Kullanıcı mesaj:Ddenkel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


16 Ekim 2019 Çarşamba

Crystal Clear action run.svg Bot başvurusu: Texvc2LaTeXBot


Nuvola apps error.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (73).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (9).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Samsun 19 Mayıs Stadyumu · Samsunspor 2018-19 sezonu · Abutiu · Leonid Brejnev'in etkisi · Vince Kasırgası · Samantha Smith · Georgiy Çiçerin · Açlık Oyunları · Samsun · 2017 Emirates Cup · Usame bin Ladin'in Abbottabad'daki kompleksi · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar çekiç atma · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar yüksek atlama · Tambora Dağı

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: Bizim Hikaye bölümleri listesi · CONCACAF Altın Kupa kazanan teknik direktörler listesi · Sovyetler Birliği başbakanları listesi · Avrupa Futbol Şampiyonası kazanan teknik direktörler listesi · Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki hat trick'ler listesi · Nobel Fizik Ödülü sahipleri listesi · Premier League Ayın Golü · Premier League Ayın Oyuncusu · Premier League Ayın Teknik Direktörü · Premier League Altın Ayakkabı · Bizim Hikaye (1. sezon) · Thierry Henry'nin attığı millî takım golleri listesi · Türkiye'deki millî parklar listesi · Sovyetler Birliği liderleri listesi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Engelli koşu · Kar tanesi · Big Mac

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Ninurta · Aleksios Apokaukos · Gılgamış · Udug · Cahit Sıtkı Tarancı · Cemal Süreya

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Antik Roma · Almanya · Porsche 911 · İstanbul Boğazı · Tiberius · Charlottenburg-Wilmersdorf · Orta Çağda Avrupa mutfağı · Surtsey

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Christina Aguilera diskografisi · Muhteşem Yüzyıl bölümleri listesi

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Federal Acil Durum Yönetim Kurumu · Tacik alfabesi · Kayıp On Kabile · Karamağara, Elbistan · Çin mitolojisi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları: Benjamin Franklin'in deniz hortumu

İleti Arşivi


Merhaba[kaynağı değiştir]

Selam, Sanırım bu http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Tart%C4%B1%C5%9Fma%3ABe%C5%9Fikta%C5%9F_Jimnastik_Kul%C3%BCb%C3%BC&diff=2381724&oldid=2381667 değişikliği yapan sizsiniz. Bu bilgiyi neden kendiniz girmiyorsunuz?--Pankiye 07:47, 7 Kasım 2007 (UTC)

Sayfa yarı koruma altında idi. Neden sordunuz ve neden girdiğim kısmı kaldırdınız?----Ddenkelmesaj 07:48, 7 Kasım 2007 (UTC)
Hayır, kullanıcı adınız varsa kendinizde değişitirebilirdiniz. Tartışma sayfasında talepte bulunmanız dalga geçme havası veriyor sanki. --Pankiye 07:51, 7 Kasım 2007 (UTC)
Böyle bir hakkım olduğunu bilmiyordum:) fakat istersem kullanıcı adımla, istersem anonim olarak bana bu hakkın (değiştirme) verildiğini biliyorum. Bir daha lütfen tartışma sayfalarını silmeyiniz. VP:V ihlaline sebebiyet verebilir.----Ddenkelmesaj 07:53, 7 Kasım 2007 (UTC)
Rica ederim. Bu zorunluluk değil tabiki. Ama mümkün olduğu için daha anlamlı olur diye düşünmüştüm. Kırdıysam kusura bakmayın --Pankiye 07:57, 7 Kasım 2007 (UTC)
Estafurullah ne demek. Kolay gelsin:)----Ddenkelmesaj 07:58, 7 Kasım 2007 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Bakınız Başarılar ve İlklert başlığında anlaşılan düz mantıkta bu ilklerin başarıya yönelik olduğu. Diğer takımlardada bu böyle. Amacım şikayet etmek veya edilmek değil. Şikayet etmeyi ve edilmeyi zaten sevmem. Ama diğer takımlarda olmayan Başarılar ve İlklert başlığının altında net bir başarısızlığın olmasıda BJK aleyhine bir taraflılık gibi bir durum yaratıyor. Bunu maddenin tartışmasına yazayım o halde. Teşekkürler--Pankiye 08:14, 7 Kasım 2007 (UTC)

Yorum[kaynağı değiştir]

Bu oylamada Vito'ya yazdığın ve daha evvel Plenumchamber'in oylamasında bana yazdığın "yönetici olmanı istemiyorum" gibi yorumlar çok yersiz ve aday olan kişiyle hiçbir alakası yok. Sırf hoşlanmadığın kişilere tepkini göstermek için oylama sayfasını bu şekilde megul edemezsin. Metal diğer oylamada o yorumları silmişti ve ben de aynen bu oylamada yazılanları sildim. --Pinar 11:50, 10 Kasım 2007 (UTC)

  • Tekrar bir inceleyeyim bakalım --Pinar 12:03, 10 Kasım 2007 (UTC)

Stoid[kaynağı değiştir]

Lepnık ştoysa wulım nandepsı. Tonte naznıjım kosüyıt!

Vito Genovese 11:52, 10 Kasım 2007 (UTC)


Stoido duo. Nona kıdem şyit.

Vito Genovese 11:59, 10 Kasım 2007 (UTC)

Screamer[kaynağı değiştir]

Selam. Onu çıkardınız sanırım. Diğerlerini çıkarmadan sadece onu çıkarmanızın sebebini öğrenmek istiyorum. Daha önce tartışma yaşandı filan.... Kolay gelsin. Takabeg 10:22, 11 Kasım 2007 (UTC)

Screamer 2[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba. Evet propaganda olabilir. 'Dikkat dikkat propaganda çıkabilir' diye mi ilave etsek. Şaka buyana... bence kalsın ya.... millet kendi gözleriyle görsün ve bilsin. Ne gibi propagandaların yapıldığını. Screamer'in başka bir sorun var aslında. Buna sonra farkettim. Orda Taner Akçam ve rahmetli Hrant Dink çıkıyor. Kısa devre yapan çocuklar olabilir. Bu tehlikeli. Fakat onlar da milletin izleyeceklerini öngörerek çıkmıştır. Şimdilik ben illah ilave edeceğim demiyorum. Israrlı değilim. Yanıtladığınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Takabeg 10:43, 11 Kasım 2007 (UTC)

SOAD[kaynağı değiştir]

Selam. Şimdilik böyle kalsın. Sun Tzu diyor ki SOAD 'Hagane no Renkinjyutsushi' ile mi anlaşmış? Cezayir konusunda maddeye filmleri ilave etmiştim. Vaktiniz olunca incelersiniz. İyi çalışmalar. Takabeg 11:16, 11 Kasım 2007 (UTC)

Sun Tzu[kaynağı değiştir]

Sun Tzu diyor ki'den sonra devamı vardı. Kusura bakma, acelece ve acemice yarım yamrak cümleyi yollamış oldum. Sun Tzu diyor ki, 'Düşmanını tanıyarak kendini tanıyan 100 savaşı kazanır'. Çin seddi Sun Tzu (MÖ 544 – M.Ö 496)'nun ölmünden bayağı sonra yapılmıştı. Onu suçlayamıyoruz. Fransızca wikipediasına da bakacağım. Eğer orda yoksa ilave etmeye çalışacağım (Henüz FR wikiye üye değilim ondan işlemlerimiz gecikebilir). İyi çalışmalar. Takabeg 11:30, 11 Kasım 2007 (UTC) + youtube'de SOAD'nın parçasını izledim de görüntü çizgi film 'Hagane no renkinjyutsushi' idi. onu anlatacaktım. Kolay gelsin. Takabeg 11:30, 11 Kasım 2007 (UTC)

Merhaba ve yönetmelikler hakkında bir soru[kaynağı değiştir]

Uğur selam. Bir vandal ya da troll hakkında "terörist" demek ya da imada bulunmak KSY ihlaline girer mi?----Ddenkelmesaj 16:01, 11 Kasım 2007 (UTC)

Bu tür cümlelerden kesinlikle kaçınılması gerekiyor. Bana nerede, nasıl birşey yazdığını gösterme şansınız var mı?--Ugur Basakmesaj 16:09, 11 Kasım 2007 (UTC)
Terörize etmenin kelime anlamı, "şiddet kullanarak yıldırmak, korkutmak" olarak geçiyor. Yani terörist kelimesinden biraz daha farklı. Her ne kadar cümleyi sarf eden ben olmasamda, anladığım kadarıyla Vikipedi'de yapılan vandalizmin yani tahribatın ve kullanıcıların (ve yöneticilerin) gereksiz yere enerjilerini sarf etmeleri ve uğraşmalarına yol açan bir olayın terörize etmek olarak dile getirildiğini düşünüyorum. Benim fikrimce burada bir terörist iması bulunmamakta, kelime anlamında olduğu gibi ortamı vandalize etmekten bahsedilmiştir. --Ugur Basakmesaj 16:43, 11 Kasım 2007 (UTC)

Ddenkel, yeri gelmisken yazilarda kullandigin uslubune lutfen dikkat et. Tartismalari alevlendiren sert kelimelerden kacinalim. Fikirlerinizi daha iyi ifade etmiyor ama sorunu cikmaza sokabilir. Tesekkurler, Citrat 18:18, 11 Kasım 2007 (UTC)

Selam. Demin kendiliğinden?? 'sayfa izle' karesine işaret edildiği için bu son konuşmalarınızı okumuş oldum. 'Terörizm' olsun 'Terörize' olsun, süphe gören varsa en iyisi kullanmamaya çalışmaktır. Mesela Amerika'nın 'Terörizm'i ve ya 'Terörize' faaliyetleri 'terör' sayılmazken Amerikaya'ya karşı yapılan herşeyin 'terör' sayılma gibi durum da söz konusu. Sonuçta terminolojide 'terör'ün tanımı mevcut olsa bile gerçekte taraflı bir terim olarak kullanıldığını görüyoruz. Bence kullanmamaya çalışalım. Bu tür konuda nereye başvuru yapılacak acaba? İyi çalışmalar. Takabeg 18:45, 11 Kasım 2007 (UTC)
Bunları tekrar tartışalım. Daha doğrusu fikir alışverişi yapalım. Ancak maddeleri zenginleştirmeyi ihmal etmememiz de gerekiyor. İşimiz kolay değil işte. Bazı yönetici arkadaşlarımız da bu dilenma içinde işini yürüttüğünü görüyorsunuz. Bir ülkenin PKK'yı terör örgütü ilan etmemesi, o ülkenin PKK'nın terör örgütü olmadığını kabul etmiş anlamına gelmiyor. Genelde PKK ile işi olmayan ülkeler ilan ederek boşuna intikam almaktan kaçınırlar. Tam tersine 'terör örgütü' ilanı ettiği halde PKK'ya sıcak bakan hatta destek veren ülkeler de var. 'Terör örgütü' ilan eden ülkenin başbakanı da o 'terör örgütü'nün başkanına Sayın... diye hitap edebiliyor. Bu çelişkili gerçekleri de unutmayalım. 'Bölücü' kelimesi de aslına bakarsak tarafsız, fakat medya 'sayesinde' sanki taraflı kelimeymiş gibi hale geldi. Bence PKK, FKÖ, El-Kaide v.s. hepsi 'terör örgütü'dür. Fakat tanımda hepsine aynı kriteri uygulanmıyorsa hiç biri 'terör örgütü' değildir. ABD, Rusya, Çin v.s. ise Terör devletidir. Ancak savaş adına kendi terörlerini meşrulaştırabildikler için 'terör örgütü' değildir. Hım.... çelişiyor mu acaba? Kafam karıştı. Kendinize iyi bakın. İyi çalışmalar. Takabeg 19:51, 11 Kasım 2007 (UTC)

kusura bakma[kaynağı değiştir]

DDenkel, yaramaz vandallarla uğraşırken senin kullanıcı sayfanı da geri döndürmüşüm. Kusura bakma. İyi çalışmalar --Ugur Basakmesaj 18:46, 13 Kasım 2007 (UTC)

Kurban bayramınız mübarek olsun(Dedemin inekleri.)--Peace.gifSαвяι¢αи76ileti 21:34, 20 Aralık 2007 (UTC)

Neden yazdım[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba. 'Buraya Neden yazdım'ın somut örnekleri verirseniz sevineceğim. Benim buraya yazmamın başlıca nedeni Türk gençliğinin cahil kalmasını ve yanlış bilgilendirilmesini önlemektir. Bi de 'Başka bir ansiklopedide katkılarına devam ediyor' diye bahsettiğiniz ansikolopedi hangisi? Merak ettim. Bakmak istiyorum. İyi çalışmalar. Takabeg 22:05, 13 Kasım 2007 (UTC)

??[kaynağı değiştir]

bir ara gelirim --Sapiens 19:24, 13 Ocak 2008 (UTC)

partizan maddesinin geçmişindeki "bir ara bize gel, sana partizanlar tarafindan katledilenleri anlatayim." sözleri size ait değil mi? http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Partizan_%28silahl%C4%B1_kuvvetler%29&action=history --Sapiens 18:04, 8 Mart 2008 (UTC)

TeTa Bilgilendirmesi[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Temizlik Takımı yeniden yapılandırılma sürecine girdiğinden üyelik sistemi bir müddet askıya alınmıştır, hala aktifseniz ve temizlik takımı ile çalışmak isterseniz gelişmeleri takip ederek oluşum içerisinde yer alabilirsiniz, sevgilerimle... --e.c. 11:19, 15 Nisan 2011 (UTC)

Duyuru[kaynağı değiştir]

Şablon:VikiProje Yıllar/Oylama Vakti

Sizi özledik Ddenkel![kaynağı değiştir]

Ddenkel, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
En yakın zamanda eski temponuzla sizleri yeniden aramızda görmek isteriz.

Saygılarımla,, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 05:38, 22 Ağustos 2015 (UTC)
Eski KA Fenerli1978 SakhalinioBuyrun beniiiim? 03:34, 11 Kasım 2015 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Doruk455 (mesaj) 13:14, 2 Şubat 2016 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 09:24, 15 Mayıs 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 07:45, 25 Ocak 2017 (UTC)