Ryback

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ryback
Ryback in April 2015.jpg
Doğum 10 Kasım 1981 (1981-11-10) (38 yaşında)[1]
Las Vegas, Nevada, ABD[2]
Profesyonel güreş kariyeri
Ring ad(lar)ı Ryan Reeves[1]
Ryback[3]
Skip Sheffield[1][4]
Boyu 6 ft 3 in (1,91 m)[3]
Kilosu 291 lb (132 kg)[3]
Eğitildiği yer Las Vegas, Nevada[3]
"Sin City"
Eğiten Bill DeMott[2]
Al Snow[1]
Jody Hamilton[2]
Başlangıç 2004[1]
ryback wrestleMania Axxess

Ryback Allen Reeves (d. Ryan Allen Reeves; 10 Kasım 1981), Amerikalı profesyonel güreşçi.

Reeves, WWE Tough Enough 4 yarışmasının 8 finalistinden biri olduktan sonra, World Wrestling Entertainment ile sözleşme imzaladı. WWE'nin gelişim bölgeleri olan Deep South Wrestling, Ohio Valley Wrestling, ve Florida Championship Wrestling gibi yerlerde güreşti. Reeves, ayrıca 2010 yılının başlarında Skip Sheffield adı ile NXT birinci sezonunda yer aldı ana kadroya debutunu gerçekleştirdi. 2013 Royal Rumble'da finale kaldı, fakat kazanamadı WWE'de ilk kemerini 2015 Elimination Chamber'da Intercontiental Championship olarak elde etti.[kaynak belirtilmeli]

Gençliği ve çocukluğu[değiştir | kaynağı değiştir]

Reeves 8 yaşında güreş izlemeye başladı. 12 yaşında ise ağırlık kaldırmaya başladı ve profesyonel güreşçi olmak istiyordu. Reeves lise yıllarında beyzbol ve futbolda mükemmelleşti. Palo Verdo Lisesine katıldı. Katıldığı College of Southern Nevada üniversitesinde bir yıl boyunca kolej beyzbol oynamıştı ancak bacağını kırdı. Reeves Nevada, Las Vegas Üniversitesinde fitness yönetim programına girmişti.

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Tough Enough (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Reeves profesyonel güreşçi olmak için eğitimine 2 yıl boyunca konsantre oldu. Nevada, Las Vegas Üniversitesin'de spor bölümüne katıldı ve bir işte part-time olarak çalışmaktaydı. Kendisi WWE Tough Enough'tan davet edildi ve kabul etti. Eğitimin ilk haftasında, bronşit ve kaburga yaralanması yaşadı. En sonunda sekiz finalistten biri oldu. Yarışmayı kazanamadı ancak ona WWE'den bir sözleşme geldi ve kabul etti. Gitmeden önce Las Vegas'ta yaralarının iyileşmesini bekledi.

Ohio Valley Wrestling[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğitim (2005-2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

2005 ve 2006 başlarında eğitim sonrasında Mart ayının başlarında Reeves Ohio Valley Wrestling'e devredilmiştir. Reeves Kasey James, Pat Buck, Da Beast ve Nick Nemeth kişilerle maçlar yapmıştır ve Mikey Batts ile birlikte Billy Kryptonite ve Russell Simpson, Jack Bull ve Vic Devine gibi takımları mağlup etmişlerdir.

2006 yılının Temmuz ayında, Reeves WWE Wellness Programı kapsamında uyuşturucu testinde başarısız olduğu için 30 gün süreyle ringlerde olamadı. Reeves vücut geliştirme takviyelerini yanlış okuma nedeniyle uyuşturucu testini geçemediğini belirtmiştir. İkinci testi geçtikten sonra listeye geri dönmüştür.

Yüksek Doz (2006–2007)[değiştir | kaynağı değiştir]

Florida Championship Wrestling'de Skip Sheffield

Reeves 30 günlük ara vermesinden sonra geri döndü. 2006 yılının Eylül ayında, Reeves ile Jon Bolen ekip olup Yüksek Doz olarak tanındılar. Los Locos (Aaron Lamata ve Low Rider) ve Gothic Mayhem (Johnny Punch ve Pat Buck) gibi takımları yendiler ve Eddie Craven, Mike Kruel ve Shawn Osborne bulunduğu ekiple feuda girdiler.

Birkaç hafta boyunca ekibi hem teke tek maçlarda yenildiler hem de üçlü karşılaşmalarda yenildiler. 18 Ekim'de, Reeves ve Bolen bir handicap maçında kaybettiler. High Dossage bir ay sonra Eddie Craven ve Mike Kruel tarafından yenilmişlerdi. Yıl boyunca rakipleriyle yüz yüze geldiler ve Yüksek Doz 29 Kasım tarihinde Coal Miner ve Gloves'ı yendiler. Daha sonra Los Locos ve Bad Company'i yendiler. Reeves bir Elimination maçında yer aldı. Katılımcılar arasında Justin LaRoche ve Charles Evans, T.J. Dalton ve Steve Lewington, ve Seth Skyfire ve Paul Burchill gibi kişiler vardı.

6 Ocak 2007 tarihinde, Yüksek Doz Justin LaRouche ve Charles Evans karşı kaybetti. Dört gün sonra Cody Runnels ve Shawn Spears tarafından yenildiler. Reeves 14 Kasım, OVW'e geri döndüler.

OVW Heavyweight Şampiyonluğu ve ayrılık (2008)[değiştir | kaynağı değiştir]

Aradan bir yıl sonra, Reeves ring adı Ryback olarak ve yeni Terminatör gimmick ile OVW'e döndü. Döndükten sonra yaptığı ilk maçta, 15 Ekim 2008 tarihinde Anthony Bravado yenerek Heavyweight Şampiyonluğu kazandı. Reeves World Wrestling Entertainment (WWE) ile yeniden bir sözleşme imzaladı. Onun ayrılığını açıklamak için, Ryback için 17 Aralık'ta Emeklilik maçı yani Kaybeden kişi OVW'i bırakır maçı hazırlandı.

World Wrestling Entertainment/WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

Florida Championship Wrestling (2008–2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

Reeves 16 Aralık 2008 tarihinde, Ryback ilk yaptığı Florida Championship Wrestling'de bir tag maçında Jon Cutler, Kris Logan ve Taylor Rotunda karşı kaybetti. Sheamus O'Shaunessy ile tag ekibi oldular ancak Florida Tag Team Championship'de başarısız oldular. Ryback karakterinden sonra, Reeves 25 Ekim'de yaptığı FCW maçında Skip Sheffield olarak ve yeni kovboy gimmick ile Jimmy USO adlı rakipini mağlup etmiştir.

Nexus (2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

Reeves (en solda) SummerSlam'de Nexus

Sheffield WWE'nin ilk sezonunda yer almak için "çaylak" olarak adlandırılan sekiz FCW güreşçilerinden biri olacağını NXT gösterisinde açıklandı. Montel Vontavious Porter Sheffield'ın akıl hocasıydı ancak onun yerine William Regal akıl hocası oldu. 2 Mart tarihinde Sheffield ve Regal takım olup, Matt Hardy ve Justin Gabriel ile bir maç yapıldı ancak Sheffield ve Regal bu maçı kazanamadı. 27 Nisan tarihinde Sheffield, Daniel Bryan arasında bir maç düzenlenip Sheffield ilk maçını kazandı. Sheffield 11 Mayıs'ta Darren Young karşı maç düzenlenip Sheffield kazandı. Daha sonra Michael Tarver, Darren Young ve Skip Sheffield arasında bir maç düzenlenip bu maçı Darren Young kazandı.

7 Haziran Raw şovunda Sheffield'ın bulunduğu NXT çaylakları John Cena ve CM punk maçına müdahale ettiler. 14 Haziran tarihinde çaylaklar Bret Hart'a saldırdılar. Vince McMahon sözleşme imzalanıp yedi NXT çaylakları olarak Nexus grubu oluştu. 12 Temmuz tarihinde Raw şovunda Nexus (Darren Young olmadan) John Cena karşı 6-on-1 handicap maç yapıldı ve Nexus yendi. Ancak feud bitmemişti. SummerSlam'de Team WWE karşı Nexus maçı düzenlendi. Sheffield, Edge tarafından tuş edildi yenildi. Nexus maçta tuş edilip azalma sonucu maçı Nexus kaybetti. 18 Ağustos tarihinde Honolulu, Hawaii'de House Show'da Reeves ve David Otunga, The Hart Dynasty karşı bir tag team maçı yaptılar.

Reeves 3 Aralık 2011 tarihinde House Show'da bileğini kırdı ve üç ameliyat geçirdi.

Başarıları
  • Intercontiental Champion (1 kere)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d e "OWOW profili". 21 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ a b c "Cagematch profile". 16 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ a b c d "WWE profile". 19 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  4. ^ "FCW Alumni roster". 6 Mayıs 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi.