My Life as a Teenage Robot

Vikipedi, özgür ansiklopedi
My Life as a Teenage Robot
TürAnimasyon, aksiyon, macera, bilimkurgu, komedi
Proje tasarımcısıRob Renzetti
Seslendiren(ler)Janice Kawaye
Chad Doreck
Audrey Wasilewski
Candi Milo
Quinton Flynn
Moira Quirk
Cree Summer
Eartha Kitt
BesteciJames L. Venable
Peter Lurye
ÜlkeAmerika
Kanada
Sezon sayısı3
Bölüm sayısı40 (bölümleri listesi)
Yapım
Gösterim süresi24 dakika
Yayın bilgileri
Yayın tarihi1 Ağustos 2003 - 2 Mayıs 2009
DurumuBitti

My Life as a Teenage Robot, Amerikan televizyon dizisidir. Rob Renzetti tarafından Nickelodeon için üretilmiştir. Rob Renzetti ve Fred Seibert Frederator Stüdyosunda üretilmiştir. 1 Ağustos 2003'te ilk yayınını yapmıştır. Toplam 3 sezonda 40 bölüm üretilmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

My Life as a Teenage Robot, filmin karakteri Jenny (Robot ismi XJ-9) Türkçe (XC9), ergenliğinde olan bir robottur. O da herkes gibi liseye gitmektedir. En yakın arkadaşları Brad ve Tuck'tır. Annesi eski bir savaş pilotudur. Jenny'nin diğer görevi ise dünyayı kurtarmaktır. Dünya istila edildiğinde hep istilacıları yok eder ve dünyayı kurtarır. Ergen olduğundan ergen gibi davranır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Jenny Wakeman : Gerçek adı Jennifer Wakeman'dır ancak arkadaşları ona Jenny diye seslenirler. 16 yaşından ergenlik çağında olan bir kız robottur. Annesi bir savaş pilotudur. Annesi Dr. Wakeman'dır. Dr. Wakeman onu dünyayı kurtarması için oluşturmuştur. Dr. Wakeman Jenny'yi birbirinden güzel silahlarla donatmıştır. Çok duygusaldır. İnsanlık yönü daha bastırgandır. Robotça adı (XC9)'dur. Brad'dan çok hoşlanır ama belli etmez.

Brad: Tuck'un erkek kardeşidir. Bradley Carbunkle'dir gerçek adı.Ancak arkadaşları ona Brad derler. Jenny'nin Fransız-Amerikan en iyi arkadaşı ve komşusudur. Jenny'ye elinden geldiğince yardımcı olur. Jenny'den hoşlanır.

Tuck: Brad'in İtalyan-Amerikan erkek kardeşidir. Gerçek adı Tucker Cornelius Carbunkle'dir. Ama arkadaşları ona kısaca Tuck derler. Tuck macera yaşamayı çok sever ancak sonra çok korkar. Eğlenceli ve şirin bir çocuktur.

Dr. Wakeman: Gerçek adı Dr. Noreen NoraWakeman'dır. Kısaca Dr. Wakeman'dır. Yaşlı evlenmemiş bir bilim insanıdır. Jenny'nin yapıcısıdır. Jenny ona genellikle anne der. Dr. Wakeman bir zamanlar Küresel savunma grubu The Skywal Petrol'da subay olarak görev yapmıştır. Dr. Wakeman o yıllarda o kadar güçlüymüş ki Vexus'a karşı kendi başına savaşabilirmiş.

Sheldon: Gerçek adı Sheldon Oswald Lee'dir. Kısaca Sheldon. Tartışmasız grubun çekirdek üyesidir. Jenny'den çok hoşlanır. Ama Jenny ise romantik gelişmeleri reddediyor. Biraz garip biridir.