Kullanıcı mesaj:NKOzi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Vugar 1981 sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Welcomebanner.gif MESAJ ARŞİVİ:2010-201220 Ekim 2019 Pazar

Nuvola apps error.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (67).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (9).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Samsun 19 Mayıs Stadyumu · Samsunspor 2018-19 sezonu · Abutiu · Leonid Brejnev'in etkisi · Vince Kasırgası · Samantha Smith · Georgiy Çiçerin · Açlık Oyunları · Samsun · 2017 Emirates Cup · Usame bin Ladin'in Abbottabad'daki kompleksi · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar çekiç atma · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar yüksek atlama · Tambora Dağı

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: Bizim Hikaye bölümleri listesi · CONCACAF Altın Kupa kazanan teknik direktörler listesi · Sovyetler Birliği başbakanları listesi · Avrupa Futbol Şampiyonası kazanan teknik direktörler listesi · Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki hat trick'ler listesi · Nobel Fizik Ödülü sahipleri listesi · Premier League Ayın Golü · Premier League Ayın Oyuncusu · Premier League Ayın Teknik Direktörü · Premier League Altın Ayakkabı · Bizim Hikaye (1. sezon) · Thierry Henry'nin attığı millî takım golleri listesi · Türkiye'deki millî parklar listesi · Sovyetler Birliği liderleri listesi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Engelli koşu · Kar tanesi · Big Mac

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Reşadiye sınıfı zırhlı · Abdülkadir (zırhlı) · Ninurta · Aleksios Apokaukos · Gılgamış · Udug · Cahit Sıtkı Tarancı · Cemal Süreya

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Antik Roma · Almanya · Porsche 911 · İstanbul Boğazı · Tiberius · Charlottenburg-Wilmersdorf · Orta Çağda Avrupa mutfağı · Surtsey

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Christina Aguilera diskografisi · Muhteşem Yüzyıl bölümleri listesi

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Federal Acil Durum Yönetim Kurumu · Tacik alfabesi · Kayıp On Kabile · Karamağara, Elbistan · Çin mitolojisi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları: Benjamin Franklin'in deniz hortumu


Hoş geldin NKOzi![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg İlk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-wink.svg For non-Turkish speakers
Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
English: Don't speak Turkish? Click here.
español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
français: Ne parlez vous pas turc? Cliquez ici.
русский: Не говорите по-турецки? Нажмите сюда.
Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   Другие языки
Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini Edycja-18.png
kullanarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiçbir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Vikipedi'nin bazı önemli politikaların özetlerini okuyarak Vikipedi'nin işleyişini öğrenmende yarar var.
MediaWiki logo without tagline.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Vikihaber
Özgür Haberler

Vikitür
Biyolojik tür dizini

Vikiversite
Özgür Üniversite

Veritasileti 11:00, 23 Ocak 2010 (UTC)

Açıklama[kaynağı değiştir]

Merhaba, hizmetlilik başvurusu sayfasındaki yorumunuzu gördüm. Tam olarak anlayamama sebebiniz eğer şiveden kaynaklanıyorsa ben çevirdim. Saygılar... --esc2003 (mesaj) 21:55, 29 Ocak 2013 (UTC)

Size de merhaba. Cevapladım. --NKOziİleti 07:48, 30 Ocak 2013 (UTC)
  • Selam, Ermenistan'daki Azeri yerleşim yerlerinin eski adlarına dair bilgiye nereden ulaşabilirim? Bildiğiniz bir kaynak var mı? --esc2003 (mesaj) 12:53, 30 Ocak 2013 (UTC)
Valla ben de bu konuda bilgisizim. Azerice vikideki şu şablon ve de şu kategori belki size yardımcı ola bilir. --NKOziİleti 12:59, 30 Ocak 2013 (UTC)
Teşekkürler. esc2003 (mesaj) 13:03, 30 Ocak 2013 (UTC)

Öneriler[kaynağı değiştir]

Sevgili Vikipedist arkadaş, çeşmedeki talepler listesine lütfen yorum, soru ya da karşı görüş eklemeyiniz. Bunları listenin altına ya da başka bir yere yazabilirsiniz elbette. ama listenin içine lütfen yazmayınız. zaten faydasız tartışmaları sonlandırmak ve somut adımlara geçmeyi denemek için o liste oluşturuluyor. somut bir talebiniz varsa lütfen listeye ekleyiniz. başkalarının herhangi bir önerisine karşıysanız, o önerinin tartışılma sırası geldiğinde bunu belirtebilirsiniz. ya da şimdiden de belirtebilirsiniz, ama listenin içinde değil lütfen. o sadece talepler listesi olarak kalsın. olmaz mı? listedeki taleplerden herhangi birini anlamadıysanız, buna ilikin yorum yapmaktan ve soru sormaktan da kaçınırsanız iyi olur. kişi kendince bir talep öne sürmüştür. anlamadıysanız, doğal olarak katılamazsınız. ama hemen karşı çıkmanız da gerekmez. o talebin tartışılması sırasında anlar, anlayınca da ya katılır ya da karşı çıkarsınız. listedekine benzer bir talebim var, ama tam olarak öyle değil diyorsanız, kendi talebinizi yeni bir madde halinde ekleyiniz. bunun bir sakıncası yok. yani önce bir liste oluşsun, tartışmasız falansız. tüm talepler orada bir sıralansın. listenin içinde yeni sorular sormak, yeni tartışmalar başlatmak işi sulandırır. umarım anlatabilmişimdir. teşekkürler. ANADOLU (mesaj) 13:18, 30 Ocak 2013 (UTC)

Öncelikle anlayışınız için teşekkürler. Hayır, destek vermeniz beklenmiyor sadece. istediğimiz somut taleplere yoğunlaşmak. çünkü yorumlar, tartışmalar, görüş bildirmeler aylardır sürüyor vebir netice alınamıyor. şimdi "Senin somut önerin/talebin nedir?" yönetimini denemek istedik. başkasının talebi hakkında görüş bildirmeden, "Ben bunu istiyorum!" desin herkes. ricamız bundan ibaret. çeşmede listenin altında da açıklamaya çalıştım. karşı görüşünüzü eüer somut bir talebe dönüştürebiliyorsanız, bunu listeye yeni bir madde olarak ekleyebilirsiniz. anlayışınız için tekrar teşekkürler. ANADOLU (mesaj) 13:34, 30 Ocak 2013 (UTC)
Merhaba. Bu taleplerin nesini oylamak, tartışmak mümkün ki, neredeyse tamamı sorunlu ve de eğer öneriler topluluk tarafından kabul edilirse, (karşıt görüşlere yer verilmezse başka bir sonuç çıkamaz) Türkçe Vikipedi tamamen batağa düşer. Görüşüm bu. --NKOziİleti 13:38, 30 Ocak 2013 (UTC)

İlginize[kaynağı değiştir]

Merhaba, oylamalarda etkin bir kullanıcı olarak denetçilik seçimi için yapılmakta olan oylamaya katılmak ister misiniz? Teşekkürler! (Not: Bu mesaj başka kullanıcılara da gönderilmiştir.) --esc2003 (mesaj) 06:19, 27 Temmuz 2013 (UTC)


Bayram kutlaması[kaynağı değiştir]

Mübarek Ramazan Bayramınızı en iyi dileklerimle tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı Bayramlar..--Eğitmenmahmut msj 18:18, 8 Ağustos 2013 (UTC)

Geç de olsa teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar size de. --N KOziİleti 12:41, 15 Ağustos 2013 (UTC)

Re: Ad günün mübarək olsun[kaynağı değiştir]

Təşəkkür edirəm! Minnətdaram! --►Cekli829 09:25, 29 Kasım 2013 (UTC)

Səsvermə[kaynağı değiştir]

Salam. Səsverməyə qatıldığınız və mənə güvəndiyiniz üçün çox təşəkkür edirəm! Sevgilərlə, --►Cekli829 08:43, 8 Aralık 2013 (UTC)

Sizi özledik NKOzi![kaynağı değiştir]

NKOzi, Vikipedi sizi özledi!
Wikipedia mini globe handheld.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
Sizi Bekliyoruz!


En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:28, 19 Aralık 2014 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Hocam Merhaba,

Ben Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri diye bir sayfa oluşturdum. Fakat moderatör onayı gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?


Teşekkürler Tlakerta (mesaj) 11:20, 24 Şubat 2015 (UTC)