2018 Davis Kupası Dünya Grubu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Dünya Grubu, 2018 yılındaki Davis Kupası yarışmasının en üst seviyesidir. İlk turda kaybeden takımlar Davis Kupası Dünya Grubu Playoffları'nda oynayacaktır.

Katılan takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Katılan takımlar

Avustralya

Belçika

Kanada

Hırvatistan

Fransa

Almanya

Büyük Britanya

Macaristan

İtalya

Japonya

Kazakistan

Hollanda

Sırbistan

İspanya

İsviçre

ABD

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]


  1. Fransa

  2. Belçika (Çeyrek final)

  3. Büyük Britanya (İlk tur)

  4. Hırvatistan

  5. İsviçre (İlk tur)

  6. Avustralya (İlk tur)

  7. Sırbistan (İlk tur)

  8. İtalya (Çeyrek final)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur
2-4 Şubat
Çeyrek final
6-8 Nisan
Yarı final
14-16 Eylül
Final
23-25 ​​Kasım
                                     
Albertville, Fransa (kapalı sert)[1]
1  
Fransa
3  
Cenova, İtalya (toprak)[2]
 
Hollanda
1  
  1  
Fransa
3  
Morioka, Japonya (kapalı sert)[3]
  8  
İtalya
1  
8  
İtalya
3
Lille, Fransa (kapalı sert)[4]
 
Japonya
1  
  1  
Fransa
3  
Marbella, İspanya (toprak)[5]
   
İspanya
2  
3  
Büyük Britanya
1  
Valensiya, İspanya (toprak)[6]
 
İspanya
3  
   
İspanya
3
Brisbane, Avustralya (sert)[7]
   
Almanya
2  
6  
Avustralya
1
Lille, Fransa (kapalı toprak)[8]
 
Almanya
3  
  1  
Fransa
Astana, Kazakistan (kapalı sert)[9]
  4  
Hırvatistan
 
Kazakistan
4  
Varaždin, Hırvatistan (kapalı toprak)[10]
5  
İsviçre
1  
   
Kazakistan
1
Osijek, Hırvatistan (kapalı toprak)[11]
  4  
Hırvatistan
3  
 
Kanada
1
Zadar, Hırvatistan (toprak)[12]
4  
Hırvatistan
3  
  4  
Hırvatistan
3
Niš, Sırbistan (kapalı toprak)[13]
   
ABD
2  
 
ABD
3  
Nashville, Amerika Birleşik Devletleri (kapalı sert)[14]
7  
Sırbistan
1  
   
ABD
4
Liège, Belçika (kapalı sert)[15]
  2  
Belçika
0  
 
Macaristan
2
2  
Belçika
3  

İlk tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Fransa vs. Hollanda[değiştir | kaynağı değiştir]


Fransa
3
Halle olympique, Albertville, Fransa[1]
2–4 Şubat
Sert (k)

Hollanda
1
1 2 3 4 5
1 Fransa
Hollanda
Adrian Mannarino
Thiemo de Bakker
64
77
3
6
3
6
     
2 Fransa
Hollanda
Richard Gasquet
Robin Haase
6
4
77
63
3
6
7
5
   
3 Fransa
Hollanda
Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut
Robin Haase / Jean-Julien Rojer
78
66
6
3
63
77
77
62
   
4 Fransa
Hollanda
Adrian Mannarino
Robin Haase
4
6
77
65
7
5
62
77
7
5
 
5 Fransa
Hollanda
Richard Gasquet
Thiemo de Bakker
          oynanmadı

Japonya vs. İtalya[değiştir | kaynağı değiştir]


Japonya
1
{{{yer}}}
2–4 Şubat
Sert (k)

İtalya
3
1 2 3 4 5
1 Japonya
İtalya
Taro Daniel
Fabio Fognini
4
6
6
3
6
4
3
6
2
6
 
2 Japonya
İtalya
Yūichi Sugita
Andreas Seppi
4
6
6
2
6
4
4
6
77
61
 
3 Japonya
İtalya
Ben McLachlan / Yasutaka Uchiyama
Simone Bolelli / Fabio Fognini
5
7
77
64
63
77
5
7
   
4 Japonya
İtalya
Yūichi Sugita
Fabio Fognini
6
3
1
6
6
3
66
78
5
7
 
5 Japonya
İtalya
Taro Daniel
Andreas Seppi
          oynanmadı

İspanya vs. Büyük Britanya[değiştir | kaynağı değiştir]


İspanya
3
Club de Tenis Puente Romano, Marbella, İspanya[5]
2–4 Şubat
Toprak

Büyük Britanya
1
1 2 3 4 5
1 İspanya
Birleşik Krallık
Albert Ramos Viñolas
Liam Broady
6
3
6
4
78
66
     
2 İspanya
Birleşik Krallık
Roberto Bautista Agut
Cameron Norrie
6
4
6
3
3
6
2
6
2
6
 
3 İspanya
Birleşik Krallık
Pablo Carreño Busta / Feliciano López
Dominic Inglot / Jamie Murray
6
4
6
4
77
64
     
4 İspanya
Birleşik Krallık
Albert Ramos Viñolas
Cameron Norrie
77
64
2
6
77
64
6
2
   
5 İspanya
Birleşik Krallık
Roberto Bautista Agut
Liam Broady
          oynanmadı

Avustralya vs. Almanya[değiştir | kaynağı değiştir]


Avustralya
1
Pat Rafter Arena, Brisbane, Avustralya[7]
2-4 Şubat
Sert

Almanya
3
1 2 3 4 5
1 Avustralya
Almanya
Alex de Minaur
Alexander Zverev
5
7
6
4
6
4
3
6
64
77
 
2 Avustralya
Almanya
Nick Kyrgios
Jan-Lennard Struff
6
4
6
4
6
4
     
3 Avustralya
Almanya
Matthew Ebden / John Peers
Tim Pütz / Jan-Lennard Struff
4
6
77
61
2
6
77
64
4
6
 
4 Avustralya
Almanya
Nick Kyrgios
Alexander Zverev
2
6
63
77
2
6
     
5 Avustralya
Almanya
Alex de Minaur
Jan-Lennard Struff
          oynanmadı

Kazakistan vs. İsviçre[değiştir | kaynağı değiştir]


Kazakistan
4
Daulet National Tennis Centre, Astana, Kazakistan[9]
2-4 Şubat
Sert (k)

İsviçre
1
1 2 3 4 5
1 Kazakistan
İsviçre
Dmitry Popko
Henri Laaksonen
6
2
79
67
3
6
7
5
   
2 Kazakistan
İsviçre
Mikhail Kukushkin
Adrian Bodmer
3
6
6
3
6
2
6
3
   
3 Kazakistan
İsviçre
Timur Khabibulin / Aleksandr Nedovyesov
Marc-Andrea Hüsler / Luca Margaroli
6
4
6
4
3
6
65
77
6
3
 
4 Kazakistan
İsviçre
Roman Khassanov
Marc-Andrea Hüsler
3
6
1
6
       
5 Kazakistan
İsviçre
Dmitry Popko
Adrian Bodmer
77
65
1
6
[10]
[6]
     

Hırvatistan vs. Kanada[değiştir | kaynağı değiştir]


Hırvatistan
3
Gradski vrt Hall, Osijek, Hırvatistan[11]
2-4 Şubat
Toprak (k)

Kanada
1
1 2 3 4 5
1 Hırvatistan
Kanada
Borna Ćorić
Vasek Pospisil
3
6
6
2
6
3
6
2
   
2 Hırvatistan
Kanada
Viktor Galović
Denis Shapovalov
4
6
4
6
2
6
     
3 Hırvatistan
Kanada
Marin Čilić / Ivan Dodig
Daniel Nestor / Vasek Pospisil
2
6
3
6
6
4
7
5
6
2
 
4 Hırvatistan
Kanada
Borna Ćorić
Denis Shapovalov
6
4
6
4
6
4
     
5 Hırvatistan
Kanada
Viktor Galović
Vasek Pospisil
          oynanmadı

Sırbistan vs. Amerika Birleşik Devletleri[değiştir | kaynağı değiştir]


Sırbistan
1
Čair Sports Center, Niš, Sırbistan[13]
2-4 Şubat
Toprak (k)

ABD
3
1 2 3 4 5
1 Sırbistan
Amerika Birleşik Devletleri
Laslo Đere
Sam Querrey
77
64
2
6
5
7
4
6
   
2 Sırbistan
Amerika Birleşik Devletleri
Dušan Lajović
John Isner
4
6
79
67
3
6
6
3
64
77
 
3 Sırbistan
Amerika Birleşik Devletleri
Nikola Milojević / Miljan Zekić
Ryan Harrison / Steve Johnson
77
63
2
6
5
7
4
6
   
4 Sırbistan
Amerika Birleşik Devletleri
Peđa Krstin
Steve Johnson
6
1
7
5
       
5 Sırbistan
Amerika Birleşik Devletleri
Laslo Đere
John Isner
          oynanmadı

Belçika vs. Macaristan[değiştir | kaynağı değiştir]


Belçika
3
Country Hall Liège, Liège, Belçika[15]
2-4 Şubat
Sert (k)

Macaristan
2
1 2 3 4 5
1 Belçika
Macaristan
Ruben Bemelmans
Márton Fucsovics
6
4
4
6
77
65
6
3
   
2 Belçika
Macaristan
David Goffin
Attila Balázs
6
4
6
4
6
0
     
3 Belçika
Macaristan
Ruben Bemelmans / Joris De Loore
Attila Balázs / Márton Fucsovics
3
6
4
6
77
62
6
4
5
7
 
4 Belçika
Macaristan
David Goffin
Márton Fucsovics
7
5
6
4
3
6
6
2
   
5 Belçika
Macaristan
Julien Cagnina
Zsombor Piros
3
6
63
77
       

Çeyrek final[değiştir | kaynağı değiştir]

İtalya vs. Fransa[değiştir | kaynağı değiştir]


İtalya
1
Valletta Cambiaso ASD, Cenova, İtalya[2]
6-8 Nisan
Toprak

Fransa
3
1 2 3 4 5
1 İtalya
Fransa
Andreas Seppi
Lucas Pouille
3
6
2
6
6
4
6
3
1
6
 
2 İtalya
Fransa
Fabio Fognini
Jérémy Chardy
66
78
6
2
6
2
6
3
   
3 İtalya
Fransa
Simone Bolelli / Fabio Fognini
Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut
4
6
3
6
1
6
     
4 İtalya
Fransa
Fabio Fognini
Lucas Pouille
6
2
1
6
63
77
3
6
   
5 İtalya
Fransa
Andreas Seppi
Jérémy Chardy
          oynanmadı

İspanya vs. Almanya[değiştir | kaynağı değiştir]


İspanya
3
Plaza de Toros de Valencia, Valensiya, İspanya[6]
6-8 Nisan
Toprak

Almanya
2
1 2 3 4 5
1 İspanya
Almanya
David Ferrer
Alexander Zverev
4
6
2
6
2
6
     
2 İspanya
Almanya
Rafael Nadal
Philipp Kohlschreiber
6
2
6
2
6
3
     
3 İspanya
Almanya
Feliciano López / Marc López
Tim Pütz / Jan-Lennard Struff
3
6
4
6
6
3
77
64
5
7
 
4 İspanya
Almanya
Rafael Nadal
Alexander Zverev
6
1
6
4
6
4
     
5 İspanya
Almanya
David Ferrer
Philipp Kohlschreiber
77
61
3
6
77
64
4
6
7
5
 

Hırvatistan vs. Kazakistan[değiştir | kaynağı değiştir]


Hırvatistan
Hırvatistan[10]
6-8 Nisan

Kazakistan
1 2 3 4 5
1 Hırvatistan
Kazakistan
             
2 Hırvatistan
Kazakistan
             
3 Hırvatistan
Kazakistan
             
4 Hırvatistan
Kazakistan
             
5 Hırvatistan
Kazakistan
             

Amerika Birleşik Devletleri vs. Belçika[değiştir | kaynağı değiştir]


ABD
Amerika Birleşik Devletleri[14]
6-8 Nisan

Belçika
1 2 3 4 5
1 Amerika Birleşik Devletleri
Belçika
             
2 Amerika Birleşik Devletleri
Belçika
             
3 Amerika Birleşik Devletleri
Belçika
             
4 Amerika Birleşik Devletleri
Belçika
             
5 Amerika Birleşik Devletleri
Belçika
             

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b "France v Netherlands". DavisCup.com. 21 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ a b "Italy v France". DavisCup.com. 9 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ "Japan v Italy". DavisCup.com. 21 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  4. ^ "France v Spain". DavisCup.com. 9 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  5. ^ a b "Spain v Great Britain". DavisCup.com. 2 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  6. ^ a b "Spain v Germany". DavisCup.com. 8 Nisan 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  7. ^ a b "Australia vs. Germany". DavisCup.com. 5 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  8. ^ "France v Croatia". DavisCup.com. 30 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  9. ^ a b "Kazakhstan v Switzerland". DavisCup.com. 21 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  10. ^ a b "Croatia v Kazakhstan". DavisCup.com. 9 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  11. ^ a b "Croatia v Canada". DavisCup.com. 21 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  12. ^ "Croatia v United States". DavisCup.com. 9 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  13. ^ a b "Serbia v United States". DavisCup.com. 21 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  14. ^ a b "United States v Belgium". DavisCup.com. 9 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  15. ^ a b "Belgium v Hungary". DavisCup.com. 24 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Şablon:2018 Davis Kupası Şablon:Davis Kupası Şablon:2018'de tenis