2018 Rosmalen Çim Kort Şampiyonası - Tek erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tek Erkekler
2018 Rosmalen Çim Kort Şampiyonası
Şampiyon Fransa Richard Gasquet
İkinci Fransa Jérémy Chardy
Final skoru 6-3, 7-6(7-5)
Detaylar
Eşleşmeler 28 (4Q / 3WC)
Seribaşları 8
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler erkekler kadınlar
← 2017 · Rosmalen Çim Kort Şampiyonası · 2019 →

Gilles Müller turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ikinci turda Matthew Ebden'e kaybetti.

Finalde Jérémy Chardy'yi 6-3, 7-6(7-5)'lık setlerle mağlup eden Richard Gasquet şampiyon olmuştur.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk dört seribaşı tenisçi ilk turda maç yapmadan ikinci tura yükseldi.

  1. Fransa Adrian Mannarino (İkinci tur)
  2. Fransa Richard Gasquet (Şampiyon)
  3. Lüksemburg Gilles Müller (İkinci tur)
  4. İspanya Fernando Verdasco (Çeyrek final)
  5. Yunanistan Stefanos Çiçipas (Çeyrek final)
  6. Hollanda Robin Haase (İkinci tur)
  7. Japonya Yūichi Sugita (İkinci tur)
  8. İtalya Andreas Seppi (İlk tur)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
     Fransa Jérémy Chardy 6 7  
   Avustralya Matthew Ebden 4 5  
     Fransa Jérémy Chardy 3 65
  2  Fransa Richard Gasquet 6 77
Q  Avustralya Bernard Tomic 4 78 2
  2  Fransa Richard Gasquet 6 66 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
 
    1  Fransa A Mannarino 4 4  
 İspanya G García López 4 79 64      Fransa J Chardy 6 6  
 Fransa J Chardy 6 67 77        Fransa J Chardy 6 4 77  
Q  Avustralya A Bolt 4 77 6       WC  Amerika Birleşik Devletleri M McDonald 4 6 65  
 Kanada V Pospisil 6 65 2     Q  Avustralya A Bolt 4 5
WC  Amerika Birleşik Devletleri M McDonald 6 6     WC  Amerika Birleşik Devletleri M McDonald 6 7  
8  İtalya A Seppi 4 2        Fransa J Chardy 6 7
       Avustralya M Ebden 4 5
    3  Lüksemburg G Müller 3 5  
 Avustralya M Ebden 6 6      Avustralya M Ebden 6 7  
LL  Amerika Birleşik Devletleri T Smyczek 2 3        Avustralya M Ebden 6 6
 Slovenya A Bedene 78 64 3        Romanya M Copil 3 3  
 Romanya M Copil 66 77 6      Romanya M Copil 7 4 6
 Gürcistan N Basilaşvili 3 2     7  Japonya Y Sugita 5 6 4  
7  Japonya Y Sugita 6 6  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
6  Hollanda R Haase 77 65 6  
 Hırvatistan I Karlović 63 77 3     6  Hollanda R Haase 3 5  
Q  Avustralya B Tomic 6 6     Q  Avustralya B Tomic 6 7  
LL  Amerika Birleşik Devletleri K King 4 2       Q  Avustralya B Tomic 6 77  
 Rusya D Medvedev 6 6       4  İspanya F Verdasco 4 63  
 Hindistan Y Bhambri 4 1      Rusya D Medvedev 4 1
    4  İspanya F Verdasco 6 6  
      Q  Avustralya B Tomic 4 78 2
5/WC  Yunanistan S Çiçipas 3 6 6       2  Fransa R Gasquet 6 66 6
LL  Avustralya J-P Smith 6 3 4     5/WC  Yunanistan S Çiçipas 4 78 6  
 Tunus M Ceziri 6 6      Tunus M Ceziri 6 66 2  
Q  Avustralya M Purcell 2 3       5/WC  Yunanistan S Çiçipas 62 64
 Rusya Y Donskoy 6 6       2  Fransa R Gasquet 77 77  
Q  Hırvatistan F Škugor 3 2      Rusya Y Donskoy 2 2
    2  Fransa R Gasquet 6 6  
 

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Avustralya Jordan Thompson (İlk tur, maçtan çekildi)
  2. Amerika Birleşik Devletleri Bjorn Fratangelo (İlk tur)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  4. Amerika Birleşik Devletleri Donald Young (İlk tur)
  5. Almanya Dustin Brown (İlk tur)
  6. Amerika Birleşik Devletleri Bradley Klahn (İlk tur)
  7. Amerika Birleşik Devletleri Kevin King (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  8. Avustralya Alex Bolt (Elemeleri geçti)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Hırvatistan Franko Škugor
  2. Avustralya Max Purcell
  3. Avustralya Bernard Tomic
  4. Avustralya Alex Bolt

Şanslı kaybedenler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek
  2. Amerika Birleşik Devletleri Kevin King
  3. Avustralya John-Patrick Smith

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Avustralya Jordan Thompson 2 0r  
Alt  Hırvatistan Franko Škugor 6 0  
  Alt  Hırvatistan Franko Škugor 79 6
  7  Amerika Birleşik Devletleri Kevin King 67 3
   Amerika Birleşik Devletleri Dennis Novikov 62 2
  7  Amerika Birleşik Devletleri Kevin King 77 6    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Amerika Birleşik Devletleri Bjorn Fratangelo 3 61  
   Avustralya John-Patrick Smith 6 77  
     Avustralya John-Patrick Smith 4 61
     Avustralya Max Purcell 6 77
   Avustralya Max Purcell 6 6
  6  Amerika Birleşik Devletleri Bradley Klahn 2 2    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek 77 6  
   İspanya Bernabé Zapata Miralles 64 3  
  3  Amerika Birleşik Devletleri Tim Smyczek 4 2
     Avustralya Bernard Tomic 6 6
   Avustralya Bernard Tomic 6 77
  5  Almanya Dustin Brown 4 64    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  Amerika Birleşik Devletleri Donald Young 4 2  
WC  Hollanda Miliaan Niesten 6 6  
  WC  Hollanda Miliaan Niesten 3 3
  8  Avustralya Alex Bolt 6 6
WC  Hollanda Botic van de Zandschulp 3 7 65
  8  Avustralya Alex Bolt 6 5 77    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]