Adrian Neville

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Adrian Neville
Adrian Neville (Mayıs 2017)
Doğum adıBenjamin Satterley
Doğum22 Ağustos 1986 (37 yaşında)
Newcastle upon Tyne, İngiltere, Birleşik Krallık
Profesyonel güreş kariyeri
Takma ad(lar)ıAdrian Neville
Ben Sacilly
Benjamin Satterly
Darkside Hayabusa
Jungle Pac
Neville
Pac
Boyu1,78 m (5 ft 10 in)
Kilosu88 kg (194 lb)
Eğitildiği yerNewcastle upon Tyne, İngiltere
The Jungle
EğitenIndependent Wrestling Federation
Başlangıç27 Mart 2004

Benjamin Satterley ya da bilinen adıyla: Adrian Neville veya günümüzdeki adıyla Bastard Pac[1] (d. 22 Ağustos 1986), İngiliz profesyonel güreşçi. Günümüzde AEW[1] güreşçisidir.[2]

Profesyonel güreş kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Avrupa Kariyeri (2004-2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

Satterley 27 Mart 2004 tarihinde "Pac" adıyla Independent Güreş Federasyonu'nda debutunu gerçekleştirdi ve Assasin'e kaybetti. İlk iki yıl için genellikle IWF ve 3 Count Wrestling'de güreşti. İlk şampiyonluğunu 25 Ağustos 2005 tarihinde Harry Pain ile birlikte Chris Prime'ı yenerek yaşadı. 2006'da ise Avrupa ve İngiltere civarındaki federasyonlarda güreşti. 3 Count Wrestling'e döndüğünde ise 3CW Young Lions Şampiyonu oldu. Ardından Mayıs ayında 3CW Heavyweight Şampiyonluğu'nu kazandı.

Sonrasında ise Mayıs 2006 yılında One Pro Wrestling'e katıldı. Pac, Battle Royal'ı kazanarak 1PW tarihindeki ilk Openweight Şampiyonu oldu. Kemerini 30 Haziran 2007'de James Wallace'a kaybetmeden önce bir dörtlü maçta korumasını bildi. 29 Aralık'ta kemer için maça çıktı ama şampiyon Darren Burridge'e kaybetti.

2007 yılının Nisan ayının sonuna doğru IPW: United Kingdom, King of Europe Cup etkinliğinde bulundu. İlk turda Trend Acid'i geçmesini bildi fakat çeyrek finalde Nigel McGuinness'a kaybederek elendi.

2007 yılında Satterley, Jungle Pac ismi ile İtalyan Güreş Şirketi Nu-Wrestling Federasyonu için çalıştı. Şirkette orman yerlisi olarak göründüğü için isminin başına "Jungle" eklendi. 19 Nisan 2008 tarihinde Jungle Pac 4'lü merdiven maçında Cruiserweight Şampiyonluğu için Juventud Guerrera, Matt Cross ve Super Nova ile maça çıktı fakat kazanan Guerrera oldu. 26 Ekim günü ise yine aynı kemer için Guerrera ve Super Nova ile 3'lü maça çıktı ama yine kazanamadı. 1 ve 2 Kasım'da Guerrera ve Nova ile 2 veya 3 maç kemer için güreşti ama yine kazanamadı. Pac, WWE ile anlaşmadan önce PBW için de güreşti.

Pro Wrestling Guerrilla (2006-2008)[değiştir | kaynağı değiştir]

17 Kasım 2006 tarihinde, Pac PWG'ye debutunu gerçekleştirdi. All Star Weekend IV'te AJ Styles ile güreşti ve kaybetti. Bir sonraki gece, El Generico (şimdilerde Sami Zayn) ile yüzleşti ve yılın maçına aday olacak kadar güzel bir maç çıkarttılar. Pac, 27 Şubat 2007'de PWG'ye geri döndü ve Kevin Steen'i (şimdilerde Kevin Owens) yenerek şirkette ilk kez maç kazandı. 7 Nisan'da Generico ile tekrar yüzleşti ve All Star Weekend V'te PWG World Şampiyonluğu için maça çıktı. Fakat yine kaybeden taraf oldu. Bir sonraki gece All Japan Pro Wrestling'in starı Kaz Hayashi ile maça çıktı ve kaybetti.

Pac'in aslında PWG Dynamite Duumvirate Tag Team Title Turnuvası'nda güreşmesi planlanmıştı fakat Roderick Strong'un asıl partneri Jack Evans kendisinin katılamayacağı Dragon Gate şirketinin maçlarına Pac'i tayin etti. İlk turda Super Dragon ve Davey Richards'ı mağlup ettiler, ikinci turda ise Naruki Doi ve Masato Yoshino'yu mağlup ettiler. Finalde de The Briscoe Brothers'ı yenerek turnuvayı kazandılar ve yeni World Tag Team Şampiyonları oldular. The Havana Pitbulls'u yenerek kemeri korudular. 29 Haziran'da Pac ve Strong, World Tag Team Şampiyonlukları'nı The Briscoe Brothers'a karşı 2 out of 3 falls maçta korudurlar. Sonunda Kevin Steen ve El Generico'ya kemerleri kaptırdılar.

Ardından Pac, 24 katılımcının olduğu 2007 Battle of Los Angeles etkinliğinde ilk turda Jack Evans'ı, ikinci turda Claudio Castagnoli'yi (şimdilerde Cesaro) geçti ama yarı finalde Cima'ya kaybetti.

30 Ağustos 2008'de Pac, PWG'ye All Star Weekend VII'de geri döndü ve Kevin Steen'i tuşlayarak Young Bucks ile birlikte, El Generico, Kevin Steen ve Susumu Yokosuka'yı mağlup ettiler. Bir sonraki gece Chris Hero ile World Şampiyonluğu için güreşti ama kazanamadı. Pac 23 Haziran 2011'de PWG'ye geri döndü ve Kevin Steen ile karşılaştı ama kaybetti. 29 Ocak 2012'de ise Kurt Russellreunion 3 etkinliğinde Pac, El Generico ve Masoto Yoshino ile takım olup Akira Tozawa, Kevin Steen ve Super Dragon'u altılı maçta mağlup ettiler.

Diğer Amerikan Şirketleri (2007-2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

Ocak 2007'de TNA'in Portekiz turundan sonra ROH şirketine debutunu yaptı. 3 ve 4 Mart geceleri İngiltere'deki şovlarda gözüktü. İlk gecede FIP World Heavyweight Şampiyonluğu için Roderick Strong ile karşılaştı ve kaybetti. İkinci gecede ise Matt Sydal tarafından mağlup edildi. 22 Nisan'da Japon şirketi Chikara'ya debutunu yaptı. Dörtlü maçta Chuck Taylor, Ricochet ve Retail Dragon ile karşılaştı ve kazanan Taylor oldu. Ağustos'ta Pac şirkete International Invaders Weekend için geri dönüş yaptı. İlk gece Ricochet'e kaybeti. Bir sonraki gece Claudio Castagnoli tarafından mağup edildi. 23 Ağustos'ta 6 kişilik elemeli maçta kaybetti. Bir sonraki gün ROH'a geri dönüş yaptı ve Bryan Danielson'a (şimdilerde Daniel Bryan) kaybetti. ROH's Manhattan Mayhem'de Davey Richards'a kaybetti.

17 Kasım 2009'da Pac, American Wrestling Rampage'e debutunu yaptı. European Invasıon turda No Limits Şampiyonluğu için güreşti ve Dunkan Disorderly'e kaybetti. 2 gün sonra rövanş maçına çıkıldı fakat yine mağlup oldu. Pac ve Maxer kemer için üçlü maça çıktılar ama yine ve yine Disorderly kazandı. Daha sonralarına El Generico'yu ve yeni şampiyon Michael Knight'ı mağlup ederek kemeri kazandı. Ardından El Generico'ya karşı kemeri korudu ama 8 Aralık'ta Disorderly'e yine kaybetti. Ertesi gün Pac ve Generico, Disorderly ve Maxer'i tag team maçta yendi.

New Japan Pro Wrestling (2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

27 Mayıs 2012 tarihinde Pac, NJPW debutunu yaptı. 2012 Best of the Super Juniors turnuvasında Jushin Thunder Liger'ı yenerek ilk maçını kazandı. Round-robin aşamasına kadar Pac 8 maçın 5'ini kazandı. Yarı finale hak kazandı ve o maçta Ryusuke Taguchi'ye kaybederek elendi.

WWE[değiştir | kaynağı değiştir]

NXT (2012-2015)[değiştir | kaynağı değiştir]

Haziran 2012'de, Satterley'in WWE ile kontrat imzaladığı açıklandı. WWE'nin gelişim sürecindeki isimler için açılan brand'i NXT'ye katıldı ve televizyondaki debutunu Adrian Neville ismiyle 16 Ocak 2013 tarihinde yaptı. O bolümde Sakamoto'yu mağlup etmesini bildi. Daha sonrasında Oliver Grey ile takım olup NXT Tag Team Şampiyonluğu için olan turnuvaya katıldılar ve finalde The Wyatt Family'i yenerek şampiyon oldular. İlk turda 3MB'yi, yarı finalde ise Kassius Ohno ve Leo Kruger'i geçtiler. Grey şampiyonlukları sürerken sakatlandı (hikayede Wyatt Family sakatladı gözüktü) Neville yeni takım arkadaşı olarak Bo Dallas'ı seçti.

24 Nisan NXT şovunda United States Şampiyonluğu için Antonio Cesaro ile karşılaştı ama kaybetti. Sonrasında kemeri Tag Team kemerini Wyatt Family'e kaybettiler. 29 Mayıs şovunda Neville NXT Şampiyonluğu için #1 aday olmak üzere battle royal'a katıldı. Mason Ryan ve Bray Wyatt'ı eledi ama takım arkadaşı Bo Dallas tarafından elendi. Dallas kemer maçını kazandı ve şampiyon oldu. Neville, Wyatt Family ile olan feuduna devam etti ve NXT Tag Team Şampiyonluğu için Graves ile beraber maça çıktılar ve kazandılar

8 Ağustos şovunda United States Şampiyonluğu için Dean Ambrose ile karşılaştı ama diskalifiye ile kazandığı için kemeri alamadı. Graves ve Neville kemeri Ascension'a kaybettiler. 27 Kasım şovunda NXT Şampiyonluğu'na #1 aday olmak için Sami Zayn ile karşılaştılar ve maçı kazandı. Sonraki bölümde Bo Dallas ile kemer için karşılaştı ve count-out ile kazandı. Sonuç olarak kemer el değiştirmedi. 2 bölüm sonra Neville, Dallas ile lumberjack maç türünde karşılaştı ama Tyler Breeze maça karıştı ve kaybetti. Neville bir kez daha #1 aday olmak için Dallas ile beat the clock maç türünde karşılaştı ve kazandı. NXT Arrival şovunda Neville, Dallas'ı merdiven maçında yendi ve yeni NXT Şampiyonu oldu. 20 Mart'ta rövanş maçı oldu ve Neville kemeri korumasını bildi.

Neville'ın şampiyon iken ilk feudu Brodus Clay ile oldu ve kemerin ortada olmadığı maçta count-out ile kazandı. Feud, Neville'ın no dq. türü maçta kazanmasıyla sona erdi. NXT Takeover'da kemerini Tyson Kidd'e karşı korumasını bildi. Neville 2 hafta sonra Kidd'i tekrar yenmesini bildi. 31 Haziran şovunda Tyler Breeze'e karşı kemerini DQ ile korudu. DQ olmasının sebebi ise Tyson Kidd'in Neville'a saldırmış olmasaydı. Ardından Neville superkick ile Kidd'i devirdi. 8 Eylül günü Neville RAW'daki ilk görünüşünü gerçekleştirdi. RAW'da gözükme sebebi NXT Takeover: Fatal 4 Way maçıydı. O gece Zayn ile takım oldu ve Breeze ile Kidd'i yendiler. 11 Eylül günü NXT Takeover: Fatal 4 Way maçında Neville kemerini Zayn, Kidd ve Breeze'e karşı korudu. 4 Aralık 2014'te Neville gelmiş geçmiş en uzun süreli NXT Şampiyonu unvanını aldı. 11 Aralık'ta NXT Takeover: R Evolution etkinliğinde kemerini Zayn'e kaybetti ve 287 günlük kemer saltanatı bitmiş oldu. Maçtan sonra Zayn ile sarıldılar. Ertesi hafta Neville, Owens ile karşılaştı. Fakat maç double count-out bitti. Owens, maçtan sonra Neville'ı köşeye powerbombladı. 15 Ocak 2015 kemer maçı oldu ama kazanamadı. Neville NXT Şampiyonluğu için #1 aday turnuvasına katıldı. Tyson Kidd'i yendi ve yarı finale yükseldi. 28 Ocak'ta Corbin'i de yendi lakin 4 Şubat'ta NXT Takeover: Rival'daki final maçında Finn Balor'a kaybetti. Eylül 2015'te NXT'ye geri döndü ve Solomon Crewe ile takım oldu. Fakat ilk turdan elendiler.

2 Mart 2016'da NXT'ye geri döndü ve NXT Şampiyonluğu için Balor ile mücadele etti, kaybetti.

Çeşitli rekabetleri (2015-2016)[değiştir | kaynağı değiştir]

30 Mart 2015 tarihindeki RAW şovunda ana kadro debutunu yaptı. Ama ismini Neville olarak değiştirdi. İlk maçında Curtis Axel'ı yendi. Bir sonraki haftada RAW'da Rollins ile yüzleşti ama J&J Security'nin maça karışmasıyla kaybetti. Neville pay-per-view debutunu Extreme Rules şovunun kick-off'u ile yaptı ve Bad News Barrett'ı mağlup etti. 27 Nisan RAW şovunda 2015 King of the Ring turnuvasında bulundu ve ilk turda Luke Harper'ı yendi. Yarı finalde Sheamus'u da geçti ama finalde Barrett'a kaybetti. 11 Mayış şovunda Neville, John Cena'nın United States Open Challenge'ına cevap verdi. Rusev'in maça karışmasıyla kazandı ama kemer el değiştirmedi. Barrett ile feuda girdi ve Payback'te kozlarını paylaştılar. Neville count-out ile kazandı. Ertesi gece Barrett ile karşılaştı ve kaybetti. Feud burada sonlandı. Maçtan sonra eski düşmanı Bo Dallas kendisine saldırdı. Elimination Chamber'daki maçta Neville, Dallas'ı yendi. 8 Haziran RAW'da Neville, Kevin Owens'ın NXT Şampiyonluğu Open Challenge'ına karşılık verdi lakin kaybetti. Money in the Bank maçında Neville da bulundu ama Sheamus çantayı aldı. 4 Haziran'daki The Beast in the East özel şovunda Neville, Jericho'ya kaybetti. 3 Ağustos RAW şovunda Rollins'in WWE World Heavyweight Şampiyonluğu için açtığı open challenge'a karşılık verdi ama kaybetti.

Neville ilerleyen zamanlarda Stardust ile feuda girdi. 10 Ağustos RAW'da Neville, Barrett'ı yendi. Stardust, aktör Stephen Amell ile yüzleşti. Summerslam'de Stephen Amell ve Neville, Stardust ve King Barrett ile karşılaştı ve kazanan taraf oldular. Night of Champions kick-off'unda Neville, Lucha Dragons ile takım oldu, Stardust ve The Ascension'a mağlup oldular. 3 Ekim'deki Live from Madison Square Garden özel etkinliğinde Neville, Stardust'u yendi ve feudu sonlandırdı.

Sonralarında Rollins'in canlı etkinlikte sakatlandığı ve kemerin boşa çıkarıldığı anlaşıldı. Kemer için turnuva olacağı anons edildi. 12 Kasım Smackdown'da Barrett'ı yenerek ilk turu atladı ancak 16 Kasım RAW'da Owens'a mağlup oldu. Survivor Series kick-off'unda 5-on-5 traditional Survivor Series elimination tag team maçta Goldust, The Dudley Boyz ve Titus O'Neil ile takım oldular ve Stardust, The Ascension, The Miz ve Bo Dallas takımını yenmeyi başardılar. 21 Aralık RAW şovunda Slammy ödüllerinde "Breakout Superstar of the Year" seçildi.

Royal Rumble 2016'da Neville ilk Rumble maçına 16. sıradan girerek başladı. Luke Harper tarafından 10 dakika geçmeden elendi. 28 Ocak Smackdown şovunda Kalisto ile United States kemeri için karşılaştı ama kaybetti. 14 Mart RAW şovunda Jericho ile karşılaşırken bileğinden sakatlandı ve 2-3 ay aksiyon dışında kalacağı açıklandı. Orijinal planlara göre Neville, IC kemeri için WrestleMania 32'de maça çıkacaktı ama sakatlığından dolayı maça çıkamadı.

Neville ekranlar karşısındaki geri dönüşünü 25 Temmuz'da Curtis Axel'ı yenerek yaptı. Neville, Sami Zayn ile takım olarak The Dudley Boyz'u SummerSlam 2016 Kickoff kısmında yenmeyi başardılar. Ertesi gece Kevin Owens ile Universal Title maçına katılmak için karşılaştı ama kaybetti. 31 Ekim tarihli RAW şovunda Team RAW'a katılmak üzere yapılan Battle Royal'a katıldı ama Braun Strowman tarafından elendi.

Cruiserweight bölümü (2016–günümüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

Güreşte[değiştir | kaynağı değiştir]

Başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Luchas de Apuestas record[değiştir | kaynağı değiştir]

Kazanan (bahis) Kaybeden (bahis) Yer Etkinlik Tarih Not
Sami Zayn (contract) Adrian Neville (championship) Orlando, Florida NXT TakeOver: R Evolution 11 Aralık 2014

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b "Arşivlenmiş kopya". 18 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2022. 
 2. ^ "Neville - WWE.com". WWE. 9 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Nisan 2015. 
 3. ^ Brown, Sydney. "Championship Roll Call". 411MANIA. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 4. ^ Gutteridge, Darren. "5/30 Gutteridge's WWE NXT Review: Battle Royal to determine the No.1 Contender for the NXT Title, Big E Langston vs. Derrick Bateman, Stephanie McMahon's big announcement, Luke Harper and Erick Rowan in action". PROWRESTLING.NET. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Haziran 2013. He went top rope for the corkscrew Shooting Star Press, which Phillips dubbed the Red Arrow (named after the Royal Air Force’s display team the Red Arrows) 
 5. ^ "The 10 coolest moves in WWE right now". WWE.com. 26 Eylül 2014. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mart 2015. 
 6. ^ Cook, Steve (29 Ocak 2017). "Cook's Royal Rumble 2017 Review". 411mania. 4 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2017. Neville locks in a Rings of Saturn with a crossface & Swann taps the title away. 
 7. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "OWOW profile". 28 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 8. ^ a b c d Carapola, Stuart. "DGUSA – Finale DVD review: The first Open the United Gate Champions are crowned, Akira Tozawa's career making weekend continues against BxB Hulk, Homicide finally gets the chance to shut Jon Moxley's mouth, and more". PWInsider. 4 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 9. ^ a b c d e f g Carapola, Stuart. "Complete Dragon Gate USA – Mercury Rising 2011 iPPV coverage: The Dragon Gate six man returns, Austin Aries and Yamato fight for their lives, Akira Tozawa steals the show again, and more". PWInsider. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 10. ^ a b "Cagematch profile". 5 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 11. ^ "NJPW 40th anniversary Tour Best of the Super Jr. XIX ~The door to the glory~". New Japan Pro Wrestling (Japonca). 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Haziran 2012. 
 12. ^ Counihan, Alan (14 Eylül 2010). "Dragon Gate Results From the UK". 411Mania. 4 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2010. 
 13. ^ Brooksbank, Robbie (12 Kasım 2007). "RB Report: PWG Holy Diver Down". 411Mania. 4 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2010. 
 14. ^ a b "RB Report: Chikara Here Comes The Internation [sic] Invaders – 2nd Stage". 411mania. 22 Şubat 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 15. ^ a b "The Furious Flashbacks – King of Europe Cup 2007". 411mania. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 16. ^ a b c d Trionfo, Richard. "WWE NXT REPORT: UNITED STATES TITLE ON THE LINE; NXT TITLE ON THE LINE; DANCE SUPREMACY IN NXT ON THE LINE; TYLER BREEZE IS TYLER BREEZE; AND MORE". PWInsider. 13 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2013. 
 17. ^ a b c d e Namako, Jason. "WWE NXT Results – 4/25/13 (Clash of Champions edition)". WrestleView. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Haziran 2013. 
 18. ^ a b c d e f g Carapola, Stuart. "Complete Dragon Gate USA – Freedom Fight 2011 report: Johnny Gargano wins the big one, Ricochet and Pac battle it out one final time, and much more". PWInsider. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 19. ^ WWE 2K15 PS4/XB1: New OMG Moments!. YouTube. 25 Kasım 2014. 17 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 20. ^ Johnson, Mike. "Complete DGUSA Bushido internet PPV coverage: DUF challenges for tag titles, Yamato vs. Chuck Taylor, Sabu returns to ECW Arena and more". PWInsider. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 21. ^ "Current roster". Pro Wrestling Guerrilla. 20 Haziran 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Temmuz 2011. 
 22. ^ "100 Percent Fordified: Dragon Gate USA United: NYC". 411Mania. Erişim tarihi: 19 Kasım 2011. 
 23. ^ "『Super Jr.』参戦選手決定! 全日本から "レンタル移籍"のBushi、ロウ・キー、そしてドラゲーの"超・鳥人"Pacが初参戦!!". New Japan Pro Wrestling (Japonca). 4 Mayıs 2012. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Temmuz 2012. 
 24. ^ Laboon, Jeff (31 Mayıs 2015). "Neville def. Bo Dallas". WWE.com. 22 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Mayıs 2015. The New Sensation had Dallas reeling with a series of kicks, and after surviving a devastating DDT, Neville capped his rally with an enzuigiri and a Red Arrow for the victory. 
 25. ^ "Neville "Altitude Era" Authentic T-Shirt". 14 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 26. ^ a b c d "Cagematch title listing". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 27. ^ Boutwell, Josh (30 Ağustos 2010). "Viva La Raza! Lucha Weekly". WrestleView. 12 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ağustos 2010. 
 28. ^ "DG Open the Triangle Gate Championship history". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 29. ^ Thomas, Jeremy (30 Ocak 2011). "Dragon Gate USA's United Finale Taping Results (spoilers)". 411Mania. 4 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ocak 2011. 
 30. ^ "X Wrestling Alliance championship histories". titlehistories.com. 19 Ağustos 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2008. 
 31. ^ "1PW Openweight Championship history". 13 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 32. ^ "One Pro Wrestling results from 2006". 1pwonline.co.uk. 24 Eylül 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2008. 
 33. ^ "PWG World Tag Team Championship history". 19 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 34. ^ "DDT4 results – Night one". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 35. ^ "DDT4 results – Night two". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2016. 
 36. ^ "Pro Wrestling Illustrated (PWI) 500 for 2015". The Internet Wrestling Database. 21 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2015. 
 37. ^ "SoCal UNCENSORED Awards 2006". SoCal Uncensored. 1 Eylül 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2010. 
 38. ^ "Westside Xtreme Wrestling championship histories". titlehistories.com. 30 Nisan 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2008. 
 39. ^ "Westside Xtreme Wrestling results". onlineworldofwrestling.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2008. 
 40. ^ "NXT Championship - Adrian Neville". WWE. 20 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2015. 
 41. ^ "NXT Tag Team Championships - British Ambition". WWE. 5 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2015. 
 42. ^ "NXT Tag Team Championships - Adrian Neville & Corey Graves". WWE. 9 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2015. 
 43. ^ "WWE news: Spoiler - first NXT tag champs, next month's guest". Pro Wrestling Torch. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]