Kullanıcı mesaj:Yagizhan49

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Yagizhan49, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Bir kaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

Superyetkinileti 13.11, 6 Ekim 2019 (UTC)

Working Man's Barnstar.png Çalışkan Barnstarı
Merhaba Yagizhan49, Vikipedi'ye olan katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler. Bir problem yaşamanız durumunda bana mail yada mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.21, 20 Ekim 2019 (UTC)

Dizi maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar Yagizhan49 ve hosgeldiniz tekrar. Dizi maddelerinde "Televizyon bilgi kutusunda" Ic baglantilar eger verildiyse ve o ic baglantilar doluysa bir daha ilk paragrafta eklemeye gerek yok. Tum dizi maddelerinde bu sekilde isleyis oluyor. Bu yuzden tekrar degisikliginizi geri almadim ve tekrar ic baglantilari kaldirdim. Ayrica dizinin adi resmi sitede: "Kuzey Yıldızı İlk Aşk" olarak gecmekte ek yonlendirme yapmaya gerek yok. Resmi site ve dizinin resmi sosyal medya hesaplarini kontrol ederek yapabilirsiniz. Saygilarimla.--Nystaléos benim? 20.31, 16 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba @Nystaléos, yaptığınız değişikliği geç de olsa fark ettim. Arka arkaya değişiklik yaptığım için önbellekte son yaptığım değişiklik kalmış, bu yüzden siz kaldırsanız da tekrar yaptığım değişiklikle birlikte onlar da araya karışmış. Ayrıca yönlendirmeler konusuna gelirsek Show TV'den Turkcell TV+'a gelen EPG'da dizinin ismi Kuzey Yıldızı: İlk Aşk olarak geçiyor. Dediğim gibi bu bilgi yayıncı kuruluş tarafından TV+ platformuna iletilmekte, bu yüzden bu şekilde bir yönlendirme oluşturdum. Ayrıca dizi yayınlanırken sağ alttaki geçerli program Kuzey Yıldızı "İlk Aşk" olarak gözüküyor. Bunun için de yönlendirme oluşturdum. Yani benim kaynaklarım her şekilde Show TV'nin ilettiği bilgilere dayanıyor. Saygılarımı sunarım.--Yağızhan (mesaj) 20.38, 16 Kasım 2019 (UTC)
O zaman bu bizim sucumuz degil bu onlarin tezatligi diyelim. Show tv resmi sitesinde farkli ve dediginiz yerlerde farkli yansitiyorlar. Ben direkt resmi siteyi kaynak olarak kullandigim icin o yonden bakmiyorum acikcasi. Sizin yonlendirmeleriniz de o zaman dogru. Bu arada ufak bir oneri: Beni pinglemenize gerek yok, direkt sayfama girip mesaj kismindan cevaplari copy paste yapip kendiniz cevabi yazip yollarsaniz, ben gorurum bilginize. Saygilar benden.--Nystaléos benim? 20.41, 16 Kasım 2019 (UTC)

Yetkilerle alakalı bir sorun yaşıyorum[kaynağı değiştir]

Merhaba, bazı maddeleri taşıyabiliyorken bazılarını taşıyamıyorum. Mesela bugün başlığında yazım hatası olan bir maddeyi taşıdım ama şimdi İş kiyafeti maddesine girdiğimde taşıma seçeneği yok. Bu normal mi? Saygılar.Yağızhan (mesaj) 07.22, 18 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba Yagizhan49, şu an herhalde diğer bir kullanıcı ilgili taşımayı yapmış. Yine bir sıkıntı yaşarsanız yazın lütfen. Sayfa korumada olmadığı sürece böyle bir kısıtlama olmamalı. Selamalr, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.41, 18 Kasım 2019 (UTC)

başlıksız mesaj[kaynağı değiştir]

Ertuğrul karagöl https://tr.wikipedia.org/wiki/Ertu%C4%9Frul_Karag%C3%B6l Sayfasını silinmeye aday göstermişsiniz. kendisi türkiyenin en genç 3 belediye başkanından birisidir. 20 bin küsür oy alan türkiye de yüz binler tarafından tanınan başarılı bir belediye başkanıdır. wikipedia da birsürü ilçe belediye başkanı sayfası mevcuttur ve ertuğrul karagöl bunu sonuna kadar hak etmektedir. sonuç olarak Yüksek seçim kurulunca verillen mazbataya sahiptir. bende sayfa oluşturdum ama adaletsizce silindi. sizde aynısını yapmayın lütfen.. teşekkürler

Merhaba @Fatih333, Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Bir önceki mesajınıza imza atmamışsınız ve başlık koymamışsınız, mesajınızın sonuna 4 tilde koyarak imzanızı atabilirsiniz. Ben maddeyi direkt olarak VP:HS işaretleyebilirdim ancak kararsız kaldığım için konuyu VP:SAS'a taşıdım. Sadece kayda değerlikten dolayı değil, maddenin karışık bir biçimde, okuyucuların zor anlayacağı bir şekilde yazmasını da bir sebep olarak gösterdim. Burada "hak etmektedir", "yüzbinler tarafından tanınan" gibi öznel ifadeleri çoğunlukla kabul etmiyorlar. "Adaletsizce siliyorlar" demişsiniz; kimsenin böyle bir niyeti yok, burada tüm oylamalar adil bir biçimde yürütülmekte ve herkes tarafından kimin ne oy verdiği gözükmektedir. Ayrıca oy birliği sağlanmazsa madde zaten silinmez, adaletin eksikliğini göremiyorum. Maddede kaynak da bulunmuyor, kaynakça kısmına Google'dan Ertuğrul Karagöl haberlerini arayan bir dış bağlantı vermişsiniz. Açıkçası yazdığınız mesaj konu hakkında fikrimi değiştirmedi, ben hâla bu maddenin Vikipedi'ye uygun olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.Yağızhan (mesaj) 11.47, 19 Kasım 2019 (UTC)
merhaba yazgizhan size sadece bir örnek sunmak istiyorum ve bunu gibi bir sürü sayfa var. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Yusuf_Ba%C5%9Fer_(belediye_ba%C5%9Fkan%C4%B1) kaynak gerekiyorsa yüksek seçim kurulu en resmi makamdır yani seçilmiş kişidir. teknik anlamda da sizinki kadar wikipedia da profosyonel değiliz. problemleri belirterek yardımcı olursanız düzeltmeler yapılır. Fatih333
Bakın ben örneklerden bahsetmiyorum. Bir önceki mesajda durumu olabildiğince detaylı anlattım. Siz VP:SAS prosedürünü yok sayarak maddeyi silinmeye aday sayfalardan silmişsiniz. Bırakın kararı topluluk versin. Yüksek Seçim Kurulu bile yok ki kaynakçanızda. Belki bahsettiğiniz kişi kayda değerdir onu bilemem ama yaptığınız yanlış. Lütfen VP:KG ve VP:5TT sayfalarını inceleyin, kaynak göstermeye daha hakim olursunuz bu şekilde. Saygılar.Yağızhan (mesaj) 12.08, 19 Kasım 2019 (UTC)

tamam yağız bey oylamaya bırakalım. teşekkürler. Fatih333

Niye geri aldın kardeşim?[kaynağı değiştir]

? Aserbaidschaner (mesaj) 17.23, 19 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba "kardeşim". Geri alırken bir değişiklik özeti yazdım. O kutuyu boşuna doldurduğumu düşünmüyorum.--Yağızhan (mesaj) 17.25, 19 Kasım 2019 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 08.35, 21 Kasım 2019 (UTC)

2019 Yılın maddeleri adaylığı için son gün[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Türkçe Vikipedi'nin en iyilerinin maddelerinin seçileceği 2019 Yılın maddeleri yarışmasının maddeleri aday gösterme süresi 25 Kasım'da 23:59 (UTC+03.00)'da sona eriyor. Yarışma kriterlerine uyan maddeleri Yılın maddesi olması için aday gösterin. 2019 Bu sene ilki yapılan yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13.13, 24 Kasım 2019 (UTC)

estore.com[kaynağı değiştir]

Merhaba Yagizhan49, estore.com maddesine hızlı sil etiketi koyduğunu gördüm. Sadece yeni açılmış, kayda değerliği olmayan maddelere hızlı sil etiketi koyuyoruz. Bahsi geçen madde 11 sene önce açılmış yani hızlı sil etiketi koymak için çok uzak bir kategoride. Ancak maddeyi SAS yani Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar bölümünde tartışmaya açabilirsin, böylelikle silinip silinmeyeceği tartışılır, verilen karara göre silinir veya kalır. TW aracındaki SAS seçeneğine tıklarsanız maddeyi daha hızlı aday gösterebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 22.45, 18 Aralık 2019 (UTC)

Kategori kaldırma[kaynağı değiştir]

Ortada yanlış bir kategorilendirme olduğunu düşünmüyorum. Neden üniversite kampüsleri kategorilerinden "Türkiye'deki üniversitelerin isimleriyle oluşan kategoriler" kısmını kaldırıyorsunuz? --Gargarapalvin (mesaj) 18.22, 28 Aralık 2019

O kategoriye sadece üniversite isimleriyle oluşturulan kategoriler (örnek olarak Kategori:İstanbul Teknik Üniversitesi) ekleniyor. Kampüsler gibi alt kategorilerse üniversitenin kategorisine alt kategori olarak ekleniyor.--Yağızhan (mesaj) 15.36, 28 Aralık 2019 (UTC)
Ben mi durumu tam olarak algılayamıyorum yoksa siz mi söylediklerinizle çelişiyorsunuz? Evet, "Türkiye'deki üniversitelerin isimleriyle oluşan kategoriler" sayfasına "sadece üniversite isimleriyle oluşturulan kategoriler" ekleniyor. Örnek veriyorum; "Gazi Üniversitesi'nin kampüsleri" kategorisi de bir üniversitenin ismiyle oluşturulmuş bir kategori değil midir? Ayrıca ilgili değişiklikleri zaten benden önce de yapıldığı için gerçekleştirdim. "İstanbul Üniversitesi'nin yerleşkeleri" kategorisi "Türkiye'deki üniversitelerin isimleriyle oluşan kategoriler" sayfasında mevcuttu mesela. --Gargarapalvin (mesaj) 18.43, 28 Aralık 2019
Bakın, nasıl Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi'nde eğitim görenler kategorisini o kategoriye eklemeyip Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi'ne bir alt kategori olarak ekliyorsak bu kategorilendirme politikası kampüsler için de geçerli olmalıdır. İçinde üniversite ismi geçen her kategoriyi oraya ekleyeceksek neden Vikipedi'de alt kategori sistemi var? Karışıklığı önlemek için o kategoriye sadece üniversite isimleriyle oluşturulan en üst seviye kategorileri eklemeliyiz. Örnek olarak Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi bu kategoride bulunabilir ancak Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi'nin kampüsleri bu kategoride bulunmak yerine Kategori:Yıldız Teknik Üniversitesi'nin bir alt kategorisi olmalıdır ve o kategoride bulunmamalıdır. Umarım yeterince açıklayabilmişimdir. --Yağızhan (mesaj) 15.54, 28 Aralık 2019 (UTC)
Böyle daha açıklayıcı oldu, teşekkür ederim. Yaptığınız değişikliklere açıklama eklerseniz böyle çatışmaların doğmasını engellemiş olursunuz. Gerekçe göstermeden yıkıcı -yapılan bir değişikliği geri almaktan bahsediyorum- değişikliklerde bulunmak bazen olumsuz algılanabiliyor. Bu yüzden deminki gerginlik adına özür dilerim. :) Ne yapmak istediğinizi anlasaydım diretmezdim bu kadar. İyi Vikiler dilerim. --Gargarapalvin (mesaj) 19.04, 28 Aralık 2019
Katalitik kullandığım için değişikliklere açıklama ekleyebileceğimi sanmıyorum. İyi Vikiler dilerim :) --Yağızhan (mesaj) 16.11, 28 Aralık 2019 (UTC)

Vikiproje:İnternet ve Vikiproje:Bilişim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bilişim vikiprojesi internetle ilgili konuları da kapsadığından bunu bir şemsiye proje olarak değerlendirebilir ve diğerinden ayrı olarak ele alabiliriz. Bununla birlikte, proje sayısının artması Vikipedi'nin içeriğine yönelik daha tutarlı bilgiler elde etmemizi sağlamakta. Yakın zamanda açılmış "Amerikan sineması" ve "Türk sineması" örnekleri bu konuyla ilintili. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 12.58, 4 Ocak 2020 (UTC)

Entes Elektronik Silme kararı[kaynağı değiştir]

Sevgili Yağızhan49, Entes elektronik sayfasına hızlı sil talebi göndermişsin. Bu firma 1983 ten beri faal olan bir firmadır ve wikipedia da yer alması gerekmektedir. Ersinkilbey (mesaj) 07.22, 16 Ocak 2020 (UTC)

başlıksız mesaj[kaynağı değiştir]

Merhaba Yağızhan49 Pisi Linux sayfasında yaptığım değişiklikler Pisi Linux resmi sayfasından alınmıştır, ilk uyarından sonra kaynak ekleyip tekrar atmayı denedim yine geri almışsın acaba hatam nedir? Eski bir wiki kullanıcısı olarak unuttuğum birşey olabilir tabiki. Yardımcı olabilirsen sevinirim. waroi (mesaj) 08.51, 16 Ocak 2020 (UTC)

Selamlar, yanlış hatırlamıyorsam yanlış biçimde kaynak göstermiştiniz, ben de o yüzden geri almıştım. İyi vikiler.--Yağızhan (mesaj) 08.55, 16 Ocak 2020 (UTC)
Tekrar selam tekrar gönderdim, kaynak ekledim. Kontrol bekliyor inceleyebilirmisiniz? Yardımınız için Face-smile.svg Teşekkürler. waroi (mesaj) 09.19, 16 Ocak 2020 (UTC)
Benim inceleme yetkim yok. İlgili kullanıcılar sıra sizin düzenlemenize gelince incelemeyi yaparlar. Biliyorsunuz ki bugün herkes yoğun :) İyi vikiler!--Yağızhan (mesaj) 09.37, 16 Ocak 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Team Barnstar Hires.png Ekip Çalışması Yıldızı
Merhabalar, buralarda yeniyim, bilgilendirici içerikli bir sayfa açtım fakat hızlı silinmesi için talep oluşturmuşsunuz, bu sorunu nasıl düzeltebileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi vikiler. Garajizmir (mesaj) 15.07, 17 Ocak 2020 (UTC)

Garaj İzmir Mimarlık Hızlı Silme Adayı Hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar, wikipedia da yeniyim, bu sayfa tamamen bilgi verme amaçlı oluşturulmuştur, bilmeden yaptığımız bir hatamız var ise düzeltmek isteriz. Bu sayfa tasarımcılara bir çok konuda fikir verecek, onlara uygulanan başarılı işleri sunmak üzere hazırlanan ve bir tasarım ofisinin neler yapabildiği konusunda herkese bilgi vermeye çalışan bir sayfadır. Bu sayfadaki projelerin hepsi kendisine aittir. Bununda kaynakları ve belgeleri eklenmiştir. Ve bu konuda, bu şekilde eklenen bir çok tasarım firması wikipedia da mevcuttur. Ör:(1) --Garajizmir (mesaj) 15.22, 17 Ocak 2020 (UTC)

Put Adam[kaynağı değiştir]

Merhaba, Put Adam başlıklı sayfada yaptığım değişikliklerden sonra eklediğiniz HS etiketini tekrar kontrol edebilir misiniz? Siz eklediğiniz için çıkarma kararını size bırakıyorum.-thecatcherintheryemesaj 15.48, 17 Ocak 2020 (UTC)

Colin Kaepernick silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Colin Kaepernick) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Colin Kaepernick sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Yağızhanmesaj 09.11, 20 Ocak 2020 (UTC)

Sevgili Yağızhan, maddeyi yeni yazmaya başladım, üzerine de taslak şablonu koydum. Sabırlı davranmamız çok sağlıklı olur. Taslak şablonunu kaldırdığım zaman silinmeye aday gösterebilirsin. Teşekkürler...эртлй ილეტი იაზ 09.21, 20 Ocak 2020 (UTC)

Çalışma var şablonu görmediğim için silinmeye aday gösterdim. Dilerseniz SAS şablonunu silebilirim.--Yağızhanmesaj 09.24, 20 Ocak 2020 (UTC)
Bir kaç yıl ara verince paslanmışım sanırım :) SAS şabonunu çalışma var ile değiştirirsen sevinirim. Zaten bugün içinde tamamlamış olmayı planlıyorum. İlgine teşekkür ederim.эртлй ილეტი იაზ 10.31, 20 Ocak 2020 (UTC)
Şablonu ekledim. İyi vikiler! :)--Yağızhanmesaj 10.34, 20 Ocak 2020 (UTC)

İMEAK DTO Başlığı ve GİSBİR hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Yağızhan Bey

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

İMEAK DTO ve GİSBİR'in Medya İletişim Danışmanıyım.

İMEAK DTO mail hesabından belirttiğiniz hesaba maili atıyor olacağım. ANcak GİSBİR için açtığım başlıkta silinmiş oysaki oradaki içeriği tamamıyla ben oluşturmuştum. Neden silinmiş olabilir. Kolay gelsin, iyi çalışmalar --Simbuya (mesaj) 22.39, 20 Ocak 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Selam hocam maşallah yenisin ama bir ton katkın var valla tebrik ediyorum, https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Lig_Radyo burdaki sayfada kapanmış sitenin kırık linkini güncelledim yenisini ekledim bende yeniyim o yüzden size sormak istedim, sayfayı güncelleyen sizsiniz sanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim alakanıza doğru yaptığıma emin olmak amacım. SBlut (mesaj) 04.41, 23 Ocak 2020 (UTC)

Kaynak gösterimi[kaynağı değiştir]

Bir kaynağın güvenilir olup olmadığını hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz?

Kaynak olarak haber kaynağı kullandım ve bir haber sitesi olan baksanabi.com adresini kaynak gösterim ama siz kaynağı kaldırdınız. wikipedia'da haber siteleri bir çok kez kaynak olarak gösterilmiş neden benim gösterdiğim kaynak siliniyor? Akifcakirmelik (mesaj) 08.02, 25 Ocak 2020 (UTC)

Bu sayfaya bakarsanız konu hakkında daha çok bilgi bulabilirsiniz.--Yağızhanmesaj 08.12, 25 Ocak 2020 (UTC)
bu sayfadaki hangi maddeye dayanarak kaynağı kaldırdınız?--Bu imzasız yazı Akifcakirmelik (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Akademik olmayan kaynaklar kısmına bakarsanız (özellikle Atfolunabilirlik kısmı) neden kaldırdığımı anlayabilirsiniz. Eklediğiniz "haber" sitesiniz daha 80 gününü bile doldurmamış. WHOIS bilgisine bakarak da sitenin size ait olduğu görülebiliyor. Lütfen reklam amaçlı kendi sitenizi kaynak göstermeyin!--Yağızhanmesaj 08.26, 25 Ocak 2020 (UTC)
Site sahiplerinin, sitelerindeki bilgileri kullanarak wikipedia'nın gelişmesine katkı sağlayabilir. Wikipedia bir çok site(Blog, haber sitesi vb) kaynak olarak gösterilmiş buna rağmen benim gösterdiğim sitenin kaldırılması haksızlıktır ve taraf tutmaktır. Kaynağın yaşı ve kime ait olduğu değil kaynakta yer olan bilginin doğruluğu esas alınmalı, böylece wikipedia daha hızlı gelişebilir.--Akifcakirmelik (mesaj) 08.34, 25 Ocak 2020 (UTC)
Hayır, bu taraf tutmak falan değildir. Ve yine hayır, herkes kendi sitesini kaynak gösterirse Vikipedi daha hızlı falan gelişmez. Biz can kaybı gibi ciddi ve doğrulanması gereken bilgilerde uzun zamandır olan ve güvenilir kaynakları kullanıyoruz. Sizin de dediğiniz gibi kaynakta yer olan bilgilerin doğruluğu esas alınmalı, biz de zaten bu yüzden her kaynağı almıyoruz ve varolan doğru kaynakları kullanıyoruz.--Yağızhanmesaj 08.39, 25 Ocak 2020 (UTC)
bu sayfada gösterilen 2. kaynağa baktığımızda; wikipedia devriyeleri ve beyaz listede olan kişiler kaynak gösterme olayına ticari bir boyut kazandırdıklarını anlıyorum. Yurt dışında ki çoğu wikipedia sayfalarında özgürce kaynak gösterilirken Türkiye'de bu şekilde ticari kar gözetilmesi üzücü bir olay.--Bu imzasız yazı Akifcakirmelik (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Başlamadan şunu belirteyim ki o bahsettiğiniz eklendiğinde ben Vikipedi'de yoktum. Beyaz liste kullanıcıları ya da devriyeler maaş falan almıyor. Kendi kullanıcı sayfanızda bile yazdığınız bir siteyi kaynak olarak göstermek açıkça reklam yapmaktır. Vikipedi, Wikimedia Vakfı'na bağlıdır ve kar amacı gözetmemektedir. Daha önce de reklam konusunda uyarı almışsınız, Vikipedi bir site dizini değildir. Ben devriye değilim, yeni bir kullanıcıyım. Bu konuda daha fazla bilgi alabilmek için bir devriyeye yazabilir ya da Türkçe Vikipedi Telegram grubuna katılabilirsiniz. Umarım yakın zamanda reklam faaliyetlerinizden vazgeçersiniz ve sizi aramızda kaliteli katkılarınızla görürüz. İyi vikiler! :)--Yağızhanmesaj 09.07, 25 Ocak 2020 (UTC)
4 kişilik bir ekip ile yazılım projelerimizi büyütmeye çalışıyoruz, [baksanabi.com] yeni bir proje şuan için kendi scriptimiz bitmediği için wordpress alt yapısını kullanıyoruz, kendi yazılımımız bittiğinde [baksanabi.com] adresinde herkes yayın yapabilecek. wikipedia'nin yurt dışı sitelerinde herkes kaynak gösterme özgürlüğünü rahatça kullanabiliyor ama wikipedia Türkiye ekibinin kaynak göstermede bu şekilde katı davranmaları akıllara farklı soru işaretleri getiriyor(backlink satma faaliyetleri) herneyse. Teşekkür ederim, saygılarımla--Bu imzasız yazı Akifcakirmelik (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Google backlinkleri değerlendirirken tüm dillerdeki (İngilizce de dahil yani) Vikipedileri hariç tutuyor, dolayısıyla SEO konusunda bir artı falan olmuyor. Aklınıza gelen farklı soru işaretleri konusunda araştırarak yanlış olduklarını öğrenmenizi öneririm. Hiçbir dildeki Vikipedi'de de kaynak gösterme adı altında reklam yapmanın özgür olduğunu düşünmüyorum. Ek sorularınız varsa Türkçe Vikipedi Telegram grubuna gelin, Google SEO ve Vikipedi ilişkisini size daha iyi anlatabilecek çok kişi vardır orada. Saygılar.--Yağızhanmesaj 09.38, 25 Ocak 2020 (UTC)