Vikipedi:Günün kaliteli maddesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Günün Kaliteli Maddesi

Bu yıldız, Vikipedi'deki kaliteli içeriği sembolize eder.

Anasayfa, kaliteli maddelerden birinin sergilendiği bir bölüme sahiptir. Bu bölümde, okuyuculara Vikipedi'nin ürettiği nitelikli içerik örnekleri sergilenmektedir. Bu ayın anasayfaya çıkan seçkin madde listesi buradan görülebilir.

Maddenin anasayfaya çıkabilmesi için kaliteli madde statüsünde olması gerekmektedir (herhangi bir maddeyi aday göstermek için bkz: Vikipedi:Kaliteli madde adayları). Kaliteli madde statüsü alan maddeler, seçilme sıralarına göre kronolojik olarak anasayfaya çıkarlar.

Seçkin içerik sorumluları, anasayfaya çıkacak olan maddelerin düzeninden ve sistemin sağlıklı işleyişinden sorumludur. Konuyla ilgili bilgi almak veya herhangi bir sorun bildirmek için lütfen sorumluların sayfasına mesaj bırakın.

Kaliteli madde araçları:

İlişkili sayfalar:

Günün kaliteli maddesi arşivi
2021: Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık


Bugün 28 Temmuz 2021, Çarşamba (Yılın 30. haftası); şu an saat 12.04 UTC


Bu sayfa için önbelleği boşaltınAnasayfa önbelleğini boşaltın.

Bugünün kaliteli maddesi

Flag of Turkey.svg
Türkiye, 12-27 Şubat tarihleri arasında Norveç'in Lillehammer şehrinde yapılan 1994 Kış Olimpiyatları'nda, kayaklı koşudaki bir sporcuyla mücadele etti. Bu, Türkiye'nin katıldığı 11. Kış Olimpiyatları oldu. Ülke adına yarışan tek sporcu olan Mithat Yıldırım, mücadele ettiği 10 km klasik kategorisini, 32:34.8'lik derecesiyle 87. sırada tamamladı.

1924, 1928 ve 1932'deki olimpiyatlara katılmayıp, 1936 Kış Olimpiyatları'ndan beri etkinliğe katılan Türkiye; bu tarihten sonra 1952, 1972 ve 1980 yıllarındakiler olmak üzere oyunların üçüne katılmamıştı.

1994 Kış Olimpiyatları 12-27 Şubat 1994 tarihleri arasında 67 ülkeden 1737 sporcunun katılımıyla yapıldı. İki yıl önceki 1992 Kış Olimpiyatları'nda da Türkiye'yi temsil eden Mithat Yıldırım, açılış töreninde ülkesinin bayrağını taşıyan isim oldu. (Devamı...)

Yarının kaliteli maddesi

NO DOUBT 327b Brian McCauley.jpg
No Doubt, Amerikan üçüncü dalga ska grubu No Doubt'ın 17 Mart 1992 tarihinde Interscope Records'tan çıkardığı kendi adını taşıyan albümüdür. Albüm, esasen kayıt şirketinden bağımsız olarak kaydedildi fakat grubun, Interscope ile kontrat yapması sonucu, albüm tekrar kaydedildi. Dito Godwin tarafından prodüksiyonu yapıldı ve Los Angeles'ta bir kayıt stüdyosunda kaydedildi.

Albüm, No Doubt'ın iyimser ticarî soundunun hemen hemen tam karşıtı olan, global sorunlara duyarlı grunge müziğinin ABD'de merkezde olduğu bir dönemde piyasaya sürüldü. Güçlü turnelere rağmen, sadece 30.000 kopya satışıyla kayıt şirketinin umduğu başarıyı elde edemedi. Kayıt şirketi, albümden bir single (tekli) yayımlanması için para sağlamayı reddetti, bu nedenle No Doubt, albümün tek single çalışması "Trapped in A Box"ı bağımsız olarak çıkardı. (Devamı...)