2018 ASB Classic - Tek erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tek Erkekler
2018 ASB Classic
Şampiyon   İspanya Roberto Bautista Agut
İkinci   Arjantin Juan Martín del Potro
Final skoru   6-1, 4-6, 7-5
Detaylar
Eşleşme 28 (4Q / 3WC)
Seribaşı sayısı 8
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler erkekler kadınlar
2017 · ATP Auckland Açık · 2019
Ana madde: 2018 ASB Classic

Amerikalı tenisçi Jack Sock turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ikinci turda Alman tenisçi Peter Gojowczyk'e kaybetti.

İspanyol tenisçi Roberto Bautista Agut, finalde Arjantinli tenisçi Juan Martín del Potro'yu 6-1, 4-6, 7-5'lik setlerle mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk dört seribaşı tenisçi ilk turda maç yapmadan ikinci tura yükseldi.

  1. Amerika Birleşik Devletleri Jack Sock (İkinci tur)
  2. Arjantin Juan Martín del Potro (Final)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Sam Querrey (İkinci tur)
  4. Amerika Birleşik Devletleri John Isner (İkinci tur)
  5. İspanya Roberto Bautista Agut (Şampiyon)
  6. Uruguay Pablo Cuevas (İkinci tur)
  7. İspanya David Ferrer (Yarı final)
  8. Rusya Andrey Rublev (Çekildi)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
     Hollanda Robin Haase 79 63 65  
5  İspanya Roberto Bautista Agut 67 77 77  
  5  İspanya Roberto Bautista Agut 6 4 7
  2  Arjantin Juan Martín del Potro 1 6 5
7  İspanya David Ferrer 4 4
  2  Arjantin Juan Martín del Potro 6 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
 
    1  Amerika Birleşik Devletleri J Sock 3 3  
Q  Amerika Birleşik Devletleri T Smyczek 3 6 3      Almanya P Gojowczyk 6 6  
 Almanya P Gojowczyk 6 4 6        Almanya P Gojowczyk 4 4  
 Hollanda R Haase 0 78 6        Hollanda R Haase 6 6  
Q  Norveç C Ruud 6 66 3      Hollanda R Haase 77 6
WC  Yunanistan S Tsitsipas 3 77 3     LL  Slovakya L Lacko 64 3  
LL  Slovakya L Lacko 6 65 6        Hollanda R Haase 79 63 65
      5  İspanya R Bautista Agut 67 77 77
    3  Amerika Birleşik Devletleri S Querrey 4 712 65  
 Çek Cumhuriyeti J Veselý 3 6 79      Çek Cumhuriyeti J Veselý 6 610 77  
Q  Moldova R Albot 6 1 67        Çek Cumhuriyeti J Veselý 61 2
 Amerika Birleşik Devletleri S Johnson 7 77       5  İspanya R Bautista Agut 77 6  
LL  İtalya L Caruana 5 64      Amerika Birleşik Devletleri S Johnson 6 2 1
WC  Yeni Zelanda M Venus 2 1     5  İspanya R Bautista Agut 2 6 6  
5  İspanya R Bautista Agut 6 6  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
7  İspanya D Ferrer 79 6  
WC  Çin Y Wu 67 4     7  İspanya D Ferrer 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri D Young 710 4 2      Portekiz J Sousa 2 2  
 Portekiz J Sousa 68 6 6       7  İspanya D Ferrer 6 6  
 Güney Kore H Chung 6 5 6        Güney Kore H Chung 3 2  
LL  Amerika Birleşik Devletleri T Sandgren 3 7 3      Güney Kore H Chung 77 5 6
    4  Amerika Birleşik Devletleri J Isner 63 7 2  
      7  İspanya D Ferrer 4 4
6  Uruguay P Cuevas 6 6       2  Arjantin JM del Potro 6 6
LL  Japonya T Daniel 3 2     6  Uruguay P Cuevas 2 64  
 Japonya Y Sugita 1 6 4      Rusya K Khachanov 6 77  
 Rusya K Khachanov 6 3 6        Rusya K Khachanov 64 3
 Kanada D Shapovalov 6 6       2  Arjantin JM del Potro 77 6  
Q  Brezilya R Dutra Silva 3 2      Kanada D Shapovalov 2 4
    2  Arjantin JM del Potro 6 6  
 

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Moldova Radu Albot (Elemeleri geçti)
  2. Slovakya Lukáš Lacko (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  4. Slovenya Blaž Kavčič (İlk tur)
  5. Japonya Taro Daniel (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  6. Brezilya Rogério Dutra Silva (Elemeleri geçti)
  7. Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek (Elemeleri geçti)
  8. Norveç Casper Ruud (Elemeleri geçti)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Moldova Radu Albot
  2. Brezilya Rogério Dutra Silva
  3. Norveç Casper Ruud
  4. Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek

Şanslı kaybedenler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Slovakya Lukáš Lacko
  2. Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren
  3. Japonya Taro Daniel
  4. İtalya Liam Caruana

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Moldova Radu Albot 7 6  
   Birleşik Krallık Brydan Klein 5 4  
  1  Moldova Radu Albot 5 6 6
  5  Japonya Taro Daniel 7 3 4
WC  Yeni Zelanda Ajeet Rai 1 2
  5  Japonya Taro Daniel 6 6    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Slovakya Lukáš Lacko 6 7  
   Yeni Zelanda Rubin Statham 1 5  
  2  Slovakya Lukáš Lacko 5 4
  6  Brezilya Rogério Dutra Silva 7 6
   İrlanda Sam Barry 2 6 5
  6  Brezilya Rogério Dutra Silva 6 3 7    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren 77 77  
   Polonya Michał Przysiężny 64 64  
  3  Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren 78 65 4
  8  Norveç Casper Ruud 66 77 6
   Fransa Stéphane Robert 3 77 63
  8  Norveç Casper Ruud 6 63 77    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  Slovenya Blaž Kavčič 3 4  
   İtalya Liam Caruana 6 6  
     İtalya Liam Caruana 4 2
  7  Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek 6 6
WC  Yeni Zelanda Finn Reynolds 1 2
  7  Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek 6 6    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]