Star Wars Detours

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Star Wars: Detours, Robot Chicken yaratıcıları Seth Green ve Matthew Senreich işbirliği ile Lucasfilm Animation tarafından üretilen, henüz yapım aşamasındayken iptal edilen bilgisayar animasyonlu çizgi bilimkurgu televizyon dizisidir. İptal edilmesinin sebebi, Disney Lucas Film'i satın aldıktan sonra bu projeyi iptal etmesidir.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi 2012 yaz aylarında Star Wars Celebration VI'da açıklandı. Dizi Mart 2013'te ertelendi. Eylül de, Yeşil 39 bölüm tamamlanmıştı, 62 ek bölüm bitmişti.[1]

Dizi olayları, Star Wars: Bölüm III – Sith'in İntikamı ve Star Wars Bölüm IV: Yeni Bir Umut arasında yer almaktadır. Ses aktörleri ise, Dee Bradley Baker, Abraham Benrubi, Ahmed Best - Jar Jar Binks, Anthony Daniels - C-3PO, Felicia Day, Donald Faison, Nat Faxon, Seth Green - Obi-Wan Kenobi, Jennifer Hale, Zachary Levi, Joel McHale, Breckin Meyer, Dan Milano, Cree Summer, Catherine Taber - Princess Leia, Billy Dee Williams - Lando Calrissian, "Weird Al" Yankovic, Grey DeLisle, ve Seth MacFarlane - Palpatine şeklinde. Dan Milan, Tom Root, Zeb Wells, Doug Goldstein, Breckin Meyer, Kevin Shinick, David A. Goodman, Michael Price ve Jane Espenson yazarlar; Brendan Hay baş yazar olarak hizmet vermektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]