Lingerie

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Lingerie

Lingerie kadın iç giyim terimidir. Fransızca kelime iç çamaşırı anlamına gelen 'lin' den türemiştir. Fransızcada her iki cinsiyet için de iç giyim anlamında kullanılsa da İngilizcede sadece kadınların moda iç giyimleri (erotik görünüşlü, materyalleri tipik olarak; Likra, naylon, polyester, saten, ipek olan) anlamında kullanılmaktadır. Pamuk kullanılan ürünler için genelde kullanılmaz.

Lingerie'nin içeriği, nispeten yakın bir zamanda çekici bir hale gelmiştir. 20. yüzyılın ilk yarısında, kadınlar iç giyimi üç büyük amaç için seçtiler; şekillerini değiştirmek (il önce korseler ve daha sonra kuşak ya da sutyenler), sıhhî sebepler için, ya da iffetleri için. kadın iç giyimler genellikle büyük iri ve hacimliydiler. 20. yüzyıl ilerledikçe iç giyim daha küçük ve daha uygun hale geldi. 1960'larda ‘tartışmaya yol açan’ lingerie üreticileri örneğin Frederick's of Hollywood iç giyimi gerçekte olduğundan daha iyi daha güzel daha çekici göstermeye başladılar ve lingerie’nin cinsel cazibeye sahip olduğu fikri gelişti.

Linegire endüstrisi 21. yüzyılda dış giyimin iki katı fazla tasarımlarla genişledi. Fransızcada buna 'dessous-dessus' yani temelde dışgiyim gibi içgiyim deniyor. Faire Frou Frou Butik (antika olmuş deyişle ‘hava atmak’), lingerie’nin bu felsefesini kategorisinin aksesuar oluğunu söyleyerek müjdesini verir.

Fantazi iç giyim, bir diğer adıyla erotik iç giyim, eşlerin arasındaki cinsel etkileşimi artırmakla beraber, yok olmuş yada zedelenmiş ilişkileri ayakta tutmak için tasarlanmış normal iç giyim ürünlerinden daha iddialı, seksi ve kışkırtıcı tekstil ürünleridir.

Fantazi iç giyim denilince akla gelen ürünleri sıralarsak; vücut çorabı, fantazi külot, fantazi gecelik, fantazi kostüm ve tabiki jartiyer modelleri başı çekmektedir.

Günümüzde artık genç çiftlerin çeyizlerini süsleyen bu seksi iç çamaşırları, her renk ve bedende alıcısına sunulmaktadır. Fantazi iç giyim ürünleri, eşlerin sevgililer günü veya yılbaşı, yıldönümleri gibi özel günlerinde özel ve hatta bazen en özel hediyelerdendir. 

Fantazi iç giyim ürünleri kullananlar arasında genelde en çok tercih edilen ürün, vücut çorabıdır. Vücut hatlarını belirginleştirmesi, her bedene rahatlıkla uyum sağlaması ve hem şık hem seksi yüzlerce farklı modeli olması bunda büyük etkendir. Bunun yanında jartiyer takımları ve jartiyer çorapları ve tabiki fantazi iç giyimin vazgeçilmezi fantazi kostümler de en çok tercih edilen ürünlerdir.

Fantazi İç Giyim Ürünleri Nereden Alınır?[değiştir | kaynağı değiştir]

En şık, en özel "fantazi iç giyim", "fantazi gecelik", "jartiyer" ve "vücut çorapları" bulabileceğiniz ve bütün bu fantazi ürünlerini ister kredikartıyla vade farksız 6 taksit, ister havale/EFT yöntemiyle ve isterseniz de "kapıda ödeme" avantajıyla satın alabileceğiniz Türkiye'nin en büyük ve güvenilir Fantazi İç Giyim Sitesi[1] olan gecelikicgiyim.com'a göz atabilirsiniz.

  1. ^ [1]