Kullanıcı mesaj:Yagizhan49

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Yagizhan49, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Bir kaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

Superyetkinileti 13.11, 6 Ekim 2019 (UTC)

Working Man's Barnstar.png Çalışkan Barnstarı
Merhaba Yagizhan49, Vikipedi'ye olan katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler. Bir problem yaşamanız durumunda bana mail yada mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.21, 20 Ekim 2019 (UTC)

Dizi maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar Yagizhan49 ve hosgeldiniz tekrar. Dizi maddelerinde "Televizyon bilgi kutusunda" Ic baglantilar eger verildiyse ve o ic baglantilar doluysa bir daha ilk paragrafta eklemeye gerek yok. Tum dizi maddelerinde bu sekilde isleyis oluyor. Bu yuzden tekrar degisikliginizi geri almadim ve tekrar ic baglantilari kaldirdim. Ayrica dizinin adi resmi sitede: "Kuzey Yıldızı İlk Aşk" olarak gecmekte ek yonlendirme yapmaya gerek yok. Resmi site ve dizinin resmi sosyal medya hesaplarini kontrol ederek yapabilirsiniz. Saygilarimla.--Nystaléos benim? 20.31, 16 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba @Nystaléos, yaptığınız değişikliği geç de olsa fark ettim. Arka arkaya değişiklik yaptığım için önbellekte son yaptığım değişiklik kalmış, bu yüzden siz kaldırsanız da tekrar yaptığım değişiklikle birlikte onlar da araya karışmış. Ayrıca yönlendirmeler konusuna gelirsek Show TV'den Turkcell TV+'a gelen EPG'da dizinin ismi Kuzey Yıldızı: İlk Aşk olarak geçiyor. Dediğim gibi bu bilgi yayıncı kuruluş tarafından TV+ platformuna iletilmekte, bu yüzden bu şekilde bir yönlendirme oluşturdum. Ayrıca dizi yayınlanırken sağ alttaki geçerli program Kuzey Yıldızı "İlk Aşk" olarak gözüküyor. Bunun için de yönlendirme oluşturdum. Yani benim kaynaklarım her şekilde Show TV'nin ilettiği bilgilere dayanıyor. Saygılarımı sunarım.--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 20.38, 16 Kasım 2019 (UTC)
O zaman bu bizim sucumuz degil bu onlarin tezatligi diyelim. Show tv resmi sitesinde farkli ve dediginiz yerlerde farkli yansitiyorlar. Ben direkt resmi siteyi kaynak olarak kullandigim icin o yonden bakmiyorum acikcasi. Sizin yonlendirmeleriniz de o zaman dogru. Bu arada ufak bir oneri: Beni pinglemenize gerek yok, direkt sayfama girip mesaj kismindan cevaplari copy paste yapip kendiniz cevabi yazip yollarsaniz, ben gorurum bilginize. Saygilar benden.--Nystaléos benim? 20.41, 16 Kasım 2019 (UTC)

Yetkilerle alakalı bir sorun yaşıyorum[kaynağı değiştir]

Merhaba, bazı maddeleri taşıyabiliyorken bazılarını taşıyamıyorum. Mesela bugün başlığında yazım hatası olan bir maddeyi taşıdım ama şimdi İş kiyafeti maddesine girdiğimde taşıma seçeneği yok. Bu normal mi? Saygılar.Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 07.22, 18 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba Yagizhan49, şu an herhalde diğer bir kullanıcı ilgili taşımayı yapmış. Yine bir sıkıntı yaşarsanız yazın lütfen. Sayfa korumada olmadığı sürece böyle bir kısıtlama olmamalı. Selamalr, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.41, 18 Kasım 2019 (UTC)

başlıksız mesaj[kaynağı değiştir]

Ertuğrul karagöl https://tr.wikipedia.org/wiki/Ertu%C4%9Frul_Karag%C3%B6l Sayfasını silinmeye aday göstermişsiniz. kendisi türkiyenin en genç 3 belediye başkanından birisidir. 20 bin küsür oy alan türkiye de yüz binler tarafından tanınan başarılı bir belediye başkanıdır. wikipedia da birsürü ilçe belediye başkanı sayfası mevcuttur ve ertuğrul karagöl bunu sonuna kadar hak etmektedir. sonuç olarak Yüksek seçim kurulunca verillen mazbataya sahiptir. bende sayfa oluşturdum ama adaletsizce silindi. sizde aynısını yapmayın lütfen.. teşekkürler

Merhaba @Fatih333, Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Bir önceki mesajınıza imza atmamışsınız ve başlık koymamışsınız, mesajınızın sonuna 4 tilde koyarak imzanızı atabilirsiniz. Ben maddeyi direkt olarak VP:HS işaretleyebilirdim ancak kararsız kaldığım için konuyu VP:SAS'a taşıdım. Sadece kayda değerlikten dolayı değil, maddenin karışık bir biçimde, okuyucuların zor anlayacağı bir şekilde yazmasını da bir sebep olarak gösterdim. Burada "hak etmektedir", "yüzbinler tarafından tanınan" gibi öznel ifadeleri çoğunlukla kabul etmiyorlar. "Adaletsizce siliyorlar" demişsiniz; kimsenin böyle bir niyeti yok, burada tüm oylamalar adil bir biçimde yürütülmekte ve herkes tarafından kimin ne oy verdiği gözükmektedir. Ayrıca oy birliği sağlanmazsa madde zaten silinmez, adaletin eksikliğini göremiyorum. Maddede kaynak da bulunmuyor, kaynakça kısmına Google'dan Ertuğrul Karagöl haberlerini arayan bir dış bağlantı vermişsiniz. Açıkçası yazdığınız mesaj konu hakkında fikrimi değiştirmedi, ben hâla bu maddenin Vikipedi'ye uygun olduğunu düşünmüyorum. Saygılar.Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 11.47, 19 Kasım 2019 (UTC)
merhaba yazgizhan size sadece bir örnek sunmak istiyorum ve bunu gibi bir sürü sayfa var. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Yusuf_Ba%C5%9Fer_(belediye_ba%C5%9Fkan%C4%B1) kaynak gerekiyorsa yüksek seçim kurulu en resmi makamdır yani seçilmiş kişidir. teknik anlamda da sizinki kadar wikipedia da profosyonel değiliz. problemleri belirterek yardımcı olursanız düzeltmeler yapılır. Fatih333
Bakın ben örneklerden bahsetmiyorum. Bir önceki mesajda durumu olabildiğince detaylı anlattım. Siz VP:SAS prosedürünü yok sayarak maddeyi silinmeye aday sayfalardan silmişsiniz. Bırakın kararı topluluk versin. Yüksek Seçim Kurulu bile yok ki kaynakçanızda. Belki bahsettiğiniz kişi kayda değerdir onu bilemem ama yaptığınız yanlış. Lütfen VP:KG ve VP:5TT sayfalarını inceleyin, kaynak göstermeye daha hakim olursunuz bu şekilde. Saygılar.Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 12.08, 19 Kasım 2019 (UTC)

tamam yağız bey oylamaya bırakalım. teşekkürler. Fatih333

Niye geri aldın kardeşim?[kaynağı değiştir]

? Aserbaidschaner (mesaj) 17.23, 19 Kasım 2019 (UTC)

Merhaba "kardeşim". Geri alırken bir değişiklik özeti yazdım. O kutuyu boşuna doldurduğumu düşünmüyorum.--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 17.25, 19 Kasım 2019 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 08.35, 21 Kasım 2019 (UTC)

2019 Yılın maddeleri adaylığı için son gün[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Türkçe Vikipedi'nin en iyilerinin maddelerinin seçileceği 2019 Yılın maddeleri yarışmasının maddeleri aday gösterme süresi 25 Kasım'da 23:59 (UTC+03.00)'da sona eriyor. Yarışma kriterlerine uyan maddeleri Yılın maddesi olması için aday gösterin. 2019 Bu sene ilki yapılan yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13.13, 24 Kasım 2019 (UTC)