2018 Çin Açık - Tek erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tek erkekler
2018 Çin Açık
Şampiyon Gürcistan Nikoloz Basilaşvili
İkinci Arjantin Juan Martín del Potro
Final skoru 6-4, 6-4
Detaylar
Eşleşmeler 32 (4E / 3WC)
Seribaşları 8
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler erkekler kadınlar
← 2017 · Çin Açık · 2019 →

Rafael Nadal turnuvanın son şampiyonuydu, ancak turnuva başlamadan önce diz sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekildi.

Nikoloz Basilaşvili, finalde Juan Martín del Potro'yu 6-4, 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Arjantin Juan Martín del Potro (Final)
  2. Almanya Alexander Zverev (İkinci tur)
  3. Bulgaristan Grigor Dimitrov (İkinci tur)
  4. İtalya Fabio Fognini (Yarı final, çekildi)
  5. Birleşik Krallık Kyle Edmund (Yarı final)
  6. Amerika Birleşik Devletleri Jack Sock (İlk tur)
  7. Hırvatistan Borna Ćorić (İlk tur)
  8. İtalya Marco Cecchinato (İkinci tur)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
  1  Arjantin Juan Martín del Potro w/o  
4  İtalya Fabio Fognini  
  1  Arjantin Juan Martín del Potro 4 4
     Gürcistan Nikoloz Basilaşvili 6 6
5  Birleşik Krallık Kyle Edmund 66 4
     Gürcistan Nikoloz Basilaşvili 78 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
1  Arjantin JM del Potro 7 6  
 İspanya A Ramos Viñolas 5 2     1  Arjantin JM del Potro 6 77  
 Rusya K Haçanov 6 6      Rusya K Haçanov 4 64  
 Amerika Birleşik Devletleri S Querrey 4 4       1  Arjantin JM del Potro 6 6  
 Almanya M Zverev 1 4        Sırbistan F Krajinović 3 0  
 Sırbistan F Krajinović 6 6      Sırbistan F Krajinović 77 6
WC  İspanya F López 7 5 7     WC  İspanya F López 65 3  
7  Hırvatistan B Ćorić 5 7 5       1  Arjantin JM del Potro w/o
4  İtalya F Fognini 1 6 6       4  İtalya F Fognini
Q  Moldova R Albot 6 3 3     4  İtalya F Fognini 6 6  
SE  Portekiz J Sousa 0 4      Rusya A Rublyov 4 3  
 Rusya A Rublyov 6 6       4  İtalya F Fognini 6 6
 İtalya A Seppi 3 4        Macaristan M Fucsovics 4 4  
 Macaristan M Fucsovics 6 6      Macaristan M Fucsovics 6 6
WC  Kıbrıs Cumhuriyeti M Pagdatis 6 4 5     8  İtalya M Cecchinato 4 2  
8  İtalya M Cecchinato 1 6 7  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
5  Birleşik Krallık K Edmund 3 6 6  
 Almanya P Gojowczyk 6 1 2     5  Birleşik Krallık K Edmund 7 62 7  
Q  İtalya M Berrettini 6 6     Q  İtalya M Berrettini 5 77 5  
 Arjantin L Mayer 3 2       5  Birleşik Krallık K Edmund 6 77  
Q  Kanada V Pospisil 6 4 4       Q  Sırbistan D Lajović 3 64  
Q  Sırbistan D Lajović 2 6 6     Q  Sırbistan D Lajović 6 2 6
LL  Amerika Birleşik Devletleri T Sandgren 5 3     3  Bulgaristan G Dimitrov 4 6 4  
3  Bulgaristan G Dimitrov 7 6       5  Birleşik Krallık K Edmund 66 4
6  Amerika Birleşik Devletleri J Sock 78 5 2        Gürcistan N Basilaşvili 78 6
 Gürcistan N Basilaşvili 66 7 6      Gürcistan N Basilaşvili 77 6  
 İspanya F Verdasco 2 77 77      İspanya F Verdasco 63 4  
 Fransa G Monfils 6 63 65        Gürcistan N Basilaşvili 6 6
WC  Çin Y Wu 4 3       Alt  Tunus M Ceziri 2 2  
Alt  Tunus M Ceziri 6 6     Alt  Tunus M Ceziri 77 2 6
 İspanya R Bautista Agut 4 4     2  Almanya A Zverev 64 6 4  
2  Almanya A Zverev 6 6  

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Sırbistan Dušan Lajović (Elemeleri geçti)
  2. Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  3. İtalya Matteo Berrettini (Elemeleri geçti)
  4. Tunus Melik Ceziri (Ana tabloya yükseldi)
  5. Birleşik Krallık Cameron Norrie (Eleme yarışması)
  6. Rusya Yevgeniy Donskoy (İlk tur)
  7. Kanada Vasek Pospisil (Elemeleri geçti)
  8. Kazakistan Mihail Kukuşkin (İlk tur)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Sırbistan Dušan Lajović
  2. Kanada Vasek Pospisil
  3. İtalya Matteo Berrettini
  4. Moldova Radu Albot

Şanslı kaybeden[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Sırbistan Dušan Lajović 6 6  
WC  Çin Wu Di 2 4  
  1  Sırbistan Dušan Lajović 6 6
  5  Birleşik Krallık Cameron Norrie 4 4
   Beyaz Rusya İlya İvaşka 3 5
  5  Birleşik Krallık Cameron Norrie 6 7    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren 6 6  
Alt  Hindistan Ramkumar Ramanathan 1 2  
  2  Amerika Birleşik Devletleri Tennys Sandgren 61 2
  7  Kanada Vasek Pospisil 77 6
WC  Çin Te Rigele 1 2
  7  Kanada Vasek Pospisil 6 6    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  İtalya Matteo Berrettini 6 6  
WC  Çin Zhang Zhizhen 3 2  
  3  İtalya Matteo Berrettini 6 6
     Çek Cumhuriyeti Jiří Veselý 3 2
   Çek Cumhuriyeti Jiří Veselý 77 6
  6  Rusya Yevgeniy Donskoy 63 3    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  Alt  Çin Li Zhe 5 4  
   Sırbistan Viktor Troicki 7 6  
     Sırbistan Viktor Troicki
     Moldova Radu Albot w/o
   Moldova Radu Albot 6 6
  8  Kazakistan Mihail Kukuşkin 2 4    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]