Super Show-Down (2018)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(WWE Super Show-Down sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
WWE Super Show-Down
WWE-Super-Show-Down-Poster.jpg
Posterdekiler çeşitli WWE güreşçileri
Slogan(lar) The Biggest WWE Live Event Ever in Australia (Avustralya'daki Gelmiş Geçmiş En Büyük WWE Canlı Etkinliği)
Bilgi
Federasyon WWE
Brand(lar) Raw
SmackDown
Sponsor(lar) TEG Dainty[1]
Tarih 6 Ekim 2018
Yer Melbourne Cricket Ground
Şehir Melbourne, Victoria, Avustralya
WWE Network etkinliği kronolojisi

Hell in a Cell (2018) WWE Super Show-Down Evolution
Super ShowDown kronolojisi

İlk WWE Super Show-Down Super ShowDown (2019)

WWE Super Show-Down, WWE tarafından düzenlenen profesyonel güreş izle ve öde etkinliği. 6 Ekim 2018 tarihinde Melbourne, Avustralya'daki Melbourne Cricket Ground'da yapılmıştır.[2] Etkinlikte Raw ve SmackDown brand'lerinde bulunan güreşçiler yer almaktadır.

Arka plan[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlikte yer alan maçlar, Raw ve SmackDown brand'lerinde sonucu önceden WWE tarafından belirlenen maçlar ve senaryolarla oluşturulmaktadır.[3][4][5] Senaryolar, WWE'nin haftalık programları olan Monday Night Raw ve SmackDown Live'da yaşananlara göre şekillenmektedir.[6][7]

16 Haziran 2018 tarihinde Vince McMahon, Twitter'dan The Undertaker'ın Triple H ile karşılaşacağını duyurmuştur. Bu maç, WrestleMania XXVIII'de The Undertaker'ın WrestleMania serisinin 20-0 olduğu maçtan sonra The Undertaker ve Triple H arasındaki ilk maçtır. Önceki maçta iki güreşçi, Shawn Michaels'ın özel konuk hakemlik yaptığı Hell in a Cell maçında karşılaşmıştı.[2] 20 Ağustos Raw programında Triple H geri döndü ve bu maçı işaret ederek kendi çağlarının son bir kez daha geri döndüğünü söyledi.

SummerSlam'de The Miz, hakem görmeden eşi Maryse'ten muşta almış ve muşta kullanarak Daniel Bryan'ı yenmişti.[8] Sonraki SmackDown programında Miz ve Maryse, Bryan'ın iki yıl önceki emeklilik konuşmasını taklit etmişti. Daha sonra Bryan ve eşi Brie Bella gelip onlarla yüzleşmişti. Bryan, hileyle kazandığı Miz'e korkak demişti ve SmackDown Genel Müdürü Paige, Hell in a Cell için Bryan ve Brie ile Miz ve Maryse arasında karışık takım maçı ayarlamıştı.[9] Hell in a Cell'deki maçı Miz'in ekibi kazandıktan sonra 21 Ağustos'ta Super show-Down için Bryan ve The Miz arasında rövanş maçı ayarlandı. Bu maçı kazananın WWE Şampiyonluğu maçına çıkacağı söylendi.[10]

21 Ağustos'ta The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns ve Seth Rollins) için etkinliğe özel altı kişilik takım maçı ayarlanmıştı.[10] The Shield, Braun Strowman'ın 20 Ağustos Raw programında Money in the Bank sözleşmesini Reigns'e karşı yatıracağı sırada yeniden birleşmişti.[11] Bu sonuçla 27 Ağustos Raw programında Reigns ve Strowman takım olup Dolph Ziggler ve Drew McIntyre'la karşılaşmıştı. Maçtan sonra Strowman, Reigns'e ihanet etti ve Ziggler ile McIntyre'a yardım ederek Reigns'e saldırdı. Böylelikle kariyerine ikinci kez kötü karakter oldu. Reigns'e saldırıdan hemen sonra Ambrose ve Rollins yardıma geldi. Super Show-Down için The Shield'ın rakibi Strowman, Ziggler ve McIntyre takımı oldu.[12]

SummerSlam'de Samoa Joe ve kemerini savunan AJ Styles arasındaki WWE Şampiyonluğu maçı sırasında Joe, Styles'ın eşi ve kızına saygısızlık yaparak onlarla alay etmişti ve buna sinirlenen Styles, Joe'ya çelik sandalye ile saldırmıştı. Sonuç olarak Joe diskalifiye ile kazandı ama Styles kemerini korudu.[8] 24 Ağustos'ta Hell in a Cell için ikisi arasında rövanş maçı ayarlandı.[13] Hell in a Cell'de Styles, Joe'yu yenerek kemerini korudu. Ancak galibiyetin hemen öncesinde hakem, Styles'ın Coquina Clutch hareketine pes edişini görmemişti. Maçtan sonra Joe, Styles'a saldırdı. Joe, Styles ile rövanş maçı istedi ve Paige bunu kabul ederek ikisi arasında Super Show-Down için üçüncü kemer maçlarını ayarladı. Bu maçta "diskalifiye, dışarıda saydırma ve herhangi bir bahanenin olmayacağı" açıklandı.[14][15]

7 Ağustos SmackDown programında The New Day'den Big E ve Kofi Kingston, Cesaro and Sheamus'ı yenmişti.[16] Böylelikle The Bludgeon Brothers (Harper ve Rowan) ile SummerSlam'de SmackDown Takım Şampiyonluğu maçına çıkmaya hak kazanmıştı. Ancak The New Day'in kemer girişimi başarısız oldu.[8] Sonraki SmackDown programında bu sefer kemerleri almayı başaran takım Hell in a Cell'de başarıyla savundu. On 4 Eylül'de Super Show-Down için The New Day ve Cesaro and Sheamus takımları arasında kemer maçı ayarlandı.[17]

SummerSlam'de Charlotte Flair, Becky Lynch ve Carmella'yı üçlü tehdit maçında yenerek SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu kemerini kazanmıştı. Maçtan sonra Lynch, Flair'a saldırdı.[8] Sonraki haftalarda ikisi birbirlerine saldırdı.[18] Hell in a Cell'de Lynch, Flair'ı yenerek kemerin sahibi oldu.[14] Super Show-Down'da kemer için rövanş maçı ayarlandı.[19]

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

No. Sonuçlar Tür Süre[20][21]
1 The New Day (Kofi Kingston ve Xavier Woods) (ş) (Big E ile), Cesaro ve Sheamus'ı yendi. WWE SmackDown Takım Şampiyonluğu için takım maçı[22] 9:38
2 Charlotte Flair, Becky Lynch'i (ş) diskalifiye ile yendi. WWE SmackDown Kadınlar Şampiyonluğu için teke tek maç[23] 10:50
3 Bobby Lashley ve John Cena, Elias ve Kevin Owens'ı yendi. Takım maçı[24] 10:05
4 The IIconics (Billie Kay ve Peyton Royce), Asuka ve Naomi'yi yendi. Takım maçı[25] 5:45
5 AJ Styles (ş), Samoa Joe'yu pes ettirerek yendi. WWE Şampiyonluğu için No Count-out, diskalifiyesiz maç[15] 23:45
6 The Bella Twins (Brie Bella ve Nikki Bella) ve Ronda Rousey, The Riott Squad'ı (Liv Morgan, Ruby Riott ve Sarah Logan) pes ettirerek yendi. Altı kişilik takım maçı[26] 10:05
7 Buddy Murphy, Cedric Alexander'ı (ş) yendi. WWE Yarıağırsiklet Şampiyonluğu için teke tek maç[27] 10:35
8 The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns ve Seth Rollins); Braun Strowman, Dolph Ziggler ve Drew McIntyre'ı yendi. Altı kişilik takım maçı[28] 19:40
9 Daniel Bryan, The Miz'i yendi. WWE Şampiyonluğuna bir numaralı adayı belirlemek için teke tek maç[29] 2:25
10 Triple H (Shawn Michaels ile), The Undertaker'ı (Kane ile) yendi. Diskalifiyesiz maç[30] 27:35
 • (ş) - maç öncesi hangisinin şampiyon olarak mücadele ettiğini göstermektedir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ https://www.wwe.com/shows/wwe-super-show-down/2018-10-06
 2. ^ a b "WWE'S biggest stars come to Australia for WWE Super Show-Down on October 6". WWE. 24 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Haziran 2018. 
 3. ^ Grabianowski, Ed. "How Pro Wrestling Works". howstuffworks.com. Discovery Communications. 22 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Mart 2012. 
 4. ^ "Live & Televised Entertainment". webcitation.com. WWE. 2 Ocak 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2012. 
 5. ^ McMahon, Vince. "Congratulations to all Cruiserweights, who now have their own brand to entertain a global audience. #205Live". twitter.com. Vince McMahon. Erişim tarihi: 12 Aralık 2016. 
 6. ^ Orr, James. "WWE brand split: WWE announce return of divided roster as SmackDown goes live every Tuesday". independent.co.uk. The Independent. 11 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ağustos 2016. 
 7. ^ Csonka, Larry. "Triple H Conference Call Report: Discusses 205 Live, NXT Takeover: Toronto, Says HBK Working at the Performance Center and More". 411mania.com. 411mania.com. 20 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2017. 
 8. ^ a b c d Powell, Jason. "Powell's WWE SummerSlam 2018 live review: Brock Lesnar vs. Roman Reigns for the WWE Universal Championship, AJ Styles vs. Samoa Joe for the WWE Championship, Alexa Bliss vs. Ronda Rousey for the Raw Women's Championship, Daniel Bryan vs. The Miz". Pro Wrestling Dot Net. 20 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2018. 
 9. ^ Barnett, Jake. "8/21 Barnett's WWE Smackdown Live TV Review: Bludgeon Brothers vs. New Day in a No DQ match for the Smackdown Tag Titles, Randy Orton vs. Jeff Hardy, Becky Lynch explains her actions at SummerSlam, AJ Styles interview". Pro Wrestling Dot Net. 22 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ağustos 2018. 
 10. ^ a b Johnson, Mike; Fernandes, Steven. "WWE REVAMPS MATCH ON SUPER SHOW-DOWN, NEW MATCHES REVEALED". PWInsider. 22 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ağustos 2018. 
 11. ^ Powell, Jason (20 Ağustos 2018). "8/20 Powell's WWE Raw Live TV Review: The night after WWE SummerSlam, new champions Roman Reigns and Ronda Rousey, Triple H appearance, Dean Ambrose vs. Dolph Ziggler". Pro Wreslting Dot Net. 22 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2018. 
 12. ^ Powell, Jason (27 Ağustos 2018). "8/27 Powell's WWE Raw Live TV Review: Braun Strowman wants Roman Reigns alone in the ring after last week's attack by The Shield, Baron Corbin's first night as temporary general manager, the build to Hell in a Cell continues". Pro Wreslting Dot Net. 28 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2018. 
 13. ^ Powell, Jason. "WWE Hell in a Cell lineup: Two matches advertised for the September event". Pro Wrestling Dot Net. 25 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ağustos 2018. 
 14. ^ a b Powell, Jason. "Powell's WWE Hell in a Cell 2018 live review: Roman Reigns vs. Braun Strowman in an HIAC for the WWE Universal Championship with Mick Foley as referee, AJ Styles vs. Samoa Joe for the WWE Title, Jeff Hardy vs. Randy Orton in an HIAC match". Pro Wrestling Dot Net. 17 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2018. 
 15. ^ a b Pappolla, Ryan. "WWE Champion AJ Styles vs. Samoa Joe". WWE. 6 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Eylül 2018. 
 16. ^ Barnett, Jake. "8/7 Barnett's WWE Smackdown Live TV Review: AJ Styles responds to Samoa Joe, New Day vs. The Bar for a Smackdown Tag Title match at SummerSlam, Becky Lynch and Charlotte vs. The Iiconics". Pro Wrestling Dot Net. 8 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ağustos 2018. 
 17. ^ Namako, Jason. "Two new matches set for WWE Super Show-Down on October 6 in Australia". WrestleView. 6 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Eylül 2018. 
 18. ^ Powell, Jason. "9/4 Powell's WWE Smackdown Live TV Review: The Usos vs. Sanity vs. Rusev Day to earn a spot in the No. 1 contenders match for the Smackdown Tag Titles, the road to WWE Hell in a Cell continues". Pro Wrestling Dot Net. 5 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2018. 
 19. ^ Namako, Jason. "Charlotte Flair vs. Becky Lynch added to WWE Super Show-Down on October 6 in Australia". WrestleView. 7 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2018. 
 20. ^ "WWE Super Show-Down Times". Internet Wrestling Database. 6 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2018. 
 21. ^ Powell, Jason. "Powell's WWE Super Show-Down live review: Undertaker vs. Triple H for the final time, AJ Styles vs. Samoa Joe in a no DQ, no count-out match for the WWE Title, The Shield vs. Braun Strowman, Drew McIntyre, and Dolph Ziggler, Becky Lynch vs. Charlotte for the Smackdown Women's Title". Pro Wrestling Dot Net. 6 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2018. 
 22. ^ Bristout, Ralph. "SmackDown Tag Team Champions The New Day vs. The Bar". WWE. 5 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2018. 
 23. ^ Burdick, Michael. "SmackDown Women's Champion Becky Lynch vs. Charlotte Flair". WWE. 6 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Eylül 2018. 
 24. ^ Bristout, Ralph. "John Cena & Bobby Lashley vs. Kevin Owens & Elias". WWE. 29 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ağustos 2018. 
 25. ^ Bristout, Ralph. "Asuka & Naomi vs. The IIconics". WWE. 5 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Eylül 2018. 
 26. ^ Bristout, Ralph (27 Ağustos 2018). "Ronda Rousey & The Bella Twins vs. The Riott Squad". WWE. 28 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2018. 
 27. ^ Powers, Kevin. "WWE Cruiserweight Champion Cedric Alexander vs. Buddy Murphy". WWE. 30 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ağustos 2018. 
 28. ^ Bengino, Anthony (27 Ağustos 2018). "The Shield vs. Braun Strowman, Dolph Ziggler & Drew McIntyre". WWE. 28 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2018. 
 29. ^ Burdick, Michael. "Daniel Bryan vs. The Miz". WWE. 28 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ağustos 2018. 
 30. ^ Burdick, Michael. "The Undertaker vs. Triple H". WWE. 22 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ağustos 2018.