Star Wars Detours

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Star Wars: Detours, Robot Chicken yaratıcıları Seth Green ve Matthew Senreich işbirliği ile Lucasfilm Animation tarafından üretilen, henüz yapım aşamasındayken iptal edilen bilgisayar animasyonlu çizgi bilim-kurgu televizyon dizisidir. İptal edilmesinin sebebi, Disney Lucas Film'i satın aldıktan sonra bu projeyi iptal etmesidir.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi 2012 yaz aylarında Star Wars Celebration VI'da açıklandı. Dizi Mart 2013'te ertelendi. Eylül de, Yeşil 39 bölüm tamamlanmıştı, 62 ek bölüm bitmişti.[1]

Dizi olayları, Star Wars: Bölüm III – Sith'in İntikamı ve Star Wars Bölüm IV: Yeni Bir Umut arasında yer almaktadır. Ses aktörleri ise, Dee Bradley Baker, Abraham Benrubi, Ahmed Best - Jar Jar Binks, Anthony Daniels - C-3PO, Felicia Day, Donald Faison, Nat Faxon, Seth Green - Obi-Wan Kenobi, Jennifer Hale, Zachary Levi, Joel McHale, Breckin Meyer, Dan Milano, Cree Summer, Catherine Taber - Princess Leia, Billy Dee Williams - Lando Calrissian, "Weird Al" Yankovic, Grey DeLisle, ve Seth MacFarlane - Palpatine şeklinde. Dan Milan, Tom Root, Zeb Wells, Doug Goldstein, Breckin Meyer, Kevin Shinick, David A. Goodman, Michael Price ve Jane Espenson yazarlar; Brendan Hay baş yazar olarak hizmet vermektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]