2018 Fransa Açık - Çift erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Çift Erkekler
2018 Fransa Açık
Şampiyonlar   Fransa Pierre-Hugues Herbert
Fransa Nicolas Mahut
İkinciler   Avusturya Oliver Marach
Hırvatistan Mate Pavić
Final skoru   6-2, 7-6(7-4)
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar genç erkekler genç kızlar
Çiftler erkekler kadınlar karışık genç erkekler genç kızlar
Efsaneler -45 45+ kadınlar
Tekerlekli sandalye tekler erkekler kadınlar
Tekerlekli sandalye çiftler erkekler kadınlar
2017 · Fransa Açık · 2019

Ryan Harrison ve Michael Venus son şampiyonlardı, ancak bu yıl birlikte yarışmamayı tercih ettiler. Harrison, Vasek Pospisil ile birlikte oynadı ancak ilk turda Federico Delbonis ve Benoît Paire'ye yenildi. Venus, Raven Klaasen ile birlikte takım kurdu, ancak üçüncü turda Nikola Mektić ve Alexander Peya'ya kaybetti.

Pierre-Hugues Herbert ve Nicolas Mahut, finalde Oliver Marach ve Mate Pavić'i 6–2, 7–6(7–4)'lık setlerle mağlup ederek şampiyonluğu kazandı. Herbert ve Mahut, altı yıl içinde Fransa Açık çift erkekler finaline ulaşan üçüncü Fransız takım oldu.

Pavić, diğer yarışmacılar olan John Peers, Łukasz Kubot ve Mike Bryan'ın yarı finallerden önce kaybetmiş olmasıyla ATP çiftler sıralamasında 1 numarayı korudu.

Bob Bryan turnuvadan sağ kalça sakatlığı nedeniyle çekildi ve böylece erkek kardeşi Mike ile birlikte bir takım olarak oynadığı üst üste 76 Grand Slam etkinliği oynama serisi sona erdi.[1] Şu anki Amerika Açık şampiyonu Horia Tecău, 10 yıl içinde ilk kez bir Grand Slam'i sakatlığı nedeniyle kaçırdı.[2]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

01.   Polonya Łukasz Kubot / Brezilya Marcelo Melo (Üçüncü tur)
02.   Avusturya Oliver Marach / Hırvatistan Mate Pavić (Final)
03.   Finlandiya Henri Kontinen / Avustralya John Peers (Çeyrek final)
04.   Birleşik Krallık Jamie Murray / Brezilya Bruno Soares (İkinci tur)
05.   Kolombiya Juan Sebastián Cabal / Kolombiya Robert Farah (Çeyrek final)
06.   Fransa Pierre-Hugues Herbert / Fransa Nicolas Mahut (Şampiyon)
07.   Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi / Hollanda Jean-Julien Rojer (İlk tur)
08.   Hırvatistan Nikola Mektić / Avusturya Alexander Peya (Yarı final)
09.   Hırvatistan Ivan Dodig / Amerika Birleşik Devletleri Rajeev Ram (İkinci tur)
10.   Güney Afrika Cumhuriyeti Raven Klaasen / Yeni Zelanda Michael Venus (Üçüncü tur)
11.   Uruguay Pablo Cuevas / İspanya Marcel Granollers (İkinci tur)
12.   İspanya Feliciano López / İspanya Marc López (Yarı final)
13.   Hindistan Rohan Bopanna / Fransa Édouard Roger-Vasselin (Çeyrek final)
14.   Japonya Ben McLachlan / Almanya Jan-Lennard Struff (İlk tur)
15.   Şili Julio Peralta / Arjantin Horacio Zeballos (İkinci tur)
16.   Amerika Birleşik Devletleri Mike Bryan / Amerika Birleşik Devletleri Sam Querrey (İlk tur)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çeyrek final Yarı final Final
                                       
  13  Hindistan Rohan Bopanna
Fransa Édouard Roger-Vasselin
64 2  
8  Hırvatistan Nikola Mektić
Avusturya Alexander Peya
77 6  
  8  Hırvatistan Nikola Mektić
Avusturya Alexander Peya
3 4  
  6  Fransa Pierre-Hugues Herbert
Fransa Nicolas Mahut
6 6  
   Arjantin Máximo González
Şili Nicolás Jarry
4 68
  6  Fransa Pierre-Hugues Herbert
Fransa Nicolas Mahut
6 710  
    6  Fransa Pierre-Hugues Herbert
Fransa Nicolas Mahut
6 77
  2  Avusturya Oliver Marach
Hırvatistan Mate Pavić
2 64
  12  İspanya Feliciano López
İspanya Marc López
6 62 77  
3  Finlandiya Henri Kontinen
Avustralya John Peers
4 77 63  
  12  İspanya Feliciano López
İspanya Marc López
4 5
  2  Avusturya Oliver Marach
Hırvatistan Mate Pavić
6 7  
5  Kolombiya Juan Sebastián Cabal
Kolombiya Robert Farah
6 4 3
  2  Avusturya Oliver Marach
Hırvatistan Mate Pavić
3 6 6  

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm 1[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Üçüncü tur   Çeyrek final
1  Polonya Ł Kubot
Brezilya M Melo
6 7  
 İtalya M Cecchinato
Macaristan M Fucsovics
4 5     1  Polonya Ł Kubot
Brezilya M Melo
6 7  
 İspanya R Carballés Baena
İspanya G García López
4 6 6    İspanya R Carballés Baena
İspanya G García López
4 5  
 İtalya S Bolelli
İtalya F Fognini
6 3 4       1  Polonya Ł Kubot
Brezilya M Melo
4 61  
 Amerika Birleşik Devletleri S Lipsky
Amerika Birleşik Devletleri T Sandgren
2 4       13  Hindistan R Bopanna
Fransa É Roger-Vasselin
6 77  
WC  Fransa B Bonzi
Fransa G Jacq
6 6     WC  Fransa B Bonzi
Fransa G Jacq
1 2
 Amerika Birleşik Devletleri T Fritz
Amerika Birleşik Devletleri F Tiafoe
3 1   13  Hindistan R Bopanna
Fransa É Roger-Vasselin
6 6  
13  Hindistan R Bopanna
Fransa É Roger-Vasselin
6 6       13  Hindistan R Bopanna
Fransa É Roger-Vasselin
64 2
10  Güney Afrika Cumhuriyeti R Klaasen
Yeni Zelanda M Venus
6 6       8  Hırvatistan N Mektić
Avusturya A Peya
77 6
WC  Fransa C Denolly
Fransa A Müller
3 3     10  Güney Afrika Cumhuriyeti R Klaasen
Yeni Zelanda M Venus
77 6  
 İspanya D Marrero
İspanya F Verdasco
3 5    Fransa J Eysseric
Fransa H Nys
62 3  
 Fransa J Eysseric
Fransa H Nys
6 7       10  Güney Afrika Cumhuriyeti R Klaasen
Yeni Zelanda M Venus
62 64
 Gürcistan N Basilashvili
Avustralya J Millman
6 3 7       8  Hırvatistan N Mektić
Avusturya A Peya
77 77  
WC  Fransa F Lakat
Fransa A Rinderknech
3 6 5      Gürcistan N Basilashvili
Avustralya J Millman
4 2
 Birleşik Krallık D Inglot
Hırvatistan F Škugor
4 3   8  Hırvatistan N Mektić
Avusturya A Peya
6 6  
8  Hırvatistan N Mektić
Avusturya A Peya
6 6  

Bölüm 2[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Üçüncü tur   Çeyrek final
4  Birleşik Krallık J Murray
Brezilya B Soares
6 7  
 Sırbistan D Lajović
Almanya F Mayer
1 5     4  Birleşik Krallık J Murray
Brezilya B Soares
4 7 4  
 Arjantin M González
Şili N Jarry
6 6    Arjantin M González
Şili N Jarry
6 5 6  
 İtalya P Lorenzi
Almanya M Zverev
1 2        Arjantin M González
Şili N Jarry
7 6  
Alt  Fransa C Hemery
Fransa S Robert
6 4 78       Alt  Fransa C Hemery
Fransa S Robert
5 3  
 Avustralya M Ebden
Amerika Birleşik Devletleri D Young
2 6 66     Alt  Fransa C Hemery
Fransa S Robert
2 7 6
WC  Fransa H Gaston
Fransa C Tabur
2 2   15  Şili J Peralta
Arjantin H Zeballos
6 5 4  
15  Şili J Peralta
Arjantin H Zeballos
6 6        Arjantin M González
Şili N Jarry
4 68
11  Uruguay P Cuevas
İspanya M Granollers
7 6       6  Fransa P-H Herbert
Fransa N Mahut
6 710
WC  Fransa J Chardy
Kanada D Nestor
5 2     11  Uruguay P Cuevas
İspanya M Granollers
5 4  
 Amerika Birleşik Devletleri S Johnson
Amerika Birleşik Devletleri J Sock
78 6    Amerika Birleşik Devletleri S Johnson
Amerika Birleşik Devletleri J Sock
7 6  
 Amerika Birleşik Devletleri N Monroe
Avustralya J-P Smith
66 4        Amerika Birleşik Devletleri S Johnson
Amerika Birleşik Devletleri J Sock
4 3
 Hollanda R Haase
Hollanda M Middelkoop
6 6       6  Fransa P-H Herbert
Fransa N Mahut
6 6  
PR  Japonya Y Nishioka
Japonya Y Sugita
1 2      Hollanda R Haase
Hollanda M Middelkoop
5 66
 İsveç R Lindstedt
Polonya M Matkowski
4 6 66   6  Fransa P-H Herbert
Fransa N Mahut
7 78  
6  Fransa P-H Herbert
Fransa N Mahut
6 3 78  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm 3[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Üçüncü tur   Çeyrek final
7  Pakistan A-u-H Qureshi
Hollanda J-J Rojer
77 65 4  
Alt  Rusya E Donskoy
Meksika MÁ Reyes-Varela
62 77 6     Alt  Rusya E Donskoy
Meksika MÁ Reyes-Varela
2 4  
WC  Fransa G Blancaneaux
Fransa C Lestienne
63 3    Arjantin L Mayer
Portekiz J Sousa
6 6  
 Arjantin L Mayer
Portekiz J Sousa
77 6        Arjantin L Mayer
Portekiz J Sousa
3 3  
 Çek Cumhuriyeti R Jebavý
Beyaz Rusya A Vasilevski
65 710 62       12  İspanya F López
İspanya M López
6 6  
 Brezilya M Demoliner
Meksika S González
77 68 77      Brezilya M Demoliner
Meksika S González
3 4
 Arjantin G Durán
Arjantin A Molteni
3 4   12  İspanya F López
İspanya M López
6 6  
12  İspanya F López
İspanya M López
6 6       12  İspanya F López
İspanya M López
6 62 77
16  Amerika Birleşik Devletleri M Bryan
Amerika Birleşik Devletleri S Querrey
5 4       3  Finlandiya H Kontinen
Avustralya J Peers
4 77 63
 Birleşik Krallık K Skupski
Birleşik Krallık N Skupski
7 6      Birleşik Krallık K Skupski
Birleşik Krallık N Skupski
6 3 2  
 Almanya M Marterer
Almanya P Petzschner
6 66 4   PR  İtalya D Bracciali
İtalya A Seppi
3 6 6  
PR  İtalya D Bracciali
İtalya A Seppi
2 78 6       PR  İtalya D Bracciali
İtalya A Seppi
62 4
 Bosna-Hersek M Bašić
Bosna-Hersek D Džumhur
6 6       3  Finlandiya H Kontinen
Avustralya J Peers
77 6  
 İspanya A Ramos Viñolas
Çek Cumhuriyeti J Veselý
4 3      Bosna-Hersek M Bašić
Bosna-Hersek D Džumhur
1 2
 Beyaz Rusya I Ivashka
Rusya K Khachanov
3 2   3  Finlandiya H Kontinen
Avustralya J Peers
6 6  
3  Finlandiya H Kontinen
Avustralya J Peers
6 6  

Bölüm 4[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Üçüncü tur   Çeyrek final
5  Kolombiya JS Cabal
Kolombiya R Farah
77 77  
 Beyaz Rusya M Mirnyi
Avusturya P Oswald
63 64     5  Kolombiya JS Cabal
Kolombiya R Farah
6 77  
 Arjantin G Pella
Arjantin D Schwartzman
6 6    Arjantin G Pella
Arjantin D Schwartzman
4 64  
WC  Fransa A Hoang
Fransa U Humbert
3 3       5  Kolombiya JS Cabal
Kolombiya R Farah
3 6 6  
 Almanya A Begemann
Hırvatistan A Šančić
77 2 4        Hollanda W Koolhof
Yeni Zelanda A Sitak
6 4 3  
 Hollanda W Koolhof
Yeni Zelanda A Sitak
64 6 6      Hollanda W Koolhof
Yeni Zelanda A Sitak
5 7 6
 Şili H Podlipnik-Castillo
Amerika Birleşik Devletleri J Withrow
6 4 1   9  Hırvatistan I Dodig
Amerika Birleşik Devletleri R Ram
7 5 4  
9  Hırvatistan I Dodig
Amerika Birleşik Devletleri R Ram
4 6 6       5  Kolombiya JS Cabal
Kolombiya R Farah
6 4 3
14  Japonya B McLachlan
Almanya J-L Struff
77 63 3       2  Avusturya O Marach
Hırvatistan M Pavić
3 6 6
 El Salvador M Arévalo
Amerika Birleşik Devletleri J Cerretani
64 77 6      El Salvador M Arévalo
Amerika Birleşik Devletleri J Cerretani
77 6  
 Arjantin F Delbonis
Fransa B Paire
6 6    Arjantin F Delbonis
Fransa B Paire
65 4  
 Amerika Birleşik Devletleri R Harrison
Kanada V Pospisil
4 3        El Salvador M Arévalo
Amerika Birleşik Devletleri J Cerretani
3 6 3
 Fransa F Martin
Hindistan P Raja
3 7 4       2  Avusturya O Marach
Hırvatistan M Pavić
6 3 6  
 Hindistan Y Bhambri
Hindistan D Sharan
6 5 6      Hindistan Y Bhambri
Hindistan D Sharan
5 3
 Hollanda S Arends
Kanada A Shamasdin
2 2   2  Avusturya O Marach
Hırvatistan M Pavić
7 6  
2  Avusturya O Marach
Hırvatistan M Pavić
6 6  

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bryans' Stretch of 76 Consecutive Grand Slams To End". ATP World Tour. 24 Mayıs 2018. 28 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Mayıs 2018. 
  2. ^ "Horia Tecău a ratat primul Grand Slam după aproape 10 ani » Cum decurge accidentarea și ce planuri are: "O să fac o investigație"" (Rumence). Gazeta Sporturilor. 31 Mayıs 2018. 14 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Şablon:French Open men's doubles drawsheets