The Legend of Korra

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Legend Of Korra
FormatAnimasyon
TürAksiyon
Macera
Fantezi
Steampunk
Komedi
Drama
Proje tasarımcısı
Yazar
 • Michael Dante DiMartino
 • Bryan Konietzko (sezon 1)
 • Tim Hedrick (sezon 2–4)
 • Joshua Hamilton (sezon 2–4)
 • Katie Mattila (sezon 3–4)
Yönetmen
 • Joaquim Dos Santos (sezon 1)
 • Ki Hyun Ryu (sezon 1)
 • Colin Heck (sezon 2–4)
 • Ian Graham (sezon 2–4)
 • Melchior Zwyer (sezon 3–4)
 • Michael Dante DiMartino ("Remembrances")
Seslendiren(ler)
BesteciJeremy Zuckerman
Benjamin Wynn
ÜlkeABD
Diliİngilizce
Sezon sayısı4
Bölüm sayısı52 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcı
 • Michael Dante DiMartino
 • Bryan Konietzko
 • Joaquim Dos Santos
Yapımcı
Gösterim süresi24 dakika
Yapım şirketiNickelodeon Animation Studio
Yayın bilgileri
KanalNickelodeon
(2012–2014)
Nick.com
(2014)[1]
Resim formatıNTSC 16:9 (480i)
NTSC 16:9 (1080i)
Yayın tarihi14 Nisan 2012 (2012-04-14)[2] - 19 Aralık 2014
DurumuBitti
Kronoloji
Önce gelenAvatar: Son Havabükücü
Dış bağlantılar

The Legend of Korra (Korra Efsanesi), Amerikan animasyon televizyon dizisidir. 14 Nisan 2012 ila 19 Aralık 2014 tarihleri arasında yayımlanan dizi, Bryan Konietzko ile Michael Dante DiMartino tarafından Nickelodeon için oluşturuldu. The Legend of Korra, Konietzko ile DiMartino'nun 2005'ten 2008'e kadar yayımlanan önceki dizisi olan Avatar: The Last Airbender'ın devamı niteliğindedir ve animasyonun çoğu Güney Kore'li Studio Mir ve bir kısmı Japon Pierrot Co. tarafından animeden oldukça etkinlenmiş bir şekilde canlandırılmıştır.

Önceki seride olduğu gibi bu dizi de bazı insanların su, toprak, ateş veya hava elementlerini ustalıkla kullanabildiği yani "bükebildiği" bir dünyada geçmektedir. Dört elementin hepsini bükebilen tek kişi olan "Avatar", dünyadaki dengeyi korumaktan sorumludur. Dizide önceki serinin avatarı olan Aang'in dişi reenkarnasyonu Avatar Korra, modernleşen dünyada siyasi ve ruhsal huzursuzlukla karşı karşıya kalmaktadır.

Ana karakterler Janet Varney, Seychelle Gabriel, David Faustino, P. J. Byrne, J. K. Simmons ile Mindy Sterling tarafından seslendirilirken yardımcı karakterler Aubrey Plaza, John Michael Higgins, Kiernan Shipka, Lisa Edelstein, Steve Blum, Eva Marie Saint, Henry Rollins, Anne Heche ile Zelda Williams tarafından seslendirilmiştir. Avatar: The Last Airbender serisinin oluşumunda görevli olan birtakım kişiler, The Legend of Korra ekibinde yer aldı. The Legend of Korra, dört sezon ("kitap") yayımlanmış olup toplam 52 bölümden oluşmaktadır. Dizi, bir çizgi roman serisi şeklinde yayımlanmaya devam etmiştir.

Önceki seride olduğu gibi The Legend of Korra da büyük beğeni topladı ve HBO dizisi Game of Thrones ve Hayao Miyazaki'nin eserleri ile kıyaslandı. Senaryo yazımıyla prodüksiyon açısından övüldü. Dizi; Annie, Daytime Emmy ile Gracie ödüllerinde hem ödül kazandı hem de adaylık elde etti. Dizi ayrıca toplumsal huzursuzluk ve terörizm gibi sosyopolitik meselelerini ele aldığı ve bunların yanı sıra ırk, cinsiyet ve cinsel yönelim konularında gençlik eğlencesinin belirlenmiş sınırlarının ötesine geçtiği için övgüler aldı.

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

The Legend of Korra, ilk olarak 12 bölümlük bir mini dizi olarak düşünüldü. Nickelodeon, sonra The Search çizgi romanında neler olduğundan uyarlanan Avatarı takip eden bir çizgi film için yaratımcıların perdesini reddetti, bunun yerine Korrayı 26 bölüme uzatmayı seçti.[3] Dizi, Temmuz 2012'de daha da uzatılarak 52 bölüme çıkarıldı. Bölümler gruplandırılarak her biri 12 ile 14 arasında bölümden oluşan ve bağımsız bir hikâyesi olan dört ayrı sezona ("kitap") ayrıldı. The Legend of Korra toplam dört sezondan oluşacaktır.[4]


Sezon Bölüm Sayısı Yayın tarihleri DVD ve Blu-ray Yayın Tarihi
Sezon Prömiyeri Sezon Finali 1. Bölge 2. Bölge 4. Bölge
1 Hava 12 14 Nisan 2012 (2012-04-14) 23 Haziran 2012 (2012-06-23) 9 Temmuz 2013 (2013-07-09)[5] 28 Ekim 2013 (2013-10-28)[6] 4 Eylül 2013 (2013-09-04)[7]
2 Ruhlar 14[8] 13 Eylül 2013 (2013-09-13) 22 Kasım 2013 (2013-11-22) 1 Temmuz 2014[9] Yok Yok
3 Değişim[10] 13[4] 27 Haziran 2014 (2014-06-27) 22 Ağustos 2014 (2014-08-22) Yok Yok Yok
4 Denge 13 3 Ekim 2014 (2014-10-03) 19 Aralık 2014 Yok Yok Yok


Olay yeri[değiştir | kaynağı değiştir]

The Legend of Korra kurgusal Avatar: Son Havabükücü dünyasında, bu dizideki olaylardan 72 yıl sonrasında geçmektedir. Dünya dört ulusa ayrılmıştır: (Kuzey ve Güney) Su Kabilesi, Hava Tapınağı, Toprak Krallığı ve Ateş Ulusu. Dizinin odağı olan "bükme", bazı insanlarda (ve hayvanlarda) bulunan dört ulusla etkileşen elementleri (su, toprak, ateş ve hava) telekinetik olarak kullanma yeteneğidir. Bükme, dizide Çin ve diğer Asya dövüş sanatlarına benzer olarak canlandırılan ruhsal ve bedensel alıştırmalar yardımıyla gerçekleştirilir.

Yalnızca bir kişi, yani "Avatar", dört elementi de bükebilir. Dünyanın dört ulusu arasında döngüsel olarak reenkarne olan Avatar dünyadaki barış ve dengeyi korumaktan sorumludur. The Legend of Korra Güney Su Kabilesi'nden on yedi yaşındaki bir kız olan Avatar Korra üzerine odaklanmıştır. Dizinin başlangıcında, su bükme, toprak bükme ve ateş bükme konusunda ustalaşmıştır fakat Aang ve Katara'nın en küçük çocuğu olan Tenzin'den hava bükmeyi öğrenmesi gerekmektedir.[11]

Dizinin çoğunluk kısmı, Avatar: Son Havabükücü'de meydana gelen savaşın bitmesinden sonra ortaya çıkan Uluslar Birleşik Cumhuriyeti'nin başkenti Cumhuriyet Şehri'nde geçmektedir. Dizinin yaratımcıları tarafından "Manhattan Asya'da olsaydı" şeklinde tanımlanan metropolis,[12] her ulustan insan için bir buluşma noktası oldu. Şehir sakinlerinin tutkusu "pro-bükme ," bir ateş, bir su ve bir toprak bükücüden oluşan iki takımın bükme teknikleriyle birbirlerini sahadan atmasına dayanan bir oyundur.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezonların her biri kitap adı verilerek sınıflandırılmıştır.

Birinci Kitap: Hava Korra'nın, gözlerden uzak bir şekilde yetiştiği Güney Kutbu'ndan Cumhuriyet Şehri'ne taşındığı görülür. Burada Avatar Aang'in oğlu Tenzin'den hava bükmeyi öğrenecektir. İleri-bükme ligine girer, Bolin ve Mako kardeşlerle birlikte Gelecek Endüstrileri'nin varisi Asami Sato'yla da arkadaş olur. Hırslı politikacı Tarrlok, bükücülerden yeteneklerini çalan maskeli Amon tarafından yönetilen bükme karşıtı "Eşitlikçi"lerin başkaldırısıyla mücadele için Korra'yı da yanına alır. Korra ve arkadaşları polis şefi Lin Beifong ve Birleşik Kuvvetler generali Iroh'nın da yardımıyla, Amon'u devirmeyi ve maskesini indirmeyi başarırlar.

İkinci Kitap: Ruhlar altı ay sonrasında geçer. İlk gösterim bölümlerinde insan dünyası ile ruh dünyası arasındaki, Güney ile Kuzey Kabilesi arasındaki ve Kuzey Kabilesi şefi Unalaq ile sürgün kardeşi aynı zamanda Korra'nın da babası olan Tonraq arasındaki çatışmayı, Aydınlık ve iyiliğin aynı zamanda Avatar Ruhu Raava, Karanlığın ve kötülüğün aynı zamanda Karanlık Avatar ruhu olan Vaatu ve ayrıca ilk Avatar olan Wun'un nasıl Avatar olduğu, Harmonik Birleşme üzerine odaklanmıştır.

Üçüncü Kitap: Değişim iki hafta sonra geçer. İlk üç bölüm değişim sonucu bazı insanların hava bükücü olması ve hava ulusunun yeniden dirilmesiyle başlar. Dünyanın en güçlü 4 suçlusundan biri olan Zaheer hapisten kaçmayı başarır. Harmonik Birleşme sayesinde Hava bükücü olmuştur. Sırayla Ghazan, Ming Hua ve sevgilisi P'Li yi de kurtarır ve Korra'yı yakalamaya çalışırlar. Amaçları onu avatar halindeyken yok etmek ve dünyadaki tüm liderleri ortadan kaldırmaktır. Korra tam avatar halindeyken zincirlerden kurtulur ve Zaheer'e karşı büyük bir savaş verir. P'Li, Ming Hua ve Ghazan ölür. Zaheer yeniden hapise atılır.

Dördüncü Kitap: Denge üç yıl sonra geçer. Toprak krallığı kaostadır. Korra, Avatar haline girememektedir. Cumhuriyet Şehri'ne gitmek ister ama sonra korkar. Tüm geçmişini geride bırakmaya karar verir. Kıyafetlerini değiştirir ve saçını keser. Tenzin çocuklarını Korra'yı bulmaları için görevlendir. Korra, Toph ile tanışır ve onun yardımıyla vücudunda kalan küçük metal zehri çıkarır. Jinora, Ikki ve Meelo ile geri dönerler. Kaostan ve ruh sarmaşıklarının gücünden yararlanıp ondan silah oluşturan Kuvira, dünyaya karşı bir tehlike olur. Korra, karşısına Zaheer çıkınca Ruhlar Dünyası'na giremez. Onunla yüzleşmek ister. Zaheer'in yardımıyla Ruhlar Dünyası'na girer ve Raava ile tekrar bağlantı kurmayı başarır. Kuvira ruh silahını dev bir robotla taşır ve Cumhuriyet Şehri'ne silah olarak kullanır. Korra ve diğerleri devi alt etmeyi ve parçalamayı başarır. Ruh silahı sarmaşıkların olduğu yere düşer ve Kuvira bunu fırsat bilerek son kez ateşler. Ama diğer sarmaşıkları da enerji kazanır. Enerji tam Kuvira'yı yok edeceği sırada Korra, Kuvira'nın önüne geçer ve enerjiyi büker. Portal oluşturur. Sonra Asami ile Yeni Ruhlar Dünyası'na tatile gider.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Korra'yı Cumhuriyet Şehri'ne (Republic City) bakarken gösteren, dizinin duyurusundan sonra yayınlanan test görüntüsü.

San Diego'daki yıllık San Diego Comic-Con International (Uluslararası San Diego Çizgi Roman Konferansı) 'da 22 Temmuz 2010'da, Avatar: Son Havabükücü'yü konu alan bir dizinin Nickelodeon'da yapım aşamasında olduğu ve Kasım 2011 gibi yayınlanacağı duyurulmuştur.[13][14] Özgün dizinin yaratıcı ve yapımcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko'ı da kapsayacaktır.[15] Deneme olarak Korra Efsanesi adıyla, özgün diziyle aynı kurgusal evrende yer alan,[13] 70 yıl sonrasında geçen 12 bölümlük[8] mini dizilerin yapılması düşünülmektedir.[16]

23 Temmuz 2011 tarihinde San Diego'daki yıllık Comic-Con'da Korra Efsanesi panelinde yapılan açıklamalarda dizinin toplam 2 sezondan oluşacağı ve ilk sezonun 12 bölüm, ikinci sezonun ise 14 bölüm olacağı açıklanmıştır.[8]Korra Efsanesi'nin yapımı ve konsept çizimleri ayrıntılı şekilde gösterilmiş ve haklarındaki bilgiler verilmiştir.[17]

Dizinin özgün diziden daha karanlık ve olgun olması beklenmektedir; bununla birlikte, yeni bir izleyiciyi amaçlayan, macera ve eğlence hisleriyle olgun temaları dengeleme niyetinde bir girişimde olmadıklarını. Dahası, seride Korra ile ilgili "romantizm" içeriği de olacak. Yaratıcılar ayrıca her bölümü kendilerinin yazacaklarını onayladılar, mini-seri olması göze alarak, "gerçekten iyi" ve "harika" hikâyelerle, doldurma bölümleri ihmal edeceklerini açıkladılar.[18] Orijinal seride animasyon ve dizayn üzerine çalışmış olan Joaquim Dos Santos ve Ryuki Hung da bu seriye dahil olacak, storyboard üzerinde çalışmış olan Ian Graham'ın dahil olduğu gibi. Dahası, orijinal seride besteci olan Jeremy Zuckerman da, Legend of Korra'ya dahil olacak.[19]

Dante Basco, Zuko'nun ses sanatçısının seriye geri dönüşü onaylanmıştır.[20] Twitter'da da açıkladığı üzere Zuko dışında farklı bir karakteri seslendireceğini belirtti, ama yine de bu karakter bir şekilde Zuko'ya bağlı olduğu belirtiliyor.[21] Basco ayrıca bölümlerden birinin isminin "Skeleton In The Closet." [22] olduğunu doğruladı. Ayrıca, Rob Paulsen kendisinin ve Eva Marie Saint'in seride karakterlerden birilerini seslendireceklerini doğruladı.[23]

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Avatar Korra: (Janet Varney; Cora Baker Korra'nın küçüklüğü.)[24] 17 yaşında ve serinin Avatar'ı. Korra, Güney Su Kabilesi'ndendir. Enerji ve metali de bükebilir. Korra ateş bükme sınavını geçtikten sonra Tenzin'in bir süre onu eğitemeyeceğini öğrenir, ama Güney'i terkederek Cumhuriyet Şehri'ne onun yanına gelir. Cumhuriyet Şehri'nde hava bükme eğitimlerine başlar. Orada Mako, Bolin ve Asami ile tanışır. Ayrıca onlarla birlikte Eşitlikçiler'e karşı savaşmış liderleri Amon'u yenmiş ve maskesini düşürmüştür. Amon onun bükme güçlerini almıştır ama o sırada hava ile bağları kapalıydı, Amon bu yüzden onun hava bükme gücünü alamaz. Amon Mako'ya saldırırken hava bükmeyi başarmıştır. Daha sonra Aang ona güçlerini geri verir. Mako ile sevgili olur. Bundan 6 ay sonra amcası Unalaq'dan ruhsal eğitim almış ve onun tuzağına düşmüştür. Unalaq'ın amacı ona portalları açtırmak ve Harmonik Birleşme sırasında Vaatu'yu serbest bırakmaktır. Mako ile tartışır ve ayrılırlar. Korra Ateş Ulusu'na giderken karanlık ruh saldırısına uğrar ve hafızasını kaybeder. Bu sırada Avatar Wan ile tanışır ve Unalaq'ın planını öğrenir. Harmonik Birleşme zamanı Unalaq'a ve Vaatu'ya karşı savaşır. Vaatu'yu yok eder ve amcası Unalaq ölür. Mako ile ayrılır ama Mako onu daima seveceğini söyler. Değişimi başlatmıştır. Değişim sonucu bükme gücü olmayan bazı insanlar hava bükmeye başlar. Bumi, Kai, Opal, Zaheer ve Doe bunlardan sadece birkaçıdır. Korra, arkadaşları ve Tenzin hava bükücü yolculuğuna çıkar. Köyleri ararlar, herkes kapıyı suratlarına kapatır. Ama Ba Sing Se'de hapsedilen bükücüleri bulur. Bulduğu bükücüleri Tenzin ile birlikte Kuzey Hava Tapınağı'na gönderir ve Opal (hava bükücü) için Metal Klanı'na gider. Tabi bu sırada kendi peşinde olan Kızıl Lotus kaçmıştır. Metal Klanına saldırırlar ve Avatar'ı kaçırmaya çalışırlar. Başarısız olurlar. Artık Korra onları yakalamayı hedefler. Kızıl Lotus, Kuzey Hava Tapınağı'na saldırır ve bükücüleri yakalar. Karşılığında Avatar'ın teslim olmasını isterler. Anlaşmayı bozarlar ama Avatar'ı götürmeyi başarırlar. Amaçları Korra'yı avatar halindeyken öldürmek ve avatarlığı bitirmektir. Zehir onu Avatar haline sokar ama işler Zaheer'in planladığı gibi gitmez. Korra, Avatar haline girince zincirlerden kurtulur ve Zaheer'e karşı savaşır. Ancak Korra zehrin vücudunda fazla kalması ve Su Yin'in zehrin tamamını çıkaramaması yüzünden felç geçirir ve psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Avatar haline girme yeteneği kırılır. Korra, iyileşmek için Güney'e döner ve iyileşmesi iki yıldan fazla sürer. Ailesine Cumhuriyet Şehri'ne gideceğini söyleyerek Toprak Krallığı'na kaçar. Saçlarını keser ve kıyafetlerini değiştirir. Karşısına sürekli kendisinin Avatar hali çıkar ve ona saldırır. Bu yüzden gittikçe zayıflar. Bir ruh onu bataklığa getirir ve Toph'u bulmasını sağlar. Eski haline dönmesi için yaklaşık 2 hafta bataklıkta kalan Korra, içindeki metali çıkaramaz. Daha sonra Jinora, Ikki ve Meelo onu bataklıkta bulur. Korra kendi başına metali içinden çıkarır ve eskisi gibi Avatar haline girmeyi başarır. Kuvira ile Zaofu'da savaşır ama yenlir. Jinora, Opal, Ikki ve Meelo Korra'yı kurtarır. Daha sonra Zaheer'le yüzleşir ve onun yardımıyla Ruhlar dünyasına girmeyi başarır ve tamamen iyileşir. Kuvira ruh sarmaşıklarından yararlanır ve ruh silahları oluşturur. Bu silahları dev bir robot ile taşır ve Cumhuriyet Şehri'ne silah olarak kullanır. Korra ve arkadaşları dev robotu yenmeyi ve parçalamayı başarır. Ruh silahı sarmaşıkların olduğu bölgeye düşer. Kuvira, son çare olarak silahı ateşler. Diğer sarmaşıklar da enerji alır. Kuvira tam sarmaşık enerjisiyle öleceği zaman Korra enerjiyi büker ve portal oluşturur. Savaş biter.
 • Mako: (David Faustino)[24] 22 yaşındadır. Bir ateş bükücüdür. Yıldırım bükücüdür. İlk tanıştıklarında Korra'dan hiç hoşlanmaz. Korra'nın hem eski sevgilisi hem de arkadaşıdır. Bolin adında kendisinden 2 yaş küçük bir erkek kardeşi vardır. Mako ve Bolin'in anne ve babası öldürülmüştür. Onlar da bir süre sokaklarda yaşamış, suçlara karışmış, sonra Pro-Bending adlı bir yerde dövüşlere katılmışlardır. Bir gün su bükücü arkadaşları takımdan ayrılır. Daha sonra onun yerine Korra katılır. Daha sonra arkadaşlıkları böyle devam eder. Asami ile sevgili olmuştur. 1. sezon boyunca ikisi arasında kalır. Ama sonra Korra'yı daha çok sevdiğini anlayınca ve onunla sevgili olur. Sonra tartışarak ayrılırlar. Ancak bütün bu olaylara rağmen hem Korra, hem de Asami'yle çok iyi dost olurlar. Polis Merkezi'nde dedektif olarak çalışır. Korra'ya Harmonik Birleşme'de ve Kızıl Lotus'a karşı savaşmada yardım eder. 3 yıl sonra Prens Wu'nun koruması olur. Dedektiflik işine devam etmek istemektedir. Ama Wu, Raiko'ya Mako'nun kendisiyle kalmasını istediğini söyleyince işler değişir. Yıldırım bükerek ruh sarmaşıklarını durdurmaya çalışır ama kolu yanar. Fakat robotu durdurmayı başarır. Korra'nın yanında savaşırken elinden geleni yapmaya hazırdır.
 • Bolin: (P.J. Byrne)[24] 20 yaşındadır. Toprak bükücüdür. Lav bükücüdür Mako adında kendisinden 2 yaş büyük kardeşi vardır. Mako gibi o da Pro-Bending adlı yerde dövüşlere katılır. İlk başlarda Korra'ya aşık olur. Ama onu Mako ile öpüşürken görünce çok üzülür, yine de Korra'yla dost kalmayı başarırlar. Daha sonra Korra'nın kuzeni Eska'ya aşık olur. Bolin korkar ve ondan ayrılmak ister ama Eska onun peşini bırakmaz. Varrick sayesinde Bolin ünlü bir yıldız olur. Harmonik Birleşme sonunda Eska'ya tekrar aşık olur ama Eska Kuzey Kabilesi'ne gitmesi gerektiğini söyler ve ayrılırlar. Metal Klanı'na gitiklerinde Bolin Opal'a aşık olur. Opal, Bolin'in hep normal davranmasını ister. Kızıl Lotus'u yenerler ve Bolin lav bükmeyi öğrenir. Nedense metal bükemez. 3 yıl sonra Bolin Kuvira, Zhu Li, Varrick,Suyin'in en büyük oğlu Baatar Jr. ile çalışmaya başlar. Opal bundan memnun olmaz. Bolin, Kuvira'nın kötü işler planladığını öğrenince Kuvira'dan kaçıp Cumhuriyet Şehri'ne gider. Opal için her şeyi yapar.
 • Asami Sato: (Seychelle Gabriel)[24] 22 yaşındadır. Bükücü değildir. Sonradan Korra'nın en iyi ve en çok güvendiği arkadaşı olmuştur. Asami, Mako'ya motorsikletiyle yanlışlıkla çarpar. Böylece tanışır ve sevgili olurlar. Babasının Eşitlikçiler'in bir üyesi olduğunu öğrenmiştir. Bu yüzden Mako ve Bolin ile birlikte Hava Tapınağı Adası'na taşınırlar. Ama Mako ile Korra'nın arasında olanları öğrenince Mako ile tartışır ve ayrılırlar. Sonra tekrar yakınlaşırlar ama Mako'nun kararsızlığı yüzünden bir daha ayrılırlar. Yine de Mako'yla çok yakın dostlardır. Korra, Mako ve Bolin ile birlikte Eşitlikçiler'e ve Kızıl Lotus'a karşı savaşmada yardım eder. 4. sezonda Asami, babasını hapiste ziyarete gider. Amacı babasının ona yazdığı mektupları iade etmeye ve onun ne yüzünü görmek istediğini ne de sesini duymak istediğini söylemeye gelir, babasıyla konuştuktan sonra ağlayarak çıkar. Korra Parkı'na gider ve orada ağlamaya başlar. Orada bir baba kızın Pai Sho oynadığını görür. Bu ona babasının ve onun Pai Sho oynadığı günleri hatırlatır. Bir Pai Sho tahtası alır ve babasının yanına gider. Eski günlerdeki gibi Pai Sho oynamayı teklif eder ve oynamaya başlarlar. Finalde babası ile birlikte Kuvira'nın dev robotuna delik açarken babasını kaybeder. Kuvira yenildikten sonra Korra ile Yeni Ruhlar Dünyası'na tatile gider.
 • Naga (Dee Bradley Baker),[25] Korra'nın yakın dostu ve dişi Kutup Ayısı Köpeği. Nuktuk dizisinde oynar.
 • Pabu (Dee Bradley Baker), Bolin'nin Ateş Gelinciği. Nuktuk dizisinde Juji rolünü oynamaktadır.
 • Tenzin: (J.K. Simmons)[24] 56 yaşındadır. Avatar Aang ve Katara'nın küçük oğlu ve bir hava bükücüdür. Pema ile evlidir. Jinora, Ikki, Meelo ve Rohan adında 4 çocukları vardır. Tenzin ailesi ile birlikte Hava Tapınağı Adası'nda yaşar. Cumhuriyet Şehri'nde temsilcidir. Korra ve arkadaşları ile birlikte Eşitlikçiler'e, Unalaq ile Vaatu'ya ve Kızıl Lotus'a karşı savaşmıştır. Tenzin, Hava Gezginleri yeniden dirilince (bükücü olmayan bazı insanlar hava bükücü olunca) hava bükücü aramaya koyulur. Ama insanların rızalarıyla gelmesi gerektiğini söyler ve insanların kapılarına gider ve onlara kültürü anlatır. Ama Kai dışında herkes reddeder. Daha sonra Ba Sing Se'e giderler ve Kraliçe'nin hava bükücüleri hapsedip onları eğittiğini öğrenirler. Onları kurtarırlar ve Kuzey Hava Tapınağı'nda eğitmeye başlarlar. 3 yıl sonra hava bükücüler Dünya'ya dağılır ve Hava Ulusu dirilir.
 • Bumi: (Dee Bradley Baker) 61 yaşındadır.Adını Aang'in küçüklük arkadaşı olan deli kral Bumi'den almıştır.Avatar Aang ve Katara'nın büyük oğludur. Bükücü değildir ama iyi bir komutandır. Birleşmiş Kuvvetler İkinci Kısım komutanlığından emeklidir. Kendisi bükücü olmayanların da bükücüler gibi olduğunu kanıtlamaya çalışır. Tenzin onun garip hikâyelerinden bıkmıştır. Harmonik Birleşme sonrası hava bükücü olur. Tenzin ile Kuzey Hava Tapınağı'na gider. Kızıl Lotus'un saldırısı sonucu Ghazan'a karşı savaşmaya çalışır. Uçurumdan düşer ve yaralanır. 3 yıl sonra hava bükmede ustalaşır.
 • Kya: Avatar Aang ve Katara'nın kızıdır. Katara'nın annesi yani kendi büyükkanesinin ismini almıştır. Su bükücüdür ve şifacılık yapar. Tenzin'den büyük olduğu için ona karşı üstünlük gösterir. Cumhuriyet Şehri'ndeki hava bükücüler ile birlikte Kuzey Hava Tapınağı'na gelir. Fakat Kızıl Lotus tapınağa saldırınca Ming-Hua ile savaşmak zorunda kalır. Bumi ile birlikte uçurumdan düşer.
 • Jinora: (Kiernan Shipka)[24] 14 yaşındadır. Tenzin'in büyük kızıdır. Ikki, Meelo ve Rohan'ın ablasıdır. Çok fazla kitap okur. Ruhsal olarak çok güçlüdür ve ruhlarla arasında bağlantı vardır. Hava bükücüdür. Korra'nın Ruhlar Dünyası'na geçmesi için rehberi olur. Unalaq yüzünden ruhu Kayıp Ruhlar Sisi'nde hapis kalır ama sonra Tenzin, Kya ve Bumi onu kurtarır. Harmonik Birleşme hala devam ederken Korra'ya dünyanın kurtarılması için yardım eder. Babası gibi usta bir hava bükücüdür. Dövme yaptırmak ister. Kızıl Lotus yenildikten 2 hafta sonra saçlarını kazıtır ve dövmelerini yaptırır. 3 yıl sonra daha düzenli bir saçla karşımıza çıkar. Diğer hava bükücüler gibi yeni kıyafetler giymiştir. Kai ile sevgilidirler. Kardeşleri ile birlikte Korra'yı bataklıkta bulurlar. Cumhuriyet Şehri'ne götürürler. Sarmaşıklar yüzünden ruhu Ruhlar Dünyası'nda sıkışır ama Korra onu ve diğer insanları kurtarır.
 • Ikki: (Darcy Rose Byrnes)[26] 11 yaşındadır. Tenzin'nin küçük kızıdır. Çok fazla konuşur. Hava bükücüdür. Kardeşlerinin onu dışladığını düşünür. Ve kendine yeni kardeşler bulur. Babası onu bulur ama hemen geri götürmez. Biraz onunla kalır. Kızıl Lotus yenildikten 3 yıl sonra uzun saçları ve yeni hava bükücü kıyafetiyle karşımıza çıkar. Kardeşleri ile birlikte Korra'yı bataklıkta bulurlar.
 • Meelo: Tenzin'nin büyük oğludur. 9 yaşındadır. Hava bükücüdür. Kendi gazını bükebilir. Kızıl Lotus yenildikten 3 yıl sonra saçları ve yeni hava bükücü kıyafetiyle karşımıza çıkar. Kardeşleri ile birlikte Korra'yı bataklıkta bulurlar.
 • Rohan: Tenzin'in küçük oğludur. 3 yaşındadır. Eşitlikçiler Hava Tapınağı adasına saldırdığı zaman doğmuştur. Katara onun güçlü bir hava bükücü olacağını söylemiştir.
 • Pema: (Maria Bamford)[26] Tenzin'nin karısı ve Jinora, Ikki, Meelo ve Rohan'ın annesidir. 39 yaşındadır. Bükücü değildir. Meelo'Yu büyütmek ona göre büyük başarıdır.
 • Katara: (Eva Marie Saint)[25] Aang'ten beri Zuko, kendisi ve Toph hayattadır. Aang ile evlenmiştir. Şu anda Güney Su Kabilesinde yaşamaktadır. İlerlemiş yaşına rağmen çok iyi bir şifacı ve su bükücüdür. Korra'nın su bükme hocasıdır. Aynı zamanda Korra felç geçirdiğinde onu tam olmasa da iyileştirir. İlk sezonda 85, ikinci sezonda 86, son sezonda 88 yaşındadır. 3 tane çocuğu vardır. Bunlardan ikisi hava bükücü, birisi su bükücüdür. Bunların isimleri sırasıyla: Tenzin, Bumi ve Kya'dır.
 • Zuko: 90 yaşındadır. Ateş Lorduyken yetkilerini kızı İzumi'ye devrederek tahttan çekilmiştir. İlerlemiş yaşına karşın çeviktir ve usta bir ateş bükücüdür. Cumhuriyet Şehri'nde heykeli vardır.
 • Toph Beifong: Toprak bükücüdür Metal bükücüdür ve metal bükmeyi o bulmuştur.. Korra bataklığa gelip baygın haldeyken onu bulur ve Korra, Toph ile tanışmış olur. Korra bir süre Toph'un yanında kalır. Toph, Korra'nın içindeki metali çıkarmasına yardım eder. Sarmaşıklar sayesinde çok uzakları da görebilir. Suyin ve ailesi Kuvira tarafından esir alındığında Lin, Bolin ve Opal ile birlikte onları kurtarır. Kuvira'dan güçlüdür.
 • Tonraq: Korra'nın babasıdır. Bir su bükücüdür. Kuzey Su Kabilesi şefi Unalaq'ın abisidir. Güney Su Kabilesi'nin bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Güney'e konsey kararıyla şef olarak atanır. Aslında Kuzey'in reisi olacaktı, ama Unalaq ona oyunlar oynadı. Tonraq ise bunun sonucunda Güney'e sürüldü.
 • Senna: Korra'nın annesi, Tonraq'ın eşidir. Bir su bükücüdür. Tek yapmak istediği Korra'ya normal bir çocukluk yaşatabilmekti, ama başaramamıştı.
 • Lin Beifong: Toph'un büyük kızı, Suyin'in üvey kardeşi (anneleri aynı, babaları ayrıdır) ve Cumhuriyet Şehri'nin polis şefidir. 54 yaşındadır. Toprak ve metal bükücüdür. Eskiden Tenzin'le sevgiliydi, sonra Pema Tenzin'e aşkını itiraf edince ayrıldılar ve Tenzin Pema'yla evlendi. Başlangıçta Korra ile hiç anlaşamaz. Çünkü onun şehirde çok olay yaratacağını düşünür. 1. sezonun sonunda Amon tarafından yakalanır ve Avatar'ın yerini söylemesi istenir ama söylemez ve bükme güçleri alınır. Aang, Korra'ya element ve enerji bükme gücünü verdikten sonra Korra Lin'in bükme gücünü geri verir. Geçmişte Suyin ile arasında tartışma çıkmıştı ve araları bozuktu. Sonra barışırlar. Annesiyle de görüşmemektedir. Sonra onunla da barışır.
 • Su Yin Beifong: Lin'in üvey kızkardeşi, Toph'un kızı. Toprak bükücüdür. Metal bükücüdür. Huan, Wei, Wing, Opal ve Baatar Jr.'ın annesidir. Yıllardır Varrick'in arkadaşıdır. Eski bir suçludur. Bu yüzden Toph hayal kırıklığına uğramıştır. Kendi yaptığı bir Metal Şehri'ne sahiptir. Bütün her yeri kendisi yapmış, Baatar adında bir mimarla beraber çalışmıştır. Sonradan onunla evlenmiştir. Beş çocuğu vardır. Lin, Metal Klanı'na geldiğine onunla otuz yıldır küstür. Ama sonra barışırlar. Kuvira'yı küçükken bulmuş, onu eğitmiştir. Raiko ve Tenzin, Su Yin'e Toprak Krallığı'nı birleştirmesi için yardım istemeye gittiklerinde Su Yin reddeder. Kuvira ise Baatar Jr.'yi yanına alarak Toprak İmparatorluğu kurmaya gider.
 • Baatar: Su Yin'in kocası ve bir mimardır. Su Yin'e Zaofu'yu inşa etmesinde yardım etmiş, sonradan birbirlerine âşık olmuş ve evlenmişlerdir.
 • Baatar Jr.: Su Yin'in en büyük çocuğu ve bir mühendistir. Kuvira, onu babasının gölgesinde olduğunu söyleyerek kandırır. Kuvira'yla nişanlanır ve ailesine ihanet eder. Ve adındaki Junior'u kaldırır. Hatta öyle körleşir ki, babasına bağıracak kadar ileri gider. Korra tarafından ele geçirildiğinde Kuvira saldırır. Yaralanır fakat iyileşir ve daha sonra Kuvira'yı yenmesinde Korra'ya yardımcı olur.
 • Huan: Su Yin'in oğlu. Heykeller yapar, sanatla uğraşır. O da toprak ve metal bükücüdür ama bu yeteneklerini savaşmak için değil sanat için kullanır. Saçının bir kısmı kazıtılmıştır.
 • Wei ve Wing: Metal büken ikizlerdir. Su Yin'in en küçük oğullarıdır. Yeni oyunlar icat ederler. Anneleriyle savaşırlar.
 • Opal: Su Yin'nin tek kızıdır. Toph Bei Fong'un torunudur. Lin'in yeğenidir. Bolin'den hoşlanır. Bir hava bükücüdür, ama eğitimsizdir. Korra onu eğitir. Sonradan teyzesi Lin ve Bolin onu Kuzey Hava Tapınağı'na gidip Tenzin'den hava bükmeyi öğrenmesi için teşvik eder. Bolin'le çıkmaya başlarlar. Kızıl Lotus yenildikten 3 yıl sonra hava bükme becerileri gelişir. Kai ile yakın arkadaş olurlar.
 • Kai: Bir hava bükücü ve hırsızdır. Yetimhanede büyümüş, onu bir aile evlat edinmiş, o da ailenin her şeyini çalmıştır. Hava ulusunun ilk üyesidir. Jinora'dan hoşlanmaktadır. Dai Li onu yakalar, hapseder. Jinora'nın ruhu onu ziyaret eder. Sonra Jinora onu ve diğerlerini kurtarır. Bizon hırsızlarını yenmiştir. Jinora ile sevgili olur. Opal ile yakın arkadaş olur.
 • Varrick: Zengin bir iş adamıdır. Biraz çılgındır. Bükücü değildir. Sato Gelecek Endüstrileri sahibi Asami ile ortaklık yapmaktadır. Sinema makinesi bulmuştur ve Bolin'le kankadır. Sonradan Raiko'yu Kuzey'e karşı savaşa ikna etmek için suç işler, hatta ileri giderek Raiko ve eşini kaçırmaya çalışır ve özel yaptırdığı hapishaneye atılır. Sonra Unalaq şehri işgal edince kaçar. Ve Su Yin'in şehrine döner. Sonradan Kuvira'ya katılır. Ancak Kuvira için bir proje yaparken ruh sarmaşık silahı- işler istediği gibi gitmez. O da projeyi bitirir. Kuvira önce onu öldürmekle tehdit edip sonra onu ve Zhu Li'yi hapseder. Varrick ve Zhu Li, Bolin'le kaçar. Ama yakalanırlar. Zhu Li, sonradan Varrick'e ihanet edip Kuvira'nın yanına geçer. Ancak bu Zhu Li'nin oyunudur, silahı sabote etmeye çalışır ama başaramaz. Cumhuriyet Şehri'ne kaçar. Kuvira yenildikten sonra Zhu Li ile evlenir.
 • Zhu Li Moon: Varrick'in özel hizmetçisidir. Az konuşan bir karakterdir. Somurtkandır. Kuvira'ya çalışır, ama ruh silahı projesini iptal edince Kuvira onu ve Varrick'i hapseder. Varrick ve Zhu Li, Bolin'le kaçar. Ama yakalanırlar. Zhu Li, sonradan Varrick'e ihanet edip Kuvira'nın yanına geçer. Ancak bu Zhu Li'nin oyunudur, silahı sabote etmeye çalışır ama başaramaz. Silahın test edileceği yere bağlanır ama Bolin ve Opal onu son anda kurtarır. Kuvira yenildikten sonra Varrick ile evlenir.
 • Iroh, Orijinal seride Zuko'nun amcası, Ateş Lordu Ozai'nin ağabeyidir. Yaklaşık 40 yıl önce ölmüştür. Öldükten sonra Ruhlar Dünyası'na geçer ve bedenini arkasında bırakarak çayhane işletmeye başlar. İlk önce Korra, sonra Tenzin, Bumi ve Kya ruhlar dünyasında kaybolduğunda onlara yardım eder.
 • General Iroh: (Dante Basco) [20] Birleşmiş Kuvvetler komutanıdır. 37-38 yaşlarındadır. Emekli Ateş Kralı Zuko'nun torunudur.
 • Hiroshi Sato: (Daniel Dae Kim)[24] Karısı, yıllar önce Üçlü Tehdit Çetesi tarafından öldürülmüştür. Bükme karşıtı devrimcileri desteklemektedir ve Asami'nin babasıdır. Meka tankları, elektrikli eldivenleri o üretmiştir ve bunları Satomobil üretiminin arkasına saklamıştır. Kızıl Lotus yenildikten 3 yıl sonra Asami babasına, babasının ona yazdığı mektupları iade etmeye ve onun ne yüzünü görmek istediğini ne de sesini duymak istediğini söylemeye gelir. Babası ondan özür diler ve onunla gurur duyduğunu söyler. Asami ağlayarak gider. Sonra babasına onu affetmeyi deneyeceğini söyler. Ve eski günlerdeki gibi Pai Sho oynamayı teklif eder ve oynamaya başlarlar. Finalde savaşa katkısı olabilir düşüncesiyle Lin tarafından hapisten çıkartılmıştır. Kuvira'nın dev robotunda büyük delik açmaya yardım eder. Asami'yi kurtarır ama ölür.
 • Amon/Noatak: Ölmeden önce 40 yaşındaydı. Eşitlikçiler adı verilen grubun başıydı. Eşitlikçiler Ty Lee'nin chi engelleme tekniğini silah olarak kullanmaktadırlar. Kendisi su ve kan bükücüdür. Babası Yakone'un ona öğrettiği kan bükme tekniğini geliştirerek insanların bükme gücünü alabilmeyi öğrenir. Yüzünde boyadan yapılmış bir sahte yara vardır. Korra onu yenmiş ve sırlarını açağa çıkarmıştır. Aynı bölümde kardeşi Tarrlok'un gemideki benzini elektrikli eldivenle patlatmasıyla ikisi de ölmüştür.
 • Tarrlok: (Dee Bradley Baker) Ölmeden önce 37 yaşındaydı. Mecliste Kuzey Su Kabilesi temsilcisiydi. Avatar'ı kaçırdıktan sonra Amon, Tarrlok'un Avatar'ı sakladığı yere gelir. Tarrlok, hepsinin kanını bükmüşken Amon'un kanını bükemez. Amon onun gücünü alır. Tarrlok onun kardeşi olduğunu anlamıştır. Su ve kan bükücüdür. Kardeşi Amon, babası ise Yakone'dur. Sezon finalinde gemiyle Cumhuriyet Şehri'nden kaçarken benzin deposunu patlatıp intihar etmiş, Amon ile birlikte ölmüştür.
 • Lieutenant: (Lance Henriksen)[24] Amon'un su ve kan büktüğünü duyduğu ana kadar onun sağ koludur. Meclisteki kadın Ateş Ulusu temsilcisini kaçırmıştır.
 • Başkan Raiko: Birleşmiş Cumhuriyetler'in başkanıdır. Bükücü değildir.
 • Avatar Wan: Dünyadaki ilk Avatar ve bir ateş bükücüdür. Korra'dan 10.000 yıl önce yaşamıştır. Raava ve Vaatu'yu ayırınca dünyayı dolaşıp Aslan Kaplumbağalar'dan diğer elementlerin de gücünü almış ve Vaatu'yla savaşırken Raava'yla birleşerek ilk avatar olmuştur. Ruh portallarını kapatmıştır. Daha sonrasında ruhlar ve insanlar arasındaki dengeyi sağlamaya çalışmıştır. Korra'ya ruhlar dünyasında yardım etmiştir.
 • Unalaq: Korra'nın amcasıdır. Su ve ruh bükücüdür. Tonraq'ın kardeşidir. Kuzey Su kabilesinin şefi ve Korra'nın ruhsal yönle bağlantı kurma hocasıdır. Ancak kötü biridir, şef olmak için planlar yapmış, Tonraq'ı sürgün etmiştir. Güce açtır. Kardeşi Tonraq'ı daima kıskanmıştır, çocuklarına dahi merhamet etmeyecek biridir. Ardından onu hapse attırmış ve Su Kabileleri arasında savaş çıkmıştır. Vaatu ile birleşmiştir ve sadece su bükebilen karanlık bir Avatar olmuştur Raava'yı yok ettikten sonra gücü katlanarak artmış ve bedeni değişmiştir ancak son bölümde Korra tarafından etkisiz hale getirilmiş, Vaatu yok edilmiş, Unalaq ise ölmüştür. Kızıl Lotus üyesidir ama onlara da ihanet eder.
 • Desna ve Eska: Unalaq'ın çocukları ve Korra'nın kuzenleridir. İkizlerdir ve biraz asosyallerdir. Desna erkek, Eska kızdır. Su bükücüdürler. Bolin, Eska'dan hoşlanmaktadır, ancak sonra ayrılmışlardır. Babaları onları Korra'yı yakalamak için görevlendirmiştir. Ama yakalayamazlar. Sonra Kuzey Portali'ni açmaya çalışırlarken Desna yaralanmış, Eska ona yardım etmeye giderken babası portalin önemli olduğunu söylemiştir. Desna'yı ölüme terkeder ama Eska Desna'yı kurtarır. Babalarının ölümünün ardından Kuzey Su Kabilesi'ni yönetirler. Onlara göre bu iş çok sıkıcıdır.
 • Ginger: Bolin'in oynadığı Nuktuk filminde Bolin'in rol arkadaşıdır. Bolin ona âşıktır fakat Ginger ona hiç yüz vermez. Dizide Nuktuk'u sevmektedir. Sonradan Bolin'le bir süre çıkar.
 • Raava: Avatar'ın ruhudur. İyiliğin ve ışığın temsilcisidir ve karanlık ruh olan Vaatu ile bir bütündür ve sürekli savaş halindedir. Fakat Wan yanlışlıkla iki ruhu birbirinden ayırmıştır. Daha sonra Wan ile birleşerek Avatarlığı oluşturup Vaatu'yu ruhlar dünyasına hapsetmişlerdir. Sonra UnaVaatu tarafından yok edilir ama Jinora ve Korra onu kurtarır.
 • Vaatu: Kötülüğün, karanlığın ve kaosun ruhudur. Raava ile sürekli savaş halindedir. Son 10.000 yıldır zaman ağacı içinde esaret halindedir. Unalaq ile birleştikten sonra Raava'yı yok etmişlerdir. Vaatu Unalaqın içerisinde Raava'yı yok ettikten sonra gücü katlanarak artmıştır ve fiziksel görünümü çok değişmiştir. 2. sezonun sonunda Korra tarafından etkisiz hale getirilip yok edilmiştir.
 • Zaheer: Kızıl Lotus'un lideridir. Bükücü değildir, sonradan Harmonik Birleşme onu hava bükücü yapar. İlk Lotus'un elinden kaçan da odur. P'Li'nin sevgilisidir. Ve Avatar'ı kaçırmaya çalışır. P'li'yi kurtaracaktır, bunu haber alan Zuko, Tonraq, Eska ve Desna bunu engellemek için hapishaneye giderler. Ancak belli bir zaman için adını değiştirip Yorru yapar. Saçlarını ve sakalını kazıtır. Hava Tapınak Adası'na sızar. Guru Laghima hayranıdır, sürekli toprakla bağını koparma odaklıdır. Aiwei sayesinde Metal Klanı'na girip Avatar'ı kaçırmaya çalışır ama başarısız olur. İkisi de ruh halindeyken onu Kayıp Ruhlar Sisi'ne atar. P'Li öldükten sonra dünyevi isteklerinden ve topraktan kopar ve uçmayı öğrenir. Korra onu yenmeyi başarır ve tekrar hapse atılır. 3 yıl sonra Korra'ya Ruhlar Dünyası'na girmesi için yardım eder.
 • Ghazan: Toprak bükücüdür. Zaheer'a çalışır ve Zaheer'in arkadaşıdır. O da topraktan uzak bir hapishanededir. Toprak bükemeyeceği bir yere hapsedilir. Zaheer onu kurtarır. Toprağı lava çevirebilir. 3. sezonun finalinde Mako ve Bolin'e karşı kazanamayacağını anlayınca "Asla hapishaneye dönmem. Eğer öleceksem siz de benimle geleceksiniz." diyerek intihar eder.
 • Ming Hua: Kolsuz bir su bükücüdür. Suyu kolları yerine kullanır. Çok fazla su bulursa kendine yüzlerce kol yapar. Avatar'ı kaçırmaya çalışırken yakalanmış ve yanardağlardaki bir hapishaneye atılmıştır. Sonra Zaheer ve Ghazan ona yardım eder ve kaçarlar. Mako onu yıldırımla çarparak öldürür.
 • P'Li: Avatar: Son Hava Bükücü'deki Ateş Saçan Bom Bom Adam'la aynı yeteneklere sahiptir. Avatar Korra'yı yakalamaya çalışınca hapse atılır. 13 yıldır Kuzey Su Kabilesi'nde buzlu bir hapistedir. Sevgilisi Zaheer, Ming Hua ve Ghazan ile Avatar'ı kaçırmaya çalışırlar ama Beyaz Lotus, Tonraq, Şef Sokka, Tenzin ve Zuko onları yakalar. Zaheer'i korumak için kendini feda eder. Lin kardeşi ve Avatar'ı kurtarmak için kendini feda eder. Lin'i öldürecekken Su Yin arkadan tuzak kurar, metal yeleğini P'Li'nin kafasına atar. P'Li, kendini patlatarak ölür.
 • Aiwei: Su Yin'in eski asistanı ve dostudur. Toph'un yalanı anlama yeteneğine sahiptir. Sonradan Zaheer'a çalıştığı ortaya çıkar. Şu anda Kayıp Ruhlar Sisi'ndedir.
 • Toprak Kraliçesi Hou-Ting: Paracıdır, emirler yağdırmayı sever, süslüdür. Toprak kraliçesidir. Hava bükücüleri yakalar ve onlardan ordu oluşturmaya çalışır. Hayvanlardan nefret eder, bizon eti sever. Toprak Kralı Kuei'nin kızıdır. Zaheer tarafından nefesi kesilerek öldürülmüştür. Toprak Krallığı kaosa sürüklenir.
 • Yin: Sahn'ın annesi, Mako ve Bolin'in büyükannesidir. Mako, babasının atkısını büyükannesine hediye etmiştir. Kraliyeti çok sever.
 • Daw: Kontrolsüz bir hava bükücüdür. İlk defa hava bükmeye başladığında korkar ve kendini bir odaya hapseder. Kardeşi polisi arar, Mako gelir. Mako 3'e kadar sayar, tam 3 diyecekken Dawoe yanlışlıkla kapıyı Mako'nun üstüne uçurur ve kaçar. O kadar kontrolsüzdür ki Kyoshi Köprüsü'nde kalmıştır. Sonradan gücünü kontrol etmeyi öğrenir. Avatar Korra onu tam düşerken tutmuştur. Kuzey Hava Tapınağı'nda eğitim görür. Tenzin'in zoruyla saçlarını tıraş ettirir ama bu durum onun çok işine yarar, saçlarını tıraş etmeye devam eder. Kızıl Lotus yenildikten 3 yıl sonra hava bükme becerileri gelişir.
 • Kuvira: Metal Klanı'nın yüzbaşısıydı. Toprak İmparatorluğu'nun da imparatoriçesiydi. Toprak ve metal bükücüdür. Su Yin onu 8 yaşındayken yanına almış ve yeteneklerini geliştirmesine yardım etmiş, anne kız gibi olmuşlardır. Korra'nın babası Tonraq'ı uçurumdan düşerken kurtarır. 3 yıl sonra kaostan güç alarak Baatar Jr. ile birlikte Toprak İmparatorluğu'nu yaratmaya çalışır. Toprak Krallığı'nı yeniden birleştirme konusunda başarılı olur, ama bir diktatör gibi davranmaya başlar ve muhaliflere işkence eder, bazı insanları köle gibi çalıştırır. Wu'nun taç giyme töreninde Toprak Krallığı'nın bitişini ve Toprak İmparatorluğu'nu ilan eder. Toprak Krallığı'nda mülteci olan herkesi temizlemeye çalışmış, onları muhalif kamplarına sokmuştur. Bolin, Varrick, Zhu Li ve nişanlısı Baatar ile birlikte çalışır. Ancak Bolin, Zhu Li ve Varrick Kuvira'nın gerçek yüzünü anlar ve kaçarlar. Ancak yakalanırlar. Zhu Li, Varrick'e ihanet etme numarası yapıp ruh silahını sabote etmeye çalışır ama başarısız olur. Bolin ve Opal onu kurtarır. Kuvira, Cumhuriyet Şehri'ne geldiğinde Korra ve Tenzinler, Baatar Jr.'yi kaçırır. Kuvira onların bulundupu bölgeye silahını ateşler. Sonra Korra ve diğerleri dev robotu yener ve parçalar. Kuvira son çare olarak sarmaşıkların bulunduğu bölgeye kaçar ve silahı Korra'ya doğru ateşler. Diğer sarmaşıklarda yanmaya başlar. Enerji tam Kuvira'yı yok edecekken Korra enerjiyi büker ve portal oluşturur. Kuvira teslim olur.
 • Prens Wu: Büyük teyzesinin ölümünden sonra Toprak Krallığı'nın tahtına geçer. Tam bir bakım delisidir ve Mako onun korumasıdır. Mako bu durumdan nefret eder. Cumhuriyet Şehri işgal altındayken dev köstebekler sayesinde diğer insanları kurtarmıştır. Dev köstebekler onun şarkılarını sever.
 • Ateş Lordu Izumi: Lord Zuko'nun kızıdır. General Iroh'un annesidir.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Sezon - HAVA

 1. Welcome to Republic City (Cumhuriyet Şehrine Hoş Geldin)
 2. A Leaf in the Wind (Rüzgardaki Yaprak)
 3. The Revelation (Vahiy)
 4. The Voice in the Night (Gecedeki Ses)
 5. The Spirit of Competition (Rekabet Ruhu)
 6. And the Winner Is... (Ve Kazanan...)
 7. The Aftermaths (Kötü Sonuçlar)
 8. When Extremes Meet (Aşırı Uçlar Birleşir)
 9. Out of the Past (Geçmişten İzler)
 10. Turning the Tides (Gidişatı Değiştirmek)
 11. Skeletons in the Closet (Kirli Çamaşırlar)
 12. End Game (Son Hamle)
2. Sezon - RUHLAR
 1. Rebel Spirit (Asi Ruh)
 2. The Southern Lights (Güney Işıkları)
 3. Civil Wars Part 1 (İç Savaş Bölüm 1)
 4. Civil Wars Part 2 (İç Savaş Bölüm 2)
 5. Peacekeepers (Arayıcılar)
 6. The Sting (Acı)
 7. Beginning Part 1 (Başlangıç Bölüm 1)
 8. Beginning Part 2 (Başlangıç Bölüm 2)
 9. The Guide (Rehber)
 10. A New Spiritual Age (Yeni Ruhsal Çağ)
 11. Night of a Thousand Stars (Bin Yıldızlı Gece)
 12. Harmonic Convergence (Harmonik Birleşme)
 13. Darkness Falls (Karanlık Çöker)
 14. Light in the Dark (Karanlıktaki Işık)

3. Sezon - DEĞİŞİM

 1. A Breath Of Fresh Air (Rahat Bir Nefes)
 2. Rebirth (Diriliş)
 3. The Earth Queen (Toprak Kraliçesi)
 4. In Harm's Way (Zarar Yolunda)
 5. The Metal Clan (Metal Klanı)
 6. Old Wounds (Eski Yaralar)
 7. Original Airbenders (Gerçek Hava Bükücüler)
 8. The Terror Within (Dehşet İçeride)
 9. The Skateout (Devriye)
 10. Long Live The Queen (Çok Yaşa Kraliçe)
 11. Ultimatom (Ültimatom)
 12. Enter The Void (Boşluğa Giriş)
 13. Venom of The Red Lotus (Kızıl Lotus'un Zehiri)

4. Sezon - DENGE

 1. After All These Years (Bunca Yıldan Sonra)
 2. Korra Alone (Korra Tek Başına)
 3. The Coronation (Taç Giyme Töreni)
 4. The Calling (Arama)
 5. Enemy At The Gates (Düşman Kapılarda)
 6. Battle Of Zaofu (Zaofu Savaşı)
 7. Reunion (Birleşme)
 8. Remembrances (Anılar)
 9. Beyond the Wilds (Issızlık Ötesi)
 10. Operation Beifong (Beifong Operasyonu)
 11. Kuvira's Gambit (Kuvira'nın Oyunu)
 12. Day Of The Colossus (Muazzam Gün)
 13. The Last Stand (Son Şans)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Hoffman, Mike (July 24, 2014). "Legend of Korra Moving to Digital for Last Five Episodes". The Escapist. 8 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: July 25, 2014. 
 2. ^ "Nick Press The Legend of Korra press release" (PDF). Nick Press. Burbank, California: Viacom. 15 Mart 2012. 29 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Mart 2012. In the premiere episode, "Welcome to Republic City,"... In episode two, "A Leaf in the Wind,"... 
 3. ^ "'Avatar: The Search' was pitched as a movie by Mike DiMartino, but Nick opted for 'Korra' Book 2". Hypable. 25 Mart 2013. 14 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Mart 2013. 
 4. ^ a b Konietzko, Bryan (12 Temmuz 2012). "I'm Sure This Meme Is Dead By Now But It Still". 14 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Temmuz 2012. 
 5. ^ Goldman, Eric (9 Nisan 2013). "The Legend of Korra Book One: Air - Exclusive Blu-Ray and DVD Release Date and Cover Art Reveal 'Book 1: Air' on DVD, Blu". TV Shows on DVD. 3 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Nisan 2013. 
 6. ^ "Legend of Korra Book One: Air". Ezy DVD. Erişim tarihi: 28 Ekim 2013. 
 7. ^ "Legend of Korra: Book One - Air". Ezy DVD. 6 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Eylül 2013. 
 8. ^ a b c ""Avatar: Korra Efsanesi" Panel Haberleri". Avatar the Last Airbender Online. 23 Temmuz 2011. 2 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Temmuz 2011. 
 9. ^ Schick, Michal. "'The Legend of Korra' season 2 Blu-ray/DVD details announced!". 6 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Haziran 2014. 
 10. ^ Farley, Christopher John. "'The Legend of Korra' Book Three Will be Titled 'Change'". Wall Street Journal. 8 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Kasım 2013. 
 11. ^ John, Christopher (19 Temmuz 2010). "Legend of Korra: The Avatar Creators on the New Spinoff – Speakeasy – WSJ". Blogs.wsj.com. 29 Nisan 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Temmuz 2010. 
 12. ^ Konietzko, Bryan; DiMartino, Michael Dante (22 Haziran 2012). "The Legend of Korra: All Answered Questions". Korra Nation. 6 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2012.  (Transcript 26 Eylül 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.)
 13. ^ a b "Nickelodeon 'Last Airbender' Spinoff For 2011". Gannett Company, Inc. 21 Temmuz 2010. 22 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Eylül 2010. 
 14. ^ "Avatar: Legend of Korra Details at Comic-Con?". UGO Entertainment. 8 Temmuz 2010. 19 Ocak 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Eylül 2010. 
 15. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; ToonZone isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 16. ^ "Animation News Discussion Cartoon Community - toonzone news". Toonzone.net. 17 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2010. 
 17. ^ "Son Hava Bükücü Korra Efsanesi Panel Haberleri". Avatar the Last Airbender Online. 23 Temmuz 2011. 2 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Temmuz 2011. 
 18. ^ Fitzpatrick, Kevin (26 Temmuz 2010). "Comic-Con 2010: Korra Efsanesi Röportajı". UGO.com. 31 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2010. 
 19. ^ Patches, Matt (22 Temmuz 2010). "Avatar Son Havabükücü Bestecisi Zuckerman Korra Efsanesi ni Onayladı". UGO.com. 2 Kasım 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2010. 
 20. ^ a b "Dante Baso dönüyor". 15 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2010. 
 21. ^ "Dante, Zuko'ya benzer bir karakter seslendiriyor". Dante Basco in Twitter. 16 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2010. 
 22. ^ "Basco bölüm ismini açıklıyor". Dante Basco in Twitter. 2 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2010. 
 23. ^ "Rob serideki işini onayladı". Rob Paulsen Twitter'da. 17 Eylül 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Kasım 2010. 
 24. ^ a b c d e f g h "Son Hava Bükücü: Korra Efsanesi için seslendirme kadrosunun duyurusu". News from Wall Street Journal. 7 Mart 2011. 29 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Mart 2011. 
 25. ^ a b "Behind the Voice Actors Haberler, Korra Efsanesi için Seslendirme Kadrosu". Behind the Voice Actors. 7 Mart 2011. 10 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Temmuz 2011. 
 26. ^ a b "Son Havabükücü: Korra Efsanesi". IMDB. 7 Mart 2011. 7 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Temmuz 2011. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]