Kullanıcı mesaj:Kalem/Arşiv 2

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Türkiye başbakanları listesi[kaynağı değiştir]

  Merhabalar sayın Cfsenel, son yaptığınız RTE ve Abdullah Gül sayfalarındaki değişiklikleriniz için Türkiye başbakanları listesi diye bir sayfamız olduğunu RTE hükümetlerinin numaraları 59, 60 ve 61dir. Abdullah GÜl hükümeti ise 58. hükümettir. Bu nedenlerden dolayı değişikliklerinizi geri almanızın daha doğru olacağını düşünmekteyim. Saygı ve selamlarımla, iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 15:31, 23 Ocak 2015 (UTC)

  Tam anlayamadım, Fenerli1978. Hükûmet numaralarından haberdarım, Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan'ın sayfalarında bunlar belirtiliyor zaten. Türkiye başbakanları listesi'ni de biliyorum. Ancak oradaki numaralandırmanın bir resmiyeti yok, zira Türkiye'de resmen başbakanlar değil, hükûmetler numaralandırılır. Örneğin farklı numaralandırma yöntemleriyle Davutoğlu'un 26. başbakan olduğunu da, 37. başbakan olduğunu da iddia edebilirsiniz. Kolaylık amaçlı Türkiye başbakanları listesi sayfasında numaraların durmasının sakıncası yok (şu anki halleriyle numaraları ben ekledim zaten) ama sanki resmî / kesin bir numara varmış gibi başbakanların sayfalarında bu numaraların durması doğru değil. İngilizce Viki'de bir tartışma olmuştu, argümanları inceleyebilirsiniz: en:Talk:List of Prime Ministers of Turkey#The_numbering, dilerseniz benzer bir tartışma Türkçe Viki'de de yapılabilir.--Cfsenel (mesaj) 16:08, 23 Ocak 2015 (UTC)
  Tekrardan selamlar Cfsenel, dediğiniz gibi bizde de tartışılması daha uygun olabilir. Saygı ve selamlarımla, iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 16:15, 23 Ocak 2015 (UTC)
  Bir numaralandırma şeklini diğerine tercih etmek için bir öneriniz varsa Tartışma:Türkiye başbakanları listesi'nde tartışılabilir. Ben ikisi de makul olduğundan ve ikisi de resmî olmadığından, sadece resmî olan hükûmet numaralarının kullanılmasının daha doğru olduğu kanaatindeyim.--Cfsenel (mesaj) 16:39, 23 Ocak 2015 (UTC)

  TBMM 24. dönem milletvekilleri listesi[kaynağı değiştir]

  TBMM 24. dönem milletvekilleri listesi'nde parti değiştiren milletvekillerinin partilerini güncellemişsiniz. Normalde seçildikleri partide bırakılıyorlar, diğer listelerdeki uygulamaya göre. Tabii dönem bitişindeki partilerinin de gösterilmesinin sakıncası yok, ama keşke, örneğin "Cumhuriyet Halk PartisiAnadolu Partisi" şeklinde gösterseydiniz. Böyle olunca seçildikleri parti bilgisi kaybolmuş, diğer listelerle uyumsuzluk oluşmuş. Liste kendi içinde de tutarsızlaşmış, HDP'li vekiller bağımsız görünüyor örneğin. Ama katkılarınız geri alınamayacak kadar değerli tabii, o yüzden bu haliyle bıraktım, sadece bundan sonraki güncellemeleriniz için öneri olarak söylemek istedim. Bu ve diğer listelerdeki katkılarınız için teşekkür ederim, bu vesileyle.--Cfsenel (mesaj) 00:48, 2 Şubat 2015 (UTC)

  Aslında o değişikliği ben yapmadım. Yalnızca onayladım. Ama bundan sonra onaylarken bu konuya dikkat ederim. Teşekkürler.Yzkoc (mesaj) 08:53, 2 Şubat 2015 (UTC)

  Partilerin seçim tabloları[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Mesajınızı yeni gördüm. Siyasi partilerin sayfalarındaki seçim tablolarındaki genel başkanların isimlerini neden kaldırdığımı sormuşsunuz. Öncelikle yeni tablo düzeni içerisinde sayfa yapısını bozmamak amacıyla isimler çıkarılmıştır. İkinci olarak diğer ülkelerdeki partilerin seçim tablolarında böyle bir bölümün olmadığını tespit ettim. Bu sebeple herhangi bir bilgi kaybının önüne geçmek amacıyla Seçim tablolarının üzerine genel başkanların isimleri ve görev yıllarını belirten ayrı bir tablo açtım. Hangi seçimde hangi genel başkanın bulunduğu bu tablodan rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Kolay gelsin.--Türk Vardar (mesaj) 16:02, 3 Şubat 2015 (UTC)

  Seçim sonuçlarının hatalı olarak değiştirilmesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, 1999 Türkiye genel seçimleri sayfasındaki seçim sonuçlarının hatalı olduğunu fark ettim. Önce vandalizme uğradığını düşünüp düzeltmeye başladım. Bu arada diğer seçimlere göre değişim miktarlarını da düzeltmeye giriştim, o esnada diğer sayfadaki sonuçların da hatalı olduğunu fark ettim. Önce o sayfayı düzeltip sonra değişimleri düzeltecekken, diğer sayfalarda da hata olduğunu fark ettim, işler içinden çıkılmaz bir hal aldı. Sayfa geçmişlerine bakınca sizin seçim sonucunu hatalı şekilde değiştirdiğinizi gördüm, sebebi nedir?

  Örnek verecek olursam, şurada çoğu partinin oy oranının son basamağını gerçekte olana göre 1 düşürmüşsünüz. Mesela DSP'yi 22,19 yerine 22,18 yapmışsınız. Halbuki kaynakta 22,19 olduğu görülüyor. Elle hesaplayarak da görebilirsiniz, 6.919.668 / 31.184.356 = % 22,19. Bu diğer partiler için de geçerli. Kullandığınız kaynakta mı hata var, kendiniz hesaplarken yuvarlama hatası mı yaptınız bilmiyorum, ama diğer seçim sonuçlarındaki hatalar da bu yüzden ise tek tek düzeltmek zaman alacak, ilgili işlemi kendiniz geri alabilir misiniz? Sonra yüzde değişimlerini tek tek kontrol etmek gerekecek, şu anda hangisi doğru hangisi yanlış karıştı. Ayrıca diğer sayılarda yaptığınız değişikliğin kaynağını da yazmamışsınız, mesela sayfadaki kaynakta DSP'nin toplam oyu 6.919.670 görünüyor, siz kaynak belirtmeden 6.919.668 yapmışsınız. Sayfada belirtilenden farklı bir kaynak mı kullanıyorsunuz?--Cfsenel (mesaj) 07:58, 7 Şubat 2015 (UTC)

  Merhaba Cfsenel, seçim sonuçlarını iki farklı kaynaktan elde ettiğim bilgilerle düzenliyorum. Yüksek Seçim Kurulu'nun websitesinde 2002'den önceki seçimlerle ilgili bilgi yok (en azından ben bulamadım), bu nedenle doğruluğu nisbeten daha az tartışmalı olabilecek TBMM'nin sitesinden elde ettiğim verilerle seçim sonuçlarını Vikipedi'ye aktarmaya çalıştım. Ancak oarada çelişkili bilgiler var; illere göre olan sonuçlarla toplam sonuçlar arasında 140 oyluk fark var örneğin Demokratik Sol Parti'nin oy oranı bu sayfada 6.919.670 iken ayrıca illerin sonucunu topladığında (ki bunu önceden excel'de toplayarak elde ettim.) 80 ilin toplam sonucunda 6.919.680 çıkıyor. Diyebilirsin ki excel'e aktarırken yanlışlık yapmışsındır. TBMM'nin websitesindeki bilgilerle secim-sonuclari.com adlı sitedeki toplam oy bilgileri eşleşirken illerde farklılıkar meydana geliyor üstelik 80 ilin 34'ünde iki web sitesi arasında uyumsuzluk var. Bu durumda ben de tüme varım yaparak illerin sonuçlarını toplayarak bir toplam oy yüzdesi elde ettim. İşte farklılık bundan kaynaklanmakta. Benim yapmış olabileceğim hata doğrudan il sonuçlarını gösteren sayfayı link vermemem ve dolayısıyla kafa karışıklığını neden olmam.
  Oy oranı hesabına gelince 6.919.668 / 31.184.356 = % 22,1895 ediyor, ben yuvarlamadım o kadar.Mirada (mesaj) 18:10, 7 Şubat 2015 (UTC)
  Tahmin ettiğim gibi yuvarlama hatası o zaman (% 22,1895'in son iki basamak atılırsa %22,19 olarak yazılması gerektiğini bildiğinizi, dikkatinizden kaçtığını varsayıyorum). Eğer bütün seçim sonuçlarını ve il sonuçlarını bu şekilde girdiyseniz, tekrar düzeltebilecek misiniz? Münferit hatalar olsa ben elle düzelteceğim (ki başta öyle olduğunu sanıp düzeltmeye girişmiştim), ama bende excel dosyaları olmadığından ve sizin hangilerini değiştirdiğinizi bilmediğimden benim ya da bir başkasının yapması zor. Her seçim sonucu en azından üç yerde (ilgili seçimin bilgi kutusu, tablosu ve sonraki seçimin bilgi kutusu) geçiyor, ilaveten bilgi kutusundaki ve tablodaki değişim oranlarını etkiliyor. Şu an sayfalar arasında ve sayfa içinde birbiriyle çelişkili, karışık bir durum oluşmuş durumda. Nerelerde oranları değiştirdiyseniz onu geri alsanız sorun çözülür sanırım, seçim sonuçlarındaki birkaç yüz oyluk farklılıklar yüzdeyi etkilemez.--Cfsenel (mesaj) 18:42, 7 Şubat 2015 (UTC)
  Şimdi görüyorum ki yıllardır bu şekilde değişiklikler yapmışsınız. Dört sene önce 1977 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet Partisi'nin 36,88 olan oyunu 36,87'ye çevirmişsiniz: [1]. Kendi eklediğiniz bazı verileri de yanlış girmişsiniz, mesela katılım sayfadaki oy ve seçmen sayılarına göre % 72,42 olacakken % 72,41 olmuş. Sayfaya yaptığınız değerli katkıları yadsımıyorum, ama bir bilginin Vikipedi'de yanlış şekilde yer almasındansa hiç yer almaması daha iyi. Sayılardaki hatalar ise en kötüsü. Pek çok yerde Vikipedi'deki yanlış bilgiler doğru zannedilerek kopyalanıyor, yayılıyor, sonra doğrusuna ulaşmak ve düzeltmek daha zor oluyor. Şu anda bütün seçimler sonuçlarının elden geçip düzenlenmesi lazım. İngilizce sayfalarda çoğunlukla doğru sayılar mevcut.
  Sayıların yazımı konusunda bir kafa karışıklığı varsa, 36,879 dört anlamlı rakamla yazılırsa 36,88, üç rakamla 36,90, iki rakamla 37,00, tek rakamla 40,00'tır, bu yoruma, tartışmaya açık bir konu değildir. Bunu bildiğinizi, bir hata sonucu sayıları böyle değiştirdiğinizi sanıyorum ama pek çok sayfada bu hata olunca belirtmek istedim. Seçim sayfalarına değerli katkılarınızı yok saymadığımı, zaman harcayıp katkıda bulunduğunuz için müteşekkir olduğumu tekrar belirteyim, sadece sayıların doğru yazımına dikkat.--Cfsenel (mesaj) 20:19, 7 Şubat 2015 (UTC)
  Merhaba Cfsenel, Öncelikle uyarıların çok teşekkür ederim, bunları çok yararlı olarak görüyorum. Yuvarlama hatasından neyi kast ettiğinizi anlamadım. 6.919.668 / 31.184.356 = % 22,1895 işleminin sonucunun 22,1895 yerine 22,19 olarak yazılması (yani yuavrlanması) bu partinin 155 oy daha fazla almış gibi çok yanlış bir bilgilendirmeye neden olacaktır. Benim dikkatimden birşey kaçmış olamaz, sanırım yanlış anladınız. Ayrıca yararlandığım kaynakların tamamı resmi kaynaklardır, buna da dikkat ediceğinizi umuyorum.Mirada (mesaj) 23:15, 7 Şubat 2015 (UTC)
  Tekrar merhaba. % 22,189549144449223193834754836688... sayısını dört rakamla göstermek durumundayız. Bu dört rakamlı gösterimin nasıl yapılacağı, kuralları bellidir, farklı şekilde yapılmasına yuvarlama hatası denir. Tabii ki her halükarda bir miktar sapma olacaktır. % 22,19 yazmamız partinin gerçekte aldığından 155 oy fazla aldığı sonucunu, sizin yaptığınız gibi % 22,18 yazmamız partinin gerçekte aldığından 2978 eksik oy aldığı sonucunu doğurur. Doğal olarak daha yakın sonuç olan % 22,19 kullanılır. Eğer dikkatinizden kaçmadıysa, yani % 22,189549144449223193834754836688... sayısının dört rakamla % 22,18 olarak gösterilmesi gerektiğini düşünüyorsanız burada ciddi bir sorun var, ne söylemeliyim bilmiyorum.--Cfsenel (mesaj) 23:42, 7 Şubat 2015 (UTC)
  Merhaba Cfsenel. Ben daha fazla ısrarcı olmayacağım, eğer bir hata görüyorsanız sizden ricam buyrun düzeltin. Oy sayıları zaten verilmiş olduğu için bu naçizane isteğimi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. En nihayetinde benim de yanlış bildiklerim, kör noktalarım veya önyargılarım olabilir. Bana göre 22,189549144449223193834754836688 sayısı 22,18 olarak yazıldığında 22,18 ile 22,1899..... arasında herhangi bir sayı olabilir ama 22,19 değildir. Tekrar söylüyorum eğer benim aktardığım veriler yanlış ise lütfen müdahale edin ve düzeltin, hiçbir şekilde de müdahale etmiycem. Israrınız için hiçbir şekilde alınganlık hissetmediğim gibi aksine teşekkür ederim çünkü böylece ben de kendi yanlışlarımı görebiliyorum.Mirada (mesaj) 21:38, 8 Şubat 2015 (UTC)
  Nezaketiniz için teşekkürler. Siz öyle yazınca bir an şüpheye düştüm, acaba sosyal bilimlerde doğa bilimlerinden farklı bir uygulama mı var diye. Doğa bilimlerinde, matematikte, mühendislikte bu durum nettir zira, üniversitede bir sınavda hesap makinesinde 22,1895 bulup dört haneye 22,19 yerine 22,18 diye çevirirseniz buna yuvarlama hatası denir ve notunuz kırılır. Direkt sosyal bilimler alanında çalışmadığım için sosyal bilimlerde sayıların yazımı konusunda bir fark var mı bilmiyorum, ama varsa çok şaşırırım; belki siz sosyal bilimler alanında benden daha tecrübelisinizdir, beni düzeltirseniz memnun olurum. Ama görebildiğim kadarıyla YSK da resmi sonuçları açıklarken sayıları matematikte normalde yapıldığı şekliyle yazıyor: 2011 resmi sonuçlarında CHP 11.155.972 / 42.941.763 = 0,259793 ≈ 0,2598.
  Bütün seçim sonuçlarındaki değişiklikleri geriye almak zaman alıcı bir iş, vakit bulursam yapmaya çalışacağım. Çünkü gerek çeşitli dillerdeki Vikipedilerde gerek diğer metinlerde, seçim sonuçları ve her türlü sayı yazılırken böyle yazılıyor, doğruluk/yanlışlık bir yana en azından tutarlılık için bizim de yazmamız lazım. Ama en azından bundan sonraki katkılarınızda bu konuya dikkat ederseniz sevinirim, zira hem seçim sayfalarına, hem diğer sayfalara çok değerli katkılarda bulunuyorsunuz, umarım bulunmaya da devam edersiniz.--Cfsenel (mesaj) 02:42, 9 Şubat 2015 (UTC)

  2015 Türkiye Genel Seçim Anketleri[kaynağı değiştir]

  2015 Türkiye genel seçim anketleri'ne katkılarınızı takdirle karşılıyorum. Daha önce A&G anketinin kaldırılmasına tepkiniz olmuştu, bu defa da aynı sebeple kaldıracaktım, size karşı bir tavrım varmış gibi görünmesin diye önce sizine konuşmakta yarar olduğunu düşündüm. Şuradaki haber resmi bir anket duyurusu değil, bir anket şirketi yetkilisi bir televizyon programında yaptıkları anket veya anketlerle ilgili gayriresmi açıklaması. Sayıları tam söyleseydi belki bu da yeterli olabilirdi, ama CHP, MHP ve HDP için anket sonuçlarını söylememiş, sadece anketlerine göre partilerin hangi oy bandında olduğunu değerlendirmiş. Örneğin anket sonucunda HDP 8,5 ile 9,5 arasında herhangi bir değerde olabilir, hatta gayriresmi bir açıklama olduğundan 9,8'lik sonucu da televizyonda "9 bandında" diye değerlendirmiş olabilir. Sonuçları basına duyurduklarında maddeye eklenmeli, bazen anket tarihini ve katılımcı sayısını duyurmuyorlar ama en azından yüzdelerin tam olarak açıklanmasını beklemek makul.--Cfsenel (mesaj) 05:41, 9 Şubat 2015 (UTC)

  İyi günler. İlk önce bu nezaketinizden dolayı çok teşekkür ederim. Daha önce kimse bu kadar duyarlı davranmamıştı. Bunu belirtmek isterim. Ayrıca bu bilgilendirmenizden dolayı çok teşekkür ederim. Bunu düşünememişim. Yalnız 2014 Türkiye Yerel Seçim Anketleri sayfasında kişilerin tahminlerinin yer aldığını gördüm. Bu nasıl oluyor acaba? Bu konuda bir açıklık getirirseniz çok mutlu olurum. Hem böyle hatalarım olduğunda söylemenizi rica ederim. Saygılarımla.--Yeksancaner (mesaj) 13.51, 9 Şubat 2015 (UTC+2)
  2014 Türkiye yerel seçim anketleri sayfasına daha önce hiç bakmamıştım. Uyardığınız için teşekkür ederim, feci bir haldeymiş o sayfa. Sonuçların bir çoğu kaynaksız, bir o kadarı eksik anketler. Kesinlikle elden geçmesi lazım. 2015 Türkiye genel seçim anketleri sayfasıyla da yakın zamanda ilgilenmeye başladım. Diğer ülkelerdeki seçimler için en:Opinion polling for the 2015 United Kingdom general election gibi sayfaları görünce insan Türkiye sayfasına da özen gösteresi geliyor, ama maalesef bizde o kadar sık ve güvenilir anket yapılmıyor tabii.--Cfsenel (mesaj) 16:16, 9 Şubat 2015 (UTC)

  İyi günler. Bir şey çok dikkatimi çekti. 2015 Türkiye Genel Seçim Anketleri sayfasına bakın bir de aynı sayfanın İngilizce bölümüne bakın. Orada anketler daha ayrıntılı ve daha güzel. Acaba İngilizce bölümündeki anketleri Türkçe bölüme taşıyabilir miyiz? Veya başka bir fikriniz varsa söyleyebilir misiniz? Ben denedim. Çok zor bir şey. Sizin fikriniz nedir?--Yeksancaner (mesaj) 21.13, 9 Şubat 2015 (UTC+2)

  en:User:Nub Cake sağolsun İngilizce sayfaya çok katkıda bulunuyor. en:Turkish general election, 2015 de sayesinde çok iyi durumda, bizim sayfa içler acısı halde kalıyor onun yanında. Ben İngilizce sayfadan bazı anketleri aktarmıştım, o da Türkçe'den İngilizce'ye aktarmıştı sanırım. Şimdi de iyi kaynaklı olanlar aktarılabilir (Ben uydurma görünen birkaç anket sonucunu çıkarmıştım mesela, İngilizce sayfada "güvenilir değil" diye not düşülmüş halde duruyor). Yapısal olarak aynı olmadığından elle aktarmak gerekebilir tabii.--Cfsenel (mesaj) 21:12, 9 Şubat 2015 (UTC)
  • Selamlar arkadaşlar, ben iki gündür yazışmalarınızı okuyordum. Şimdiye kadar EN deki sayfaya hiç girmemiştim. Gerçekten kullanışlı bilgiler varmış. Oradan birkaç bilgiyi bu tarafa aktarmak gerekir. Ben aklıma gelenleri gün içinde aktarırım. İkinizinde ellerine sağlık. İyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 21:51, 9 Şubat 2015 (UTC)

  İslam Devleti[kaynağı değiştir]

  İslam Devleti → İslam devleti (anlam ayrımı) yönlendirmenizi anlayamadım. Maddenin tartışma sayfasına yazıyordum, yazarken sayfayı tekrar taşımışsınız bile, sizin mesaj sayfanıza yazayım dedim. Madde adını değiştirme sebebinizi izah eder misiniz? En son "özel ad olmadığı için küçük harf kullanılmalı dolayısıyla bu şekilde olmalı" yazmışsınız. İslam Devleti özel addır, Ebu Bekir el-Bağdadi yönetimindeki grubu ifade eder. Buna rağmen, İslam Devleti sayfasına gelen herkes aslında örgüt olan İslam Devleti'ne gitmek istiyor olmayabilir, aslında cins ismi olan İslam devletini kastediyor olabilir diye oraya yönlendirmek yerine İslam Devleti sayfasında anlam ayrımı oluşturdum. Eğer gerekirse "İslam devleti (anlam ayrımı)" şeklinde bir sayfa da ileride oluşturulabilir, ama şu anda buna gerek yok, "İslam devleti"nin anlamı bir tane, İslam devleti. Anlam kargaşası olabilecek tek ifade "İslam Devleti". "İslam Devleti (anlam ayrımı)" gibi bir sayfa olabilir, ama uygulama, ana sayfa boşken anlam ayrımı'nı orada yapmak, ayrıca sayfa oluşturmamak.--Cfsenel (mesaj) 15:18, 25 Şubat 2015 (UTC)

  Yalın kullanım İslam devleti şeklinde olduğu için anlam ayrımı da benim taşıdığım şekilde olmalı. Bunun neresi yanlış?--B.S.R.F. 💬 15:28, 25 Şubat 2015 (UTC)
  "İslam Devleti" sayfasında anlam ayrımı oluşturma sebebimiz İslam Devleti kavramındaki muğlaklık. Anlam ayrımı sayfasının her zaman cins ismi olarak açılacağı varsayımınız yanlış. Muğlaklık özel isimdeyse özel ad olarak anlam ayrımı sayfası açılır, cins isme sahip olan maddeden de gerek varsa orada bahsedilir. Türkçe yönerge var mı bilmiyorum ama, en:WP:DABNAME'e bakabilirsiniz. Örneğin en:United Front (disambiguation), en:United front. Neyse, aslında anlam ayrımı sayfası açmam zorlama oldu, bahsedilen ana olarak iki sayfa var, üçüncü olarak eklenebilecekler daha ziyade İslam devleti sayfasında bahsedilmeye müsait. en:WP:2DABS gereği, en:Islamic state'te olduğu gibi sadece üst not kullanmak daha doğru. O şekilde düzenliyorum.--Cfsenel (mesaj) 16:17, 25 Şubat 2015 (UTC)
  United front örneğini vermişsiniz ama dikkat ederseniz en:United Front sayfasını anlam ayrımı yapmamışlar. Sayfayı United front maddesine yönlendirmişler. Siz ise İslam Devleti sayfasını anlam ayrımı yapmıştınız. Yaptığınızla söylediğiniz çelişiyor.--B.S.R.F. 💬 16:34, 25 Şubat 2015 (UTC)
  Yaptığım söylediğimle çelişmiyor. Böyle önemsiz bir konuda bile bu kadar buyurgan ve saldırgan bir üslup takınmanıza gerek yok. Siz anlam ayrımını "İslam devleti (anlam ayrımı)" sayfasına taşımıştınız, "İslam Devleti"ni de bu sayfaya yönlendirmiştiniz. Ben küçük harf kullanımının yanlış olduğunu belirttim, ayrıca ana maddenin anlam ayrımı sayfasına yönlendirmesi de yanlış, Vikipedi'de sık sık yapılan bir hata. (örneğin şu anda Sovyet, Sovyet (anlam ayrımı)'na yönlendiriyor, gereksiz bir kullanım, Sovyet'e taşınmalı, taşıyabilsem taşırdım.) "İslam Devleti"ni "İslam devleti"ne yönlendirdiniz de buna karşı mı çıktım? Benim mesajımdan sonra bu yönlendirmeyi siz yapmışsınız, ki ikinci mesajımda ben de bunu öneriyordum ("İslam Devleti"nin "İslam devleti"ne yönlendirilmesi, anlam ayrımı olmaksızın "İslam devleti"nde üst not olarak "İslam Devleti (örgüt)"ün belirtilmesi). Aynı mesajımda en:United Front (disambiguation)'ı büyük harf kullanılmasıyla ilgili örnek olarak verdim.--Cfsenel (mesaj) 18:42, 25 Şubat 2015 (UTC)
  Üslubumla ilgili bir daha yorum yapmadan önce VP:İÜYYKÜD ve VP:İNOV sayfalarını bir okuyun lütfen.--B.S.R.F. 💬 18:49, 25 Şubat 2015 (UTC)

  Barış güvercini[kaynağı değiştir]

  Yanoş[kaynağı değiştir]

  Talep son derece doğruydu aslında. Osmanlı kaynaklarında da bu şekilde anılıyor sık sık. --cobija 23:46, 12 Mart 2015 (UTC)

  V. Karl[kaynağı değiştir]

  Şu değişikliğinizi tam anlayamadım: Şarlken okunuşu falan değil, bazı Türkçe kaynaklardaki kullanımı. Fransızcam beni yanıltmıyorsa Charles Quint yaklaşık olarak Şarlken diye telaffuz edilir (n nazal olacak), bunun nesi yanlış? Her hâlükârda, "Şarlken"i ilk cümlede kalın harflerle bulundurmak iyi olur, Türkçede yaygın olarak o adla tanındığından okuyucuların "yanlış makaleye mi geldim acaba" diye şüpheye düşmesine sebep olmamak için.

  Bir sonraki değişikliğinizde düzelttiğiniz konudan ben de çok şikâyetçiyim, çoğu madde bu şekilde tarihlere bağlantılarla dolu, düzeltmekle bitmiyor. Eskiden eklemek normmuş, bütün tarihler (hem gün-ay, hem yıl) linklendirilmiş. Bir kişi 21 Ağustos neymiş, 1546'da ne olmuş diye o linklere tıkladı mı merak ediyorum, görüntü kirliliği yaratmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Bir bot yıl ve gün-ay sayfalarının kendi içlerindeki bağlantılar hariç bunlara bütün bağlantıları kaldırsa, sonra gereken yerlere (varsa eğer) geri eklemek daha kolay olacak sanki.--Cfsenel (mesaj) 04:34, 14 Mart 2015 (UTC)

  Selamlar. Fransızcam var biraz, okunuşu dediğiniz gibi. Ancak durum şu, bu tarz isimler birbirleriyle ilişkisi bulunan İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Portekizce vb dillerde "yerelleştiriliyor" ve Charles, Karl, Carlos, Carlo gibi isimler alıyor. Türkçenin bu dillerle bir bağlantısı olmadığı için, kişinin kökeni veya milliyeti ne ise onu esas alarak adlandırıyoruz. Kendisi Alman olduğu için Karl adını esas alıyoruz yani bu durumda. Osmanlı kaynakları da o dönemde hakim dil olan Fransızcadan etkilenerek Şarlman yazmış. Alfabe farklı olduğundan tabi direkt olarak okunuşu yazıyorlar. Dediğiniz gibi Şarlken diye geçer gibi bir ifade de yer alabilir elbette. Tarih bağlantılarını kaldırmak zaten biçem el kitabımıza göre yapılan bir değişiklik. Tarih maddelerini ve belirli gün ve hafta maddeleri gibi özel maddeleri dışarıda tutarak bu işi botlarla halletmemiz mümkün mü bilmiyorum. Yalnız ufak bir hata, onlarca hatta yüzlerce maddede geri döndürülmesi zor durumlar oluşturuyor (daha önce yaşandı). Titiz bir çalışmayla mümkün olabilir ama.--RapsarEfendim? 21:21, 14 Mart 2015 (UTC)
  Maddenin adı için değil, okunuşunun ilk cümleden çıkarılması hakkında söylemiştim. Bence bulunmasında fayda olduğundan, itirazınız yoksa çıkarılmasını geri alacaktım, ama bu arada kibele (bu defa Fransızcasının okunuşu olduğunu belirtmeden) tekrar eklemiş zaten.--Cfsenel (mesaj) 22:37, 14 Mart 2015 (UTC)
  Ekler... Sen doğru bir şekilde ekleme yapabilir misin? İyi akşamlar.--RapsarEfendim? 21:19, 15 Mart 2015 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, Cfsenel
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:10, 15 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Kemalpaşa'nın eski beldeleri[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Eski beldelerde yapılan geçmiş birleştirme işlemleri standart bir eylem. Konuyla ilgili Vikipedistlerin şurada başlatacakları görüş alışverişinin ardından gerekli düzeltmeler yapılabilir. Geçmişlerin ayrılmasına teknik olanaklar bakımından herhangi bir engel bulunmamaktadır. İyi vikiler. --Superyetkinileti 11:01, 15 Mart 2015 (UTC)

  Türk Vardar[kaynağı değiştir]

  Kullanıcı süresiz engelli.--Mavrikantmsj 20:09, 23 Mart 2015 (UTC)

  Kolektif Önderlik (KP)[kaynağı değiştir]

  Komünist Parti (Türkiye) örgütleniş biçiminde liderlik veya önderlik (buna genel başkan, genel başkan yardımcısı gibi sıfatlar dahil olmak üzere) kendi parti tüzüğünde Merkez Komite'de kolektif önderlik olarak somutlandığı açıkça belirtilmektedir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilen isimler, isim belirtme zorunluluğuna dayanıp, gerçekte varolmayan bir kurumu göstermektedir. Bu yüzden partinin bilgi kutusunda sadece yasal olana değil aynı zamanda gerçeğe uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Aksi halde bu sayfalarda yanlış bilgiler bulunmaya devam edecektir. Bu yüzden değişikliğinizi uygun olan şekilde değiştiriyorum. Saygılarımla Heyula91 (mesaj) 22:09, 23 Mart 2015 (UTC)

  Tablonun Genişletilmesi[kaynağı değiştir]

  Benim yaptığım değişikler tabloyu genişletmedi. Ben sadece renk ekledim. Fazla bir parti veya anket eklemedim. Bu tablo ile sadece tablo daha estetik oldu. Yoksa ekstra bir şey eklemedim. Rahatsız olduğunuz şey tablonun genişlemesi ise bunu gerçekten ben yapmadım. Ayrıca renkler partilerin logolarının rengine de epey benzemektedir.

  Bir de hizmetliliğim için desteklerinizi bekliyorum. :) Saygılarımla Yeksancaner 4 Mayıs 2015

  Kararsızların Dağıtılması[kaynağı değiştir]

  Bir şey soracağım. Siz bir ankette kararsızları nasıl dağıtıyorsunuz? Anlatır mısınız?--Yeksancaner (mesaj) 17:54 14 Mayıs 2015 (UTC)

  Teşekkür ederim. Aslında kolaymış :)--Yeksancaner (mesaj) 18:36 14 Mayıs 2015 (UTC)

  2015 Türkiye genel seçimleri[kaynağı değiştir]

  Bir şey soracağım. Yarından sonra genel seçim. Örnek veriyorum (siyasi maksatla yazmıyorum sadece bir örnek) CHP ile MHP koalisyon yaptı. Genel seçim sayfasında görevdeki başbakan ve iktidar partisi var. Bu seçimde sonra seçimden önceki başbakan ve iktidar partisi ve seçilmiş başbakan ve iktidar partisi olarak ikiye ayrılacak. Diyelim ki Kemal Kılıçdaroğlu 63. hükümetin başbakanı oldu. Ama bu hükümet koalisyon hükümeti. Seçilmiş başbakan ve iktidar partisi bölümüne Kemal Kılıçdaroğlu - Cumhuriyet Halk Partisi yazılması lazım. Fakat bu hükümet koalisyon hükümeti, yani iktidar hükümeti değil. Bu yüzden seçilmiş başbakan ve iktidar partisi bölümüne CHP yazılamaz. Ben bir şey düşünmüştüm. CHP yazdım. Parantez içerisine de MHP ile koalisyon dedim. Fakat bu olmadı. Ne yapalım? CHP mi yazalım, yoksa iktidar partisi yazısını kaldıralım mı, yoksa başka bir çözüm mü var? En kısa zaman içinde bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla... İtalyakurdu (mesaj) 18:32, 5 Haziran 2015 (UTC)

  TBMM 25. dönem milletvekilleri listesi[kaynağı değiştir]

  İlk olarak sizin değişikliğinizi sadece 1 kere geri aldım. Bu davranışı bir de Türkiye'deki Siyasi Partiler Listesinde yaptım. İthamlarınızda lütfen abartılı konuşmayın. Ben devriye olurken keyfine olmadım. Değişikliği geri almak benim en doğal hakkım. Zaten de sadece 1 kere aldım. Bana uygun bir şekilde mesaj gönderseydiniz daha nazik olabilirdi. İtalyakurdu, ayni davranisi artik kacinci oldugunu bilmedigim defa gerceklestiriyorsunuz. Baska bir kullanicinin bariz vandalizm olmayan degisikligini geriye aldiginizda sebebini belirtmeniz beklenir; aksi, Vikipedi kurallarini gectim, nezakete aykiri. demişsiniz. Vaktim olsaydı belirtirdim. Vikipedide geri almak suç değil. 3 kere alınca suç olduğunu biliyorum. Devriye olurken torpille olmadım. Ve 1 sene boyunca sadece bir kere bu 3 kere geri alma suçunu işledim. Onu da sevgili Kibele bana uygun bir dilde anlattı. Ben de yapmadım. Şunu söylemek isterim. Bir zamanlar o nazikliğiniz, kibarlığınız kaybolmuş. Bu çok net bir şekilde belli olabiliyor. Son olarak nezaket kurallarını çok iyi biliyorum. Bunu da bilmenizi isterim. Değişikliğiniz sizin olsun. Ne bileyim, çok üzüldüm bu sözlerinize. İtalyakurdu (mesaj) 12:14, 3 Ağustos 2015 (UTC)

  Şunu belirtmem gerekiyor ki vikipediyi tam olmasa da biraz tanıyorum. Demokratik bir insan olarak tartışma sayfası açmayı, görüş belirtmeyi çok severim. Ne yazık ki benim açtığım tartışma sayfalarına kimse dönüp bakmıyor. Örnek olarak Türkiye'de Büyükşehir Belediyeleri. Bir kere açtım, kimse yazmayınca kişileri sildim bir daha yazdım. Kimse yazmayınca da o günden beri tartışma sayfalarından soğudum. Burada tek başıma büyükşehir belediyelerini silmedim. Demokratik olarak tartışma sayfası açtım. Sonucu da ortada! Ayrıca vandalizm yapmıyorum. Bir de ben değişikliklerimin çoğunu gerekçeli yapıyorum. Size fikir belirtmediklerimin denk geldiğini zannediyorum. Bu olaydan gerçekten çok sıkıldım. Kısacası vandalizm sevmiyorum ve tartışma sayfası açtığım zaman da kimse dönüp bakmıyor bu yüzden de tartışma sayfası açmıyorum. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 11:14, 4 Ağustos 2015 (UTC)
  Bu değişikliği yapmışsın. Sütunlar daha sonra açılır demişsin. Ama ileride sütun açmak daha zor olabilir. Bence sadece saadet partisi olsun. Malum; 5. parti ve anketlerde yer alan bir parti. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 11:36, 4 Ağustos 2015 (UTC)
  Sayfaya bakmadınız galiba çünkü ben aklıma gelen kullanıcıları daha önceden bir bir eklemiştim. 30 büyükşehir belediyesini VP:SAS'a taşıyacağım zaten. İsteyenler fikrini orada belirtir. Uyarılarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 15:09, 5 Ağustos 2015 (UTC)

  Tartışma[kaynağı değiştir]

  Sevgili Cfsenel; fikirlerimi tartışma sayfasına yazmayı daha fazla uygun bulmayarak size mesaj şeklinde belirtmeyi daha uygun gördüm. Beni sürekli uyarmanız, hata yapmamam konusundaki çabalarınız beni mutlu etti. Hatamın da farkına vardığımı düşünüyorum. Bu konuda da size sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Fakat İtalyakurdu'nun katkıları sebep belirtmeden geri alma huyu var maalesef.i ben yazmadım. Gerekli konular hakkında düşüncelerinizi lütfen ve sadece benim mesaj sayfama yazın. Böyle bir konuyu bütün kullanıcılara göstere göstere beni aşağılamanız üzdü. Üstüne üstelik ayrıca yazdıklarınızı yaşınıza veriyorum. demenin karşı tarafa nasıl yansıdığını bilemezsiniz. Burada herkes elinden geldiği kadar vikipediye katkı sağlamaya çalışıyor. Küçük büyük fark etmiyor. Ama yaşımı yüzüme vurarak beni herkesin karşısında küçük düşürmeniz çok ayıp. Sonra Bir cevap vermeyeceğim, burası yeri değil demek benim gözümde ne anlama geliyor hemen açıklayayım. Siz önce insanlara lafı sokuyorsunuz, insanları kızdırıyorsunuz; sonra da burası yeri değil, size cevap vermeyeceğim diyebiliyorsunuz. Benim gözümde bu sözün anlamı bu. Size ayıbı, ahlakı öğretecek değilim. Fakat beni uyarmayı aşan sözleri söylemeniz; benimle alay edercesine olan konuşmanızın asıl sizi küçük düşürdüğüne inanıyorum. Son olarak da özür dilemek gibi belki dünyanın en erdemli olan sözünü size kalbimin kırıldığını kaç kere belirtmeme rağmen söylememeniz sizin aşırı gururlu ve inatçı olduğunuzu da gösteriyor. Lütfen benim hakkımda olan düşüncelerinizi kimsenin gözü önünde alay edercesine söylemeyin. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 13:58, 19 Ağustos 2015 (UTC)

  Benden şikayetçi olan kullanıcıyı söyleyebilir misiniz? Kendimi izah etmem gerekiyor. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 12:19, 20 Ağustos 2015 (UTC)

  Anketler[kaynağı değiştir]

  Sevgili Cfsenel; her teşekkür aldığımda herkese teşekkür ediyorum. Size de bu nezaketinizden dolayı teşekkür ederim. Size bir şey hakkında soru sormak istiyorum. Öncelikle ben bu konuyu bir kullanıcı ile de görüştüm. O da uyum olsun diye bunu yapıyorum. Konuya geçecek olursak sizin de yaptığınız gibi örneğin Haziran 2015 Türkiye genel seçim anketlerini Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri anketleri olarak taşımanızdaki sebep nedir? Böyle bir Türkçe kuralı olduğunu zannetmiyorum. Yan yana gelen çoğul ekine sahip iki sözcüğün okunması da biraz değişik oluyor. Ayrıca bu anketler seçim anketi. Seçimler için yapılıyorlar. Ben bu tür anket sayfalarının seçim anketi olarak değiştirilmesi görüşündeyim. Size bunları yazmamın sebebi de sizden benim fikrime karşıt bir yorum gelmesi halinde tartışma sayfası açacak olmam. Gerekli açıklamanızı yapın. Eğer hala bu fikrimi koruyacak olursam tartışma sayfası başlatacağım. Bunun için sizden mesaj bekliyorum. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 10:51, 25 Ağustos 2015 (UTC)

  Gökbay'ın hükümet şablonu değişiklikleri[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Gökbay'ın bazı hükümet şablonu değişikliklerini onaylamıştım (inceleme günlüğüne göre şu üçünü). Şimdi aynı kullanıcının Şablon:TC 58. Hükümet'te yaptığı aynı mahiyetteki değişikliği geri aldığınızı fark ettim. Şablonlardaki değişiklikleri bana zararsız görünmüştü (Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nin Türkiye Hükûmeti'ne çevrilmesi madde adıyla uyum açısından doğru, bakan adını çoğul yapması önemsiz gelmişti). Çok önemli bir konu değil, sadece bazı maddelerde tutarsız bir görünüm oluşmuş (Kemal Unakıtan gibi, şablonların bazısında "Cumhuriyeti" var, bazısında yok). İlgili kullanıcının değişikliklerini geri alacaksanız benim onayladığım değişiklikleri de geri almayı hatırlatmış olayım sadece, tutarsızlık olmasın. Yahut hepsi onaylanabilir, siz bilirsiniz.--Cfsenel (mesaj) 04:55, 31 Ağustos 2015 (UTC)

  Selamlar Cfsenel, ilgili kullanıcı eski türk süvarisinin kuklası maalesef. Genelde gelip hiç kimseye danışmadan bir karar almadan eski mevcut maddelerde köklü değişiklikler yapmakta. Kendisine daha önce bildirimlerde de bulundum ama maalesef herhangi bir ilerleme kaydedemedik. Bazı değişiklikleri olumlu bi bakalım olumluları onaylayalım. Ben benim yaptığım Şablon:TC 58. Hükümet geri almasını eski haline getirdim. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 05:04, 31 Ağustos 2015 (UTC)
  Pekala. Baktığım iki üç şablon değişikliği çok sorunlu olmadığından diğerlerini aynı şekildedir diye varsayıp çok dikkat etmeden onaylamayı planlıyordum, hepsini önce bir kontrol etmek lazım o zaman. Bakanlıklar arasına boş satır eklediğinden sürümler arası farkta değişiklikleri görmek kolay değil, fırsat oldukça bakıp sıkıntı yoksa onaylarım artık.--Cfsenel (mesaj) 05:16, 31 Ağustos 2015 (UTC)
  Zaten kullanıcının amacıda o aslında dikkat dağıtarak onaylatmak mesela burada parantez içindeki yeni türkçe kelimeleri silmiş. Satırboşluğu verdiği için kotrol etmek güçleşiyor. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 05:31, 31 Ağustos 2015 (UTC)

  Kategoriler hakkında bir not[kaynağı değiştir]

  Merhaba Ahmet Turhan. Vikipedi'ye değerli katkılarınız için teşekkürler. Yaptığınız değişiklikleri onaylamak üzere incelerken, maddelere kategori eklemek konusunda biraz fazla eli bol davrandığınızı fark ettim. Mesela, Öncü parti kavramının Marksizm, Leninizm, Komünizm, Marksizm-Leninizm... kategorilerinin hepsiyle ilişkili olduğuna şüphe yok. Ancak mesela Kategori:Komünizm çok genel bir kategori. Komünizmle ilgili her şeyi direkt olarak Kategori:Komünizm'e ekleseydik kategori sayfasında binlerce sayfa olurdu, kategorinin içindeki sayfaları incelemek imkânsız bir hâl alırdı. Bu yüzden alt kategorileri kullanıyoruz. Naçizane önerim, genel bir kategoriye eklerken, önce onun alt kategorilerine uyuyor mu ona bakın, uyuyorsa oraya ekleyin. Mesela Öncü parti'yi Kategori:Komünizm terminolojisi'ne eklemişsiniz. Çok doğru. Böylece Kategori:Komünizm'e de eklemiş oldunuz, onun alt kategorisi olduğundan. Tekrar direkt olarak Kategori:Komünizm'e eklemek kategoriyi gereksiz yere kalabalıklaştırıyor. Bundan sonraki katkılarınızda bu konuya dikkat ederseniz sevinirim.--Cfsenel (mesaj) 03:09, 31 Ağustos 2015 (UTC)

  Merhaba Cfsenel, belirttiğiniz katkılar için teşekkürler, söylediklerinizi son derece dikkatli bir şekilde okuduğumu ve bundan sonra ekleyeceğim maddeleri bu özelliklere göre yazacağımı bilmenizi isterim. Hatta, bu söylediklerinizi geçmişte incelediğiniz maddelere uygulayıp, ilgili değişiklikleri yaparsanız, en azından görmüş olduğum için bu durum benim için refererans olabilir. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. --Ahmet Turhan (mesaj) 07:20, 31 Ağustos 2015 (UTC)
  Örnek olarak, Öncü parti sayfasında Marksist terminoloji ve Komünizm terminolojisi kategorilerini eklediğinizde madde zaten Marksizm Leninizm Komünizm Marksizm-Leninizm kategorilerine dolaylı olarak eklenmiş oluyor, onları çıkardım. Aslında Marksist terminoloji ve Komünizm terminolojisi birbirine çok yakın kategoriler görünüyor, içeriklerinin çoğu ortak, ancak konunun uzmanı olmadığımdan ikisini de bıraktım. Siz konuyla daha ilgilisiniz, eğer aralarında çok farklılık yoksa ileride Vikipedi'de daha tecrübeli olduğunuzda siz birleştirebilirsiniz, yok eğer ayrı olmalarında fayda varsa öyle bırakırsınız. Ayrıca bu kategorilere ekleyince Siyasî kavramlar kategorisine de eklenmiş oldu, onu da çıkardım. Yine konu hakkında yeterince bilgim olmadığından Sovyetler Birliği Komünist Partisi ve Ekim Devrimi kategorilerini sizin takdirinize bırakıyorum, ne kadar ilgili olduklarına siz karar verin. Kavram Ekim Devrimi'yle direkt ilişkiliyse, Ekim Devrimi'ni araştıran, Kategori:Ekim Devrimi'nde gezen bir okuyucunun görmek isteyeceği bir kavramsa ekleyin, yok sadece Marksizm-Leninizm'le alakalı olduğu için eklendiyse, Ekim Devrimi'yle ancak çok dolaylı bir ilişkisi varsa çıkarın, size kalmış. Çok net kuralları yok, nasıl uygun görürseniz.--Cfsenel (mesaj) 07:49, 31 Ağustos 2015 (UTC)

  Parti rumuzları - kısaltmalar[kaynağı değiştir]

  Gereken kaynağı gösterdim. Bu konu benim mesaj sayfamda çözülecek bir iş değil. Tartışma hâlâ sürüyor. Yorumlarınızı tartışmada belirtin. Ayrıca bana yazdığınız mesaj ile ilk söyledikleriniz pek örtüşmüyor. Özellikle Merkez Parti olayı. Siz hep baş harfler kullanılsın dediniz. Şimdi hepsi böyle olmak zorunda değil diyorsunuz. Fikirlerinizde değişiklik olduğu izlenimine kapıldım. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 09:45, 31 Ağustos 2015 (UTC)

  Medyada AKP'den çok AK Parti kullanılıyor. Buna açıklık getireyim öncelikle. Kısaltmalar yerine rumuzları kullanalım, olsun bitsin şeklinde yaklaşmıyordum. Ben fikirlerimi sunuyorum. Dileyen kabul eder, dileyen etmez. Tartışmada siz farklı bir şeyi savunuyorsunuz, ben veya bir başkası farklı bir şey savunuyor. Olsun bitsin gibi yaklaşımım yoktu. Ama itiraf etmeliyim ki siz o kadar çok uzun yazıyorsunuz ki artık okumaktan yoruluyorum. Bu uzun yazmalardan sonra olsun bitsin yaklaşımına girdim. Gerçekten kullanıcıları (kendi adıma konuşayım, beni) bezdiriyorsunuz. Paragraf paragraf yazı yazıyorsunuz. Hangisini okuyalım ki? Yazılarınızı daha kısa ve anlaşılır yazın ki, sizin fikirlerinizi daha iyi anlayalım. Saygılarımla ve sevgilerimle... İtalyakurdumesaj atın! 10:10, 31 Ağustos 2015 (UTC)
  Yazdıklarınızı bana hitaben yazmadığınızı biliyorum. Bana yazdığınız siyah metnin kopyala-yapıştır olduğunu da biliyorum. Ben tartışma sayfasının çok uzun olduğunu söyledim. Tartışma 2-3 kişi ile çok sıkıcı oluyor. Ya bir karar verelim, ya da başka kullanıcıları davet edelim. Saygılarımla ve sevgilerimle... İtalyakurdumesaj atın! 10:27, 31 Ağustos 2015 (UTC)
  Bu konu hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorsun ama buradaki habere bakarsan orada bir video var. Orada SAADET NE YAPACAK yazıyor. SP NE YAPACAK demiyor. Yani medyada da SP değil, SAADET kullanılıyor. Saygılarımla... İtalyakurdumesaj atın! 09:21, 2 Eylül 2015 (UTC)

  Neredesiniz?[kaynağı değiştir]

  Cfsenel nerelerdesiniz? Parti rumuzları olayından sonra hiç gözükmediniz. Siyaset üzerine katkılarınız belli. Dönün ve katkı yapmaya devam edin. Özlettiniz kendinizi. İyi günler. İtalyakurdumesaj atın! 12:33, 4 Ekim 2015 (UTC)

  Cfsenel, artık hiç ortalıklarda görünmüyorsunuz. Katkılarınız da bir haylı azaldı. Katkı yapmanızı engelleyecek bir durum mu var acaba? Gerçekten merak ediyorum. İtalyakurdumesaj atın! 10:18, 19 Ekim 2016 (UTC)