de mücadele etmektedir. Polat, üvey babası Ömer Candan'ı kaybetmesiyle büyük bir sarsıntı geçirirken Brandon, Polat ve Siyah Sancak Timi ile ilgili yalan haberler yayınlatmış ve böylece Siyah Sancak Timi terör örgütü ilan edilmiştir. Polat hakkındaysa kırmızı bülten çıkarılmış ve INTERPOL tarafından tüm dünyada aranmaya başlanmıştır. Bu yüzden Polat, kaçak durumuna düşmüştür. Bir süre dağlarda, yeni KGT Ofisi'nin hemen yanında olan KGT'ye ait bir sığınakta saklanmıştır. Safiye'nin dostu Martin ise, Safiye'yi ziyarete geldiği sırasında Nazife Hanım'ın kalp ilaçlarını değiştirmiştir ve bu yüzden kalp krizi geçiren Nazife Hanım vefat etmiştir. Annesi hastaneye kaldırıldığı sırada hastanede olan Polat, polisler tarafından gözaltına alınmış ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Böylece rahat bir nefes almıştır. Brandon'un; Kıbrıs'da ki Türkiye gündemi için izlenecek yol haritasını ve uygulanacak planların belirlebmesi amacıyla düzenlediği toplantının yerini bulmuştur ve operasyon yaparak Brandon'u yakalamıştır. Daha sonra Lion Timi tarafından yakalanan Hoca ile Brandon'u değiş-tokuş etmişlerdir. Değiş tokuştan sonra Brandon'un vücuduna yerleştirttiği bombayı patlatmıştır ve Brandon ölmüştür. Görüşmek üzere Cahit'le buluştuğu esnada Cahit; Tapınakçılar'ın verdiği ilacın etkisiyle Polat'ı bayıltmış ve yanındaki Tapınakçılar, Polat'ı götürmüşlerdir. Polat bu sırada kaçmaya çalışmış ve birçok Lion Timi elemanını öldürmüştür. Ama en son Polat, bir Lion Timi üyesi tarafından uyutucu iğneyle bayıltılmış ve tekrar yakalanarak bir denizaltıya götürülmüştür. Denizaltıdayken bilgisayar vasıtasıyla Yüce Majeste'yle görüşmüştür. Tekrar bir kaçma girişiminde bulunmuştur ve denizaltıdan kaçmayı başarmıştır. Ama denizaltıdan kaçıp çıktığı ada da Tapınakçılar tarafından tekrar yakalanmıştır ve hapsedilmiştir. En son bir tekneyle adadan kaçmıştır ve Sırbistan'a giderek ekibinin, Marko Petroviç'i öldürmesine engel olmuştur. Daha sonra Cahit'le yaptığı bir operasyonla Yüce Majeste'yi öldürmüştür. En büyük düşmanı Gölge'dir. Evlenme teklifini kabul eden Leyla ile evlenmiştir. Ancak Leyla Gölge Tarafından öldürülmüştür.
Defne Samyeli Asya/Zeynep 264- Yurtdışında görev yapmış başaralı bir istihbarat ajanıdır. Gölge'nin emrindedir.
Cahit Kayaoğlu Cahit Kaya 77- Askeri eğitim almıştır. Aynı zamanda Abdülhey Çoban'ın vefat etmesiyle Polat Alemdar'ın yeni sağ kolu olmuştur. Ekip dağılınca İsviçre'ye gitmiştir. Safiye Karahanlı üzerinden Tapınakçılar'a ulaşmış ve içeri sızarak Üstad Ronald'ın güvenini kazanmıştır. Üstad'ı öldürmeyi planlarken düşündüğünden daha büyük bir yapılanmanın içinde olduğunu anlayınca Tapınakçı rolünü oynamaya devam etmiştir. Törenden sonra o artık bir Tapınakçı olmuştur. Lion Timi, bastıkları Ömer Baba ve Nazife Anne'nin evini yakmadan önce Cahit'in, hain olmadığını, Polat Alemdar'ın intikamını almak için (o zamanlar herkes gibi Cahit'de Polat'ın öldüğünü zannediyordu) Tapınakçılar'a sızdığını anlattığı kasedini bulmuşlardır ve bu kasedi Brandon'a teslim etmişlerdir. Brandon, Cahit'in aslında Tapınakçı olmadığını bilen tek düşmanıdır. Üstad Ronald'ı Ömer Baba'nın ölümünden sonra yastıkla boğarak öldürmüştür. İngilizler'in, Türkler üzerinde baskı kurmasından dolayı Tapınakçılar'ı bu savaşa itmeye çalışmaktadır. Brandon'un tuzağı ile tam ele geçirilecekken Tapınakçılar tarafından kaçırılmıştır ve Tapınakçılar'a ihanet eden eski Erdel Baronu'nu öldürmesini karşılığında Yüce Majeste ile görüşmesi kendine teklif edilmiştir. Cahit, baronu öldürdükten sonra bir denizaltıda Yüce Majeste ile görüşecekti. Fakat Brandon; Cahit'in, Tapınakçılar içine intikam için girdiğini anlattığı bir videosunu Martin'e göndermiştir. Martin'de durumu Algis'e bildirince Cahit'in hayla Polat Alemdar'a bağlı olduğu ortaya çıkmıştır ve Cahit Tapınakçılar tarafından hapsedilmiştir. Tapınakçılar'ın verdiği ilaçlar vb. sebeplerle hafızası sıfırlanan Cahit, görüşmek amacıyla buluştuğu Polat Alemdar'ı bayıltarak Tapınakçılar'a teslim etmiştir. Polat'ı alan Tapınakçılar, kendisini öldürmek istemiş fakat Timur, kendisini kurtarmıştır. Daha sonra bayılan Cahit, Timur tarafından hastaneye götürülmüş ve tedavisi bittikten sonra hafızası tekrar yerine gelmiştir. Hafızası tekrar yerine gelince Yasin, Timur ve Akif'le beraber, Polat'ı kurtarmak için operasyona çıkmış fakat Armageddon Timi, ani bir baskınla kendilerini yakalamıştır. Ardından Balkanlar'da, Katolik-Ortodoks Savaşı'nın fitilini ateşleyecek olan Marko Petroviç suikasti görevi Tapınakçılar tarafından kendilerine verilmiştir. Bu görevi yerine getirirlerse Polat'ın koordinatlarını öğrenebileceklerini ama 24 saat içinde görevi yerine getirmezlerse, Polat'ın yanındaki bombanın otomatik olarak patlayacağı kendilerine bildirilmiştir. Daha sonra hep beraber Karadağ üzerinden Sırbistan'a gitmişlerdir ve Marko Petroviç'i yakalamışlardır. Onu tam öldürecekleri sırada Tapınakçılar'ın elinden kurtulan Polat yetişmiştir ve büyük bir savaşa neden olacak bu suikaste engel olmuştur.Polat'la yaptığı operasyon sonucu Yüce Majesteyi öldürmüştür
Erhan Ufak Güllü Erhan 1- 2004 yılında vefat eden ünlü kabadayı Seyfullah Yördem'in öz yeğenidir. Polat Alemdar'ın ekibinde yer alır. Ekibin motivasyonunu sağlar. Bir anlamda ekibin neşe kaynağıdır. Beklenmedik zamanda atak fikirleriyle herkesi şaşırtabilmektedir. İskender Büyük'ün itfaiye arabası ile ezmesi sonucu kaybettiği kolu için kol nakli yapılmıştır.
Ertan Saban Gölge 264- Yüce Majeste'nin intikamı için savaşmaktadır. Polat Alemdar'ın en büyük düşmanıdır. Yaptığı bir operasyonla Akif, Zülfikar Ağa, Aynura, Talha ve Alptekin'i öldürmüştür. Polat'ın karısı Leyla Türkmen'i de öldürmüştür. Marcus Timi'nin lideridir.
Gaye Gürsel Safiye Karahanlı 196- 2005 yılında vefat eden iş adamı ve Türkiye'nin eski baronu Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz kızı, Polat Alemdar'ın öz kardeşidir. Kurtlar Vadisi Operasyonu bittikten sonra Polat Alemdar tarafından Kanada'ya yollanmıştır. Safiye daha sonra İsviçre'ye gitmiştir. Yetim çocuklar anısına İsviçre'de bir vakıfta çalışmıştır. Daha sonra İstanbul'a yerleşmiştir. Tapınakçılar'a ulaşmakta olan Cahit'e yardım etmektedir. Tapınakçılar ile vakıf kurmak için ve yeğeni Elif'e daha yakın olmak için İstanbul'da Polat Alemdar'ın üvey annesi ve üvey babasının yanında kalmaktadır. İnsani yardım amacıyla bir süre Gazze'de bulunmuştur. Bu süre içinde tanıştığı Prens Henry ile aralarında bir ilişki başlamıştır. Elif'in haber etmesiyle bu ilişkiyi öğrenen Cahit, Prens Henry'yi dövmüştür. Safiye Henry ile Cahit arasında kalmıştır.Bir süre Tilki'nin elinde kalan Safiye Polat Alemdarla yapılan takas sırasında kurtulur
Doğa Sakarya Elif Alemdar 129- Polat Alemdar ve 2010 yılında vefat eden Ebru Duru'nun müşterek öz kızıdır. İskender Büyük tarafından kaçırılmış ve annesi Ebru Duru öldürülmüştür. İskender Büyük, Elif'i Aron Feller'e vermiş ve Feller de; Elif'i büyütmesi için onu Margaret Teodora'ya teslim etmiştir. Margaret tarafından büyütülen Elif, annesini Margaret sanmaktaydı. Daha sonra gerçek annesinin Ebru Duru olduğunu öğrenmiştir.
Levent Can Fehmi Kuzuzade 230- 2014 yılında vefat eden eski Türkiye Baronu Vahap Kuzuzade'nin oğludur. Tapınakçılar tarafından, Kuzey Irak'taki petrol işinde Aron Feller yerine Feller'in rakipleriyle işbirliği yaptığı için cezalandırılmıştır ve bir buçuk yıl Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesindeki gizli bir manastırda hapis hayatı yaşamıştır. Daha sonra yine Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesindeki bir tapınakta kendisinin mahkemesi yapılmıştır ve babası Vahap Kuzuzade'nin çabaları ile Yüce Majeste tarafından affedilmiştir. Fakat Cahit, önceden toplantı mekanına yerleştirdiği bombaları patlatınca Cahit ve Üstad Ronald dışında herkes ölmüştür. Fakat Üstad, ağır yaralanmış ve komaya girmiştir. Bu yüzden hem Fehmi hem de Cahit ev hapsine alınmıştır. Üstad uyanınca Fehmi'nin affedildiğini ve Cahit'i, Fehmi'yi tapınağa getirmesi için dışarı gönderdiğini doğrulamıştır. Böylece Cahit ile Fehmi serbest kalmışlar ve İstanbul'a getirilmişlerdir. Fehmi Kuzuzade Türkiye'ye dönünce babasından boşalan Türkiye Baronluğu koltuğuna oturmuştur. Algis'ten aldığı emirle Kurtlar Konseyi'ni yeniden kurmuştur ve konsey üyelerine silah, petrol kaçakcılığı, uyuşturucu ticareti gibi işleri yürütmelerini emretmiştir. Polat Alemdar'ın Bünyamin, Can ve Zaharyas'ı öldürmesi sonrası konseyi yeni isimlerle takviye etmiştir. Fehmi Kuzuzade, eski konseyin üyelerinden Mehmet Karahanlı'nın yaptığı işi yapmaktadır.
Yılmaz Meydaneri Hakkı Bafralı 1 - 128

217 -

2010 yılında vefat eden Turan Kaçgar'ın adamıdır. Turan Kaçgar, Polat Alemdar tarafından boynu kırılarak öldürüldükten sonra, bir süre 2011 yılında vefat eden Aron Feller'in yanında görülmüştür. Feller'in ölümünden sonra ortadan kaybolmuştur. 2014 yılında ise Vahap Kuzuzade'nin adamı olarak ortaya çıkmıştır. Vahap Kuzuzade'nin ölümünden sonra oğlu Fehmi Kuzuzade'nin adamı olmuştur. Hakkı, eski konseyin üyelerinden Kılıç'ın yaptığı işi yapmaktadır.
Doğuhan Güney Yusuf Kuzuzade 234- 2014 yılında vefat eden Vahap Kuzuzade'nin torunu, Fehmi Kuzuzade'nin oğludur. Kendisi katıldığı bir motor yarışı sırasında; babası ve dedesinin düşmanları tarafından öldürülmek istenmiştir ve kendini kovalayanlardan kaçarken, motoruyla beraber falezden denize uçmuştur. Falezden uçunca herkes kendisini öldü zannetmiştir. Ama Yusuf, babasının eski bir arkadaşı olan Karaca Ahmet tarafından kurtarılmış ve Karaca Ahmet tarafından; namertlerden başlayarak alemi tanıması maksadıyla ve Mankut ismiyle Pitbul'un motorlu çetesine üye yapılmıştır. Pitbul ve çetenin tüm üyelerinin ölümünden sonra Karaca Ahmet'in yanına dönmüştür ve onunla beraber hareket etmektedir. Karaca Ahmet de ölünce tek başına haraketi etmeye başlamıştır.
Batuhan Güney Kenan Kuzuzade 232- 2014 yılında vefat eden Vahap Kuzuzade'nin torunu, Fehmi Kuzuzade'nin oğludur. Kendisi yürüme engellidir. Kardeşi Yusuf'un ölmediğine, kaçırıldığına inanmaktadır. Daha sonra ayağa kalkmıştır.
Görkem Sevindik Pusat Çakır 108- 2004 yılında vefat eden mafya babası Süleyman Çakır ve 2012 yılında vefat eden Nesrin Çakır'ın müşterek öz oğlu, 2005 yılında vefat eden ünlü armatör Ziya Yılmaz'ın torunudur. Laz kökenlidir. Babası ve dedesi sayesinde alemde saygı görmektedir. Bir ara Polat Alemdar ve 2012 yılında vefat eden sağ kolu Memati Baş ile ters düşse de daha sonra toparlamıştır. Devlet adına çoğu operasyona katılır. Polat Alemdar'ın onu yer altı dünyasına göndermesiyle Baltazar ile İstanbul'u ele geçirme mücadelesinde bulunmaktadır. Baltazar ile kurduğu ortaklık sonucu Baltazar'ın ihanetine uğrar. Baytar'ı öldürmesinin bedeli olarak Ordinaryüs'u Türkiye'ye getirmiştir. Aynı zamanda sokaklara hakim olmak için Settar Zazaoğlu'nu da Türkiye'ye getirmiştir fakat Settar Ağa onu yüz üstü bırakmıştır. Daha sonra Settar Ağa ile tekrar anlaşmışlardır. Zülfikar Ağa ve Settar Ağa ile işbirliği yapmaktadır. İstanbul Sefirliği için Baltazar'la rekabet içerisindedir 256.bölümde Baltazar'ı öldürmüştür. Baltazar'ın ölümü sonrası konseyle arası açılmıştır. Sonra Tayfun tarafından bıçaklanır ama ölmez sonra tayfunun kurduğu tuzak sonucunda pusat hapse düşer Pusat şu an hapistedir.
Adnan Erdoğan Hüsnü Yalınkılıç 1- Tuncay Kantarcı'nın sağ koludur. Tuncay ile akıl hastanesinde tanışıp dost olmuşlardır. Tuncay hastaneden çıkınca Hüsnü'yü de yanına almıştır. Etrafındakiler tarafından Deli Hüsnü olarak bilinen Hüsnü normal biri gibi düşünmez. Hüsnü hiç kimsenin beklemediği anda yaptıklarıyla herkesi şaşırtmaktadır.
Ertuğrul Şakar Yasin 232- Siyah Sancak Timi'nin yeni lideridir. Siyah Sancak Timi'nin ortadan kaldırılması üzerine Polat Alemdar, Yasin'i Siyah Sancak Timi Liderliği'ne davet etmiştir ve Yasin bu teklifi kabul etmiştir. Böylece Siyah Sancak Timi yeniden kurulmuştur. Siyah Sancak Timi, bu sefer tüm konularda uzmanlaşmış yeni elemanlardan oluşmaktadır. Yasin, Siyah Sancak Timi ile birçok başarılı operasyon imza attıktan sonra Cahit, Timur ve Akif'le beraber, Tapınakçılar'ın elindeki Polat'ı kurtarmak için yeni bir operasyona çıkmıştır fakat Armageddon Timi'nin ani bir baskınıyla yakalanmışlardır. Ardından Balkanlar'da, Katolik-Ortodoks Savaşı'nın fitilini ateşleyecek bir suikast görevi Tapınakçılar tarafından kendilerine verilmiştir. Bu görevi yerine getirirlerse Polat'ın koordinatlarının verileceği ama 24 saat içinde görevi yerine getirmezlerse, Polat'ın yanındaki bombanın otomatik olarak patlayacağı kendilerine bildirilmiştir. Daha sonra hep beraber Karadağ üzerinden Sırbistan'a gitmişlerdir ve Marko Petroviç'i yakalamışlardır. Onu tam öldürecekleri sırada Tapınakçılar'ın elinden kurtulan Polat yetişmiştir ve büyük bir savaşa neden olacak bu suikaste engel olmuştur.Polat'ın Cahit'ten sonra en önemli adamlarından biridir.
İbrahim Gündoğan Mete Aymar 162 - Eski istihbaratçıdır. 2013 yılında vefat eden Mete Ağır ile birlikte KGT Başkanlığı görevini yürütürken Ağır ile araları açılır. Eski ve hükümsüz aksaçlı Sencer'in naibi olur Sencer'in düşürülmesi sebebiyle azledilince devlet ile arasındaki ipler kopmuştur. Bir ara Poyraz Kaleli ile ortak hareket etmiştir. Güce ve paraya zaafı vardır. En büyük zaafı ise annesi Semra Aymar'dır. Annesi onun Tapınakçılar ile hareket etmesini onaylamamıştır ve onun KGT ile çalışmasını istemiştir. Bu doğrultuda Mete, Beyefendi ile bile görüşmüştür. Bir süre bu konuyu düşündükten sonra, güce zaafından ötürü İngiltere'nin Türkiye baron adayı Can Bey'in yanında yer almaya karar vermiştir ve böylece Can Bey'e bağlı hareket etmeye başlamıştır. Mete Aymar istihbarat yönünden eski konseyin üyelerinden Samuel Vanunu'nun yaptığı işi yapmaktadır.
Vural Yayan Hoca 180- İhtiyarlar Heyeti'nin başkanıdır.
Levent Sülün John Smith 246- Brandon tarafından kurulan Lion Timi'nin yeni komutanıdır. Lion Timi komutanı Brandon iken John Smith Brandon'un 1 Numaralı adamıydı fakat Brandon ölünce yeni komutan John Smith olmuştur. Kongrenski'yi desteklemektedirler. Armegedon Timi'nin aksine başarısız bir timlerdir. Ayrıca büyük bir şirkette CEO'dur. Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yürüttüğü operasyonda başarısız olduğu için kendine elektirik vermiştir fakat ölmemiştir, Armegedon Timi komutanı Ozi ile rekabet içerisindedir. Sadık Biritani'nin kafasına sıkmıştır. Sadık Britani öldükten sonra yeni ŞEDİD halifesi olmuştur. Fehmi Kuzuzade Polat Alemdar'ı yenmek için ilk önce Tilki Andrei'yle anlaşmıştır ve daha sonra Lion Timi komutanı ve aynı zamanda ŞEDİD halifesi olan John Smith ile anlaşmıştır.
Aziz Kybartas Algis 230- Amon'un sağ koludur. Amon Ortadoğu'yu dizayn etmesi için kendisini görevlendirmiştir. Amon gidince Amon'un bütün yetkileri Algis'e geçmiştir. Polat Alemdar çok güçlü olduğu için onu yenmenin tek yolu vardır; 1983 yılında Mehmet Karahanlı tarafından kurulan en etkili Yılları 2003-2005 olan son üyesi Laz Ziya'nın ölümüyle dağılan Kurtlar Konseyi'nin yeniden kurulmasıdır. Algis Konseyi yeniden kurması için eski baron Vahap Kuzuzade'nin oğlu Fehmi Kuzuzade'ye emir vermiştir ve Fehmi, çok geçmeden Konseyi yeniden kurmuştur. Yeni Kurduğu mekanında Vahap Kuzuzade'nin torunu Fehmi Kuzuzade'nin oğlu Yusuf Kuzuzade'nin saldırısına uğradığı için o mekandan da çıkıp bir süreliğine Türkiye'yi terk etmiştir fakat bulunduğu yerden Fehmi'ye emir vermektedir.
Selahattin Bel Raskoln 213- Rus kökenli eski bir istihbaratçıdır. Rus baron Igor öldükten sonra baronluk için en büyük aday olmuştur. İran'da Türk-İran ilişkilerini bozmak için planladığı bir operasyon Kara tarafından engellenince bunun intikamını almak istemiştir. Daha sonra bizzat Üstad Ronald tarafından Türkiye'ye davet edilmiştir. Türkiye'ye gelir gelmez, kendisine ihanet eden Murat Argın'ı bulup cezasını vermiştir. Aynı zamanda Baltazar ile uyuşturucu ticareti için ortaklık kurmuştur. Baltazar'ın Pusat'a ihanet etmesi sonucu Pusat'ın yanında yer almıştır. Tilki Andrei tarafından sniper ile vurulmuştur fakat kurşun kafasını sıyırıp geçmiştir. Bu olaydan sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başlamıştır. Daha sonra Armageddon Timi'nin yeni lideri John Smith; arkadaşı olan (Raskoln'ün) Viktor'un KGT tarafından öldürüldüğünü ileri sürmüş ve kendisini KGT'ye düşman ederek aralarında ortaklık kurmuştur. Son istekler onun için çok önemlidir.

DİĞER KARAKTERLER

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Murat Atak Başbakan 63- Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanıdır. Polat tarafından İskender Büyük ve Ersoy Ulubey tarafından düzenlenenleri başta olmak üzere bazı suikastlerden kurtarılmıştır. Son olarak Polat Alemdar'ın düğününde görülmüştür.
Aylin Mirva Sağlam Birsen 115-263 Leyla'nın arkadaşıdır.
Ferdi Merter Beyefendi 133- Türkiye Cumhuriyeti'nin eski cumhurbaşkanıdır.
Nevin Efe Semra Aymar 164- Mete Aymar'ın annesidir.
Cengizhan Akın Dimitri 213- Raskoln'ün sağ koludur.
İsmail Aydın Süha Tarık 233- 2014 yılında vefat eden Ömer Baba'nın yakın dostudur. Ayrıca Ocaklar'ın İstanbul Sır Katibi'dir. Ömer Baba'nın gizli vasiyetinin açıklanmasını sağlamıştır. Böylece Polat Alemdar, Ömer Baba'nın bu ocakların sır katibi olduğunu öğrenmiştir. Gene bu vasiyette, Ömer Baba Polat Alemdar'ın Ocaklar'ın başına geçmesini istemiştir. Polat Alemdar bunu kabul etmiştir ve Ocaklar'ın başına geçirilmiştir. Ancak Polat, Brandon'un yalan haberlerinden dolayı INTERPOL tarafından tüm dünyada aranmaktaydı. Bu yüzden Süha Tarık, onu gizli bir sığınakta bir süre saklamıştır. Süha Tarık, Ocaklar ile ilgili bilgileri ve Ocaklar'ın elde ettiği bilgileri Polat'a bildirmektedir.
Büşra Mişcioğlu Azra 233- Yusuf Kuzuzade'nin sevgilisidir. Kendiside Yusuf'un babası gibi Yusuf'un ölmediğine, kaçırıldığına inanmaktadır.
Zeki Yıldırım Harun Bey 251- Osmanlı'dan kalma Türkiye için ok önemli bilgiler olan bir evrağı vardır. Küresel güçler bu evrağı ele geçirmek için Harun beyi öldürmek istemiştir fakat Harun bey Polat Alemdar tarafından kurtarılmıştır.
Ayhan Eroğlu Beran Zazaoğlu 258- 2012 yılında vefat eden Şeref Zazaoğlu ve 2015 yılında vefat eden Settar Zazaoğlu'nun yeğenidir. Amacı Settar Ağa'nın intikamını almaktır. Pusat Çakır ve Zülfikar Ağa ile birlikte sokaklara hakim olma mücadelesi içindedir. Settar Ağa ve Miran'ın ölümlerinden Pusat Çakır'ı sorumlu tuttuğundan ona karşı hasımlık beslemektedir.
Tevfik Erman Kutlu Tayfun 260 Hakkı Bafralı Pusat'la mücadele etme görevini vermiştir. O da Pusat'ın mekanına çökmüş ve Pusat Çakır kendisine saldırınca onu bıçaklayarak ağır yaralmıştır. Bunun intikamı olarak Polat Alemdar, Tayfun ve Hakkı'ya ders vermek için Cahit'e Tayfun'u dövdürtmüştür.
Luran Ahmeti Ariel 264-

Bitirilen Karakterler

Canlandıran Oyuncu Karakter Başladığı Bölüm - Son Bölüm Durumu
Ali Buhara Mete KGT Tim Eski Başkanı - Akif Deveci 163-264 Gölge asanın bıçağını kalbine saplar.
Tezhan Tezcan Erdem 219-264 Gölge'nin KGT ofisine yaptığı baskında kendi elindeki tuzaklı nombayı patlatması sonucu ölür.
Esra Şengünalp KGT Tim Eski Üyesi - Aynura 164-264 Gölge'nin KGT ofisine yaptığı baskında öldürülür.
Alim Muzaffer KGT Tim Eski Üyesi - Alptekin 164-264 Gölge'nin KGT ofisine yaptığı baskında öldürülür.
Bilgehan Birincioğlu KGT Tim Eski Üyesi - Talha 164-264 Gölge'nin KGT ofisine yaptığı baskında öldürülür.
Burak Sevinç Timur Emir 203-264 Gölge'nin Polat Alemdar'ın ofisine yaptığı baskında öldürülür.
Halil İbrahim Kalaycıoğlu Zülfikar Ağa 94-264 Gölge'nin Polat Alemdar'ın ofisine yaptığı baskında öldürülür.
Ayşe Çiğdem Batur Leyla Türkmen Alemdar 101-263 Polat'la çıktığı tatilde içinde bulunduğu teknenin Gölge tarafından patlatılması sonucu ölür.
Orhan Edip Ertürk Tilki Andrei 234-263 Polat Alemdar tarafından bir havuza atılır, Polat daha sonra havuzu votkayla yakar ve suyun içine giren Tilki boğularak ölür. Öldükten sonra cesedi yanmıştır.
Mauro Martino Profesör Martin 202-262 Polat Alemdar annesini öldürdüğünü öğrenince golf sopası ile döverek öldürür.
Okan İlhan Stefan Andrei 259-261 Polat Alemdar öldürür.
Turhan Kaya Ordinaryüs 232-259 Polat Alemdar İşkence Ederek Öldürür.
Kamran Babek Nail Bey 253-258 Fehmi Kuzuzade öldürür.
Selahattin Töz Sadık Biritani 230-258 John Smith kafasına sıkar.
Cengiz Sezici Settar Zazaoğlu 231-258 Tilki Andrei Kafasına Sıkar
Caner Cebeci Tilki Andrei'nin Adamı 235-258 Tilki Andrei öldürür.
Kaan Girgin Can Bey 237-257 Polat Alemdar kafasına sıkar.
Uğur Taşdemir Bünyamin 242-257 Polat Alemdar kafasına sıkar.
Nevzat Yılmaz Zaharyas 240-257 Polat Alemdar kafasına sıkar.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Erhan'ın Adamı 257-257 Tilki Andrei öldürür.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Erhan'ın Adamı 257-257 Tilki Andrei öldürür.
Murat Aydın Baltazar 213-256 Pusat Çakır boynuna balta saplayarak öldürür.
Ahmet Yenilmez Karaca Ahmet 247-256 Tapınakçıların evine Yaptığı saldırıda uzun namlulu silahla öldürür.
Tuncer Salman Sagir Hokka 230-255 Polat Alemdar Kuzey Irak'ta kafese kapattıktan sonra yakarak öldürür.
Kayhan Yıldızoğlu Yüce Majeste 247-254 Cahit ve Polat tarafından bulunduğu bina basılır, bütün korumaları öldürülür. Yüce Majeste 10 yaşındaki çocukların kanını alırken Cahit ve Polat yetişir ve Polat tarafından kan tazelediği hortum kesilir ve Yüce Majeste ölür. Onun ölümü dünyada yeni bir sayfa açmıştır.
Sonat Dursun Miran Zazaoğlu 216-254 Tilki Andrei sniper tüfeğiyle başından vurarak öldürür.
Sibel Akdeniz Aydan 251-254 Lion Timi öldürür.
Naşit Özcan Brandon 230-247 Polat'ın, vücuduna yerleştirttiği bombayı patlatması sonucu ölür.
Güneş Köksal Misscat 233-246 Yusuf Kuzuzade'ye ulaşmak isteyen ortağı kendisini kandırmış ve öldürmüştür.
Irene Menichetti Juliet 232-246 Brandon yanlışlıkla öldürür.
Meltem Tüzüner Melek 232-245 Hakkı Bafralı boğarak öldürür.
Hakan Erdil Can Bey'in Uşağı 237-245 Can Bey öldürür.
Lale Cangal Selin 243-244 Lion Timi tarafından infaz edilir.
Serpil Tamur Nazife Candan 1-244 Martin, Nazife Hanım'ın kalp ilaçlarını değiştirmiştir. Bu yüzden kalp krizi geçiren Nazife Hanım vefat etmiştir.
Mustafa Yılmaz Pitbull 233-243 Yusuf Kuzuzade öldürür.
Fatih Zenginoğlu Bombacı 237-243 Polat Alemdar öldürür.
Umut Külen Sagir'in Adamı 237-243 Yasin öldürür.
Kadir Türkdönmez Emniyet Ulağı 237-243 Mete Aymar öldürür.
Andy Garcia Amon 230-241 Polat'la görüştükten sonra bir daha görülmez.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Banka Çalışanı 239-239 Tilki Andrei kalaşnikofla öldürür.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Gürcan Bey 239-239 Mete Aymar öldürür.
Mehmet Yağmurlu Ahmet 194-237 Cahit tarafından kanasla, adliye önünde öldürülür.
Mustafa Faruk Özlü Henry'nin Adamı 231-236 Cahit bıçak fırlatarak öldürür.
Umut Demirdelen Üstad Ronald 192-234 Cahit yastıkla boğarak öldürür.
Ümit Belen Mr.Key 225-234 Akif'in boks maçını izlerken Akif tarafından vurulan Mr.Key, hastaneye kaldırılır. Daha sonra Akif, hastaneye gelir ve Mr.Key'in odasındaki oksijen tüpünü patlatır. Böylece Mr.Key ölür.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Tilki Andrei'nin Adamı 234-234 Tilki Andrei tarafından sniper tüfeyiyle öldürülür.
Emin Olcay Ömer Candan 1-233 Polat ile yan yana namaz kılarken, secde sırasında hastalığından dolayı vefat eder.
Hakan Boyav Kara 129-232 Mr. Key'in adamı tarafından vücuduna ebola enjekte edilen Kara, düşmanın pisliğiyle öleceğime kendi askerimin kurşunuyla ölürüm diyerek kendisini Siyah Sancak elemanlarına öldürtmüştür.
Hakan Demirci Siyah Sancak Tim Eski Üyesi - Ahmet 212-232 Atina polisleri tarafından öldürülür.
Mehmet Altay Zazaoğlu Siyah Sancak Tim Eski Üyesi 222-232 Atina polisleri tarafından öldürülür.
Adam Vargun Siyah Sancak Tim Eski Üyesi 222-232 Atina polisleri tarafından öldürülür.
Suat Ergin Siyah Sancak Tim Eski Üyesi - Ayvaz 212-230 Tapınakçılar işkence ederek öldürür.
Ali Güzelaslan Ali 119-229 Abdülhey'in ölümünden sonra ortadan kaybolur.
Cansu Kanlıkaya Gaye Eraslan 81-229 Abdülhey'in ölümünden sonra ortadan kaybolur.
Kenan Çoban Abdülhey Çoban 1-229 Mr.Key'in KGT Ofisi'ne koyduğu bombayı görünce bombayı eline alır ve uzaklaştırmaya çalışır. Ancak tam o sırada Mr.Key bombayı patlatır ve ölür.
Muhammed Emre Kaya KGT Tim Eski Üyesi - Volkan 197-229 Mr. Key'in, KGT Ofisi'ne koyduğu bombayı infilak ettirmesi sonucu ölür.
Şemsi İnkaya Vahap Kuzuzade 217-229 Cahit'in tapınağa koyduğu bombayı patlatması sonucu ölür.
Arif Selçuk Baytar 227-229 Pusat Çakır kafasına sıkar.
Erhan Alpay İvan 175-229 Pusat Çakır kafasına sıkar.
Atilla Alpar KGT Tim Eski Üyesi - Şamil 163-229 Kardeşi İvan kafasına sıkar.
Serdar Soybelli Sinek 213-229 Pusat Çakır kafasını keserek öldürür.
Murat Parasayar Sarp Günsel 196-228 Mr. Key öldürür.
Birol Denizci Tamer 213-228 Baltazar öldürür.
İhsan Karademir Şurup İhsan 189-228 Tamer'in adamları tarafından öldürülür.
Mehmet Refik Aytar Bektaş 157-228 Mr. Key'in ihale salonuna bıraktığı bombayı patlatması sonucu ölür.
Kemal Topal Dişçi 216-227 Baytar öldürür.
Şahin Nart Emre 196-227 Sarp'ın adamı öldürür.
Levent Çiçek İmdat Zazaoğlu 89-227 Ziyaeddin Aslan'ın cenaze töreni sırasında Armegeddon Timi tarafından alnından vurularak öldürülür.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Ziyaeddin Aslan 200-226 Mete Aymar kafasına sıkar.
Murat Çobangil Maximo Polpo 223-226 Baltazar öldürür.
Kadir Tünel Milan 223-225 Maximo Polpo'nun adamıdır. Baltazar, Polpo ve Milan'ı yakalayarak Rus ruleti masasına oturtur. Oyunu kaybeden Milan ölür.
Funda İlhan Margaret Teodora 190-225 Mr. Key hapishaneden kaçırıp kafasına sıkar.
Bülent Fil Ulak 219-223 Deşifre olması sebebiyle Tapınakçılar tarafından pizza kutusu içinde evine gönderilen bombanın patlatılması sonucu ölür.
Erdinç Gülener Müfettiş Richard Kane 204-220 Abdülhey kafasına sıkar.
Özgür Yasin Konin 204-220 Polat Alemdar öldürür.
Emin Ersin Sevindik İstihbarat Müdürü - Orhan Tepe 149-219 Kafasına sıkarak intihar eder.
Barbaros Binicioğlu İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Sami Bey 197-219 Hapishanede intihar eder.
Beyti Engin Atsız 213-218 Arabasını suya sürer ve Abdülhey tarafından taranarak öldürülür.
İrem Helvacıoğlu Esra Türkmen 196-217 Margaret zehirli iğne ile öldürür.
Alper Kut Murat Argın 196-215 Raskoln tarafından yakalandıktan sonra Sarp kafasına sıkar.
Can Demiröz Arthur 206-212 Cahit boynunu kırarak öldürür
Yıldırım Memişoğlu Poyraz Kaleli 185-209 Kara ve Timur tarafından diri diri toprağa gömülerek öldürülmüşdür.
Yaşar Büker Samet 187-204 Poyraz Kaleli'nin adamıdır. Abdülhey öldürür.
İsmail Demirci Erkan Öztürk 162-203 Poyraz arabadaki bombayı patlatınca arabadaki Kara'nın torunu ve Erkan ölür.
Ergün Taş İgor 196-201 Akif öldürür.
Ali Nazari KGT Tim Eski Üyesi - Haydar 164-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Nermin Kurtuluş KGT Tim Eski Üyesi - Fatma 163-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Oktay Yavuzarslan Jack Wilson 190-199 Margaret'ı korumak isterken Leyla tarafından göğsüne bir el ateş edilerek ölür.
Ulvi Yiğit Oğuz 186-198 Akif öldürür.
Ergün Kuyucu Nafiz 162-197 Pusat öldürür.
Barbaros Binicioğlu İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Eşref Bey 127-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Polat Alemdar tarafından infaz olunur.
Oktay Gülbay İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Babür Bey 179-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Alptekin tarafından infaz olunur.
Çetin Akcan İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Zakir Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Fatma tarafından infaz olunur.
Toygun Ateş İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Ethem Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Haydar tarafından infaz olunur.
Ünsal Kızılkaya İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Bahadır Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Şamil tarafından infaz olunur.
İzzet Çivril İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Faruk Bey 172-195 Poyraz kafasına sıkar.
Mahmut Gökgöz İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Remzi Bey 180-194 Mete Aymar öldürür.
Bülent Babayiğit Araz 185-194 Polat Alemdar kafasına sıkar.
Nezahat Oynar Leyla Türkmen'in Annesi 176-194 Yakalandığı hastalıktan dolayı vefat eder.
Emre Ayan Vahap 139-192 Poyraz gözünü çıkardıktan sonra kafasına sıkar.
Kuzey Vargın İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı - Adil Eşrefoğlu 162-191 Heyetin emriyle Adil Bey'i uğurlama görevi Polat'a verilir. Polat, bu görevi icra etmesi için KGT'ye teklif sunar. Akif gönüllü olur ve Adil Bey'i Akif öldürür.
Erdoğan Aydemir İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Sencer Bey 162-190 Erkan yastıkla boğarak öldürür.
Hakan Çağlı Aybars Paşa 183-188 Mete Aymar öldürür.
Ergün Doğmacı Savaş 185-187 Kara öldürür.
Recep Cinisli Mete Ağır 147-186 Poyraz kafasına sıkarak öldürür.
Veysel Aydın Reis 146-186 Poyraz öldürür.
Umur Çetiner Aziz 147-185 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Buminhan Dedecan Baki 142-185 Mete Aymar'ın adamları ile birlikte odada bomba patlatarak intihar eder.
Saim Kaya Golan Levi 133-184 Cahit öldürür.
İlhami Adsal Jacob Hebron 182-183 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Eren Aksoy KGT Tim Eski Üyesi - Temirhan 164-180 Akif öldürür.
Gülçin Çakır Lale Zara Aynacı 87-180 Fatma kafasına sıkar.
Umut Özkan KGT Tim Eski Üyesi - Mirsad 164-179 Sencer Bey kafasına sıkar.
Ayhan Işık General Vladimir 172-178 Şamil Suriye'de yakarak öldürür.
Tamer Tali Rauf 162-177 Eski Aksaçlı'nın naibidir. Talha öldürür.
Hamit İşitmen Semih 163-177 Sencer Bey tarafından çayına zehir katılarak öldürülmüştür.
Rahman Görede KGT Tim Eski Üyesi - Selahattin 164-175 Semih'in adamları öldürür.
Sema Şimşek İnci Tataroğlu 1-175 Ortadan kaybolur. 218. bölümde öldüğü belirtilmiştir.
Pınar Tuncegil Selvi Çakır 108-174 Ortadan kaybolur.
İpek Tenolcay Nesrin Çakır 108-173 Kötü bir dönemde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeder.
Ali Sürmeli Şeref Zazaoğlu 69-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Celal Al Saffet 149-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nazmi Göçmen Zeynel 94-167 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Erdem Ergüney Deli Hikmet 1-166 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nehir Büyükakçay Kara'nın Gelini 155-165 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Neco Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu 1-165 Ortadan kaybolur.
Payidar Tüfekçioğlu İbrahim Velid 1-165 Ortadan kaybolur.
Ceren Olcayto Perihan Velid 94-165 Ortadan kaybolur.
Süleyman Karadağ Cemal 144-163 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Arif Öngen Terörist Rıza 161-162 Memati'yi vurmadan önce içtiği zehirin etkisiyle ölür.
Cahit Şaher İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı 30-162 Parkta sırtına ok atılarak öldürülmüştür.
Gürkan Uygun Memati Baş 1-162 Sencer Bey'in emri ve Yaşar Katırcı aracılığıyla Terörist Rıza tarafından öldürülür.
Seda Yıldız Yaşar Katırcı 101-162 Polat Alemdar kafasını kayığın motoru ile parçalayarak öldürür.
Bahadır Tok İlhan 101-162 Polat Yaşar'ın kayığını basarken öldürür.
Asena Sarıbatur İclal 158-161 Ortadan kaybolur.
Gökhan Azlağ Ferman 129-156 Mete Ağır'ın adamları öldürür.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Sarı Ziya 155-156 Pusat Çakır kafasına sıkarak öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Shamir Hebron 94-155 Polat Alemdar Kuzey Irak'ta öldürür.
Oktay Dal Şahmaran 94-155 Polat Alemdar tarafından Kuzey Irak'ta asılarak öldürülmüştür.
Can Gürzap Davut Tataroğlu 1-153 Kara zehirli iğne ile öldürür.
Şahin Çelik Haşim Ağa 116-151 Mete Ağır tarafından helikopterden atılarak öldürülmüştür.
Erol Tezeren İzzet 101-150 Polat Alemdar ve adamları tarafından tabut içinde diri diri toprağa gömülerek öldürülmüştür.
Ebru Kocaağa Dicle 116-150 İzzet boğarak öldürür.
Kürşat Şahin Kürşat 104-149 Polat Alemdar öldürür.
Uğur Arslanoğlu Murat 115-146 Ortadan kaybolur.
Şafak Başkaya Kenan Katırcı 108-143 Selvi Çakır kendisine tecavüz ettiği için öldürür.
Reha Özcan Jozef Beile 129-143 Shamir Hebron'un adamı Handa Levi gemide öldürür.
Mehmet Aras Suriyeli Zozan 131-143 Kara'nın adamı Baki öldürür.
Sedat Savtak Kazım Kaşifoğlu 123-139 Kara Emniyet Müdürlüğü'nde zehirli iğne yaparak öldürür.
Erdoğan Cengiz Fırat Aynacı 98-139 Zaza kafasını demire vura vura öldürür.
Bora Sivri Cevher Zazaoğlu 69-138 Suriyeli'nin adamı olan hemşire, Cevher'in serumuna zehir katar.
Saydam Yeniay Gunther Lipmann 95-133 Ortadan kaybolur.
Yener Sezgin Hamit 111-132 Kara tarafından öldürülür.
Osman Soykut Aron Feller 64-131 Polat Alemdar tarafından başına vurulan çekiç ile öldürülmüştür.
Tarkan Tüzmen Alper Özgenç 7-131 Kara tarafından Başbakanlık'tan kaçırılıp başına tek el ateş edilerek öldürülmüştür.
Ümit Acar Ersoy Ulubey 104-128 Polat ve Memati tarafından balta ile dövülerek Emniyet Müdürlüğü binasından aşağıya atıldı.
Mesut Akusta Ünsal Kemal Alnıaçık 68-128 Polat Alemdar boynunu kırar.
Ercan Eker Borsacı Barış 104-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Aysun Güllük Evren Katırcı 108-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Volkan Özgömeç Bedri Fincancı 1-128 Ortadan kaybolur.
Ekrem İspir Oğuz 108-128 Hapistedir.
Namık Kemal Yiğittürk Baba Memduh 88-123 Gelini yanlışlıkla öldürür.
Aytar Kakınç Baran 96-120 Haşim'in adamları öldürür.
Yıldırım Gücük Özcan Şenol 95-114 Hamit tarafından eli kesildikten sonra bunalıma girer ve hastanede kafasına sıkarak intihar eder.
Birsen Dürülü Gülendam Yalınkılıç 69-105 Ersoy Ulubey öldürür.
Hüseyin Avni Danyal Yalçın Bulut 1-100 Özcan'ın adamı Memati'yi öldürmek isterken yanlışlıkla Bulut'u öldürür.
Musa Uzunlar İskender Büyük 25-93 Polat Alemdar tarafından asılarak öldürülmüştür.
Hatice Şendil Ebru Alemdar 48-93 İskender Büyük'ün adamı tarafından arabada patlatılarak öldürülmüştür.
Mine Tüfekçioğlu Ebru'nun Annesi 52-93 İskender Büyük'ün adamı öldürür.
Aysun Doğrul Sedef 52-92 Ortadan kaybolur.
Serdar Deniz Levent Bozoklar 64-92 Aron Feller'in adamları tarafından öldürülür.
Emin Bitiş Zero 76-92 Ortadan kaybolur.
Selçuk Özer Turan Kaçgar 1-89 Polat boynunu kırar.
Kazım Çarman Kazım 20-88 İskender Büyük kafasına sıkar.
İpek Karapınar Funda İlmen 56-87 Kazım yanlışlıkla öldürür.
Zeliha Çal Asu Miray Sonkan 1-76 Siyanür hapı ile intihar eder.
Şekip Taşpınar Cevat Akarsu 59-75 Memati şarjör boşalana kadar sıkar ve Memati kazdığı mezara gömer.
Tuncay Gençkalan Abbas 73-75 Polat Alemdar öldürür.
Zafer Algöz Yalçın Yıldız 1-73 Yalçın Bulut kafasına sıkarak öldürür.
Aykut Ünal Ahmet Serkan Savurgan 48-70 Ortadan kaybolur.
Ercan Demirel Ercüment Duru 52-69 Abdülhey yanlışlıkla öldürür.
Bekir Aslantaş Yılmaz 59-67 İskender Büyük öldürür.
Orhan Aydın Kenan 42-67 Cevat'ın adamları öldürür.
Mustafa Üstündağ Muro 13-65 Aron Feller tarafından üstündeki bomba uzaktan kumanda ile patlatılarak kahvedeki askerlerle beraber hayatını kaybetmiştir.
Şefik Onatoğlu Çeto 20-65 Cevat'ın arabayı yakıp, aracın denize düşmesiyle, boğularak ölür.
Zeliha Sürücü Sultan 29-65 Ortadan kaybolur.
Bülent Şakrak Nazır 54-62 Ortadan kaybolur.
Kaya Akarsu Hoca 42-61 Cevat'ın adamları öldürür.
Kutay Köktürk Kumandan 42-61 Cevat yakarak öldürür.
Bozkurt Kuruç Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu 1-60 Kardeşi Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu tarafından öldürülür.
Sönmez Atasoy Halil İbrahim Kapar 1-59 Cevat balta ile kafasını keser.
Eray Türk Yıldırım 22-59 Cevat tarafından yakılarak öldürülür.
Didem Taslan Gamze Güneş 21-59 Fuat öldürür.
Kemal Başar Cavit Akarsu 51-58 Halo Dayı baltayla kafasını keser.
Ragıp Savaş Fuat Tamer Tataroğlu 1-58 Memati bileklerini keserek öldürür.
Gökhan Çelebi Zeki 47-57 İskender Büyük öldürür.
Atsız Karaduman Cemal Karacadağ 1-53 Bedri Fincancı tarafından yastıkla boğularak öldürülmüştür.
Halit Ergör İlhan Yarbay 42-50 Ortadan kaybolur.
Tufan Naharcı Güray 42-47 Polat Alemdar boynunu keserek öldürür.
Tanju Şarman Sadi Paşa 42-46 İskender'in adamlarının helikopterini vurması sonucu ölür.
Leyla Göksun Gönül 13-45 İskender Büyük Hikmet'in evini yaktığında yanarak hastanede ölür
Ozan Gözel Cem 11-44 Ortadan kaybolur.
Levent Ceyhan Nazım 25-42 İskender Büyük'ün emri ile kendini asar.
Kerem Fırtına Eren Eylül 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Nevzat Yakışırboy Nevzat 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Fatih Kaçan Pürmüz Hasan 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Savaş Özdemir Kabil Kaçgar 1-41 Ortadan kaybolur.
Ayça Varlıer Neşe 33-41 Ortadan kaybolur.
Özgür Yüksel Kemal Yıldız 1-39 Nazım boğarak öldürür.
Osman Albayrak Hakan Yörük 1-37 İskender'in adamları İstihbarat Binasına RPG ile ateş etmesiyle, odanın içinde yanarak ölür.
Ecder Akışık Celal Karacadağ 1-34 Polat Alemdar kılıç ile kafasını keser.
Nefise Karatay Ahu Toros 1-27 Muro tarafından üzerine bağlanmış bombayla intihar eder.
Tamer Yiğit Ali Selçuk Toros 1-26 İntihar eder.
Faruk Günuğur İstihbarat Başkanı 1-25 İskender Büyük öldürür.
Ömer Ateş Adem 21-25 Hakan'ın adamı öldürür.
Atilla Engin Vural Seçkin 10-25 Abdülhey infaz eder.
Emre Karayel Zafer Sasonlu 1-22 Ortadan kaybolur.
Sarp Akkaya Servet 17-22 Polat Alemdar öldürür.
Volkan Ünal Hüseyin Coşar 1-20 Hakan öldürür.
Mehmet Ali Kaptanlar Palaska Zafer 11-17 Hakan'ın adamı öldürür.
Mustafa Dinç Tamer Sevilen 1-13 Abdülhey asarak öldürür.
Vugar Aliyev Ali Askeri 9-10 Polat'ın attığı RPG-7 sonucundan ölür.
Fatih Sönmez Mahmut Gündoğdu 1-2 Kendisini tedavi eden doktoru öldürür.
Remzi Evren Çağrı Toros 1-1 Mahmut kalaşnikofla tarayarak öldürür.

Yayın takvimi

Sezon Gün/Saat Sezon Başı Sezon Sonu Bölüm Aralığı Çekilen Bölüm Sayısı Yıl Kanal
1. Sezon Perşembe 20:00 19 Nisan 2007 14 Haziran 2007 1-9 9 2007 Show TV
2. Sezon Perşembe 20:00 20 Eylül 2007 5 Haziran 2008 10-41 32 2007-2008 Show TV
3. Sezon Perşembe 20:00 9 Ekim 2008 11 Haziran 2009 42-63 22 2008-2009 Show TV
4. Sezon Perşembe 20:00 24 Eylül 2009 3 Haziran 2010 64-93 30 2009-2010 Star TV
5. Sezon Perşembe 20:00 23 Eylül 2010 9 Haziran 2011 94-128 35 2010-2011 atv
6. Sezon Perşembe 20:00 22 Eylül 2011 7 Haziran 2012 129-161 33 2011-2012 TNT
7. Sezon Perşembe 20:00 13 Eylül 2012 6 Haziran 2013 162-195 34 2012-2013 atv
8. Sezon Perşembe 20:00 12 Eylül 2013 12 Haziran 2014 196-229 34 2013-2014 atv
9. Sezon Perşembe 20:00 18 Eylül 2014 11 Haziran 2015 230-263 33 2014-2015 Kanal D
10. Sezon Perşembe 20:00 17 Eylül 2015 9 Haziran 2016 264- 2015-2016 Kanal D