Simon Gotch

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Simon Gotch
Simon Gotch NXT.jpg
Gotch 2015
Doğum 18 Ekim 1982 (1982-10-18) (36 yaşında)
Hoboken, New Jersey, ABD
Profesyonel güreş kariyeri
Ring ad(lar)ı Simon Gotch
Psycho Seth
Ryan Drago
Seth Lesser
Super Otaku
Boyu 1,85 m (6 ft 1 in)
Kilosu 100 kg (220 lb)
Eğitildiği yer Arkham, Massachusetts
Eğiten Donovan Morgan
Michael Modest
Ric Thompson
Daniel Bryan
Harley Race
WWE Performance Center
Başlangıç 2002

John Smith ya da bilinen adıyla: Simon Gotch (d. 18 Ekim 1982), Amerikalı profesyonel güreşçi. Günümüzde WWE güreşçisidir.[1]

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bağımsız Federasyonlar (2002–2013)[değiştir | kaynağı değiştir]

Smith güreş kariyerine bağımsız federasyonlarda başladı. All Pro Wrestling, Pro Wrestling Guerilla, Chikara ve Full Impact Pro’da güreşti. En önemli bağımsız federasyon zamanı Ryan Drago karakterini kullanarak güreştiği vakitti. 20. yüzyılın başlarında kalmış birini anımsatan bir karaktere sahipti, George Hackenschmidt gibi.

WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

NXT (2013–2016)[değiştir | kaynağı değiştir]

Haziran 2013 tarihinde Smith, WWE sözleşme imzaladı. Ardından gelişen yeteneklerin yeri olan NXT’ye gönderildi ve ring içi adı Simon Gotch(Frank ve Karl Gotch’a saygı göstergesi yapıldı.) olarak değiştirildi. Haziran 2014’te Gotch, Aiden English ile bir takım kurdular. Karakterleri eski zaman Vaudevillianslarına benzetildi ve takımın adını The Vaudevillians koydular. İkili ring debutlarını 19 Haziran NXT çekimlerinde Angelo Dawkins ve Travis Tyler’i yenerek yaptılar. Ağustos’ta NXT Tag Team Championship için bir numaralı aday olmak için turnuvaya katıldılar fakat finalde The Lucha Dragons’a yenildiler ve kemer maçına çıkmanın ucundan döndüler. 30 Ocak NXT çekimlerinde Tag Team Battle Royal’ini kazandılar ve NXT Tag Team Championship için bu sefer bir numaralı aday olmayı başardılar. NXT TakeOver: R Evolution’da kemer maçına çıktılar fakat maçı kaybettiler ve kemerleri kazanamadılar. Biraz aradan sonra 3 Haziran 2015 NXT çekimlerinde The Vaudevillians geri göndü ve Jason Jordan&Marcus Louis’i yendiler. 8 Haziran NXT çekimlerinde Gotch&English ikilisi Colin Cassady ve Enzo Amore’yi yenerek NXT Tag Team Championship için 2. kez bir numaralı aday oldular. The Vaudevillians, 19 Haziran NXT çekimlerinde şampiyonlar Blake&Murphy ikilisinin karşısına çıktılar fakat başarısız oldular. The Vaudevillians 2. kez kemer maçını kaybettiler. The Vaudevillians, kendi köşelerinde menajerleri Blue Pants ile birlikte NXT TakeOver: Brooklyn’de Blake&Murphy ikilisine karşı tekrar bir kemer maçı yaptılar, yaklaşık 10 dakika süren maçı kazandılar ve yeni NXT Tag Team Şampiyonları oldular. 11 Kasım 2015 NXT çekimlerinde kemerleri Dash Wilder&Scott Dawson’a (The Revival’e) kaybettiler. 2 Aralık NXT çekimlerinde ikili, Jason Jordan ve Chad Gable’yi mağlup ettiler. Daha sonra NXT TakeOver: London’da Fatal 4-Way Tag Team Championship Match’da American Alpha, The Hype Bros ve The Revival’e karşı kemer şansını kaybettiler.

Ana Kadro (2016–günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

4 Nisan 2016 RAW çekimlerinde The Vaudevillians hakkında bir video yayınlandı. 7 Nisan Smackdown çekimlerinde ana kadroya debutlarını yaptılar ve The Lucha Dragons’u mağlup ettiler.

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Simon Gotch - WWE.com". WWE. 10 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2015-04-19. 
  2. ^ a b c d Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; wwe bio isimli refler için metin temin edilmemiş (Bkz: Kaynak gösterme)
  3. ^ Gotch, Simon (April 2, 2015). "Simon Gotch on Twitter". Twitter. 21 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: April 27, 2015. The Gentleman's Clutch, a bridging Cobra clutch facelock suplex. 
  4. ^ Ford, Kevin. "CHIKARA King of Trios 2009, Night Three". 411Mania.com. Erişim tarihi: July 4, 2015. 
  5. ^ "THE VAUDEVILLAINS HIT THE GENTLEMANS CONGRESS TO WIN". WWE Network. October 23, 2014. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: November 17, 2015. 
  6. ^ Killam, Mike. "7/15 WWE NXT Results: Sasha Banks vs. Charlotte Women's Title Match, Sami Zayn Returns to Address Injury, Samoa Joe in Action". Wrestle Zone. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: July 30, 2015. 
  7. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; SentonCombination isimli refler için metin temin edilmemiş (Bkz: Kaynak gösterme)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]