2018 Rakuten Japonya Açık Tenis Şampiyonası - Tekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tekler
2018 Rakuten Japonya Açık Tenis Şampiyonası
Şampiyon Rusya Daniil Medvedev
İkinci Japonya Kei Nishikori
Final skoru 6-2, 6-4
Detaylar
Eşleşmeler 32 (4E / 3WC)
Seribaşları 8
Etkinlikler
Tekler Çiftler
← 2017 · Rakuten Japonya Açık Tenis Şampiyonası · 2019 →

David Goffin turnuvanın son şampiyonuydu, ancak turnuva başlamadan önce çekildi.

Daniil Medvedev, finalde Kei Nishikori'yi 6-2, 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Hırvatistan Marin Čilić (İlk tur)
  2. Güney Afrika Cumhuriyeti Kevin Anderson (Çeyrek final)
  3. Japonya Kei Nishikori (Final)
  4. Arjantin Diego Schwartzman (İlk tur)
  5. Yunanistan Stefanos Çiçipas (Çeyrek final)
  6. Kanada Milos Raonic (Çeyrek final)
  7. Güney Kore Chung Hyeon (İlk tur)
  8. Fransa Richard Gasquet (Yarı final)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
     Kanada Denis Shapovalov 3 3  
Q  Rusya Daniil Medvedev 6 6  
  Q  Rusya Daniil Medvedev 6 6
  3  Japonya Kei Nishikori 2 4
3  Japonya Kei Nishikori 77 6
  8  Fransa Richard Gasquet 62 1    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
1  Hırvatistan M Čilić 6 4 61  
 Almanya J-L Struff 3 6 77      Almanya J-L Struff 77 62 6  
 Fransa J Chardy 4 6 6      Fransa J Chardy 63 77 4  
 Bosna-Hersek D Džumhur 6 3 3        Almanya J-L Struff 6 67 4  
 İsviçre S Wawrinka 6 6        Kanada D Shapovalov 4 79 6  
SE  Amerika Birleşik Devletleri T Fritz 3 4      İsviçre S Wawrinka 6 1 4
 Kanada D Shapovalov 6 3 6      Kanada D Shapovalov 4 6 6  
7  Güney Kore H Chung 3 6 2        Kanada D Shapovalov 3 3
4  Arjantin D Schwartzman 4 4       Q  Rusya D Medvedev 6 6
Q  Rusya D Medvedev 6 6     Q  Rusya D Medvedev 6 6  
Q  Slovakya M Kližan 6 77     Q  Slovakya M Kližan 4 3  
 Amerika Birleşik Devletleri S Johnson 4 64       Q  Rusya D Medvedev 77 6
Q  Japonya Yo Watanuki 67 6 6       6  Kanada M Raonic 64 3  
 Hollanda R Haase 79 4 1     Q  Japonya Yo Watanuki 3 62
 Fransa A Mannarino 3 4     6  Kanada M Raonic 6 77  
6  Kanada M Raonic 6 6  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
5  Yunanistan S Çiçipas 6 6  
WC  Japonya T Daniel 1 3     5  Yunanistan S Çiçipas 6 5 6  
 Fransa G Simon 77 65 2      Avustralya A de Minaur 3 7 1  
 Avustralya A de Minaur 61 77 6       5  Yunanistan S Çiçipas 3 3  
 Fransa B Paire 6 77       3  Japonya K Nishikori 6 6  
 Şili N Jarry 4 61      Fransa B Paire 3 5
WC  Japonya Y Sugita 4 1     3  Japonya K Nishikori 6 7  
3  Japonya K Nishikori 6 6       3  Japonya K Nishikori 77 6
8  Fransa R Gasquet 710 6       8  Fransa R Gasquet 62 1
Q  Amerika Birleşik Devletleri D Kudla 68 3     8  Fransa R Gasquet 77 77  
 Avustralya N Kyrgios 7 77      Avustralya N Kyrgios 64 61  
WC  Japonya Y Nishioka 5 63       8  Fransa R Gasquet 78 77
 Almanya M Marterer 5 4       2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 66 64  
 Amerika Birleşik Devletleri F Tiafoe 7 6      Amerika Birleşik Devletleri F Tiafoe 3 6 2
 Avustralya M Ebden 6 61 2     2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 6 3 6  
2  Güney Afrika Cumhuriyeti K Anderson 4 77 6  

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Rusya Daniil Medvedev (Elemeleri geçti)
  2. Slovakya Martin Kližan (Elemeleri geçti)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Denis Kudla (Elemeleri geçti)
  4. Amerika Birleşik Devletleri Mackenzie McDonald (İlk tur)
  5. Romanya Marius Copil (İlk tur)
  6. Amerika Birleşik Devletleri Bradley Klahn (Eleme yarışması)
  7. Polonya Hubert Hurkacz (İlk tur)
  8. Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek (İlk tur)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Rusya Daniil Medvedev
  2. Slovakya Martin Kližan
  3. Amerika Birleşik Devletleri Denis Kudla
  4. Japonya Yosuke Watanuki

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Rusya Daniil Medvedev 6 6  
Alt  Japonya Hiroki Moriya 3 3  
  1  Rusya Daniil Medvedev 64 6 6
  PR  Beyaz Rusya Yahor Herasimau 77 3 3
PR  Beyaz Rusya Yahor Herasimau 6 6
  5  Romanya Marius Copil 4 3    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Slovakya Martin Kližan 6 6  
   Hindistan Prajnesh Gunneswaran 4 2  
  2  Slovakya Martin Kližan 6 6
  6  Amerika Birleşik Devletleri Bradley Klahn 3 4
   Belçika Ruben Bemelmans 6 3 64
  6  Amerika Birleşik Devletleri Bradley Klahn 2 6 77    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  Amerika Birleşik Devletleri Denis Kudla 6 3 6  
   Arjantin Horacio Zeballos 2 6 4  
  3  Amerika Birleşik Devletleri Denis Kudla 6 1 6
  WC  Japonya Yasutaka Uchiyama 3 6 3
WC  Japonya Yasutaka Uchiyama 6 6
  7  Polonya Hubert Hurkacz 2 2    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  Amerika Birleşik Devletleri Mackenzie McDonald 4 6 3  
WC  Japonya Tatsuma Ito 6 1 6  
  WC  Japonya Tatsuma Ito 2 4
  WC  Japonya Yosuke Watanuki 6 6
WC  Japonya Yosuke Watanuki 6 6
  8  Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek 4 2    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]