GS Store

Vikipedi, özgür ansiklopedi
GS Store
Eski ad(lar)Galatasaray Megastore
EndüstriPerakendecilik
Kuruluş2001
Genel merkeziTürkiye Türkiye
Ürüngiyim, aksesuar, kişisel bakım
SahibiGalatasaray Spor Kulübü
Web sitesihttps://www.gsstore.org/

Gs Store, 2001 yılında Galatasaray Megastore adıyla kurulmuştur. 2008 yılında isim değiştirmiştir. Sahip olduğu 82 mağazanın 34’ü İstanbul, 6’sı Ankara, 4’ü Antalya, 4’ü İzmir, 3'ü Konya, 2‘si Adana, ve 2'si Bursa, 2'si Samsun ve 2'si Sakarya'da bulunmaktadır. Türkiye'nin diğer illerinde bulunan Galatasaray Store mağazaları ise; Aksaray, Aydın, Balıkesir, İzmit, Diyarbakır, Elazığ, Çorum, Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin, Gaziantep, Denizli, Malatya, Şanlıurfa, Manisa, Yalova, Tekirdağ, Osmaniye, Muğla ve İskenderun‘da faaliyet göstermektedir. Yurt dışında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Lefkoşa kentinde bir ve Almanya'nın Köln kentinde 2 ve Azerbaycan'ın Bakü şehrinde 1 tane olmak üzere olmak üzere 4 adet Galatasaray Store mağazası bulunmaktadır. İki adet gezici tır da tüm yurt genelinde hizmet vermektedir. Aynı zamanda bu tır yaz mevsiminde Avrupa'da da hizmet vermektedir.

Firmanın ana merkezi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde bulunmaktadır. En büyük Galatasaray Store ise Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde bulunmaktadır. Ayrıca sadece amatör branşların ürünlerinin satılacağı Galatasaray Store Plus, Galatasaray' ın Maslak' taki Galatasaray Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri' nde ilk şubesini açmış bulunmaktadır.[1]

Galatasaray Store, sosyal sorumluluk çerçevesinde Lösev ile iş birliği yapmış olup, Lösev tarafından üretilen ürünleri GSStore internet sitesi aracılığı ile müşterilerine ulaştırıp, gelirlerini Lösev' in yararına sunmaktadır.[2][3]

Mecidiyeköy Çadır Galatasaray Store

Ali Sami Yen Spor Kompleksi GS Store[değiştir | kaynağı değiştir]

7 Şubat 2012'de Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları tarafından açılmıştır. Ali Sami Yen Spor Kompleksi içinde yer alan GS Store, Türkiye'nin en büyük Spor kulübü mağazası olma özelliğini taşımaktadır. Galatasaray Kulübü mimarları (Coşkun Peküstün ve Ayşegül Uslu) tarafından stadın mimarisinden esinlenerek tasarlanmış, ayrıca stad müellifi Mete Arat'ın onay ve desteği alınmıştır. Aslanlıyol da üst örtü olarak tasarlanan mağaza; taraftarın takımının ürünlerine en kolay ulaşabilecek şekilde planlanmıştır. Sponsorlardan Nike mağaza içinde kendisine ayrılan %35 bölümünün mobilya ve dizaynını hazırlamıştır. GS Store içinde Ali Sami Yen Stadı'nın koltuklarından oluşan bir bölüm içermektedir ve buraya Ülker Fanzone adı verilmektedir. İçinde yürüyen merdiven ve asansör içeren mağazada Türkiye'de ilk olan kendi kramponunu tasarlama makinesi de bulunmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Galatasaray Store Plus". 18 Ocak 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2009. 
  2. ^ "Galatasaray Spor Kulübü Resmi Sitesi". 29 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Mayıs 2009. 
  3. ^ "Galatasaray Store Resmi İnternet Sitesi". 26 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Mayıs 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]