Rocket Power

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Rocket Power
Rocket Power logo
FormatAnimasyon Macera/Komedi
Proje tasarımcısıGabor Csupo
Arlene Klasky
YönetmenAdam Pennington (creative producer)
BaşrolJoseph Ashton
Shayna Fox
Ullyses Cuadra
Sam Salleta
Gary LeRoi Gray
John Kassir
Ray Bumatai
Lombardo Boyar
Açılış müziğiDevo'dan "The Wipeouters"
Ülke ABD
Sezon sayısı3
Bölüm sayısı61 (3 özel bölüm dâhil) (bölümleri listesi)
Yapım
Gösterim süresi24 dakika
Yayın bilgileri
Yayın tarihi16 Ağustos 1999 - 30 Temmuz 2004
DurumuBitti

Rocket Power Amerikan bir çizgi film. 16 Ağustos 1999'dan 30 Temmuz 2004'a kadar Nickelodeon'da yayınlanmıştır. Nickelodeon'un 20. yüzyılda yaptığı serilerin sonuncusudur.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Amaçları adrenalin yükseltmek ve tatmin olmak olan 4 gencin hikâyesi olan dizi, arkadaşlık ve adrenalin gibi iki alâkasız konuyu başarıyla harmanlıyor. Yetişkinlere yönelik bölümleri de bulunan Rocket Power, kaykaylarıyla, sörfleriyle, patenleriyle Ocean Shores kasabasının Rocket Plajı'nda yaşayan 4 sıkı dostun sıra dışı hikâyesi. Yardımlaşma gibi eğitici önerilerle dahi dalga geçen dizi, Nickelodeon'un en sevilen çizgi dizilerinden biri.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Rocket Power, Klasky-Csupo stüdyoları tarafından, popüler çocuk kanalı Nickelodeon için Nicktoons Network ile ortak hazırlanmıştır. Dizi bölümlerini Michael Daedalus Kenny, Dave Fontana, Ron Noble ve Steve Ressel yönetmektedir. Ocean Shores olarak anılan Santa Monica, Kaliforniya'da geçer. Animatörler, dizinin geçtiği yeri, var olan mekanın aynısını kağıda dökmeleriyle oluşturmuşlardır, bu da gerçekçilik hissini artırmaktadır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Otto Rocket (Joseph Ashton), kolayca her şeyi kafasına takıp buna kendisini zorlayan ve oldukça da başarılı, mert bir sporcudur. Kendini beğenmiş davranışları ve short-sighted yargısı çoğu kez onu sıkıntıya sokmaktadır. Otto açılış temasında küpe takmış görünse de, dizide hiç takmamıştır. Otto okulda çok gayretli değildir ve bunu bir sonucu olarak sınıfta kalmıştır. Twister'ın en iyi arkadaşıdır. Extreme sporlarda en çok yönlü olan karakter ve de grubun baş fikir bulucusu ve lideridir.
  • Reggie Rocket (Shayna Fox), Otto'nun kendinden iki yaş büyük olan ablasıdır.
  • Twister Rodriguez (Ulises Cuadra; Gilbert Leal), Otto'nun en iyi arkadaşı ve iş çevirmede bir "daredevil"dir. Kameraman olmak istemektedir. Gerçek ismiyle çağırılmaktan nefret eder. Çoğu kez abisi Lars tarafından kızdırılırken görülür. Grubun en akılsız üyesi olma ünü onun kusurlarından biridir. Twister sokak kızağı, kaykay ve patende en iyisidir.
  • Sam Dullard (Gregory Sobosinski; Sam Saletta; Gary LeRoi Gray; Sean Marquette; Mike Lane), bir Hutchinson, Kansaslıdır.Lâkabı Çaylak'tır.

Televizyon filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Diğer bir televizyon filmi ise diziye bağlı olarak yapılan Reggie's Big (Beach) Breaktir. Bir bahar molosı tipinde sporları ve müzikli sahil festivalini konu alır. Film Nickelodeon'da Temmuz 2003'te yayınlanmıştır.

Otto Nicktoons: Pirate Planet'da oynanabilecektir.

Rocket Power Medya[değiştir | kaynağı değiştir]

A Rocket Power Golden Book; Rocket Power: Beach Bandits (NGC, PS2, GBA) Rocket Power: Dream Scheme (GBA) ve Rocket Power: Zero Gravity (GBA) gibi diğer video oyunlarıyla birlikte yapılmıştır.

Otto ve Reggie Nickelodeon oyunu Nickelodeon Party Blast'da oynanabilir karakterlerdir. Otto Nicktoons Racing ve Nicktoons: Freeze Frame Frenzy'de de onanabilir bir karakterdir. Reggie ise bilgisayar için olan Nicktoons Basketball'da oynanabilir bir karakterdir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]