Kullanıcı mesaj:Teacher0691

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bağlantı düzeltme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu bağlantıları "Yeniden Doğuş Partisi (Türkiye)" maddesine gidecek şekilde düzeltebilir misin hızlıca? Geri mesaj atmana gerek yok, teşekkürler şimdiden :)--RapsarEfendim? 07.57, 1 Ocak 2019 (UTC)

Anlam ayrımı sayfalarındaki fazla bağlar[kaynağı değiştir]

Selamlar. Özellikle Türkiye'deki yerleşim yerlerinin yer aldığı anlam ayrımı sayfalarında sıkça karşılaştığımız bir durum bu. Bir anlam ayrımı sayfasında yalnızca bahsi geçen anlam ayrımını yaratan maddelere bağlantı verilmeli, başka maddelere bağlantı verilmemeli. Anlam ayrımı sayfalarının amacı okuru bildilendirmek, başka maddelere atlamasını sağlamak değil. Amacı, okurları, ulaşmak istedikleri maddeye yönlendirmek. Örneğin buradaki anlam ayrımı sayfasının düzeni şu şekilde olmalı (virgül ve tire kullanımları, madde adının tam olarak kullanılmazı gibi detaylar da var). Bu yönde düzenlemeler yapabilmen mümkün müdür?--RapsarEfendim? 20.42, 6 Ocak 2019 (UTC)

Selam @Rapsar. Bir önceki konuyla da bağlantılı sanırım anladım gibi. Örneğin Karaköy sayfasında aslında hiç bir bağlantı kalmıyor bu durumda doğu mu? Adı Karaköy olan ilçe yok veya sadece Karaköy yazınca çıkacak sayfa yok. Ahlat sayfasında da Ahlat'a gerek yok değil mi bu durumda?--Teacher0691 (mesaj) 20.55, 6 Ocak 2019 (UTC)
Karaköy sayfasında örnek düzenlemeleri yaptım. Söz dizimi nasıl olmalı orası sana kalmış ("... ilinin ... ilçesine bağlı mahalle" şeklinde yaptım ben).--RapsarEfendim? 07.04, 7 Ocak 2019 (UTC)
Ben yanlış anlamışım demek ki @Rapsar. İç bağlantı vermeden direk ve kısa açıklama olması imiş. Bu sayfa, okuyucuların hızlı ve kolay bir şekilde aradığı maddeyi bulmasını amaçlayan bir anlam ayrımı sayfasıdır. Normal maddelerden farklı olarak anlam ayrımı sayfalarında bilgi yer almaz, sadece okuyucunun aradığı maddeyi bulmasına yardımcı olacak uygun bağlantılar yer alır. Bu sayfanın birincil amacı okuyucuyu aradığı maddeye yönlendirmektir. Bu nedenle uzun açıklamalar yer almamalıdır. Sadece ilgili maddeye bağlantı oluşturulmalı ve bu bağlantı satır başında yer almalıdır. Bağlantı açıklaması kısmında ise bağlantı bulunmamalıdır. Bu açıklama doğrultusunda. Yapmaya çalışırım mutlaka.--Teacher0691 (mesaj) 21.19, 7 Ocak 2019 (UTC)
Bunun böyle olduğunu biliyordum da nerede yazdığını bilmiyorum. Nerede yazıyor sahi? :) Bulman süper olmuş.--RapsarEfendim? 03.46, 8 Ocak 2019 (UTC)
Evet @Rapsar. Ben de önceleri görmüştüm bir türlü hatırlayamıyordum. Dün tesadüfi buldum tekrar. Herhangi bir anlam ayrımı sayfasında değiştire basınca en üstte çıkıyor. Şablon:Anlam ayrımı degir imiş aslı.--Teacher0691 (mesaj) 19.31, 8 Ocak 2019 (UTC)

Çorum Belediyespor[kaynağı değiştir]

Selam, Çorum Belediyespor da isim değiştirmiş. Şurada var. Logodaki 2018'i anlayamadım ama.--Teacher0691 (mesaj) 14.59, 27 Ocak 2019 (UTC) Selam, ben de anlamadım. Hülle mi var diye baktım, o da yok sanırım. Çorum işte. --Cobija (mesaj) 15.37, 27 Ocak 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]