2018 Maharaştra Açık - Tekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tekler
2018 Maharaştra Açık
Şampiyon   Fransa Gilles Simon
İkinci   Güney Afrika Cumhuriyeti Kevin Anderson
Final skoru   7-6(7-4), 6-2
Detaylar
Eşleşme 28 (4Q / 3WC)
Seribaşı sayısı 8
Etkinlikler
Tekler Çiftler
2017 · Tata Açık Maharashtra · 2019

İspanyol tenisçi Roberto Bautista Agut turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ikinci turda Fransız tenisçi Gilles Simon'a kaybetti.

Simon, finalde Güney Afrikalı tenisçi Kevin Anderson'ı 7-6(7-4), 6-2'lik setlerle mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk dört seribaşı tenisçi ikinci tura ilk turda maç yapmadan bay geçti.

  1. Hırvatistan Marin Čilić (Yarı final)
  2. Güney Afrika Cumhuriyeti Kevin Anderson (Final)
  3. İspanya Roberto Bautista Agut (İkinci tur)
  4. Fransa Benoît Paire (Yarı final)
  5. Hollanda Robin Haase (Çeyrek final)
  6. Çek Cumhuriyeti Jiří Veselý (İlk tur)
  7. Kazakistan Mikhail Kukushkin (Çeyrek final)
  8. Fransa Pierre-Hugues Herbert (Çeyrek final)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
  1  Hırvatistan Marin Čilić 6 3 2  
   Fransa Gilles Simon 1 6 6  
     Fransa Gilles Simon 77 6
  2  Güney Afrika Cumhuriyeti Kevin Anderson 64 2
4/WC  Fransa Benoît Paire 78 62 1
  2  Güney Afrika Cumhuriyeti Kevin Anderson 66 77 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
 
    1  Hırvatistan M Čilić 6 6  
WC  Hindistan R Ramanathan 77 6     WC  Hindistan R Ramanathan 4 3  
 İspanya R Carballés Baena 64 2       1  Hırvatistan M Čilić 6 6  
 Hindistan Y Bhambri 6 6       8  Fransa P-H Herbert 3 2  
WC  Hindistan A Kadhe 3 4      Hindistan Y Bhambri 6 3 4
 İtalya M Cecchinato 64 78 2     8  Fransa P-H Herbert 4 6 6  
8  Fransa P-H Herbert 77 66 6       1  Hırvatistan M Čilić 6 3 2
       Fransa G Simon 1 6 6
    3  İspanya R Bautista Agut 3 65  
 Fransa G Simon 6 6      Fransa G Simon 6 77  
 Amerika Birleşik Devletleri T Sandgren 4 1        Fransa G Simon 6 6
Q  Hindistan S Nagal 3 3       Q  İspanya R Ojeda Lara 2 3  
Q  Beyaz Rusya I Ivashka 6 6     Q  Beyaz Rusya I Ivashka 4 4
Q  İspanya R Ojeda Lara 6 77     Q  İspanya R Ojeda Lara 6 6  
6  Çek Cumhuriyeti J Veselý 3 65  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
5  Hollanda R Haase 78 7  
 Slovenya B Kavčič 66 5     5  Hollanda R Haase 3 77 7  
 Şili N Jarry 64 6 7      Şili N Jarry 6 65 5  
PR  İspanya P Andújar 77 4 5       5  Hollanda R Haase 5 6 3  
 Arjantin N Kicker 0 3       4/WC  Fransa B Paire 7 2 6  
 Macaristan M Fucsovics 6 6      Macaristan M Fucsovics 4 77 66
    4/WC  Fransa B Paire 6 64 78  
      4/WC  Fransa B Paire 78 62 1
7  Kazakistan M Kukushkin 6 77       2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 66 77 6
 Moldova R Albot 2 64     7  Kazakistan M Kukushkin 7 77  
 Sırbistan L Đere 5 6 7      Sırbistan L Đere 5 65  
 Romanya M Copil 7 4 5       7  Kazakistan M Kukushkin 77 4 2
Q  Brezilya T Monteiro 64 6 710       2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 63 6 6  
 Belçika R Bemelmans 77 3 68     Q  Brezilya T Monteiro 64 2r
    2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 77 3  
 

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Brezilya Thiago Monteiro (Elemeleri geçti)
  2. İspanya Adrián Menéndez Maceiras (Eleme yarışması)
  3. Güney Kore Kwon Soon-woo (İlk tur)
  4. İspanya Carlos Taberner (Eleme yarışması)
  5. İspanya Ricardo Ojeda Lara (Elemeleri geçti)
  6. Hindistan Sumit Nagal (Elemeleri geçti)
  7. Beyaz Rusya Ilya Ivashka (Elemeleri geçti)
  8. Hindistan Prajnesh Gunneswaran (Eleme yarışması)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Brezilya Thiago Monteiro
  2. Hindistan Sumit Nagal
  3. İspanya Ricardo Ojeda Lara
  4. Beyaz Rusya Ilya Ivashka

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Brezilya Thiago Monteiro 3 6 7  
   Hindistan Sriram Balaji 6 3 5  
  1  Brezilya Thiago Monteiro 7 7
  8  Hindistan Prajnesh Gunneswaran 5 5
Alt  Hindistan Jayesh Pungliya 4 1
  8  Hindistan Prajnesh Gunneswaran 6 6    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  İspanya Adrián Menéndez Maceiras 6 6  
WC  Hindistan Shahbaaz Khan 2 0  
  2  İspanya Adrián Menéndez Maceiras 2 6 4
  6  Hindistan Sumit Nagal 6 3 6
WC  Hindistan Divij Sharan 2 3
  6  Hindistan Sumit Nagal 6 6    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  Güney Kore Kwon Soon-woo 6 3 64  
   Brezilya João Souza 4 6 77  
     Brezilya João Souza 3 4
  5  İspanya Ricardo Ojeda Lara 6 6
   Hindistan Sasi Kumar Mukund 2 1
  5  İspanya Ricardo Ojeda Lara 6 6    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  İspanya Carlos Taberner 5 6 77  
   Hindistan Vishnu Vardhan 7 2 63  
  4  İspanya Carlos Taberner 3 2
  7  Beyaz Rusya Ilya Ivashka 6 6
   Hırvatistan Franko Škugor 3 3
  7  Beyaz Rusya Ilya Ivashka 6 6    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]