Dolunay Katilleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Killers of the Flower Moon, Martin Scorsese tarafından yönetilen ve üretilen ve David Grann'ın aynı adlı 2017 kurgusal olmayan kitabına dayanan Eric Roth tarafından yazılan, yakında çıkacak olan bir Amerikan Western suç drama filmidir. Yapımcı olarak da görev yapan Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons, Lily Gladstone ve Robert De Niro ile birlikte rol alıyor. Film, Scorsese ve DiCaprio arasındaki altıncı işbirliğinin yanı sıra Scorsese ve De Niro arasındaki onuncu işbirliğine işaret ediyor.

Film, Scorsese'nin Sikelia Productions ve DiCaprio'nun Appian Way Productions tarafından üretilecek ve Paramount Pictures ve Apple TV+ tarafından dağıtılacak.[1]

Öncül[değiştir | kaynağı değiştir]

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Osage kabilesinin üyeleri 1920'lerde gizemli koşullar altında öldürülür ve J. Edgar Hoover'ın da dahil olduğu büyük bir FBI soruşturmasına yol açar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Sharf, Zack; Sharf, Zack (3 Ağustos 2021). "'Killers of the Flower Moon': 18 Things to Know About Scorsese's $200 Million Western Epic". IndieWire (İngilizce). 5 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]