Kullanıcı mesaj:Emreculha

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Devriyelik[kaynağı değiştir]

Devriyelik yetkiniz etkinleştirilmiştir. Katkılarınızın artarak sürmesi dileğiyle. İyi çalışmalar.. --Garbino ileti 22:39, 29 Haziran 2013 (UTC)

Şablon hakkında[kaynağı değiştir]

Selamlar. Burada başlatılmış olan şablon değişikliği konusunun neticelenmesi için fikrinizi almak isterim..iyi çalışmalar diliyorum..Beyazmavi ileti 03:34, 31 Temmuz 2013 (UTC)

2013-14 sezonu spor maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Ben bu yıl başlayacak futbol sezonu için daha önce Xbergerin şuradaki sayfasında esinlenerek bir sayfa hazırladım. Sizlerden ricam sayfaları güncel tutarak Türkçe wikipedia nın spor maddelerini biraz daha iyi hale getirmek ve futbol liglerimizin ve takımlarımızın arşivlerini daha iyi hale getirmektir. Şu ana kadar Süper Lig ve 1.Lig takımlarının tamamının sayfaları açılmıştır ve hepsi günceldir. Ben 2.ligtende birkaç takımın daha sayfasını yapacağım. Eğer dilerseniz başka takımların sayfalarını yapmakta da sizlere yardıcı olabilirim. Ayrıca oluşturduğum şablonlarıda farklı bir sayfa da paylaşacağım. Sizlerden bir ricam da cevap verirken benim mesaj sayfama değilde maddenin mesaj sayfasını kullanınız ki herkes düşünceleri ortak bi yerde okuyabilsin. Mesajın gönderildiği kişilerin listesinide sayfada bulabilir ve unutulan kişiler var ise sizlerinde ilgilenebilecek kişileri haberdar etmenizi rica ederim.

2013-14 sezonu spor maddeleri

Saygılar ve Teşekkürlerimle, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 08:46, 13 Ağustos 2013 (UTC)


Selamlar Emreculha, Öncelikle sezon maddeleri için katkından dolayı çok teşekkürler. Profilinden Hatay'lı olduğunu gördüm. Hatayspora ilgin nedir? Sezon maddesini açsak devam ettirirmisin? Saygılar ve Selamlarımla, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 22:29, 25 Ağustos 2013 (UTC)

Hatayspor[kaynağı değiştir]

Her ne kadar takım şehrimin stadında oynamasada açılan sayfayı sürekli takip edip vandalizmden uzak bir şekilde güncellerim.Teşekkürlerimle..Emreculha (mesaj)

Tamamdır. Ben 2.ligle ilgili sayfaları hazırlamaya başladım. Hatayspor'uda buna dahil ediyorum şimdi. Selamlar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 00:03, 26 Ağustos 2013 (UTC)
Hatayspor 2013-14 sezonu sayfası hazırdır.İmkanlar dahilinde güncellemeler devam edecektir.Emreculha (mesaj)

Oyuncu Performansları[kaynağı değiştir]

Yaptığım şu [1] şablonun yaygınlaşabilmesi ve gelişmesi için görüşlerini bekliyorum

Emreculhaileti 04:17, 24 Ekim 2013 (UTC)

Selamlar Emreculha Bende onu geçenlerde bir sayfada görmüştüm ve buradaki Kocaelispor sayfasında kullandım. Ama biraz fazlamı ayrıntılı oldu bilemiyorum. Bence seninki sade ve güzel sadece belki oyuncu giriş çıkışları için bir ok konabilir. Sencede Kocaelispor sayfasındaki ayrıntılı olmuşmu? Bu arada geçmiş bayramın mübarek olsun. Saygı ve selamlarımla Fenerli1978Buyrun beniiiim? 01:26, 24 Ekim 2013 (UTC)
Selamlar Fenerli1978 Bence daha güzel olmuş.Sadece şablon boyutu biraz genişletilebilir.Bence mevcut şablonada uygulanmalıdır.Seninde geçmiş bayramın mübarek olsun.Saygı ve selamlarımlaEmreculha 17:48, 24 Ekim 2013 (UTC)
Selamlar Emreculha bana yazdığın mesajı kendi sayfana yazmışsın. Bende neden cevap vermedin diye merak ettiydim. Bak burada Fenerbahçe basketbol takımının istatistiklerini düzenledim. Bir bak bakalım kullanabiirmiyiz. Selamlar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 03:16, 26 Ekim 2013 (UTC)

Uzun zaman oldu![kaynağı değiştir]

Selamlar Emreculha, Uzun zaman oldu ve buralarda yoksun. Umarım bir sorun yoktur. Yakında dönersin. Selamlar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 12:00, 3 Aralık 2013 (UTC)

Seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Seçim maddeleri için elinize sağlık. Bir noktayı belirtmek isterim; parti ve belediye logoları adil kullanım resimleri ve kendi maddeleri dışında kullanmak sakıncalı. Bu yüzden maddelerde kullanmazsanız çok iyi olur.--Sayginerv-posta 22:40, 24 Mart 2014 (UTC)

Yerel Seçim İl maddeleri[kaynağı değiştir]

Selamlar Emreculha, Öncelikle yerel seçimlerle ilgili verdiğiniz katkılardan dolayı size teşekkür ederim. Ve bununla birlikte bir hatırlatma yapmak isterim ki Büyükşehir Belediyesi olmayan illerde sadece ilçe belediye başkanlığı seçimleri olmayacaktır. Oralarda küçük belde belediyeleride seçilecektir. Bununla ilgili aday listesinide burada bulabilirsiniz. Saygı ve Selamlarımla, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 13:41, 26 Mart 2014 (UTC)

Selamlar Emreculha, Bence seçim sonuçlarını girmek için biraz erken vikipedi'de YSK dan alınan kesin seçim sonuçlarını kullanmamız gerekiyor. Selamlar ve Saygılarımla, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 01:00, 31 Mart 2014 (UTC)

Merhaba, ufak ufak girişlere başlamışsın, kolay gelsin. Eğer gözünden kaçtıysa, giriş cümlelerini gelecek zamandan geçmiş zamana da çekelim el değmişken :) K a h v e 6buyrun? 04:11, 31 Mart 2014 (UTC)

Selamlar Emreculha, Öncelikle mesajına geç cevap verdiğim için kusuruma bakma. Durumu önce objektif olarak bir okudum. Köy çeşmesinde yazılanlarada baktım. Haklı olduğun noktalar var ama maalesef bazı kurallar var. Umarım köy çeşmesinde yazdığın gibi vikipedi'ye destek vermeyi bırakmazsın. Böyle şeyler maalesef oluyor. Kullanıcı sayfamdan facebook veya twitterdan bana mesaj yazar yada arkadaşık isteği gönderirsende çok sevinirim. Saygı ve Selamlarımla, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 23:59, 2 Nisan 2014 (UTC)

Lisans[kaynağı değiştir]

Yeni oluşturduğum Lütfü Savaş sayfasında yine benim resmi twitter hesabından almış olduğum resmin kullanımı ve lisansı uygun mudur?--Emreculha

Selamlar Enreculha, Bu konuda çok bilgili değilim ama ben uygun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kişinin twitter tarafından onaylanmış bir resmi hesabı değil. Ama yinede Rapsar'a sorsak daha doğru olur. Sence uygunmudur Üstad? Fenerli1978Buyrun beniiiim? 00:40, 4 Nisan 2014 (UTC)
Selamlar. Üreticisinin serbest lisansla yayınlamadığı resimler telif hakkı ihlali oluşturur.--RapsarEfendim? 07:49, 4 Nisan 2014 (UTC)

IRC[kaynağı değiştir]

IRC cover.png

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Football Barnstar Hires.png Futbol Yıldızı
Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı 2013-14 sezonu maddesine yaptığınız değerli katkılarınız için ;) Maurice Flesier msj 14:58, 22 Nisan 2014 (UTC)

Balıkesir'de 2014 Türkiye yerel seçimleri[kaynağı değiştir]

Emreculha, Balıkesir'de 2014 Türkiye yerel seçimleri sayfasına sonuçları, gerekli bilgileri girdim. Haritaları yapabilirsen sevinirim. Uğurkent (mesaj) 21:04, 16 Mayıs 2014 (UTC)

Balıkesir'de 2014 Türkiye yerel seçimleri maddesine yaptığın katkılar için teşekkürler.Haritaların hepsi sayfaya eklendi.Baya uğraşmışsın keşke söyleseydin yardım ederdim.Katkıların için yeniden teşekkür ederim.İyi Vikiler---Emreculha
Emreculha yaptığınız haritalar için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Uğurkent (mesaj) 10:08, 17 Mayıs 2014 (UTC)

Spor iş birliği'ni canlandırma projesi[kaynağı değiştir]

Basketball World Cup 2010 Turkey.jpg VikiProje Spor iş birliğine var mısınız?
İyi günler...
Vikipedi'deki spor maddelerini geliştirmek ve güncel tutmak adına oluşturulmuş, VikiProje Spor oluşumu bu sıralar çok durgun; Rapsar ve SAİT71 kullanıcılarının girişimleriyle VikiProje Spor yeniden canlandırılacaktır. Bu neticede bir çok spor maddesi güncellenecek ve yapılacak iş birliğiyle bir çok maddeye seçkin içerik kazandırılacaktır. İlk iş olarak Fenerbahçe-Galatasaray derbisi maddesini seçkin madde seviyesine çıkarmakla işe başlıyoruz. Sizde bu süreçte bizimle birlikte olmaya var mısınız? Eğer öyleyse lütfen iletişime geçiniz...
Sait71yaz 20:34, 23 Mayıs 2014 (UTC)

2014 Türkiye Yerel Seçimleri (il maddeleri)[kaynağı değiştir]

Selam Emreculha, öncelikle verdiğin emekler için sağol. Şu ve şu adresteki grafiklerde biraz fark var. SEÇSİS'e mi göre yoksa grafiklere göre mi girsek. Ben SEÇSİS'e göre giriyordum ve girmeye çalışıyorum. İyi Vikiler. --Uğurkentmesaj 08:17, 19 Haziran 2014 (UTC)

Öncelikle maddelere verdiğin katkıdan dolayı çok sağol maddede yalnız olduğumu hissetmeye başlamıştım.Bende YSK'nın sandık ölçekli seçim sonuçlarına göre giriyorum zaten başka da bulamadım.Bence sonuç sayfasındaki verileri girmeye devam edelim.Ancak 2009 sonuçları ile karşılaştırılması ve meclis üyeleri girimi zor olur ve ysk'nın resmi bir verisini bulamadım.Girişler oy sayısı ve oy oranı olarak kalsın bence.İlgin için teşekkürler.İyi vikiler--Emreculhamesaj 12:51, 19 Haziran 2014 (UTC)

Karşılaştırma verileri elimde olmadığından şimdilik giremiyorum. Fakat şu adreste ilçelere göre hangi partiden kaç kişinin meclis üyeliği kazandığı var. Ben şimdilik meclis üye sayılarını girmeye çalışıyorum. Karşılaştırma verilerini bulunca onları da girmeye çalışırım. --Uğurkentmesaj 13:47, 19 Haziran 2014 (UTC)

2009 sonuçları YSK'nın sonuç sayfasında var ancak girimi çok zor oluyor henüz illerin sonuçları girilmedi.İlk önce sonuçları girmemiz önemli.--Emreculhamesaj 17:12, 19 Haziran 2014 (UTC)
Tamam o zaman. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 14:16, 19 Haziran 2014 (UTC)

Commons[kaynağı değiştir]

Merhaba Ermeculha. Eklediğiniz dosyalara sil etiketini ben koydum çünkü dosyaların hepsini Wikimedia Commons'a yükledim. Yani dosyalar aslında silinmedi, aktarıldı. Commonsa yükleyerek grafiklerin Türkçe Vikipedi dışındaki Vikipedilerde de kullanılabilmesinin önü açılmış olacak ve resimler bulundukları maddelerde kalmaya devam edecekler. Kolay gelsin. --Veryaz bana 16:25, 21 Haziran 2014 (UTC)

Ve yeri gelmişken bundan sonra yükleyeceğiniz özgür lisanslı resimleri (kendi yaptığınız grafikler dahil) Vikipedi yerine buraya yüklerseniz Vikipedinin işleyişini kolaylaştırmış ve resimlerinizin tüm wikimedia projelerinde kullanılabilmesinin önünün açmış olursunuz. Kolay gelsin tekrar. --Veryaz bana 16:28, 21 Haziran 2014 (UTC)

Samsun'da 2014 Türkiye yerel seçimleri[kaynağı değiştir]

Selam Emreculha. Sayfada yaptığın tablo arka plan rengi değişikliklerini geri aldım zira kazanan parti ve başkanlarını belirttiğim arka planlar spor başta olmak üzere birinciler için kullanılan altın sarısıydı parti renkleri değil. Renkler zaten yer alıyor. Ayrıca keşke sıralamaları yenilemeseydin zira isteğe göre sıralama opsiyonu ekleyince tekrar eski hale getirmek gereksiz iş gücü olacak. Türkçe kurallarına göre zaruri olan değişikliklerin haricindeki değişiklikleri maddenin adaylık sayfasına tartışıp eklemek gerekiyor. Sİ/KM adayı olan bir sayfada üzerinde uzlaşma sağlanmadan değişikliklere gidilmesi etik olmuyor. Harita ve dil kurallarına uygun düşen olumlu katkıların için ise çok teşekkürler. --cobija 19:09, 25 Haziran 2014 (UTC)

İyi günler Cobija.Öncelikle partilerin arkaplanlarını değiştirdiğini yeni farkettim.Emeğin için sağol.Ancak diğer maddeleri kontrol ettin mi bilmiyorum Samsun'daki maddeyi ben düzenlemediğim için dizaynına karışmadım ta ki Rapsar ufak bir yardım rica edene kadar.Eğer diğer maddelere bakarsan yaklaşık 20 maddede düzen böyleydi.Sıralamalar için ise tartışılıp mütabakata varıldıktan sonra bir karar alınabilir.Değişikliklerim tamamen estetik amaçlıydı(5-6 haneli sayıların altında tek haneli sayılar kaba duruyor).Samsun maddesindeki emeğinizi anlıyorum,seçkin madde yapmaya yönelik çalışmalarınızda da yardıma hazırım,sayfada kurallara zıt düşen değişiklikler yapmayacağım,uyardığın için saol ancak diğer maddeler benim haftalarımı aldı lütfen hayati değişiklikler yapmayın.İyi Vikiler---Emreculha (mesaj) 19:20, 25 Haziran 2014 (UTC)

Seçimlerden önce maddelerde kullanılacak olan ortak tabloyu köy çeşmesinde tartışmıştık, arşivden göz atabilirsin. Tablonun genel hatlarını ben düzenlemiştim, tartışmalarla ise nihai haline getirilmiş ve kabul görmüştü. O kabul gören halinde de altın sarısı kullanılıyordu parti rengi değil. Ancak nasıl olduysa diğer maddelerde arka plan partinin renklerine göre düzenlenmiş. Ne olduğunu ben de anlamış değilim açıkçası. Ortada bir yanlış varsa emin ol o yanlış bana ait değil çünkü üzerinde anlaşılan tabloda altın sarısı kullanılıyordu parti rengi değil.--cobija 19:30, 25 Haziran 2014 (UTC)

içerik ekleme[kaynağı değiştir]

Merhaba, Bu konuda http://tr.wikipedia.org/wiki/Yanarda%C4%9F çalışmayan bağlantıları kaldırıp yerine benzer içerikteki ilgili bağlantıları ekledim ilgilenir misiniz.

2014 yerel seçim sonuçları[kaynağı değiştir]

Ben de Samsun ile ilgili konuşmayı görünce aklımda olan sorun vardı. Bazı seçim sonuçlarındaki partiye göre arkaplan renklerini değiştirmek için. İyi ki tam zamanında yetiştin eline sağlık. --Uğurkentmesaj 19:48, 25 Haziran 2014 (UTC)

Birşey değil :) Maddelerde yardıma hazırım--İyi Vikiler--Emreculha (mesaj) 19:53, 25 Haziran 2014 (UTC)

Oy Oranları[kaynağı değiştir]

Selam Emreculha, bu seçim oranlarını nereden kaynak alıyorsun, benim kaynak aldığım sayfalar da ufak tefek hatalar çıkıyor. Örneğin bütün patilerin oy oranını toplayınca %100,02 veya %99,99 gibi sayılar ortaya çıkıyor. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 18:57, 26 Haziran 2014 (UTC)

YSK'nın sonuç sayfa ekranında,sağ alt köşede grafik göster-oradan üst sekmelerde pasta grafik-pasta grafiğin üstüne imleci getirdiğinde YSK'nın resmi oranları çıkıyor.Bazı partiler çok az oy aldığından bulman zor olabiir,grafiği zoomlayarak bulabilirsin--Emreculha (mesaj) 19:04, 26 Haziran 2014 (UTC)
Sağol Emreculha. --Uğurkentmesaj 19:23, 26 Haziran 2014 (UTC)

Seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

Seçim maddelerine birkaç gün ara vermiştim. Bugün döndüm herhalde devam ederim. Tek tek bir de seçim şablonlarını değiştireceğiz. Bu seçim maddelerini Cobija'nın çok emek verdiği Samsun'daki seçimler gibi ufak tefek bilgiler yazabiliriz. Ne diyorsun. --Uğurkentmesaj 15:04, 10 Temmuz 2014 (UTC)

Hoşgeldin..Merak etmiştim açıkçası,şablonları değiştirmekten yana değilim çok emek verdim hepsine ve sadece Ankara kaldı bitmek üzere.(zaten eski şablonlar için de uğraşmıştım hepsini değiştirmek zorunda kaldım).Samsun seçimlerine harita hariç herhangi bir müdahalede bulunmadım bulunmamda çünkü oluşturduğum şablonlardan farklı.Ufak tefek bilgilerden kastın seçim itirazları ve ilgili olaylar,tutanaklarsa olabilir ancak şablonları değiştirme taraftarı değilim--Emreculha (mesaj) 15:39, 10 Temmuz 2014 (UTC)
Ellerine sağlık. Ankara maddesindeki eski şablonları yenilerle değiştirecekken ne göreyim. --Uğurkentmesaj 14:06, 12 Temmuz 2014 (UTC)
İftar vakti anca geliyor yapacak bişi yok.Cumhurbaşkanlığı şablonlarını girdim Hatay ve İstabul'un bakabilirsin.Pek yorucu olmuyor---Emreculha (mesaj) 15:06, 13 Temmuz 2014 (UTC)

Seçim haritaları[kaynağı değiştir]

Ankara'nın seçim haritasını hazırlamıştım. Fakat ufak bir sorun çıktığından sil baştan yapmak zorunda kaldım. Sana zahmet olmazsa Ankara'nın seçim haritasını da yapar mısın? Haritaları yaparken hangi programları kullanıyorsun biraz bize de kolaylık olur. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 22:07, 13 Temmuz 2014 (UTC)

Ankara maddesinin haritasını hazırlarım o iş kolay..Adobe Photoshop'u kullanıyorum haritaları hazırlamak için.Yükledikten sonra Wiki Commons'a yüklüyorum.---Emreculha (mesaj) 22:14, 13 Temmuz 2014 (UTC)

Samsun'da 2014 Türkiye yerel seçimleri[kaynağı değiştir]

Selam Emreculha. Hatırlarsan başlıktaki madde için bir harita hazırlamıştın. Fark ettim ki bu harita 2008 öncesinin haritası yani eski ve eksik. Yeni ilçeler yer almıyor. Yeni harita şöyle. Bulabildiğim tek yeni harita da bu ama kalitesi çok kötü. Bu haliyle yüklemektense hiç ellememek daha iyi. Bunun kalitesini yükseltip şuradaki gibi dilsiz haritaya çevirebilir misin? Ben beceremiyorum sana bir sorayım dedim. --cobija 21:07, 16 Temmuz 2014 (UTC)

İyi akşamlar Cobija.İlk önce harita için kusura bakma,madde için baya emek verdin.Samsun'lu olmadığım için bilemedim yeni ilçeler kurulduğunu yeni harita için ise elimden geleni yapıp sayfaya yüklerim---Emreculha (mesaj) 21:25, 16 Temmuz 2014 (UTC)

Estağfurullah, ne kadar zaman geçti ben de yeni fark ettim :) Büyükşehir belediyesine ve valiliğe de e-posta attım yüksek çözünürlüklü bir dilsiz harita göndermeleri için. Eğer cevap gelirse onun için de yardım isteyebilirim senden. İyi akşamlar. --cobija 21:31, 16 Temmuz 2014 (UTC)

Valilik veya belediyenin bizle uğraşacağını pek sanmıyorum ancak şöyle bir harita hazırladım eğer beğenirsen ilçelerini teker teker gösteren haritalar(istanbul ve izmir maddelerindeki gibi) ve seçimdeki durumu gösteren haritaları hazırlayabilirim.--Emreculha (mesaj) 22:23, 16 Temmuz 2014 (UTC)

Ben de bunun gibi bir şey yapmıştım ama diğer haritaların yanında çok kaba kaçıyor. Olmadı bir yerden haritayı bulup taratıp yükleyeceğim yapacak bir şey yok. Uğraştırdım seni de o kadar, sağolasın. --cobija 22:34, 16 Temmuz 2014 (UTC)

Sağol[kaynağı değiştir]

Bildirim için sağol. 12 ilçenin tamamı bitti. 10 dakikaya kalmaz sayfayı kaydederim. Ankara'daki yerel seçimlerde AKP ve CHP'nin oy oranlarını ..,82 yerine ..,80 diye değiştirmişsin. Yanlışlıkla mı oldu diye soracaktım. Beraber cumhurbaşkanlığı seçimlerini de yaparız. Kategorleri de cumhurbaşkanlığı seçimi yerine 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi yaptım. O zaman otomatik olarak cumhurbaşkanlığı seçim kategorisi içerisinde yer alıyor. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 12:59, 20 Temmuz 2014 (UTC)

Sonunda kategori hatalarını bitirdim. Kategoriler de tamam. Kaç farklı kombinasyon yarattım. En alt kategoriyi bulmak için. --Uğurkentmesaj 13:19, 20 Temmuz 2014 (UTC)
Sende sağolasın.Ankarada'ki seçimlerde ne demek istediğini anlamadım.Şablonlar harici bir şey değiştirmedim.Kategoriler için de emeğine sağlık.Yapılacak bir şey varsa mesaj at---Emreculha (mesaj) 13:55, 20 Temmuz 2014 (UTC)
Şu değişiklikten bahsediyordum. Tekrardan bir doğrulayım dedim. YSK öyle yazmış. 44,82 ve 43,82. --Uğurkentmesaj 10:01, 21 Temmuz 2014 (UTC)
Anladım,ondalık kısımdan bahsediyorsun.Estetik görünmesi için oranları hep 3 haneli yazdım.yoksa diğer oranlar arasında kötü görünüyordu.Ancak eşitlik durumunda 4. haneyi ekliyorum buradaolduğu gibi.--Emreculha (mesaj) 11:04, 21 Temmuz 2014 (UTC)

Ramazan Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

 
Bu size! (İnşallah şeker hastası değilsinizdir Face-grin.svg )
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili vikipedist arkadaşım,

Ramazan Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~   --Uğurkentmesaj 10:12, 27 Temmuz 2014 (UTC)

2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde yurtdışı oyları[kaynağı değiştir]

Selamlar Emre, hazırladığın sayfayı gördüm öncelikle ellerine sağlık. Küçük bir uyarım olacak. Toplam seçmen sayısı bölümüne alınan randevuları girmişsin. Bence bu doğru değil. Çünkü o randevu sayısı seçmen sayısını karşılamıyor. Misal ben kendimden örnek vereyim. Ben randevu almadım, oyda kullanmadım ama devlet bana otomatik randevu tarihini verip mail attı. Eşimin 31 temmuz benimde 2 veya 3 ağustostu. Bence seçmen sayılarını bulup girmemiz daha doğru olur diye düşünüyorum. Sen ne dersin? Selamlar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 01:37, 5 Ağustos 2014 (UTC)

Haklısın ancak araştırmama rağmen YSK'nın resmi sitesinde herhangi bir veri bulamadım.Sadece bu bilgiyi paylaşmışlardı.Eğer bulabilirsem en kısa sürede değiştireceğim.----Emreculha (mesaj) 12:07, 5 Ağustos 2014 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Belki hoş karşılayamacayacaksınız fakat Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu/Uğurkent sayfasında bolca görüşe ihtiyaç vardır. Herhangi bir görüş (oy, yorum, soru) belirtirseniz iyi olacaktır. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 19:19, 8 Ağustos 2014 (UTC)

2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi[kaynağı değiştir]

Selam Emre. Seçim için açtığın yerel maddelerde illerin sandık ve seçmen sayısını da vermişsin. Samsun için madde hazırlayacağım ama YSK'nun sitesinde bir bilgi bulamadım. Kaynağını paylaşır mısın? --cobija 20:50, 8 Ağustos 2014 (UTC)

Seçime sadece 1 gün kaldı ve neredeyse 2 aydır gün be gün ysk'nın resmi sitesinde bakmadığım yer kalmadı ancak herhangi bir veri yok.Yerel seçimlerin üzerinden fazla gün geçmemesi,şablonların bozulmaması ve estetik görünmesi için seçmen bilgilerini aynen aldım.Sonuçlar açıklandığı an güncelleyeceğim.Samsun'daki madde için ise herhangi bir yardımım(harita vb.) dokunursa haberim olsun--Emreculha (mesaj) 22:52, 8 Ağustos 2014 (UTC)

Yalnız bilgiler bu haliyle hatalı, birçok yeni seçmen ve vefat eden kişi var. Seçime bir günaz kalması dolayısıyla bir zararı dokunmaz bu saatten sonra ancak seçimden sonra bazı illerin seçmen sayısı haber sitelerinde dahi yer bulmazsa kaldırmak lazım olur. Hatırlatmak istedim sadece. İyi vikiler. --cobija 12:34, 9 Ağustos 2014 (UTC)

Hizmetli başvurusu[kaynağı değiştir]

Merhabe Emreculha, dün hizmetli başvurusu yaptım ve seninde başvurum altında oyunu görmek isterim. Kolay gelsin... --Kendinciz 23:36, 9 Ağustos 2014 (UTC)

fuatavni[kaynağı değiştir]

@fuatavni sayfasını yeni açtım.Görüşlerin neler veya eklemek istediğin bir şey var mı?--Emreculha (mesaj) 00:44, 10 Ağustos 2014 (UTC)

Selamlar Emre, ben bu tip siyasi içeriklere katkıda bulunmaktan hoşlanmıyorum. Çok fazla apolitik olmasamda ben genelde tarafsız olmayı seçen bir insanım. Umarım bugünkü sseçimler ülkemize hayırlı olur. Selamlar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 00:50, 10 Ağustos 2014 (UTC)
İlgilenemediğim konular içinde olduğundan pek ilgilenemem. Kusura bakma. --Uğurkentmesaj 05:53, 10 Ağustos 2014 (UTC)

2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde yurtdışı oyları[kaynağı değiştir]

2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde yurtdışı oyları sayfasını içerik bakımından uygunsuz olduğu için silmişsiniz.O sayfa cumhurbaşkanlığı seçimindeki yurt dışı olylarını belirtmekle beraber yaklaşık 3-4 günlük emeğin ürünüdür.Sayfanın henüz boş olmasının sebebi ise resmi sonuçların açıklanmamış olmasıdır.Sayfayı eski haline döndürmenizi rica ederim---Emreculha (mesaj) 13:06, 11 Ağustos 2014 (UTC)

silmedim, emeğinizi göz önünde bulundurarak kullanıcı sayfanızın altına taşıdım. Kullanıcı:Emreculha/2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde yurtdışı oyları. içeriksiz maddeleri barındıramıyoruz biliyorsunuz. --kibele 14:41, 11 Ağustos 2014 (UTC)
Duyarlılığınız için teşekkür ederim ancak 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi maddesinde illerin ve yurtdışının oyları var ve bunlar Şablon:İllere göre 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları şablonundada belirtiliyor.Sizce bu maddenin boş kalması tuhaf olmuyor mu? İçerikten kastınızın ne olduğunu anlayamadım?Eğer içerikten kastınız seçmen ve sandık sayıları,oyların hangi büyükelçilerden ve nasıl alındığıysa resmi sonuçlar açıklanır açıklanmaz bilgiler dahil edilecektir.Sayfanın taşınmış hali pek yararlı olmayacaktır.İyi niyetinizden en ufak kuşkum yoktur ancak bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum---Emreculha (mesaj) 22:23, 11 Ağustos 2014 (UTC)
resmi sonuçlar belli olana kadar sayfanızda durur, daha sonra bilgileri ekleyip eski haline taşıyabilirsiniz. --kibele 10:58, 12 Ağustos 2014 (UTC)

İllere göre 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi[kaynağı değiştir]

Selam Emre. Yerel seçim maddelerinde siyasi parti bilgi kutusu şablonunu kullanmıştık. Sandalye kısmında da ilçeleri kazanan partileri belirtmiştik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bunun kullanılmaması lazım zira il ve ilçelerdeki görevlere talip olan, seçilen ve göreve başlayacak birisi yok. Şuna bir bakabilirsin istersen. Bilmiyorum maddeleri güncelleyecek misin ama yine de yazayım dedim. --cobija 12:42, 19 Ağustos 2014 (UTC)

Tabiki yerel seçimlerle aynı olması imkansız,Samsun maddesindeki şablonlar da gayet iyi sadece parti konusunda kararsız kaldık,yani adayların bağlı olduğu partiler şablonda yer almalı mı?Ben görünümün zenginleşmesi açısından partilerinde şablonda yer alması taraftarıyım.Ama ortak mütabakat sağlanırsa tüm maddeler Samsun maddesindeki gibi değiştirilebilir--Emreculha (mesaj) 17:58, 19 Ağustos 2014 (UTC)

Parti adları yer almamalı tartışma maddesinde söylendiği gibi. Partiler aday gösterebiliyor ama resmen destekleyemiyor. Örneğin parti bütçesinden propaganda yapamadılar, bağış topladılar sırf bu yüzden. Haberlerde AK Parti adayı, HDP adayı gibi sıfatlar kullanılsa da bunlar resmen geçerliliği olan şeyler de değildi. Resmiyette "x sayıda milletvekilinin oyuyla aday gösterilen..." şeklinde geçiyor. Orada dahi parti adı kullanılmıyor. Bir de cevap verdikten sonra cevabını benim mesaj sayfama da iletirsen daha hızlı cevap verebilirim :) Gezinirken tesadüfen gördüm cevap verdiğini. --cobija 12:56, 20 Ağustos 2014 (UTC)

'74 Dünya Kupası[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Maddeyi şurada adaylığa çıkardım acaba maddeyi bir de siz kontrol edip, maddeye yorum yapmak ya da oy vermek ister misiniz? (Not: Bu mesaj birden fazla kullanıcıya gönderilmiştir.)--Śαвяí¢αи76ileti 12:05, 21 Ağustos 2014 (UTC)

Kurban Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

  Eidpakistan.jpg Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili vikipedist arkadaşım,

Kurban Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~   --Uğurkentmesaj 19:49, 3 Ekim 2014 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Belki hoş karşılayamacayacaksınız fakat Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu/Uğurkent2 sayfasında bolca görüşe ihtiyaç vardır. Herhangi bir görüş (oy, yorum, soru) belirtirseniz iyi olacaktır. İyi çalışmalar. --Uğurkentmesaj 15:03, 5 Kasım 2014 (UTC)

Sizi özledik Emreculha![kaynağı değiştir]

Emreculha, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
Sizi Bekliyoruz!


En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:21, 19 Aralık 2014 (UTC)

Yeni Yılınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

  Team Singapore fireworks display from Singapore Fireworks Festival 2006.jpg Yeni Yılınız Kutlu Olsun!


Sevgili Emreculha,

Yeni Yılını kutlar, tüm vikipedistler ve Vikipedimiz için mutlu yıllar dilerim...

İyi vikiler, sevgiler... --Uğurkentmesaj 09:52, 31 Aralık 2014 (UTC)

Eurosong[kaynağı değiştir]

Eurovision'a wikide birilerinin yoğun ilgi duymasını görmek güzel.Seninle bir çok sayfada değişiklik yapmak için çekişeceğiz gibi..Şimdiden emeğine sağlık.. :) Emreculha (mesaj)

Merhaba. Bunları duymak güzel bir şey. Türkçe vikide sayımız az ve Eurovision için çaba göstermeniz beni mutlu ediyor. Maddesini oluşturduk bari dinleyelim. İyi vikiler. --Ömer Berkaymesaj 00:10, 28 Şubat 2015 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Emreculha
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:02, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

2015 seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

emre selam, bu boş maddeleri açmasak, hazırda bulundurup sonra girsek derim. kolay gelsin. --kibele 08:52, 4 Nisan 2015 (UTC)

2015 Türkiye Genel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Niye her şehrin genel seçimleri sayfasındaki başlıklara kendi isminizi eklediniz? Yeksancaner 7 Nisan 2015

Kibele'nin uyarısı üzerine içerik boş olduğu için sayfa çalışma sayfasına taşındı.İçerik bakımından zenginleşince ana maddelere taşınacaktır.Emreculha (mesaj) 15:03, 7 Nisan 2015 (UTC)
Bu arada ben mesajınızı tam 3 hafta sonra gördüm. Mesajları lütfen benim sayfama yazın. Yoksa göremem. Ayrıca bu sayfaların içeriği boş değil. Yeksancaner 28 Nisan 2015

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Bu tüm güzel katkılarınız için. İyi çalışmalar. Ömer Berkaymesaj 20:54, 5 Mayıs 2015 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Hatayı düzeltmek üzereyken mesajını geri aldınız? --Mavrikantmsj 22:07, 17 Mayıs 2015 (UTC)

Burada metini kopyaladım. İşiniz bitince sil şablonu ekleyiniz lütfen. --Eldarion 09:59, 25 Mayıs 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yaklaşan seçimler hakkında hazırladığınız sayfalar gözümden kaçmadı. Tebrik ediyorum sizi :).  McAang  Mesaj  00:50, 4 Haziran 2015 (UTC)

İllerde 2015 Türkiye Genel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben Murat Güneş Altuntaşoğlu. Size bir soru soracaktım. Hem benim hem de sizin kullandığınız kaynak Yüksek Seçim Kurulu'na ait olduğu için hangi kaynağın doğru olduğunu bilemedim. Bir de sizde ilçe sonuçları için kaynak olup olmadığını soracaktım. Lütfen yardımcı olur musunuz?Murat Güneş Altuntaşoğlu 18:28, 19 Haziran 2015 (UTC)

Rica ederim ve ben de ilginize teşekkür ederim. Size de iyi vikiler.Murat Güneş Altuntaşoğlu 19:25, 19 Haziran 2015 (UTC)

Tekrar merhaba. Kusura bakmayın. Resimleri nasıl renkli hale getirdiğiniz? Lütfen söyler misiniz?Murat Güneş Altuntaşoğlu 20:49, 19 Haziran 2015 (UTC)

YSK internet sitesinin kaynaklarına ulaşamıyorum. İki kaynak şu anda kullanım dışı. Acaba siz ulaşabiliyor musunuz? Murat Güneş Altuntaşoğlu 15:02, 7 Temmuz 2015 (UTC)

Güncelleme[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha, bu sayfayı günceller misin? 3 maç güncellenmemiş ve bazı güncellenmemiş içerikler daha var.--HeraklesKakashi mesaj atın 14:52, 28 Haziran 2015 (UTC)

Şu an seçim maddeleri ile meşgulum..Fırsat bulduğum an sayfayı baştan aşağı güncelleyeceğim.----Emreculha (mesaj) 16:44, 28 Haziran 2015 (UTC)

Ramazan Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

 
Bu size! (İnşallah şeker hastası değilsinizdir Face-grin.svg )
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili vikipedist arkadaşım,

Ramazan Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~ --Uğurkentmesaj 05:47, 17 Temmuz 2015 (UTC)

Manisa'da 2015 Türkiye genel seçimleri[kaynağı değiştir]

İyi günler. Manisa'da 2015 Türkiye genel seçimleri başlığındaki alttaki görselde 18 ilçe var. Ancak Manisa'nın 17 ilçesi var. Merkez ilçe 2'ye bölündü. Bu görseldeyse 3'e bölünmüş. İlgilenirseniz sevinirim. İyi vikiler.-- Batuhan 16:01, 25 Temmuz 2015 (UTC)

Doğum günün kutlu olsun üstadım[kaynağı değiştir]

Seçim sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sayfasında, daha sonuçların açıklanmasına iki aydan fazla süre olduğundan tabloları kaldırdım. Henüz hangi partilerin seçime gireceğini dahi bilmiyoruz, o yüzden bu tür tabloları eklemek için çok erken. Umarım itirazınız yoktur.

Asıl söylemek istediğim, bazı illerde Kasım 2015 seçimleri ile ilgili maddeler açtığınızı fark ettim. Önceki seçimle ilgili bilgileri kopyalarak yeni seçim maddesi açmak doğru değil. Seçmen sayılarının önceki seçimle aynı olduğunu varsaymak hatalı örneğin, geçen seçimden bu yana ölenler, 18 olanlar, taşınanlar vs. var. Seçmen listeleri tekrar askıya çıkacak, sayılar tekrar belirlenecek. Ayrıca dediğim gibi, hangi partilerin seçime gireceği belli değil, mesela geçen seçimlere giren bir partinin bu seçimlere girmemesi pekala mümkün. Bu yüzden bu tür sayfaları açmak için çok erken, içini dolduracak bilgiye henüz sahip değiliz. Ki zaten sayfa sonuçlardan ibaret olacaksa, bunlar belli olsa bile 1 Kasım'dan önce sayfaları açmanın pek anlamı yok kanaatimce.--Cfsenel (mesaj) 01:56, 27 Ağustos 2015 (UTC)

Merhaba..7 Haziran Seçimleri için madde yazımı Nisan ayında başlayıp ,Temmuz ayında bitmiştir.Şablonların boş olması,Resmi datalar konusunda haklısınız ancak erken seçim olmasından dolayı inanın ki çok zamanımız yok..Özellikle genel seçim sayfasının,şablonlarının bulunup hazırlanması gerekiyor--Emreculha (mesaj) 09:31, 27 Ağustos 2015 (UTC)
Zamanımız yok derken neyi kastediyorsunuz anlamadım. Belli olan bilgileri Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sayfasında veriyoruz. İllerle ilgili belli olan bilgi olursa onu da belli olduklarında veririz. Ortada bir şey yokken mevcut olmayan bilgilerle sayfa açmanın anlamı yok ki.--Cfsenel (mesaj) 14:19, 27 Ağustos 2015 (UTC)
Merhaba, ben Murat Güneş Altuntaşoğlu. Acaba neden yeni eklediğiniz maddeleri kullanıcı sayfası içine aldınız? Neden yalnızca Hatay'da Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri demek yerine Kullanıcı:Emreculha/Hatay'da Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri dediğinizi anlayamadım. --Murat Güneş Altuntaşoğlu 18:59, 3 Eylül 2015 (UTC)
Emreculha; merhaba. Kasım seçimleri ile ilgili açılan açılmayan bütün sayfalar senin ismin altında. Fakat bunları ben de açacağım. Bu yüzden onları ben kendi ismim altına taşıyayım mı? Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 09:26, 10 Eylül 2015 (UTC)
Bir de bir şey daha rica edeceğim. Çok fazla sayfa açamıyorum da, bu geriye kalan il seçim sayfalarını ben açsam olur mu? Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 14:53, 10 Eylül 2015 (UTC)
Muş adaylarını geri yazar mısın? Zor olacak ama :) Ben sadece bağımsızları sileceğim. En kızdığım şey yaşımın konu bahsi yapılmasıydı. PierreLotte onu da yaptı. Neyse sen yapmazsın herhalde :) Kolay gelsin. İtalyakurdumesaj atın! 15:17, 10 Eylül 2015 (UTC)
Çok naziksiniz. Muş'u açtım. Şimdi Osmaniye'deyim. Çok sağol. Bugün birisi sinirimi bozdu, senin güzel davranışın iyi geldi. Tekrardan teşekkür ederim. İtalyakurdumesaj atın! 15:05, 10 Eylül 2015 (UTC)
1 günlüğüne engellendim. Canımı sıkan kullanıcının üstüne biraz fazla gittim. Eldarion da beni 1 günlüğüne engelledi. Sayfaları yarın açacağım. Onları ben açsam olur mu? Bunlardan başka açacak sayfam kalmıyor da. Destek olursanız mutlu olurum. (İtalyakurdu) Saygılarımla... 5.47.32.214 17:10, 10 Eylül 2015 (UTC)
Şimdi kalktı engelim. Teşekkürler :) Bu engeli sevmiyorum ya ... Neyse, kolay gelsin. İtalyakurdumesaj atın! 15:57, 11 Eylül 2015 (UTC)
Yapsan iyi olacak gibi. Birkaç gün depresyondaydım, daha doğrusu canım bir şeye çok sıkıldı. En azından ben toplam 20-30 sayfa açsam olur. Yarın gün boyu burada olmayı planlıyorum. Yarın 5-10 sayfa açarım. Sen de bir 5-10 sayfa aç. Gerisini bana bırak :) Böyle giderse seçim sayfası aça aça bir 150-200 sayfa açarım ben :) Seçim üstüne seçim :D Neyse, sana kolay gelsin. Bu arada yavru kurt lakabına bayıldım :) İtalyakurdumesaj atın! 21:14, 14 Eylül 2015 (UTC)

Sayfaların taşınması[kaynağı değiştir]

81 sayfaya el ile tek tek taşımak yerine bana mesaj at. bot ile hemen hallederim. ;) Kolay gelsin. --Mavrikantmsj 20:49, 16 Eylül 2015 (UTC)

Haberin olsun[kaynağı değiştir]

Emreculha; iyi geceler. 18 Eylül'de milletvekili aday listeleri açıklanacakmış. Milletvekili aday listelerini aynı gün yazalım diye bütün sayfaları açtım. Fakat hepsini kopyala-yapıştır yaptım ve hiçbirini değiştirmedim. Haziran seçimlerindeki sayfaların verileri ile aynı. Sabah kalktığımda onları değiştireceğim. Zaten milletvekili adaylarını değiştireceğimiz zaman onları da değiştiririz sen, ben veya bir başkası. Uzun lafın kısası sadece sayfaları açtım. Bir şey değiştirmedim. Onları beraber değiştirelim. Adayları eklerken daha kolay olur. Aynı gün yazarsak bilgiler taze olduğundan daha verimli olur ve unutulmaz. Haberin olsun dedim. Ona göre değişiklik yap. Ha bana da ayır :) Tekrardan iyi geceler. İtalyakurdumesaj atın! 21:07, 16 Eylül 2015 (UTC)

Özel haritalı fotoğrafı bana mutlaka anlat. Neyse, bugünden biraz başlayalım yarın tam yaparız. Dua et ki çok az parti seçime katılsın :) Bu arada Samsun'da kasım seçimlerine bir bakar mısın? Bütün illeri oradaki gibi yapabilir miyiz? Zor ama... Kolay gelsin. İtalyakurdumesaj atın! 08:36, 17 Eylül 2015 (UTC)
Bir şey daha isteyeyim o zaman. AK Parti'yi Ak Parti değil de AK Parti diye yazsan olur mu? Daha sonra Saadet Partisi'ni SP değil de SAADET şeklinde ve Vatan Partisi'ni kendi ismiyle yazarsan iyi olur. Çünkü bir yerde resmi kısaltmanın kullanılması yönünde karar alınmıştı da. İtalyakurdumesaj atın! 11:26, 18 Eylül 2015 (UTC)

MHP adayları[kaynağı değiştir]

Emreculha; meajlarıma yanıt yaz lütfen :) MHP adayları belli oldu. MHP adaylarını ekler misin? Ben şu an Çankırıdayım. Sen son 2 veya son 1 sütunu bitirir misin? Şimdiden teşekkürler. İtalyakurdumesaj atın! 11:19, 18 Eylül 2015 (UTC)

Bir de örneğin 1.x diye yapma da 1. x diye yap. Yani sıra no'dan sonra adayı ayırırsan iyi olur. Sağol şimdiden. İtalyakurdumesaj atın! 11:21, 18 Eylül 2015 (UTC)

Çok zor[kaynağı değiştir]

Emreculha; 81 tane şehir var. 18 parti seçime katılıyor. Her parti ortalama 5-10 aday gösterse bu işin altından kalkamayız. Çok zor. Diyorum ki 2011 genel seçimleri gibi adayları yazmayalım. Sadece adaylar bölümüne link koyalım. Ne dersin? İtalyakurdumesaj atın! 16:58, 18 Eylül 2015 (UTC)

Tamam da, zaten onları yazmak çok gereksiz. 18 parti, 81 il ve ortalama 5-10 isim. Gerçekten yapma. Ama illaki yapacağım diyorsan ben de yardım edeyim. Ben yarın baştan başlayayım. İlk sütunu ben tamamlayayım. 2. sütunu bilemem. Ama yine söylüyorum; çok zor. Sen de insansın. Zorlanabilirsin. Neyse, kendi kararın. Ama yapacaksan benim dediğimde anlaşalım. Senin işin kolaylaşsın. İtalyakurdumesaj atın! 18:48, 18 Eylül 2015 (UTC)
YSK geçici aday listelerini açıkladı.Bingöl iline kadar girdim.Girmeye devam ediyorum.---Emreculha (mesaj) 13:57, 27 Eylül 2015 (UTC)

Seçim bölgesi[kaynağı değiştir]

Selam! 81 ilin genel seçim sonuçları maddelerini "seçim bölgesi" olarak taşımayı düşünüyorum. Öreneğin: İzmir ili genel seçim sonuçları maddesini İzmir (seçim bölgesi) gibi. İngilizce ve diğer interwiki bağlantılarında daha düzenli olmuş. [2] Hem böylece sadece genel seçim sonuçları değil Cumhurbaşkanlığı, referandum gibi sonuçlarda eklenir. Bunun yanında milletvekillerinin maddelerindeki bilgi kutularındaki seçim bölgesi kısmındaki illeri bu maddelere bağlantı verilebilir. Seçimler ile ilgili katkılarının fazlaca olduğunu bildiğim için fikir almak istedim :) Maurice Flesier msj 12:55, 23 Eylül 2015 (UTC)

Ne yapmak istediğini maalesef anlayamadım.Amacın sadece İzmir ili seçim bölgesi sayfası açıp seçimlerle ilgili veri yazmaksa bence olumlu..Ancak şuan yazmakta olduğum ve daha önce yazmış olduğum seçim maddelerinde köklü değişikliklerin taraftarı değilim..İyi Vikiler--Emreculha (mesaj) 22:51, 23 Eylül 2015 (UTC)
Anlatamayacağımı biliyordum :) Şu şablonda yer alan bütün illeri toplu taşıma işleminden bahsetmiştim. İstanbul ili genel seçim sonuçlarıİstanbul (seçim bölgesi) gibi. Bu şekilde 1923'ten beri İstanbul ili için bütün gerçekleşen genel ve yerel seçimler ile cumhurbaşkanlığı ve referandum sonuçlarının yer alması gerektiğini düşünüyorum. Yani sadece genel seçim sonuçları yer almamalı. Sizin açtığınız maddelerle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok. İyi bayramlar. Maurice Flesier msj 16:54, 25 Eylül 2015 (UTC)

Kurban Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

  Eid plate.jpg Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili Vikipedist arkadaşım,

Kurban Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~   --Uğurkentmesaj 18:08, 3 Ekim 2014 (UTC)

Seçim Maddeleri[kaynağı değiştir]

Selam kadim dostum..Geçmiş bayramını kutlarım..Seçim maddeleriyle meşgulüm yine..İstanbul dahil 40 ili hallettim kalanlarını da tamamlayacağım.Maddeler kullanıcı sayfamda var..Mavrikant sağolsun çoğunu bot ile taşıdı ama bazı iller taşınamadı.Rica etsem onları da taşır mısın? Sesin soluğun çıkmadı..Yaz arada..İyi vikiler---Emreculha (mesaj) 22:16, 29 Eylül 2015 (UTC)

Hallettim halletmesine de Samsun sayfası hazirandan kalma. :) --Uğurkentmesaj 15:01, 30 Eylül 2015 (UTC)

Vikipedi:Etiketleme[kaynağı değiştir]

(Bu mesaj son 30 günde en çok katkı yapan ilk 50 devriyeye gönderilmiştir.)

Sizi tebrik ederim.[kaynağı değiştir]

Electoral districts of Turkey 2015.png Hızlı Yazarlık Ödülü
Emre Bey. Vikipedi'de Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri ile ilgili yaptığınız çalışmalar için size teşekkür ederim. 81 il, gümrük ve yurt dışı için seçim yapılmadan kısa sürede düzenli biçimde sayfaları hazırladınız. Murat Güneş Altuntaşoğlu 20:59, 2 Ekim 2015 (UTC)

selam, teşekkürler maddeler için ancak şu ifadeleri temizlemek gerekiyor. --kibele 09:37, 5 Ekim 2015 (UTC)

Samsun Kasım 2015 Genel Seçimleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Cobija,Samsun maddesini sana bırakmıştım ancak senden ses çıkmadı.Şayet ilgilenmiyorsan sayfayı ben düzenleyeceğim.İyi Vikiler--Emreculha (mesaj) 11:34, 5 Ekim 2015 (UTC)

Bir süredir internet erişimim yok. Bir hafta daha böyle sürecek gibi. Sen ilgilen lütfen. --cobija 17:14, 8 Ekim 2015 (UTC)

İl genel seçimleri sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhaba, illerde Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sayfalarında adaylar sütununa tek kaynak eklemek yerine her partiye aynı kaynağı tekrar tekrar eklediğinizi fark ettim. Sütunun tamamı aynı kaynağı kullanıyorsa kaynağı direkt olarak sütunun başlığına ekliyoruz, her satırda kaynağı tekrar etmeye ihtiyaç yok. Bir de, aynı kaynağı tekrar kullandığınızda kaynağı yeniden tanımlamak yerine, bir defa <ref name="ad">referans</ref> diye tanımladıysak sonraki atıflarda <ref name="ad"/> formatını kullanıyoruz. Zaten referanslara ad vermenin amacı o. Böylece, kaynakta bir değişiklik olursa, düzeltme yapıldığında ilk referans düzeltiliyor, bu değişiklik tüm atıflarda etkili oluyor. Örnek olarak Adana'yı dediğim şekilde düzelttim, ama hepsini düzeltmek zaman alıcı. Sayfaları botla mı ekliyorsunuz bilmiyorum, eğer öyleyse botu ayarlayarak siz daha kolay düzenleyebilirsiniz diğer sayfaları. Seçim sayfalarında özverili katkılarınızdan ötürü teşekkürler, iyi çalışmalar.--Orwellianist (mesaj) 19:44, 3 Kasım 2015 (UTC)

Dosya:Akp2015Kasım.png haritasını oluşturmuşsunuz. Vikipedi'de şimdiye kadarki konsensüs sonuçları eklemek için resmi sonuçların açıklanmasını beklemek. Haritayı oluşturmak için hangi kaynağı kullandınız bilmiyorum, muhtemelen güvenilir bir kaynaktır ve resmi sonuçlar yakın olacaktır. Ama bu tür haritalar oluşturmak için resmi sonuçları beklemek en doğrusu, daha önceki seçimlerde böyle aceleyle harita oluşturulduğuna, sonra resmî sonuçlar açıklandığında düzeltilmediğine şahit olmuştum. Fark ettiğim bazılarını düzeltmiştim, ama hatalı kalanlar da olmuştur. Bu eklediğiniz haritada hataları fark etmek daha da zor, ufak tonlama farkları olacaktır sadece. Hatasız olması için resmi sonuçları beklemeli. Her halükârda, sonuçların maddeye eklenmesi için yeni bir fikirbirliğine ulaşmamız lazım; dediğim gibi, konsensüs şu anda resmi sonuçları beklemek şeklinde.--Orwellianist (mesaj) 05:29, 4 Kasım 2015 (UTC)

harita oluşturma[kaynağı değiştir]

Merhabalar kürtçe wiki'de kullanılmak üzere sizden birşey isteyebilir miyim? Şanlıurfa'nın ilçeleri haritasını kürtçe hazırlayabilir misiniz? Eğer evet derseniz cevap atın gerekli bilgileri söyleyeyim. Hayir derseniz de cavap atın cevabinizi bekliyorum. İyi günler. →→Mehk63 🗽 14:47, 4 Kasım 2015 (UTC)

Şanlıurfa haritası[kaynağı değiştir]

Gerçekten çok teşekkür ederim. Eğer uzun surmuyorsa sizden başka birşeyler rica edebilir miyim?

Eyyübiye- Eyûbî Haliliye - Xelilî Siverek - Sêwereg Viranşehir - Wêranşar Karaköprü - Pira Reş Suruç - Pîrsûs Akçakale - Kaniya Xezalan Harran - Herran Birecik - Bîracik Halfeti - Xelfetî Hilvan - Curnê Reş Bozova - Heweng

→→Mehk63 🗽 13:15, 5 Kasım 2015 (UTC)

Şanlıurfa haritası[kaynağı değiştir]

Gerçekten çok teşekkür ederim. Eğer uzun surmuyorsa sizden başka birşeyler rica edebilir miyim?

Eyyübiye- Eyûbî Haliliye - Xelilî Siverek - Sêwereg Viranşehir - Wêranşar Karaköprü - Pira Reş Suruç - Pîrsûs Akçakale - Kaniya Xezalan Harran - Herran Birecik - Bîracik Halfeti - Xelfetî Hilvan - Curnê Reş Bozova - Heweng

→→Mehk63 🗽 13:16, 5 Kasım 2015 (UTC)

Harita oluşturma[kaynağı değiştir]

Merhabalar Emre Culha senden iki harita daha isteyecegim. Ben sana ilçelerin adlarini söyleyeyim sen boş vaktin olursa ve yapmak istersen yaparsın.

Kahramanmaraş'ın ilçeleri[kaynağı değiştir]

Onikişubat - Mereş Dulkadiroğlu - Îmamaşîrfiroş Elbistan - Albistan Afşin - Avşîn Pazarcık - Bazarcix Türkoğlu - Kurdoxli Göksun - Koksen Andırın - Andirin Çağlayancerit - Cirîd Ekinözü - Cela Nurhak - Nûrheq

Van'ın ilçeleri[kaynağı değiştir]

İpekyolu - Rêîpeg Tuşba - Tuşpa Erciş - Erdîş Edremit - Artemêtan Başkale - Elbak Bahçesaray - Miks Çaldıran - Bazîdaxa Saray - Mehmûdî Özalp - Qerqelî Muradiye - Bêgirî Gürpınar - Payizava Gevaş - Westan Çatak - Şax →→Mehk63 🗽 08:50, 8 Kasım 2015 (UTC)

Gaziantep'in ilçeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha senden yine bir harita isteyebilir miyim? İlçeler aşağıda yazılı boş vaktin olursa yaparsın.

 • Gaziantep
 • Şahinbey_Mezmaxor
 • Şehitkâmil_Alêban
 • Nizip_Bêlqîs
 • İslahiye_İslahîye
 • Nurdağı_Komirlî
 • Araban_Kele
 • Oğuzeli_Tilbişar
 • Yavuzeli_Çinçin
 • Karkamış_Gilgameş →→Mehk63 🗽 15:50, 20 Kasım 2015 (UTC)

2016 UEFA ülkeler sıralaması[kaynağı değiştir]

Selamlar, şu sayfadaki değişikliğini yeni gördüm ve çok hoşuma gitti bir fazla kişinin daha bu konuyla ilgilenmesi, teşekkürler. Ben de elenmesi kesinleşen takımları çıkarmayı düşünmüştüm ama o zaman şöyle bir durum oluşuyor: Gruplarda 6. maçlar henüz oynanmadı ve aslında bu takımlar hala ilgili ligde yer alıyorlar ve son maçlarda olası galibiyet ve beraberlik durumunda ülke puanı alacaklar. Dolayısıyla elenmiş bir takım puan kazanmış gibi olacak. Neyse 10 Aralıkta aynı noktada buluşacağız sonuçta. Çok da sorun değil şu anda. Saygılar ve iyi vikiler. --Teacher0691 (mesaj) 23:10, 28 Kasım 2015 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

İyi günler. Sizden ricam buradaki ilgili şikayetim hakkında yorumda bulunmanız olacak. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Sökür (mesaj) 10:39, 15 Aralık 2015 (UTC)

Hatay haritasi[kaynağı değiştir]

Merhaba emre senden bi Hatay haritasi istemistim cevap atmadin daha. →→Mehk63 Mesaj 17:53, 2 Ocak 2016 (UTC)

2 şey diyeceğim[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha öncelikle yeni yılın mutlu ve huzurlu geçsin. Sanab2 şey diyeceğim.

 • 2015 kasım seçimlerindeki haritada Şanlıurfa'da Karaköprü yanlış olmuş.
 • Bi' de yine bir harita isteyeceğim. Bu sefer ki harita Suriye'nin Idlib ilinin haritası.
 • Idlib : Îdlib
 • Jisr eş-Şuğur : Cîsr Şuxur
 • Saraqib : Saraqib
 • Khan Shaykun : Kan Şaykun
 • Harem : Harem
 • Salqin : Salqîn
 • Eriha : Erîha
 • Merat el-Numan : Merat el-Numan

Hayırlı günler... →→Mehk63 Mesaj 07:07, 3 Ocak 2016 (UTC)

Sen o 5 ilçeye göre yap. İyi günler... →→Mehk63 Mesaj 15:45, 9 Ocak 2016 (UTC)

== mobil ==Merhabalar Emreculha senden istediğim hatay haritası henüz bitmedi mi? Umarım seni çok sıkıştırmıyorum. İyi günler. →→Mehk63 Mesaj 08:46, 10 Ocak 2016 (UTC)

Secim haritasi[kaynağı değiştir]

Merhabalar sayın Emreculha. İnşallah iyisinizdir. Sizden yine bir harita isteyebilir miyim? Ben tablete Photoshop'u indirmiştim fakat birşey anlamadım. Neyse istediğim harita bir seçim haritası. Hani sizin hazırladığınız kasım seçimleri haritasından Kuzey Kürdistan (Umarım bu terime alınmıyorsunuzdur) nın seçim haritasını yapabilir misiniz? K. Kürdistan şehir:

 • Adıyaman
 • Ardahan
 • Ağrı
 • Bitlis
 • Bingol
 • Kars
 • Iğdır
 • Van
 • Hakkari
 • Şırnak
 • Siirt
 • Batman
 • Mardin
 • Diyarbakır
 • Muş
 • Erzurum
 • Erzincan
 • Tunceli
 • Elazığ
 • Malatya
 • Şanlıurfa
 • Gaziantep
 • Kilis
 • Kahramanmaraş
 • Osmaniye
 • Hatay
 • Sivas'ın Gürün ve Divriği ilçeleri...
İyi günler...
Ozaman sen de Doğu anadolu, g,doğu anadolu, ve doğu akdeniz bölgeleri diye aslandır... İyi gunler'→→Mehk63 Mesaj 13:56, 28 Şubat 2016 (UTC)

Harita yapma[kaynağı değiştir]

S.a Emreculha. Bana harita yapmayı oğretebilir misin? Bunu gerçekten çok istiyorum. İyi günler.→→Mehk63 Mesaj 13:59, 28 Şubat 2016 (UTC)

Rica Ederim[kaynağı değiştir]

Bugüne kadar olan bütün teşekkürleriniz için rica eder ve ben başka maddelerle meşgulken illerin çoğunu hallettiğiniz için teşekkür ederim. Lütfen il bazlı sonuçların kısa yolunu anlatır mısınız?Murat Güneş Altuntaşoğlu 20:53, 28 Şubat 2016 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Merhaba..Egomu tatmin etmeyi seven biri değilim ancak neden sayfamdaki Vikisevgi mesajını silme gereği duydunuz?Haketmediğimi mi düşündünüz---Emreculha (mesaj) 22:14, 28 Şubat 2016 (UTC)

Merhaba Emreculha. Şuraya bakarsanız. Kudelski başka, Kudelzki ise vandal. Katkıları vandalizm gerekçesiyle toptan geri alındı. Yoksa sevgi mesajlarına kimse karışmaz. Yanlış anlaşılma var. İyi çalışmalar...Vikiçizer (mesaj) 22:18, 28 Şubat 2016 (UTC)
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.Kusura bakmayın.İyi Vikiler---Emreculha (mesaj) 22:20, 28 Şubat 2016 (UTC)
Önemli değil, kolay gelsin...Vikiçizer (mesaj) 22:23, 28 Şubat 2016 (UTC)

VikiProje Siyaset hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Vikiproje:Siyaset projesini yeniden canlandırmak istiyoruz. Katkı sağlayabileceğinize inancım olduğundan bu mesajı size atıyorum ve neler yapabileceğimiz hakkında konuşmamız gerektiği inancındayım. Projenin tekrar hayata geçirilmesi şart, çünkü fazlasıyla ilgisiz kalmış. Konuyla ilgili olduğunu düşündüğümüz kişileri projeye dahil etmek de dahil olmak üzere, ne yapabileceğimizi konuşmalı ve plan/program yapmalıyız diye düşünüyorum.

Bence ilk olarak katılımcılara haber vermeli ardından Vikiproje:Siyaset kapsamında son derece geri kalan yerlerin düzenlenmesi adına birtakım işbirliği projeleri hazırlamalıyız. Yani bu işbirliğinde katkı sağlayan/sağlayacak kullanıcıları projenin kendisine çekmeye çalışalım derim. Hatta Vikipedi:İş birliği projesindeki gibi sorumlular belirleyip, puanlama/ödül mantığından sorumlu kişilerle iş birliği yapıp teşvik konusunda bir şeyler yapalım. Ben bu konuda elimden geleni yapmaya hazırım. İlgili sayfada bu projeye yönelik adımlar da atabiliriz. Ben VikiProje Siyaset'deki "taslak" ve "başlangıç" seviyesindeki maddeleri geliştirmek adında bir işbirliği projesi önermiştim ve buna benzer geliştiriciler bence dikkatleri buraya çekebilir.

Bununla birlikte proje kapsamında, ilgisizlik kaynaklı bir ton güncel olmayan bilgi mevcut, yüzlerce madde proje kapsamında değerlendirilmeyi beklemekte ve projenin planlanması açısından birçok yenilik konmayı beklemekte. Projeyi yeniden canlandırmak için girişim olarak ne yapabiliriz, birlikte çalışmaya var mısınız? --Ahmet Turhan (mesaj) 16:32, 3 Mart 2016 (UTC)

Vikiproje:Siyaset/İşbirliği Projesi sayfasının en altındaki "İşbirliği Projesi Sorumluları" kısmında yeni bir katılımcı listesi açıldı, ilgilenmek isterseniz isminizi listeye ekleyin, güzel işler çıkarabiliriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:33, 8 Mart 2016 (UTC)

.svg dosyaları[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha senden bir konuda yardım isteyecektir. Sen harita hazırlıyorsun diye bilirsin dedim. şunun gibi Commons'daki savaş haritalarını nasıl düzenleyebilirim? Örneğin IŞİD halep'i aldı, Halep'i nasıl siyah renk yapacağım? İyi vikiler..... * Mehk63 Mesaj 15:56, 4 Mart 2016 (UTC)

SVG[kaynağı değiştir]

Merhabalar Emreculha söylediğin o sitede sedece birkaç yazı ve siyah bir tablo var.* Mehk63 Mesaj 17:41, 4 Mart 2016 (UTC)

File'ye bastığında hiçbirşey olmuyor. Zaten pek hevesim kalmadı. İyi günler * Mehk63 Mesaj 18:19, 4 Mart 2016 (UTC)

İşbirliği için oylama sizi bekliyor![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset İşbirliği Oylama
İyi günler...
Siyaset Projesi'nde ayın işbirliğini görüşünüzü ve oyunuzu belirtmek için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:23, 21 Mart 2016 (UTC)

Haydi Nisan 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
İyi günler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Nisan 2016 iş birliği projesi belirlenmiştir.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN
--Ahmet Turhan (mesaj) 11:31, 31 Mart 2016 (UTC)

Haydi İkinci Nisan 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
İyi günler.
VikiProje Siyaset bünyesinde İkinci Nisan 2016 iş birliği projesi belirlenmiştir.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN
--Ahmet Turhan (mesaj) 23:34, 14 Nisan 2016 (UTC)

Esc 2016[kaynağı değiştir]

Biraz bekleyebilir misin? Tabloları kısaltıcamÖmer Berkaymesaj 17:36, 15 Mayıs 2016 (UTC)

Haydi Haziran 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Haziran 2016 iş birliği projesi "Düzenlenmesi gereken maddeler kategorisinde bekleyen siyaset konulu maddelerin düzenlenmesi" olarak belirlenmiştir.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 16:51, 1 Haziran 2016 (UTC)

Şablonlar ve Dosyalar[kaynağı değiştir]

Merhaba, Şablon:Gölgeavcısı_Efsaneleri, Şablon:Alacakaranlık, Şablon:Harry Potter ve Şablon:Diriliş: Ertuğrul şablonlarındaki düzenlemelerimi; Dosya:Kemikler Şehri.jpg ve Dosya:Shadowhunters.png dosyalarımı kontrol edebilir misiniz? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 01:27, 27 Haziran 2016 (UTC)

Haydi Temmuz 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

National Emblem of the People's Republic of China.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Temmuz 2016 iş birliği projesi "Çin siyaseti şablonunda yer alan kırmızı maddelerin oluşturulması" olarak belirlenmiştir.

Çin Halk Cumhuriyeti siyaseti ile ilgili Şablon:Çin siyaseti şablonu neredeyse bomboş, maddelerin birçoğu kırmızı. İngilizce dildeki şablon referans alınmış ve bu şablonda yer alan maddelerin kırmızılıklarının giderilmesi ve konuya ilişkin çeşitli maddelerle zenginleştirilmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 20:31, 30 Haziran 2016 (UTC)

Buffyverse = Buffy evreni[kaynağı değiştir]

Merhaba, Vikipedi'de bulunan iki tane kategorinin ismi İngilizceden alındığı gibi. Kategori:Buffyverse kategorisini Kategori:Buffy evreni sayfasına ve Kategori:Buffyverse karakterleri'ni de Kategori:Buffy evreni karakterleri sayfasına taşıyabilir misiniz? Sebebi dediğim gibi Türkçeleştirmek. HastaLaVi2 (mesaj) 17:09, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Haydi Ağustos 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Image of none.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset'in yeni 1-31 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki işbirliği projesi: Resim aranan siyasetçiler kategorisindeki maddelere görsel ekleme olarak belirlenmiştir.

Resim aranan siyasetçiler kategorisinde an itibariyle 4.151 madde bulunmakta. Burada yer alan maddelere resim eklenmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 17:17, 31 Temmuz 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, kapalı oturum, yasama yılı, kanun teklifi gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen (özellikle çalışma alanınız olan seçimlerle ilgili olabilir) ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz? --Ahmet Turhan (mesaj) 17:08, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Yaptığınız katkı için teşekkürler, hep birlikte maddeleri oluşturabiliriz. Fakat bir sorun var, maddelerin bazıları daha önce oluşturulmuş ve doğal olarak Projeye katkıda bulunanlar kısmına eklenemiyor. Oluşturulmuş maddeleri listeden çıkarsak daha uygun olmaz mı? --Ahmet Turhan (mesaj) 08:19, 17 Eylül 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Bıkıp usanmadan açtığın ve geliştirdiğin seçim maddeleri için :) Çoktan hak edilmişti... Katkıların devamı dileğiyle. RapsarEfendim? 22:41, 13 Eylül 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Seçim maddelerine dair ilginiz ve içeriği zengin maddeleriniz ile dikkati fazlasıyla çekiyorsunuz. Emeğinize sağlık bu yıldızı benden de hakettiniz :) Ahmet Turhan (mesaj) 07:41, 14 Eylül 2016 (UTC)
Not: Belki şu liste ilginizi çeker, "Seçimler" alt başlığı oluşturup oluşturmayı planladığınız maddeleri buraya ekleyebilirsiniz. Böylece ben dahil diğer kullanıcılarla kolektif olarak hızlıca maddeleri açabiliriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 07:43, 14 Eylül 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma projesi - 100 madde[kaynağı değiştir]

100-dyn.png

Tekrar merhaba. Bu nişan sizin için. Sizin de katılımcısı olduğunuz Türkçe Vikipedi'de bulunmayan gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusundaki projede an itibariyle 100 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede, tam bir ay sonra 18 Eylül 2016'da 100 madde geride kaldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte. Katkılarınızın devamını bekliyorum, daha açacağımız çok sayıda madde bulunmakta :)

Liste için tıklayın. --Ahmet Turhan (mesaj) 07:25, 18 Eylül 2016 (UTC)

Seçim[kaynağı değiştir]

Öncelikle bana mesaj yazarken ahlakınızı ve terbiyebinizi bozmadan/kalp kırmadan yorum yapın. Bizzat aydında yaşıyorum. Ve yaşadığım şehri sizden daha iyi biliyorum. Aydın 2012'de çıkartılan yasa ile büyükşehir statüsüne kavuştu ve 2014'teki yerel seçimlerde de ilk büyükşehir belediye başkanını seçti. 2009'da yerel seçimler yapıldığında Aydın büyükşehir değildi. Ama ısrarla büyükşehir logosu koymaktan vazgeçmiyorsunuz. Hâlâ yaptığım şeye vandalizm diyorsunuz. Vikipedide projelere katılmanız ve katkı yapmanız beni bağlamaz. Ben projeye katılmadım diye benim katkı yapma hakkım yok mu? Veya siz projedeydiniz diye madde sizin mi? Hayır! Vikipediyi sahiplenmekten vazgeçin. Bir de büyükşehir logosu koymaktan vazgeçin aksi takdirde bir hizmetliye başvurma durumunda kalabilirim. İtalyakurdumesaj atın! 13:44, 20 Eylül 2016 (UTC)

Hangi moddasınız bilmiyorum fakat ben size bir şey göstermek zorunda değilim. İstersem 60 madde açarım,istersem açmam. Bu benim bileceğim iş. Saygıdeğer kullanıcı, elimden geldiği kadar nazik olmaya çalışıyorum. 10 yıldır buradasınız fakat konuşma tarzınız çok kötü. Lütfen bunu düzeltin. Buradaki geri almanız sonucunda bana mesaj yazdınız. Başka yaptığım hataları söylerseniz çok mutlu olurum. Hatam büyükşehir logosu silmekse hatamın arkasındayım. Ayrıca Aydın belediyesi logosu eklemişsiniz. Bunun ne kadar hatalı olduğunu söyleyip kendimi yormayacağım. Bundan böyle tartışmalarda buluşacağız. Benim hatam olabilir ama siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz. Bir kez daha rica ediyorum, hatalarımı tek tek söyleyin tecrübeli ve bilmiş kullanıcı. İtalyakurdumesaj atın! 18:05, 20 Eylül 2016 (UTC)

Belediye logoları[kaynağı değiştir]

Saygıdeğer kullanıcı; bu tartışma hiç iyi bir yere varmayacak. En iyisi anlaşmaya varalım; geçen senelerde sizinle işbirliği yapmıştım ki elimden geldiğince katkı sağlamıştım. O yüzden bu çocukça tartışmayı sonlandıralım. (Soruma cevabı mutlaka istiyorum.)

Büyükşehir olmayan illerdeki yerel seçim maddelerinde sürekli amblem ekliyorsunuz. Şunu belirtmek istiyorum ki o iller büyükşehir değil ve merkez ilçe belediye logoları eklenemez. Sizin gibi kuralları saymayacağım. Fakat basit bir mantık kurmak istiyorum. Mesela hakkari. O ilin yerel seçim sayfasında hakkari belediyesi logosu eklemişsiniz. O logo hakkari merkezin logosu. Yani bir ilçenin belediye logosu diyebiliriz. Sizce il yerel seçim sayfasında ilçe belediye logosu olabilir mi? Büyükşehir olsa anlarım; il belediyesi diyebiliriz çünkü. Fakat büyükşehir olmayan illerin yerel seçim sayfalarında logo kullanmak ne kadar doğru bilemedim. Her ilçe için logo kullanırsanız belki; ki bu da çok gereksiz olur. Size tavsiyem logo yerine il haritası kullanmanız. (Büyükşehirleri kastetmiyorum.) İtalyakurdumesaj atın! 18:21, 20 Eylül 2016 (UTC)

Seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

Büyükşehirlerde destek veriyorum. Hem estetik duruyor, hem de ili temsil ediyor. Fakat küçük şehirlerde -Hakkari gibi- logo eklenemez diye düşünüyorum. Her ilçenin yerine tek tek logo koyarsanız olur. Fakat bunun zor ve gereksiz olduğunu düşünüyorum. Aklıma il hartasından daha parlak bir fikir gelmemişti. Küçük şehirlerde o ilin bir ilçesinin resmini kulanmak -cumhurbaşkanlığı seçiminde bunlar kullanıldı- mantıklı; fakat bana sorarsanız o da gereksiz. Ama logo koymaktan iyidir. Bence güzel ve estetik bir il haritası kullanılabilir. Denizli'de sıkıntı yok. Zaten büyükşehir. Pekala büyükşehir logosu kullanılabilir. Kararı elbette ben veremem, fakat bu maddelerde varlık sürdüren ikimiziz. Ayrıca sizin katkılarınız zaten ortada. O yüzden bildiğinizi yapın diyorum. Ama uygunluk açısından logonun uygunsuz olduğunu da düşünüyorum (küçük şehirlerde). İtalyakurdumesaj atın! 04:52, 21 Eylül 2016 (UTC)

Isparta'da 2009 Türkiye yerel seçimleri // Beldeler bölümündeki tablolar[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha,

Isparta'da 2009 Türkiye yerel seçimleri maddesinde ben tablo seçerken daha ayrıntılı bir görünüm sergilediği için büyük tabloları kullanmıştım. Siz neden o tabloları küçükleriyle değiştirdiniz? O tablo biçmi o kadar ufak ki zar zor okunuyor. Hiç değilse aralıkları genişletseydiniz. Eğer yapabiliyorsanız aralıkları genişletin. Gerçekten fazla küçük.

Ayrıca Demokrat Parti'nin rengini de değiştirmişsiniz. Oysa DP'nin rengi kırmızı bir ton. Niye gri-yeşil arası bir renk kullandınız? – Amillians (mesaj) 16.26, 22 Eylül 2016

Seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Ahmet Turhan/Siyasi terim maddeleri#Seçimler kategorisinde maddeler açılmaya başlandı. Madde içeriğiklerini kontrol edip onaylamayı konunun uzmanı olarak size bırakıyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:29, 22 Eylül 2016 (UTC)

Öncelikle ilginiz için teşekkürler ancak açılan maddeler standart seçim maddeleriyle uyumsuzdur.--Emreculha (mesaj) 22:28, 22 Eylül 2016 (UTC)
Aslında onu gördüğüm için size danıştım @Emreculha, birebir aynı olmasından ziyade biraz düzeltmeyle uygun hale getirebiliriz. Bence kullanıcıyla iletişime geçin, standart halini paylaşın. Kullanıcı diğer illerdeki maddelerini de açmaya hevesli görünmekte. Erkenden iletişime geçmenizde yarar var. --Ahmet Turhan (mesaj) 22:32, 22 Eylül 2016 (UTC)
Tabiki irtibata geçerim ancak kullanıcı tabiri caizse -açmak için açıyorsa- bu durum diğer üyeler için haksızlık olur..Herkes az çok emek veriyor ve ödüllendiriliyor--Emreculha (mesaj) 22:35, 22 Eylül 2016 (UTC)
Teşvik ve onurlandırma ödülleri ve Vikipedi için olumlu sonuçlar doğuruyor. Nitekim kullanıcı yeni ve bu ilgi alanında katkılara başlamış. Bence daha tecrübeli bir kullanıcı olarak bildiklerinizi ona aktarmalısınız :) --Ahmet Turhan (mesaj) 22:37, 22 Eylül 2016 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Şehir Adı
Seçmen Sayısı 1.000.000
Sandık Sayısı 1.000
Parti 1
23 / 53
Parti 2
17 / 53
Parti 3
7 / 53
Parti 4
3 / 53
Parti 5
2 / 53
Parti 6
1 / 53

Öncelikle merhaba, ben yanda görülen şablondaki 1/53 yazısını anlamadım. Bu nedir açıklarsanız memnun olurum TmY e12 19:56, 23 Eylül 2016 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Merhaba acaba Bu sayfayı onaylar mısınız, kalanına sabah devam etmeyi düşünüyorum. TmY e12 21:20, 23 Eylül 2016 (UTC)

Aksaray'da 2009 Türkiye yerel seçimleri[kaynağı değiştir]

Emreculha merhaba. Başlıkta bahsettiğim sayfada bütün beldeler bir tablo altında toplanmış. Bazı illerde ilçelerin altında beldeler var ve bu hangi beldenin hangi ilçeye bağlı olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Senden ricam oradaki beldeleri ilçelere dağıtabilir misin? İyi çalışmalar.. İtalyakurdumesaj atın! 08:22, 25 Eylül 2016 (UTC)

😂 Anlıyorum. O kadar beldesi mi varmış ya? Aksaray küçücük yer. Neyse çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Ben de -sizin kadar olmasa da- katkı sağlamaya çalışacağım. Hatalar düzeltip sayfa geliştireceğim. İyi çalışmalar. İtalyakurdumesaj atın! 17:09, 25 Eylül 2016 (UTC)
Etmesin etmesin :) Estetikti biliyorum, hele ben estetiğe çok önem veririm. Fakat dediğim gibi, uygunsuzdu. Bana kalırsa 2009 yerel seçimlerinde büyükşehir amblemleri de olmamalı. Çünkü o zaman İstanbul ve Kocaeli -Kocaeli'den emin değilim- hariç diğer illerin büyükşehirleri il mülki sınıra sahip değildi. Ama herhalde onları silsem herhalde düşman oluruz :) O yüzden onları ellemiyorum. Aman canım hem büyükşehir hem de estetik görünüyor diye kabul ediyorum. İl genel seçimleri dosyalarınızı çok sevdim. Maddelere ayrı bir hava katmış. Estetik durmuş aynı zamanda. Bana böyle dosyaların nasıl yapıldığını anlatırsanız memnun olurum :) Çalışmalarınız için çok teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar... İtalyakurdumesaj atın! 15:19, 27 Eylül 2016 (UTC)

25.000 bayt Yıldızı[kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png 25.000 bayt Yıldızı
Oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde 25.000 baytı aşan Çankırı'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Eskişehir'de 2009 Türkiye yerel seçimleri, Kırıkkale'de 2009 Türkiye yerel seçimleri, Mersin'de 2009 Türkiye yerel seçimleri, Konya'da 2009 Türkiye yerel seçimleri ve Malatya'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Ordu'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Erzincan'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Kastamonu'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Sakarya'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Sivas'ta 2009 Türkiye yerel seçimleri, Tokat'ta 2009 Türkiye yerel seçimleri, Burdur'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Antalya'da 2009 Türkiye yerel seçimleri, Denizli'de 2009 Türkiye yerel seçimleri maddelerini oluşturduğunuz için 25.000 bayt Yıldızı ödülünü hak ettiniz. Çalışmalarınızda başarılar. --Ahmet Turhan (mesaj) 16:22, 27 Eylül 2016 (UTC)

100.000 bayt Yıldızı[kaynağı değiştir]

GDBarnstar1.png 100.000 bayt Yıldızı
Oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde açtığınız maddelerde toplam 100.000 baytlık katkı sağladığınız için 100.000 bayt Yıldızı ödülünü hak ettiniz. Çalışmalarınızda başarılar. --Ahmet Turhan (mesaj) 14:42, 29 Eylül 2016 (UTC)

Belediye başkan adayları[kaynağı değiştir]

Merhaba . Yeni bir tane yerel seçim maddesi açacaktım ama şu belediye başkan adaylarını bir türlü bulamıyorum. Siz nereden buluyorsunuz acaba? Bir bulsam madde açabileceğim. Büyük oynuyorum :) İtalyakurdumesaj atın! 15:41, 30 Eylül 2016 (UTC)

Haydi Ekim 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
Flag of Cambodia.svg
VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak" olarak belirlenmiştir.

Kamboçya ile ilgili bilgiler Türkçe Vikipedi'de sınırlı seviyede. Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konulara dair birçok madde oluşturulmayı beklemekte. Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak suretiyle ansiklopedimize katkıyı hedefliyoruz. Bu kapsam İngilizce kategori sayfası yardımcı olabilir. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 06:51, 2 Ekim 2016 (UTC)

AK Parti rengi[kaynağı değiştir]

Öncelikle teşekkürler. Daha da yapmaya çalışacağım. Yüzdelik bölümünü düzenleyeceğim. Fakat AK Parti rengini anlayamadım. Galiba arka rengi diyorsunuz. Arka rengi beyaz yaptım. Bunu dediğinizi varsayıyorum. Niye diğer maddelerle aynı olmalı? Bunu anlayamadım. Mesela CHP'nin kazandığı ilçelerde arka renk beyaz. AK Parti'nin neden beyaz olamıyor anlayamıyorum. İtalyakurdumesaj atın! 15:57, 2 Ekim 2016 (UTC)

Grafik dediğiniz şey nerede acaba? İtalyakurdumesaj atın! 16:01, 2 Ekim 2016 (UTC)
Emreculha, dediğini yaptım. AK Parti rengi olayını düzelttim. Gerçi böyle bir karar çok saçma geliyor ama, sorgulamayacağım. Sadece bu kararı anlatırsan mutlu olurum. Şu grafik nerde hâlâ bulamıyorum. Ya ben göremiyorum, ya da sen anlatamıyorsun :) İtalyakurdumesaj atın! 19:09, 2 Ekim 2016 (UTC)

Madde Açma Yıldızı[kaynağı değiştir]

Team Barnstar Hires.png Madde Açma Yıldızı
Oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesindeki yapıcı katkılarda bulunmanız, ekip ruhuyla hareket etmeniz ve projede 10 madde oluşturan kullanıcı olduğunuz için Madde Açma Yıldızı ödülünü hak ettiniz. Çalışmalarınızda başarılar. --Ahmet Turhan (mesaj) 08:03, 4 Ekim 2016 (UTC)

Grafik[kaynağı değiştir]

Emreculha, neden bana grafiğin YSK'da olduğunu söylemedin :) Ben günlerdir vikipedide arıyorum onu, meğer ysk daymış :) Neyse, yüzdeleri ekliyorum hemen. İtalyakurdumesaj atın! 18:16, 4 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

Coat of arms of the Soviet Union 1.svg
Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

Bugün tamamladığım projeye sıcağı sıcağına davetlisiniz :) Katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:49, 8 Ekim 2016 (UTC)

Tarih Yıldızı[kaynağı değiştir]

History Barnstar.png Tarih Yıldızı
Oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde Tarih/Siyaset ile ilgili konular kapsamında 15 madde oluşturan kullanıcı olduğunuz için Tarih Yıldızı ödülünü hak ettiniz. Çalışmalarınızda başarılar. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:55, 13 Ekim 2016 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Yarını bekle 😉 İtalyakurdumesaj atın! 10:17, 14 Ekim 2016 (UTC)

Geçen hafta sonu başlayacaktım sayfa açmaya, derslerden zamanım olmadı. Kısmetse bu hafta sonu 😊 İtalyakurdumesaj atın! 17:10, 19 Ekim 2016 (UTC)

Siyasi terim maddelerini oluşturma projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

Hand in Hand Barnstar Gold.png

Merhabalar, sizin de katılımcısı olduğunuz oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde an itibariyle 222 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede birçok madde ansiklopedimize kazandırıldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte.

Liste için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11:57, 16 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Siyaset - Ekim 2016 işbirliği projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
Flag of Cambodia.svg

Merhabalar.

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Ekim 2016 - Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesi halen devam etmekte. İşbirliği projesine ait konulardaki eksiklerin planlı bir şekilde giderilme hedefi halen devam etmekte. Proje Kamboçya'a dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsamaktadır. Madde ve kategori açmakta bir sınır veya kota yoktur. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.

İşbirliği projesi için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Proje bitiş tarihi olan 31 Ekim 2016 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13:00, 17 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ayın görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Başta bir sonraki ay olan Kasım 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:05, 17 Ekim 2016 (UTC)

Kullanıcı mesaj:Emreculha/a

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Öncelikle merhaba, bir süredir yaptığım çalışmalarla Vikipedi'ye yardımda bulunuyorum ve beyaz liste kategorisine çoktan girmem gerektiğini düşünüyorum. Acaba sizde mesaj sayfama yanıt bırakarak ne düşündüğünüzü bana söyler misiniz. İyi Vikiler. --TmY e12 16:02, 19 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbiriliği Projesi[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesinde son haftaya giriyoruz. Projenin yeni başlaması vesilesiyle, Sovyetler Birliği ile ilgili konu alanlarına giren maddelerin projeye dahil edilmesine yönelik bir proje başlatılmıştı. Bu kapsamda {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonu gerek Sovyetler Birliği kategorisinde yer alan maddelere, gerekse kategoride yer almayan konu ile ilişkili diğer maddelere eklenecektir. Bu yolla üzerinde çalışılacak maddelerin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Şu an, yani 31 Mayıs 2020 Pazar, 18.00 (Eş Güdümlü Evrensel Zaman) itibariyle 2000 madde olan proje hedefine dair 570 (28.5%) tamamlandı. Yani daha 1430 maddeye şablon eklenmesi gerekmekte. Katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:55, 22 Ekim 2016 (UTC)

Kaliteli ve seçkin madde adayları[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında; konu ile ilgili olan 5 madde kaliteli ve seçkin madde olmaya aday. Bu sayfada yer alan maddelere göz gezdirin, siz de görüşünüzü bildirerek eksikliklerin tamamlanmasına yardımcı olun. Detaylı bilgi için Vikipedi:Kaliteli madde nedir? ve Vikipedi:Seçkin madde nedir? sayfalarına göz atabilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:12, 24 Ekim 2016 (UTC)

Ayın İşbirliği'nde Son 1 Hafta![kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema Ayın İşbirliği'nde Son Hafta!
Merhaba!
VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

MediaWiki message delivery (mesaj) 00:20, 25 Ekim 2016 (UTC)

Başlığa (uygulama) eklemeli miyiz?[kaynağı değiştir]

Merhabalar hocam,

Çevrimiçi gördüğüm ilk devriyeye yazayım dedim, sizi gördüm. Bir çok dilde Tinder ile ilgili içerik vardı, Türkçe'sini de ben oluşturdum. İngilizce'de parantez içinde uygulama diye belirtilmiş, bazı dillerde direkt Tinder yazılmış. Ben parantez içinde açtım şu şekilde: Tinder (uygulama)

Düşündüm sonra, Tinder diye aratılır bu, hem Tinder başlığını dolduracak bir bilgi yok gibi Türkçe'de. Nasıl yapsak bunu? Sadece Tinder olarak mı değiştirsek başlığı, uygulama kalsa mı? Siz daha iyi bilirsiniz. İyi akşamlar, saygılar. :) Burakolik (mesaj) 23:25, 25 Ekim 2016 (UTC)

Vikiproje Siyaset İşbirliği projesinde son 3 gün![kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Kamboçya ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesinde son 3 gün!

Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsayan proje 31 Ekim 2016 günü sona eriyor. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı!

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:59, 28 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Kasım ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 02:11, 1 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı[kaynağı değiştir]Hammer and Sickle Red Star with Glow.svg
Red flag waving.svg VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde ilgili katılımcıların katkılarıyla proje geliştirildi ve halen geliştirilmeye devam ediyor.

Projenin bir aylık maratonunda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler kısmına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 7 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Kasım ayının son haftasına girmemiz münasebetiyle, başta bir sonraki ay olan Aralık 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 12 aday görsel bulunmaktadır. Ayın görseli seçimlerine dair görüşlerinizi bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:49, 22 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son hafta![kaynağı değiştir]

Order of the Red Banner of Labour OBVERSE.jpg


VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulması projesinde son haftaya girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları listesinde eksik olan maddeleri kapsayan proje 30 Kasım 2016 günü sona eriyor, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 00:01, 25 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği projesi önerisi[kaynağı değiştir]

WorkerLogo.png

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi kapsamında Aralık 2016 projesini seçiyoruz. Sizin de önerilerinize ihtiyacımız var. Proje önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 8 aday proje mevcut. Adaylıklara ya da yeni projeler önerilerinize dair görüşlerinizi bekliyoruz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 16:15, 29 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Şablon:1917 Rus Devrimi ve Şablon:Sovyetler Birliği Komünist Partisi'ndeki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13:27, 1 Aralık 2016 (UTC)

Haydi Vikiproje Siyaset Aralık 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Symbol list class.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Aralık 2016 iş birliği projesi "siyaset kategorisinde yer alan kaynaksız veya kaynağı zayıf maddelere kaynak ekleme ve kaynakları düzenleme" olarak belirlenmiştir. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:08, 6 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği - Bunları biliyor muydunuz?[kaynağı değiştir]

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği proje ana sayfasının sağ altında görülecek ve her 15 günde bir yenilenecek olan Bunları biliyor muydunuz? kısmı oluşturuldu. Arşive 113 madde eklendi. Proje konuları hakkındaki 5 farklı bilgi düzenli periyotlarla bu kısımda aktarılacaktır. Bilgilere göz atmak, düzenlemek ve metin eklemek için siz de ilgili sayfayı ziyaret edin.

İyi çalışmalar, iyi Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:32, 13 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 10:53, 16 Aralık 2016 (UTC)

Sovyetler Birliği İşbirliği projesinde hedefe ulaşıldı[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde belirlenen konularla ilgili 40 madde açma hedefine bugün itibariyle ulaşıldı. Tüm katılımcılara verdiği emekler için teşekkürler!

Buna karşın, işbirliği projesi hala devam ediyor. 31 Aralık 2016 günü sona eren projeye dair 61 madde halen açılmayı bekliyor. Projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:00, 19 Aralık 2016 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği'nde Ocak 2017'ye son günler[kaynağı değiştir]

New Year tree and Lenin statue in Moscow.JPG
XXII Олимпийские игры. Москва, СССР (1980) C Новым годом!.jpg

Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!

Önümüzdeki dönem olan Ocak 2017'ye dair VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi hedeflerini belirliyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve proje ana sayfasında gösterilecek ayın görseli, bu kapsamda görüşlerinizi beklemekte. Bunun dışında yapılmasını istediğiniz her türlü etkinlik, faaliyet ya da projeyi burada belirtebilirsiniz.

Bu kapsamda fikir ve önerilerinizi anket ve oylamalar kısmına eklemeniz projenin geleceği açısından önemli. Kollektif katkılarla ilerleyen projeye katılımlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:28, 25 Aralık 2016 (UTC)

Proje katılımcı[kaynağı değiştir]

Gauntlet.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında geçmişte projeye emek veren, katılım sağlayan veya ileride sağlayacak kullanıcı olarak katılımcılar listesine adınızı eklemeyi unutmayın. Kolektif bir şekilde proje konuları ile ilgili maddelerin düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni maddeler açmayı amaçlayan projemizde sizin de isminiz yer alsın.

Ayrıca kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} veya {{Kullanıcı SSCB}} şablonlarını da ekleyebilir, veya konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz kullanıcılara {{VikiProje Sovyetler Birliği-Davet}} şablonunu yollayabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:28, 29 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ocak ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{VikiProje Azerbaycan}} şablonunu Azerbaycan alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 2000 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:36, 31 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

Lisans problemi[kaynağı değiştir]

Deniz (mesaj) 12:51, 1 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

Communism template.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:10, 9 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:10, 9 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:10, 9 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:10, 9 Ocak 2017 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

 1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Soviet Union film clapperboard.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

Soviet Union film clapperboard.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:00, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Coat of arms of the Soviet Union 1.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

Coat of arms of the Soviet Union 1.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

The Worker and Kolkhoz Woman.jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

(Sorry for writing in English)

Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Selam. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri maddesinin illere göre sonuçlar başlığındaki tabloda bir sorun var. Düzeltmeye çalıştım ama yapamadım. Bir göz atabilirsiniz? İyi geceler. --Maurice Flesier message 21:14, 27 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

Kommonsa harita yükleme[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha şu haritayı Kommons'a yükleyebilir misin? iyi günler.... Mehk63 Mesaj 23:19, 28 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1956–1991).svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 19:52, 2 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Mayıs 2017 projesi "Türkçe vikipedide olmayan siyaset konulu şablonların Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 16 Mayıs 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:38, 5 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mayıs 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Mayıs 2017'nin iş birliği projesi, Cannes Film Festivali şablonundaki eksik maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla şablonda maddesi oluşturulmamış Cannes Film Festivali ile ilgili 20 maddenin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --Pragdonmesaj 11:19, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje SiyasetMayıs 2017'nin 2. işbirliği, bir önceki dönem yeni siyaset şablonlarının oluşturulması hedefli işbirliğinde oluşturulmuş olan yeni şablonlarda bulunan açılmamış maddelerin ve kategorilerin açılmasıdır. Bu listedeki maddeler açılabilir. Projeye katkılarınızı bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:03, 18 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Haziran 2017 projesi "İllere göre 1999 Türkiye yerel seçimleri maddelerinin oluşturulması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 15 Haziran 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 00:35, 2 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Haziran 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Haziran 2017 iş birliği projesi, Önemi Bilinmeyen ve Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla değerlendirilmemiş 7.992 maddenin 500 tanesinin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11:49, 8 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Haziran 2017 (1) İşbirliği Projesinde 1. oldunuz[kaynağı değiştir]


Gold Medal.svg
VikiProje Siyaset Haziran 2017 (1) İşbirliği Projesinde 1. oldunuz
Tebrikler. VikiProje Siyaset kapsamında düzenlenen "1999 Türkiye yerel seçimleri maddelerinin tamamlanması" konulu işbirliği projesinde 1. oldunuz. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

iazak (mesaj) 21:54, 30 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Temmuz 2017'nin işbirliği dört maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayanlara (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) maddeleri için 3000, (b) kısmı için 50 madde, (c) kısmı için 20 maddedir.

MediaWiki message delivery (mesaj) 13:48, 6 Temmuz 2017 (UTC)

Bu ödül sizin için[kaynağı değiştir]

Fenerbahçe yıldızı
Katkılarının devamı diliyorum. Çoktan hak etmiştin. Kingbjelica (mesaj) 21:55, 8 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Gay Pride Flag.svg
Merhaba Emreculha!
VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:19, 2 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 3 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:36, 13 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisindeki değerlendirilmemiş maddelerin değerlendirilmesi olarak belirlenmiştir. Hedef 500 şablonun düzenlenmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 31 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

Herkese verimli çalışmalar dilerim.

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Emreculha!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

Adil kullanım dosyaları[kaynağı değiştir]

Selamlar. Katkılarınız için teşekkürler öncelikle :) Belediyelerin logoları, Vikipedi:Adil kullanım politikasına göre yalnızca belediyelerin maddelerinde kullanılabilir, seçim maddelerinde kullanılması politikalara aykırı. Logolar genel olarak, "bir maddeye hayati önem katıyorsa" kullanılmalı. Seçim maddelerinde logoların olması görsel bakımdan elbette hoş, ancak olmaması da okurlara bir şey kaybettirmiyor zira bunlarla alakalaı bir içerik yok :) Bu logoları ilgili maddelerden kaldırmanız mümkün müdür rica etsem? İyi günler.--RapsarEfendim? 21:24, 9 Kasım 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ocak 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ocak 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 14:33, 1 Ocak 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Şubat 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Şubat 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 18:37, 4 Şubat 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)

Dear Emreculha! Can you make an article in Turkish about singer and actor Puneeth Rajkumar, who his movies never dubbed in Turkish? Thank you! --92.100.207.249 17.48, 12 Mart 2018 (UTC)

Harita yapma[kaynağı değiştir]

Merhaba Emre. Ben sıfırdan bir harita yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerek? İyi günler. Mehk63 Mesaj 21.44, 23 Mart 2018 (UTC)

Sıfırdan derken yani ben bir alternatif tarih haritası yapacağım. Mehk63 Mesaj 00.29, 24 Mart 2018 (UTC)

Seçim maddeleri tabloları[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha, malum yine bir seçim geldi çattı. Seçim öncesi bir standartı oturtmak için ben bi hazırlık yaptım şurada. Sende bir bak. Buradan konuyla ilgilenebileğini düşündüğüm @Superyetkin'e de buradan haber verelim. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 21.57, 28 Nisan 2018 (UTC)

Abi şablonlar çok güzel olmuş, Sanırım genel seçim için ayrı, cumhurbaşkanlığı için ayrı sayfalar açacağız.. Şablonunu oldukça beğendim. Şayet ilgililer arasında genel mütabakat olursa benlik bir sıkıntı yok.. Ellerine sağlık --- Emreculha (mesaj) 22.17, 28 Nisan 2018 (UTC)
İl bazında ayrı sayfalar açmaya gerek yok bence. Çünkü aynı gün sandığa gidilecek. Eğer 2. tura kalma durumu olursa da aynı tablonun içinde veririz. Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığını 2 ayrı başlıkta açmak bence yeterli olacaktır. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 22.21, 28 Nisan 2018 (UTC)

Seçim maddeleri[kaynağı değiştir]

Emekleriniz için teşekkür ederim .. Ancak seçim sonuçlarını sayısal olarak girmemiz için resmi sonuçları beklememiz daha uygun.. Ancak katkılarınıza daha kesin olan milletvekili sayılarına ilişkin yapabilirsiniz.. Teşekkürlerimle.. İyi vikiler -- Emreculha (mesaj) 12.56, 26 Haziran 2018 (UTC)

Resmi sonuçlar henüz açıklanmadığı için 3 farklı kaynak ekledim. Resmi sonuçlar açıklandığında ekleyip gerekli değişiklikleri yapıcam. --oltnilhn (mesaj) 14.27, 26 Haziran 2018 (UTC)


Fenerbahçe (basketbol takımı) 2018-19 sezonu[kaynağı değiştir]

Merhaba Emreculha. Geçtiğimiz sezon sessiz ama etkili biçimde koordinasyon sağlayarak birlikte başta Fenerbahçe (basketbol takımı) olmak üzere bazı sayfaları düzenledik. Az önce başta Fenerbahçe (basketbol takımı) 2018-19 sezonun sayfasını açtım. Bu sayfada da aynı biçimde devam edebilir miyiz? --Hancer i figan (mesaj) 08.44, 3 Temmuz 2018 (UTC)

Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Olympic flag.svg
Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

Olympic flag.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)

Yerel Seçimler[kaynağı değiştir]

Nazik mesajınız için teşekkürler, size de iyi çalışmalar :) İtalyakurdumesaj atın! 17.23, 3 Şubat 2019 (UTC)

Merhabalar, 2019 yerel seçimleri için aday isimlerinin girişinin tamamlandığını gördüm. Çok küçük bir katkım olduğu için mutluyum. Seçmen ve sandık sayıları henüz belli değil galiba; açıklanınca onlar da girilecek mi? Belde belediyeleri için bir işlem düşünüyor musunuz? İyi çalışmalar.Mehmet Ali Acar 22.09, 18 Mart 2019 (UTC)


Merhaba Emreculha, YSK'nın seçim sonuçlarını resmen açıklaması ve sayfasında yayımlaması sonrası, sonuç bilgilerini girmeye başladım. (şimdilik Adana-Adıyaman). İnceler misin? Aklıma renkler takıldı. AKP, İYİ ve HDP dışındaki partilerin kırmızının çok az farklı tonları. Çizelgeye ilk bakışta anlaşılmıyor. Ben bir yanlış yapmış olabilirim. Parti ve başkan isimleri kırmızıların hepsinde beyaz. Bu partiye göre farklı mı olacaktı. Kazanamayan partilerde renklendirme olacak mı? Aldığı oy ve oranı daha sonra girilse olmaz mı? İyi vikiler.Mehmet Ali Acar 12.19, 23 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba Emreculha, 2019 yerel seçimleri sonuç tabloları bilgilerini girdim. Oy oranı çok düşük olan partileri sonraya bıraktım. Sonuçları YSK'dan aldım. Seçimi tekrarlanıp sonuçları açıklanmayan Denizli Honaz, Artvin Yusufeli ve Kırıkkale Keskin bilgileri girilmedi. Bu ilçelerin değerlerini YSK sonuçları açıklanınca ve düşük oranlı parti sayısal değerlerini daha sonra gireceğim. Şimdilik yeni spor sezonu için 'Adana'da spor... Zonguldak'ta spor' sayfalarını ve yeni sezon lig takımları tablolarını giriyorum. İyi vikiler. Mehmet Ali Acar 12.22, 25 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba Emreculha, 2019 yerel seçimleri sonuç tabloları bilgilerini girişinde yardımcı olmuştum. Şimdi Vikiproje:Türkiye yerleşim birimleri/Bitirme projesi'e katkıda bulunuyorum. Bunların dışında kendi çalışmam ile ilgili, (İstanbul seçim sonuçları) yardım istiyorum; İllerin ilçeleri sayfalarına Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve Meclisler bilgilerini giriyorum (Örnek: Hatay'ın ilçeleri.) İstanbul üzerinde çalışırken Büykşehir Belediye Meclisi sayıları konusunda duraksamaya düştüm. Sizin hazırladığınız sayfada (Bu bilgiler TUİK ile ayni) üyelerin partilere dağılımı AK P.:176, CHP: 128, İYİ P.:4, MHP: 4. Ancak İBB sayfasında bu sayılar AK P. ve MHP için tutuyor, CHP ve İYİ P: için 10 sayılık bir fark var. Bu fark, adayların birbirlerinin listesinden gösterilmesiyle ilgili. İBB kayıtlarunda büyükşehir meclisinde 12 İYİ P:li üye görünüyor. CHP ise 118.İnceleyip bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar, virüssüz günler. Mehmet Ali Acar 14.10, 7 Nisan 2020 (UTC)
Merhaba :) , öncelikle seçim maddelerine geçmişte yaptığınız katkıları asla unutmuş değilim. Tekrardan elinize emeğinize sağlık. Ben meclis sayılarını şuradaki habere göre girmiştim. İlk dağılım AKP:176 CHP 128+1 (BŞB BAŞKANI) , MHP 4 , İYİ PARTİ 4 şeklindeydi (313). Ancak sizin mesajınızdan sonra EXCEL ortamında birebir topladım. Elde ettiğim sonuç 176 AKP, 119+1 CHP (BŞB BAŞKANI), MHP 4, İYİ PARTİ 12 şeklinde. Toplam sandalye ise 311+1 (bşb başkanı ile). Sanırım geçen bir senede bazı CHP'li üyeler İYİ Parti'ye geçiş yapmış gibi görünüyor. Sanırım boş sandalye de söz konusu. Ancak ben seçim sonucundaki resmi dağılımı verdiğimden (partiler arası geçişi yansıtmadığımdan) hazırladığım görsel o şekildedir. Sağlıklı günler dilerim--Emreculha (mesaj)
Merhaba Emreculha, Çok teşekkür ederim. Böylece kafamdaki karışıklık giderilmiş oldu. Sonraki değişiklik gibi görünenler, ittifaklar çerçevesinde diğer partinin listesinden seçime girme olabilir. Çünki 9 İYİ partili CHP listesinden seçimi kazanırken, 3 CHP'li de İYİ Parti listesinden seçimi kazanmış. Yine 2 MHP'li AKP listesinden, 5 AKP'li de MHP listesinden seçimi kazanmış. Son bulduğunuz sayılar doğru. Tekrar teşekkürler, kolay gelsin. Mehmet Ali Acar 00.16, 8 Nisan 2020 (UTC)

Seçimler[kaynağı değiştir]

Merhabalar, oyların tekrar sayıldığı yerlerin maddelerinde oyları belirtirken ilk sayım, ikinci sayım gibi bir ayrıma gidilmeli midir sizce? Siz ne düşünüyorsunuz? Saygılar --By erdo can • msj 17.33, 5 Nisan 2019 (UTC)

ZeydanKaralar.png[kaynağı değiştir]

Merhaba Abi, uzun zamandır görüşemedik umarım iyisindir.

Okul telaşı derken bu arada Wiki'ye yoğunlaşabildim. Seçim maddelerini tamamlarken bir fotoğraf yükledim. Fotoğraf VOA'dan ve VOA'ya ait(fotoğrafın sağ alt kısmında VOA yazmakta). Uygun şekilde de yükledim ancak lisans konusunda sana yine de sormak istedim. Fotoğrafın linki burada, görüşlerini bekler şu zamanda bol sağlık dilerim :) Emreculha (mesaj) 23.50, 18 Mart 2020 (UTC)

Merhaba Emreculha, lisanslamada bir sıkıntı yok ama bence öncelikle fotoğrafın şu orijinal halini commons a yükleyip, oradan keserek fotoğraflardan başkanları çıkartmak daha iyi olacaktır. İleride diğer başkanlar içinde fotoğraflar kullanılabilir. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 06.51, 19 Mart 2020 (UTC)

Muhittin Böcek Resim Lisansı[kaynağı değiştir]

Merhaba Abi, Maddeleri gezerken, Muhitten Böcek'e ait şu fotoyu buldum. Lisansı sıkıntılı gibi geldi. Sana ileteyim dedim. Sağlıklı günler dilerim-- Emreculha (mesaj) 20.01, 29 Mart 2020 (UTC)

Merhaba kardeşim, gördüğüm kadarıyla sıkıntılı bir dosya ve silinmeye aday gösterdim. Ama aynı kullanıcının şu fotoğraf lisansı uygun, EXIF bilgileride mevcut. Bu arada Telegram kullanıyorlar gruba bekleriz. Selamlar Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.27, 29 Mart 2020 (UTC)