Kullanıcı mesaj:Denizkavi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Devriyelik görevinde başarılar![kaynağı değiştir]

Merhaba Denizkavi,

Devriyelik başvurun başarıyla sonuçlandı. Dolayısıyla hem tebrik etmek hem de yararlı bulabileceğin bazı bilgilendirmelerde bulunmak için yazıyorum. Devriye kullanıcı grubu vandalizmla mücadele etmek için oluşturulmuştur ve devriyelerin vandalizm politikasına hakim olmaları beklenir. Bu nedenle özellikle şu iki bölümü yeniden okumanı rica ediyorum:

Vikipedi:Vandalizm#Vandalizm türleri
Kötü niyetli ve zarar vermeyi amaçlayan değişiklikler, reklam, ısrarlı telif hakkı ihlali, kasıtlı olarak uygunsuz kullanıcı adı seçimi gibi örnekler vandalizmdir.
Vikipedi:Vandalizm#Neler vandalizm değildir
Basit denemeler, Vikipedi'yi öğrenmeye yönelik çabalar, tarafsız bakış açısı sorunları, hatalar, inatla yinelenen değişiklikler ve iyi niyetli sayfa boşaltma işlemleri vandalizm değildir.

Artık geri döndür adlı yeni bir düğmeyi kullanabileceksin. Bu düğmenin yalnızca vandalizm kapsamına giren değişiklikler için kullanılabileceğini, içerik anlaşmazlıklarında diğer kullanıcılara karşı kullanımının devriyelik yetkisinin kötüye kullanımı sayıldığını da belirtmek isterim. Tek tıklamayla kullanılabilen bu güçlü işlevin onay istemiyle çalışmasını istersen aşağıdaki seçeneği etkinleştirebilirsin:

  • Tercihler → Görünüm → Gelişmiş seçenekler → işaretli Geri döndür bağlantısına tıklanınca bir onay istemi göster

Bunun dışında aşağıdaki JavaScript betikleri de vandalizmle mücadele konusunda oldukça yararlı olacaktır:

Sürüm Kontrolü uygulaması kapsamında hiç onaydan geçmemiş sayfalar için İncelenmemiş Sayfalar, bir kez onaylandıktan sonra değişiklik geçiren ve yeniden onay veya ret bekleyen sayfalar için Bekleyen Değişiklikler, uygulama ile ilgili istatistikler için ise Doğrulama İstatistikleri sayfalarından yararlanabilirsin.

Başlangıç için bunlar yeterli olacaktır. Lütfen her türlü sorun için mesaj atmaktan çekinme ve cesur ol! --Dr. Coalmesaj 06.20, 13 Mart 2021 (UTC)[yanıtla]

Senin için bir keçi![kaynağı değiştir]

Boer Goat (8742860752).jpg

Lütfen keçinize yemek vermeyi unutmayın. En çok hamburger sever.

Asentientoven (mesaj) 08.05, 10 Mayıs 2021 (UTC)
[yanıtla]

Birden fazla iç bağlantı hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Denizkavi, Yapmış olduğunuz Yapıcı olmayan Değişiklik şu Gramer dizini içinde, aynı konu başlığı altında birden fazla olduğu için kaldırılmıştır. Bilginize..! İyi çalışmalar. Baybarslı (mesaj) 16.35, 19 Temmuz 2021 (UTC)[yanıtla]

Merhaba, kusura bakmayın değişikliğinizi yanlış anlamışım, koyun ve şeker pancarı bağlantı sayılarını tekrar bire indirdim. Teşekkürler. Denizkavi (mesaj) 14.05, 19 Temmuz 2021 (UTC)[yanıtla]