P.S. (Doctor Who)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"P.S."
Doctor Who bölümü
Ekip
Diğerleri
Prodüksiyon
Senarist Chris Chibnall
Seri 7. sezon
Süre 5 dakika
Tarih 2012
Kronoloji
← Önceki
Sonraki →
"The Angels Take Manhattan"
"The Snowmen"

"P.S.", Büyük Britanya bilimkurgu dizisi Doctor Who'nun yedinci sezonunun mini bölümü. Chris Chibnall tarafından yazılmıştır. Bu bölümde Amy Pond ve Rory Williams'ın "The Angels Take Manhattan" bölümünde Ağlayan Melekler tarafından geçmişe gönderilmesiyle Rory babası Brian'a neden dönemeyecekleriyle ilgili bir mektup yazmıştır. Bu bölüm oynanmamıştır, çizim formatında gösterilmiştir.[1]

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Brian çiçekleri sularken kapısı çalar. Kapıda bir adam çıkar, ismi Anthony, Brian'a bir mektup verir. Anthony ile beraber içeri girer.

Brian oturup mektubu açar. Mektup oğlu Rory'den gelmiştir. Brian oğlu veya Amy'i bir daha göremeyeceğini anlar. Rory ayrıca mektubu teslim eden kişinin Brian'ın torunu olduğunu söyler. 1946'da evlat edindikleri bu çocuğa Anthony Brian adını koymuşlardır.

Brian mektubu okuduktan sonra Anthony ile el sıkışır ve onu kucaklar.

Devamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Amy ve Rory "The Angels Take Manhattan" bölümünde Ağlayan Melekler tarafından hayatlarının geri kalanını yaşamak için geçmişe gönderildikleri zaman diziden ayrıldılar. Amy 87 yaşında, Rory ise 82 yaşında öldü.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Doctor Who, Series 7 Part 1, Doctor Who: P.S." BBC. 14 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mayıs 2013.