2018 İsviçre Açık Gstaad - Tekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tekler
2018 İsviçre Açık Gstaad
Şampiyon İtalya Matteo Berrettini
İkinci İspanya Roberto Bautista Agut
Final skoru 7-6(11-9), 6-4
Etkinlikler
Tekler Çiftler
← 2017 · İsviçre Açık Gstaad · 2019 →

Fabio Fognini turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ikinci turda Jürgen Zopp'a kaybetti.

Matteo Berrettini, finalde Roberto Bautista Agut'u 7-6(11-9), 6-4'lük setlerle mağlup ederek kariyerinin ilk ATP World Tour şampiyonluğunu kazandı.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk dört seribaşı tenisçi ilk turu bay geçerek maç yapmadan ikinci tura yükseldi.

  1. İtalya Fabio Fognini (İkinci tur)
  2. İspanya Roberto Bautista Agut (Final)
  3. Hırvatistan Borna Ćorić (İkinci tur)
  4. Rusya Andrey Rublyov (İkinci tur)
  5. Hollanda Robin Haase (İlk tur)
  6. Portekiz João Sousa (İlk tur)
  7. İspanya Guillermo García López (İlk tur)
  8. İspanya Feliciano López (Çeyrek final)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
  Q  Estonya Jürgen Zopp 4 66  
   İtalya Matteo Berrettini 6 78  
     İtalya Matteo Berrettini 711 6
  2  İspanya Roberto Bautista Agut 69 4
   Sırbistan Laslo Đere 77 4 4
  2  İspanya Roberto Bautista Agut 65 6 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
 
    1  İtalya F Fognini 1 6 3  
Q  Almanya Y Hanfmann 6 3 64     Q  Estonya J Zopp 6 3 6  
Q  Estonya J Zopp 3 6 77       Q  Estonya J Zopp 3 6 6  
WC  İsviçre M-A Hüsler 68 6 77       Q  Arjantin F Bagnis 6 4 3  
WC  İspanya N Almagro 710 3 64     WC  İsviçre M-A Hüsler 610 1
Q  Arjantin F Bagnis 4 6 7     Q  Arjantin F Bagnis 712 6  
6  Portekiz J Sousa 6 3 5       Q  Estonya J Zopp 4 66
       İtalya M Berrettini 6 78
    4  Rusya A Rublyov 3 3  
 İtalya M Berrettini 6 6      İtalya M Berrettini 6 6  
 Moldova R Albot 4 2        İtalya M Berrettini 6 6
LL  İspanya O Roca Batalla 6 64 6       8  İspanya F López 4 3  
 İtalya P Lorenzi 3 77 3     LL  İspanya O Roca Batalla 6 64 4
 Arjantin F Delbonis 3 63     8  İspanya F López 4 77 6  
8  İspanya F López 6 77  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
5  Hollanda R Haase 1 6 3  
LL  Hırvatistan V Galović 6 3 6     LL  Hırvatistan V Galović 3 6 6  
WC  Kanada F Auger-Aliassime 6 77     WC  Kanada F Auger-Aliassime 6 4 2  
 Arjantin G Andreozzi 3 63       LL  Hırvatistan V Galović 77 3 65  
 Sırbistan L Đere 78 7        Sırbistan L Đere 65 6 77  
 Özbekistan D Istomin 66 5      Sırbistan L Đere 6 1 6
    3  Hırvatistan B Ćorić 4 6 1  
       Sırbistan L Đere 77 4 4
7  İspanya G García López 63 2       2  İspanya R Bautista Agut 65 6 6
 İspanya R Carballés Baena 77 6      İspanya R Carballés Baena 4 6 64  
 İsveç E Ymer 69 5      Japonya T Daniel 6 4 77  
 Japonya T Daniel 711 7        Japonya T Daniel 5 1
 İspanya J Munar 6 6       2  İspanya R Bautista Agut 7 6  
Q  İspanya A Menéndez Maceiras 1 0      İspanya J Munar 6 3 2
    2  İspanya R Bautista Agut 2 6 6  
 

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Almanya Yannick Hanfmann (Elemeleri geçti)
  2. Estonya Jürgen Zopp (Elemeleri geçti)
  3. Letonya Ernests Gulbis (Çekildi)
  4. İspanya Adrián Menéndez Maceiras (Elemeleri geçti)
  5. Arjantin Facundo Bagnis (Elemeleri geçti)
  6. İtalya Matteo Donati (İlk tur)
  7. Fransa Kenny de Schepper (İlk tur)
  8. Hırvatistan Viktor Galović (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Almanya Yannick Hanfmann
  2. Estonya Jürgen Zopp
  3. Arjantin Facundo Bagnis
  4. İspanya Adrián Menéndez Maceiras

Şanslı kaybedenler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Hırvatistan Viktor Galović
  2. İspanya Oriol Roca Batalla

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Almanya Yannick Hanfmann 6 6  
WC  İsviçre Luca Margaroli 4 2  
  1  Almanya Yannick Hanfmann 64 77 6
  8  Hırvatistan Viktor Galović 77 65 4
Alt  Ekvador Gonzalo Escobar 3 6 65
  8  Hırvatistan Viktor Galović 6 3 77    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Estonya Jürgen Zopp 6 6  
Alt  Arjantin Andrés Molteni 2 3  
  2  Estonya Jürgen Zopp 6 6
     İspanya Oriol Roca Batalla 3 4
   İspanya Oriol Roca Batalla 6 7
  7  Fransa Kenny de Schepper 2 5    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  Alt  İsviçre Yann Marti 6 6  
Alt  İsviçre Adrian Bodmer 4 3  
  Alt  İsviçre Yann Marti d
  5  Arjantin Facundo Bagnis
   Almanya Kevin Krawietz 3 6 2
  5  Arjantin Facundo Bagnis 6 4 6    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  İspanya Adrián Menéndez Maceiras 6 7  
PR  Kolombiya Santiago Giraldo 3 5  
  4  İspanya Adrián Menéndez Maceiras 6 6
  WC  İsviçre Jakub Paul 3 0
WC  İsviçre Jakub Paul 4 6 6
  6  İtalya Matteo Donati 6 4 4    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]