Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Köy çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

İngilizce Vikikaynak'taki djvu destekli sistem[kaynağı değiştir]

İngilizcedeki sistemi Türkçe Vikikaynak'a da kazandırabilir miyiz diye bir başlık açmıştım projenin köy çeşmesinde. Teknik konulardan anlayanlar bir göz atabilir mi? --Cobija (mesaj) 00:25, 22 Ekim 2017 (UTC)

İki teknik düzeltme[kaynağı değiştir]

  1. Şablon sayfalarında, ekranın sol kısmında yer alan menüde "print/export" seçeneği görüyorum. İngilizce olmasının yanı sıra, şablon sayfalarındayken yazdırma seçeneği olmaması gerekmez mi?
  2. Değişiklik ekranında, alt kısımda yer alan "değişiklikleri yayımla" butonunun olduğu bölümde, "İptal" yazısından sonra bir düz çizgi (|) var ve devamında bir şey yok. İngilizce Vikipedi'den hareketle orada "Değişiklik yardımı (yeni pencerede açılır)" yazısı olması lazım. Parantez içindeki kısma gerek var mı ondan da emin değilim aslında :)--RapsarEfendim? 22:17, 24 Ekim 2017 (UTC)
Bende bu çizgi gözükmemekte, İngilizce vikinin düzenleme sayfasına da şimdi siz deyince bir daha baktım da bir değişiklik, ekstra bir buton yok. ~ Z (m) 22:59, 24 Ekim 2017 (UTC)
Sadece yazdırma olsa belki de dışa aktar da olduğu için kalmalı. Translatewiki'den Türkçeleştirmeye çalıştım. Diğeri içinse, wikied açıkken çizgi ve wikied help bağlantısı var; kapalıyken hiçbir şey yok bende de. Eklentilerden birinden kaynaklı olabilir mi? --Sayginerv-posta 08:44, 25 Ekim 2017 (UTC)
İlk madde tamam, ikinci madde için @Superyetkin, @HakanIST ve @Mavrikant'ı bilgilendirmekte fayda var.--RapsarEfendim? 21:53, 31 Ekim 2017 (UTC)

Ybot - Da/de ve Dan Eki Hakkında[kaynağı değiştir]

Ybot'un da/de ekini ayırabildiğini ilk defa karşılaştım az önce. Kongos ve Sam Allardyce sayfalarında sonrada kelimesi sonra da diye düzeltti fakat dan ekinde sanırım problem var. Bir ayrım yok galiba. Sam Allardyce başlığında sonradan kelimesini sonra dan diye düzeltmiş. Sam Allardyce maddesinde normal olarak düzeltilmesine düzeltir sonra dan kelimesi için az olduğu için.

Bu tür eklerde düzenleme yapabilir mi Ybot'da? Bu imzasız yazı Hancer i figan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 2 Aralık 2017

Düzeltildi, bildirim için teşekkürler. --Superyetkinileti 20:01, 2 Aralık 2017 (UTC)

Film tarihi şablonu, otomatik kategori eklemiyor.[kaynağı değiştir]

Önceden Film bilgi kutusu şablonunda, Film tarihi şablonu doğru şekilde kullanılırsa sayfaya otomatik kategori ekliyordu, şimdi nedense olmuyor. --191.101.30.254 13:17, 12 Aralık 2017 (UTC)

Şablonlar aracılığıyla otomatik kategori eklemek pek tasvip edilen bir uygulama değil, zira şablonun başka maddelerde kullanıldığı oluyor, istisnai durumlar oluyor vs. Bu sebeple elle eklemek daha faydalı.--RapsarEfendim? 19:12, 12 Aralık 2017 (UTC)