Yıldız Savaşları karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Bu liste Yıldız Savaşları serisindeki karakterleri içermektedir.

Darth Maul[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana madde: Darth Maul

Darth Sidious'un ilk çırağı olan ve gerçek ismi Khameir Sarin olan Darth Maul iki taraflı ışın kılıcı kullanan, vücudunun her tarafı dövmelerle kaplı ve konuşmamayı tercih eden bir karakterdir.

Darth Vader[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana madde: Darth Vader

İmparatorluğun gerçek yüzünü yansıtan ve yarı mekanik yarı insan olan Sith Lordu Darth Vader seride gücün kötü yüzünü yansıtan bir karakterdir.

Obi-Wan Kenobi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana madde: Obi-Wan Kenobi

Eğitimini Yoda ve Qui-Gon Jinn ustalardan almış, Güç'ün yollarını Anakin ve Luke Skywalker'ın her ikisine de öğretmiştir. Bu yüzden Yeni Jedi Düzeni'nin temel taşlarının oturtulmasına dolaylı yoldan katkıda bulunmuştur.

Savage Opress[değiştir | kaynağı değiştir]

Darth Maul'un sith kardeşidir. Darth Maul'un aksine sarı yüzlüdür. Maul Obi Wan tarafından mağlup edildiğinde bir yere düşmüştür ve kardeşi Savage onu bulup Mother Talzin adında bir kadına götürmüştür. Mother Talzin, akli dengesi bozuk olan Maul'u iyileştirmiştir.Savage sonradan Darth Sidious tarafından öldürülmüş Maul'sa esir alınmıştır

Luke Skywalker[değiştir | kaynağı değiştir]

Anakin Skywalker'ın oğludur.Ayrıca İmparator'un ölümünde payı vardır.Obi-Wan Kenobi'nin öğrencisi ve Leia Skywalker Solo'nın kardeşidir