Kullanıcı mesaj:Pinar/Ekim 2007

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Çakışma[kaynağı değiştir]

Pınar merhaba, Türkiye'de Kadın Hakları maddesinde aynı anda iş yaptık. Yanlışlıkla bir şey sildim mi acaba, bilmiyorum. Bir bakar mısın? --Zenci fil 14:27, 30 Eylül 2007 (UTC)

Selam tekrar, Suat Hilmi Berk'in dünyada ilk sulh hukuk hakimi olduğu doğru değil. Catherine Waugh McCulloch 1907'de Illinois'de sulh hkuk hakimi olmuştu. Tahmin ederim İskandinav ülkeleri ve Holanda'da daha eskisi de vardır. Kolay gelsin. --Zenci fil 15:35, 30 Eylül 2007 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Tablo ile ilgili yardımlarınıza çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar, kolay gelsin.--Hokage 14:38, 30 Eylül 2007 (UTC)

Günaydın[kaynağı değiştir]

Seni yormıyayım diye Eldarion'a yazmıştım ama o çıktı galiba.. aynısını kopyalıyorum, kolay gelsin teşekkürler. İşe geç kalmadan bi sorayım dedim :) Günün maddesinde; Çocuk hakları'na itiraz yok galiba? Ve bugün 1 ekim, o şekilde öneri gelmişti. Alacak mıyız? Kolay gelsin.. Levent Abi ileti 04:56, 1 Ekim 2007 (UTC)

İlgili ve duyarlı oluşuna çok teşekkür ederim. Kolay gelsin, sevgiler. Levent Abi ileti 04:59, 1 Ekim 2007 (UTC)

rica...[kaynağı değiştir]

Rica ederim Pınar, zevkle :) --Metal Militia ileti 07:24, 1 Ekim 2007 (UTC)

Dilberdüzü[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Dilberdüzü maddesini neden Yaylalar, Yusufeli maddesine taşıdığını sorabilir miyim? O yöreyi rehberlik yapacak kadar biliyorum ve bu değişikliğe anlam veremedim. Dilberdüzü herhangi bir köye ait olmayan bir doğa alanı. Köy yerleşiminden çok dağcılık sporuyla ilgili, orada köylüden çok dağcıya rastlarsın. Ayrıca mesafe olarak da Yaylalar köy merkezine oldukça uzak. Köylülerin orda herhangi bir mülkü de yok. Maddeyi tekrar ayırmaya ne dersin? Saygılar, Filanca 19:33, 1 Ekim 2007 (UTC)

Merhaba Filanca. Dilberdüzü maddesinde "Yaylalar(Hevek) köyünden Kaçkar dağlarına çıkmak isteyen dağcıların dağa çıkmadan önce konakladıkları mevki" diye yazılmış. Ben de Dilberdüzü'nün bu köyün yakınlarında bir yer olduğunu sandım. Hatta mevkiye sanki sadece bu köyden ulaşılabiliyor gibi bir izlenim yaratılmış. Haber verdiğin için teşekkürler, geri alıyorum --Pinar 01:57, 2 Ekim 2007 (UTC)
"http://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Filanca"'dan alındı

Dilberdüzü, Hevek'ten yaklaşık 15 km uzakta. Oraya giden tek yol Hevek'ten değil, ama en kolay yol Hevek'ten. Düzlük, Kaçkar dağına klasik rotadan tırmanacaklar için bir nevi ana kamp vazifesi görüyor. "Hevek köyünden çıkmak isteyen" ifadesi yanlış, klasik rotaya giriş için Hevek dışındaki yollardan da geçilebileceği gibi, Hevek'ten geçilse bile, Hevek, yol üzerindeki noktalardan sadece biri. Gerekli düzeltmeyi yapmışsın, eline sağlık. Öte yandan, düzlüğü "keşfedenler"le ilgili bilginin doğrulanması imkânsız, onu da sileceğim. Kolay gelsin, Filanca 20:11, 2 Ekim 2007 (UTC)

Sanırım eş zamanlı yazmaya başlamışız, o yüzden benim yorum üstte çıktı. Eğer dilersen değişiklik sırasına dizebilirsin.--Atacameñoileti 09:41, 2 Ekim 2007 (UTC)

Lütfen[kaynağı değiştir]

Düzenlemeye gidileceğinden lütfen bu sayfaya bir süreliğine birşey yazmayınız. (Bu çok kişiye eş zamanlı gönderilen bir mesaj olup cevaplanması beklenmemektedir). Teşekkürler. --Metal Militia ileti 09:49, 2 Ekim 2007 (UTC)

Anlayışınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 10:02, 2 Ekim 2007 (UTC)


Oy için[kaynağı değiştir]

olumlu oy ve yorum için teşekkürler--Plenumchamber 14:41, 2 Ekim 2007 (UTC)

 • Pınar olumlu ya da olumsuz vereceksen lütfen genellemelerden kaçın. Alta neyin yazılacağı belli değil. Aşşağıdakiler demişsin. Bizim ipimizle kuyuya inmeye çalışma, zararlı çıkabilirsin, hoş olmuyor.. Lütfen verdiğin olumlu oyu başka türlü sebeplere dayandır çünkü biz olumsuz vermişiz diye olumlu vermişsin gibi duruyor.----Ddenkelmesaj 15:46, 2 Ekim 2007 (UTC)
Bizim ipimizle kuyuya inme demekle bizim verdiğimiz oy üzerinden oy verme demekti. Umarım anlaşılmıştır.----Ddenkelmesaj 12:56, 3 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Öncelikle teşekkür ederim.Yalnız Enver Paşa tartışma bölümünde hala eksiklikler var.Yanlış anlamayın eleştirilemez demiyorum.Elbette eleştirsinler ama adam gibi.Sarıkamış Planını nerden biliyorlar, kaç tane kaynak incelemişler.Osmanlı ve Rus kaynaklarından kaç tanesini incelemişler.Enver Paşa hakkında gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorlarsa Özhan Eren in Sarıkamışa Giden Yol adlı kitabını okusunlar.Ben biliyorum kiEnver Paşa ya,mezarının taşı bilmem nerde asılsın(onlara gülüyorum ve acıyorum) diyenler adi Stalini,katili,kafkas katilini överek atalarına sövüyorlar.Bunlar bu kadar vatansever işte. Tartışma sayfasına da bir göz atsanız iyi olur.Ayrıca yine şikayetciyim.O sayfada vandalizm suçu işlenmiştir.İlgili mercilere duyurulur. Enver Bey Bu imzasız yazı Enver bey (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 03:34, 3 Ekim 2007

başlıkta türkçe karakter?[kaynağı değiştir]

Selamlar, Ísafjarðardjúp maddesine rastladım. Başlıkta Türkçe olmayan karakter kullanılabiliyor mu?-Philipcarey 13:42, 3 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkürler. Maddeyi açan kullanıcıya mesaj attım.Philipcarey 13:52, 3 Ekim 2007 (UTC)
Eline sağlık, teşekkürler.Philipcarey 14:00, 3 Ekim 2007 (UTC)

[kaynağı değiştir]

merhabalar;

önümüzdeki hafta açılacak olan bir kültür, sanat portalıyız ve sizin banner reklamınızı almak istiyoruz. sebebine gelince sosyalleşme adına daha yetkin bir site yok.

konu ile ilgili yetkili bir mail bulamadığımdan dolayı sizin ileteceğinizi düşünerek siz yolluyorum mesajı.

ayrıca mümkün olduğu kadar okumamışım sanırım bana cevap verdiğinizi belki bilemeyeceğim bile, yani herhangi bir ışık yanıp sönmeyecek de olabilir.

ancak konu hakkında ulaşmanızı bekliyorum.

sevgilerle. Bu imzasız yazı C bukowski (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07:14, 4 Ekim 2007

Önemli değil.İnşallah görmüştür mesajı.Kolay gelsin.--Eldarionmesaj 00:46, 4 Ekim 2007 (UTC)


Çok teşekkürler--Atacameñoileti 06:53, 4 Ekim 2007 (UTC)


Merhaba Pınar adresi sil şablonuna koydum ama biliyorsun o şablon tuhaf bazen çıkartıyor bazen çıkartmıyor. http://www.fenokulu.net/deneyler.php?op=modload&name=sinirsistemikonuanlatimi.htm kolay gelsin--Plenumchamber 10:51, 4 Ekim 2007 (UTC)

 • pınar selam, hazır portal temizliğine girişmişken spor portalları kategorisine ve özellikle yeni açılan iki portala da bir göz atar mısın? teşekkürler, kolay gelsin. --kibelemesaj 06:30, 5 Ekim 2007 (UTC)
 • tokatspor portalını kastetmiştim, ama şimdi baktım da o yeni açılmamış. yine de aynı sorunu taşıyor sanırım. kolay gelsin. --kibelemesaj 06:42, 5 Ekim 2007 (UTC)

Bir soru[kaynağı değiştir]

Tamagotchi maddesini kategorilendirirken farkettim ki madde bir yerlerden copy/paste gibi. Koca sayfa tek seferde girilmiş. Ama İnternet'teki arama/taramalarımda telif ihlali bulamadım. Bu durumda ne yapmalı, bilemediğimden bir danışayım istedim. Vakit bulduğunuzda bir bakabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.--2ulus 08:58, 5 Ekim 2007 (UTC)

Portallar[kaynağı değiştir]

Şimdi, teklif yapmadım haklısınız fakat eğer bu portallar silinirse ki bunun arkasında büyük bir emek var, bu bana büyük bir hakaret ve haksızlık olur. Umarım sizde anlıyorsunuzdur. Ama yine teklifimi yapacağım. Saygılar.

--SBM ileti 16:44, 5 Ekim 2007

Ben kesinlikle kendime öncelik tanımıyorum: VP:Portal/İstekler gidin bakın yaptım sunumlarımı veya Portal:Avusturya'ya bakarsanız aynı şekilde olduğunu göreceksiniz. Şili Portalı'nda istek bile yapılmamış. Vikipediada çoğu kişiye böyle haksızlıklar var ve lütfen bunları tartışmak istemiyorum sonuçta burada ne yapsam hiç haklı çıkmadım lütfen büyütmeyelim gene hepiniz haklısınız. İyi çalışmalar ve lütfen beni yalnız bırakın. Ne olur !!!

--SBM ileti 16:59, 5 Ekim 2007

Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim fakat bu portallarda yine açılmış sonuçta. Avusturya Portalını açan arkadaşınkileride okudum. Fakat bence erken bir sürede silinmeliydi yaptıklarımda. Amaç çok portal olsun vikipedi dolsun değil, yeterki yararlı olsun. Değilmi? Sonuçta yine bir emek var.

Birde Adana Demirspor ve Sakaryaspor portallarını silmişsiniz. Haklısınız birde çok güncellenmiyordu onlar, fakat ben hepsini güncelleyeceğim. kibele ile mesajlaşmalarınızıda okudum. haklı portal açılalı 2 ay olmuştu çünkü. bir de türkiye portalı yok ne yazıkki, macar vikipediasında bile var düşünün artık :)

--SBM ileti 17:13, 5 Ekim 2007

Sevgili Pınar hanım, bu zaten benim felsefemdir

Bugünün işini yarına bırakma. Emanetine sahip çık.

Çok teşekkür ederim. Ama fazla kıymetimi bilen yok burada...

--SBM ileti 17:27, 5 Ekim 2007

Bende sizden ALLAH RAZI OLSUN diyorum !!! Çok Teşekkür ederim !!!

--SBM ileti 17:43, 5 Ekim 2007

Desenize şanslıyım :))) Bu arada ben Tugay memnun oldum.

--SBM ileti 17:49, 5 Ekim 2007

mehaba[kaynağı değiştir]

oda resimlerine kaynağı belirsiz diye değiştirmişsiniz. yanlış yaptınız herhalde odalar yarı resmi kurumlardır onun için onlara ait logolar kamu kuruluşunun logolarıdır. bu yanlışlığı ben düzeltim lütfen tekrar aynı hatayı yapmayın Bu imzasız yazı Ali Karacan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 01:48, 6 Ekim 2007


tekrara merhaba bunların kaynakalarını daha önce ben vito gennesse adlı yöneticle aynı sizin ki gibi bir durum olduğunda resimlerin odaların kendi sitelerinden alıdığını iletmiştim zaten resmin nerden alındığı değil kimin olduğu bildiğim kadarıyla daha önemli çünkü bu resimler bir kurum tatılması için kullandığı logolar --ak47 15:24, 7 Ekim 2007 (UTC)

İETT amblemi[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Bir önceki yorumula da ilgili: İETT logosuna "kaynağı belirsiz olduğu için silinecek" şablonu koymuşsun. Oysa kaynağı belirsiz değil, "açıklama" alanında yazıyor. Öte yandan bu resmin telif hakkı var ama ansiklopedide "adil kullanım" kuralları çerçevesinde kullanmamız caiz görünüyor. Eğer başka bir sorun yoksa şablonu silebilir misin? Saygılar, Filanca 18:10, 5 Ekim 2007 (UTC)

Merhaba Filanca. Kaynak olarak http://img155.exs.cx/img155/5102/iett5lf.png adresini vermişsin ama bağlantıya tıklarsan "image does not exist" yazdığını görebilirsin. Bu nedenle kaynağı şu anda belirsiz görünüyor. Teşekkürler --Pinar 00:48, 6 Ekim 2007 (UTC)

Kaynağın internet arşivindeki kaydını buldum ve ekledim. Ayrıca o kaynak telif sahibine ait olmadığı için bunun nedenini açıkladım ve kıyaslama için İETT web sitesindeki düşük çözünürlükteki kopyasını da ekledim. Silme şablonunu çıkartalım mı artık? Saygılar, Filanca 07:46, 6 Ekim 2007 (UTC)

astronomi portalı hakkında[kaynağı değiştir]

merhaba pınar. astronomi portalı'nın silinmesi hakkında;

 • acaba niçin bu kadar acele edildi?
 • portalın tartışma sayfalarında elde edilen kazanımların hiç mi kıymeti yok? (astronomi maddelerinden çıkarılan portal şablonlarının kaynağını inceleyin.)
 • güncelleme gerektirmeyen, bir dünya emekle oluşturulmus olan galerilerin suçu neydi?
 • sahiden böylesine işe yaramaz bir portal mıydı bu?
 • takımyıldız taslaklarının oluşturulmasına zemin hazırlayan neydi? bu portal değil miydi?
 • silinmesi yerine, portalın hazırlanmasında çokça çalışmış kullanıcılardan güncellenmesi rica edilemez miydi? hiç değilse nezaketen haber verilemez miydi?

iyi çalışmalar. Fcn 18:43, 5 Ekim 2007 (UTC)

bu arada, Portal:Astronomi/Ayın Maddesi/Ekim 2007 sayfası silinmeden kalmış. Fcn 18:45, 5 Ekim 2007 (UTC)

Portal kimyayı niçin sildiğinizi öğrenebilirmiyim?--Gençosmanlı1299 20:02, 5 Ekim 2007 (UTC)

selam[kaynağı değiştir]

ben yeni üye oldum yardım eder misiniz acaba? Bu imzasız yazı Iğdırlı76 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17:59, 6 Ekim 2007

Resim:Dag.jpg[kaynağı değiştir]

Günaydın Pınar. DAG ambleminin kaynağını internet arşivinde bire bir bulamıyorum ama bir afişin üzerinde hemen hemen aynı boyutlarda kopyası var, onu ekledim. Bu arada, kaynağı silinen resimlere şablon koymadan önce arşivde tarasak daha iyi olmaz mı? Aksi halde çok resim kaybedeceğiz gibi görünüyor. Filanca 08:10, 6 Ekim 2007 (UTC)

Peki Dag.jpg'deki etiketi silecek misin? Aksi halde kaynaktaki afişten kesip tekrar yüklemem gerekecek. Filanca 08:24, 6 Ekim 2007 (UTC)

:))[kaynağı değiştir]

Ehem.Kem küm.Ya ben özet kısmını onların göremediğini düşünerekten öle bişi yazdım.Eğer görebiliyorlarsa yazmam tabii. hehe Bak şimdi utandım.Kolay gelsin.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 08:28, 6 Ekim 2007 (UTC)

Portalı açmak için sanırım bir daha teklif yapmama gerek yok zaten burada görüldüğü gibi kimya portalı diğer tüm portallardan daha fazla oy almıştı.Buna rağmen malesef portala bu yansımadı ve aynı destek portal açıldıktan sonra gelmedi.Sanırım biraz daha zamana ihtiyaç var şimdilik takım ruhu tam değil.vikipedininde biraz daha ilgiye ihtiyacı var, tüm vikiprojeler ve portallar vasat durumda vikipedinin bu durumdan bir an evvel kurtulmasını diliyorum.İyi günler--Gençosmanlı1299 09:31, 6 Ekim 2007 (UTC)

Portal:Biyoloji[kaynağı değiştir]

Selam sevgili Pınar, Portal:Biyoloji'yi silmiş olduğunu gördüm. Bu portal Karduelis askere gidene kadar ilgi ile takip ettiğim bir portaldı ama maalesef onun yokluğunda kriterleri karşılamadığından silinmiş oldu. Şimdi bu portalı geri getirsem ve en geç yarın bazı başlıklarını güncellesem ne dersin? Zira benim gibi takip eden başka kullanıcılar da olabilir hem de Karduelis dönüşünde devam etmek isteyebilir. Hoş, belki her başlığını günceleyemem ama hiç değilse bazı başlıklarıyla da olsa canlı bir portal olabilir? Diğer bir konu da bazı portallar artık ölmüş dahi olsa açılmış oldukları arşivleri ile uzun süre burada kalabilirler diye düşünüyorum.Mesela Havacılık ve Şili portalları bu tip portallar. Bunlar şu an burada canlı olan portallar lakin günün birinde ölseler bile var olan arşivleri ile buraya sonradan katılan yeni üyelerin okuyabileceği yığınla madde ve resim bulmaları söz konusu olabilir. Sen ne dersin?? sevgi ve sayyılarımla iyi bir hafta sonu dilerim.--Atacameñoileti 12:34, 6 Ekim 2007 (UTC)

Neden?[kaynağı değiştir]

Maalesef Portal:Fenerbahçe ve Portal:Sakaryaspor'u silmişsiniz. Bu silmenin nedenini bana söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

Saygılar, Hmd92 16:37, 6 Ekim 2007 (UTC)

Benim soruma hemen cevap verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Portal açarken daha dikkatli olacağım.

Saygılar, Hmd92 06:03, 7 Ekim 2007 (UTC)

Portal:İslam[kaynağı değiştir]

 • Bu kayıttan İslam portalını sildiğinizi gördüm. Silme nedeniniz (Portal 2: Kriterleri sağlamayan portal). Portal hızlı silme kriterleri ikinci madde iki başlığa ayrılıyor:

Katılımcısı az olan, etkin olmayan portallar, eğer aşağıdaki kriterlerden herhangi birine uymuyorsa silinebilir:

1- Taslak olmayan bir başlık maddesine sahip olan bir konuyu ele almak ve portalın konusuyla ilgili en azından on tane taslak olmayan maddenin bulunması, veya

2- En azından son 2 ay içerisinde güncellenmiş olması.

Evet islam portalında ondan fazla sayıda yeterli içeriğe sahip madde vardı. İkinci neden 2 ay içinde güncellenmiş olması. Ben iki ay içinde bu maddeye katkı yaptığımı hatırlıyorum. Eğer katkımı yeterli bulmadıysanız o zaman diğer bazı portallarla birlikte iki aydır güncellenmemiş aynı kategorideki şu portallarında silinmesi gerekmezmiydi? (Portal:Felsefe, Portal:Ezoterizm, Portal:Mistisizm, Portal:Okültizm, Portal:Spiritüalizm.)

Sizden ricam hızlı silinme kriterine uymadığı halde sildiğiniz İslam portalını geri getirmeniz veya kurulması için teklif yapılması gereken portalları kişisel kararınız yerine topluluğun onayını aldıktan sonra silmeniz olacaktır. İyi çalışmalar.--Ahmetanmsj 20:15, 6 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Öncelikle teşekkür ederim.Bana katlanmak zordur. Siz de şu ana kadar fazlasını yaptınız.Size teşekkür ederim.İmzasını atmayan ve kaynak belirtmeyen birinin anlamsız yazısı hakkında bu kadar zaman kaybetmemiz çok bile.Enver Beyin kim olduğunu bilmeyen,tarihten habersiz,objektiflikten uzak biri öyle düşünmek istiyorsa varsın düşünsün, o gerçeğe ihanet ederek en fazla cezayı kendine verdiği için o kadar da önemli değil.Size hayatınızda başarılar dilerim.Teşekkür ederim.-EnverBey-

Sevgili Pınar biyoloji portalını Karduelis geri gelince, tekrar üzerinde çalışmak isterse geri getirebilir. Zira düşününce ben de zaman ayıramayabilirim diye düşündüm. Zaten kendi açtığım portal epey zamanımı alıyor. Mahçup olmak istemem..İlgine teşekkür ederim. :-) Ama portalları ben vikiprojelerden farklı algılıyorum, madde/resim/kategori girilmesi/düzenlenmesi/kalitesinin arttırılmasından daha ziyade Portal:Ezoterizmde de olduğu gibi çok sık güncellenmese bile okuyucuya o konu hakkında genel bir bakış ve muhakeme veren sayfalar olarak görüyorum ve çok ilkel olmadıkları müddetçe kalmalarının faydalı olacağını düşünüyorum. Tabi bu benim şahsi görüşüm--Atacameñoileti 20:21, 7 Ekim 2007 (UTC)

Reklam linkleri[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bir süredir bir anonim kullanıcıyla mücadele halindeyim. Şu örnekteki linkleri, köpek türleriyle ilgili bir çok sayfaya yüklüyor. Reklam linki olup olmadığına karar veremedim. Siz ne dersiniz? Şimdiden teşekkürler. --Yabancı 08:27, 8 Ekim 2007 (UTC)

Aslında arkadaş bugün epey çalıştı ve hep aynı linkleri ekledi, yalnızca şu anda durulmuş görünüyor. Engellemek için beklemek gerek dersen, sen bilirsin. Yeni bir şey görürsem haber veririm. Teşekkürler, kolay gelsin. --Yabancı 08:37, 8 Ekim 2007 (UTC)
Evet, haklısın. O zaman, geri geldiğini farkettiğim anda ben haklarını okurum Face-grin.svg, sen gerisini halledersin. Sağol. --Yabancı 08:49, 8 Ekim 2007 (UTC)
Sevgili Pınar, ben de karşı değilim. Zaten Zooloji portalının silmesine sevindim bile, beni vicdan azabından kurtardı diyebilirim. Yalnız VP:HS de belki tek kriter güncelleme olmasa daha iyi olur diye düşünüyorum. Zira Portal:Ezoterizm ve benzerleri silinirse üzülürüm. Artık içindeki kırmızılar maviye dönmüyorsa, canlı değilse bile Ezoterizm hakkında iyi bir harita. Kolay gelsin--Atacameñoileti 08:32, 8 Ekim 2007 (UTC)
Haklısın :-) Kolay gelsin..--Atacameñoileti 08:44, 8 Ekim 2007 (UTC)

Anasayfa[kaynağı değiştir]

Merhabalar, anasayfadaki günün maddeleri (tam olarak bilmiyorum ama) "çok" gündür duruyor. Sayfaya yeni maddelerin artık konulması gerekmez mi? İyi çalışmalar.The cat 09:15, 8 Ekim 2007 (UTC)

Ombudsmanship[kaynağı değiştir]

Merhaba Pinar. Çocuk hakları maddesine İng. Wikipedia'dan kısa bir bölüm eklemek istiyorum. "Ombudsmanship" başlığını bu bağlamda, "Şikayet hakkı" veya "Şikayet mercii" diye mi çevirsem? Birebir karşılığının bu olmadığını biliyorum ama, böylesi bu madde için daha mı uygun olur acaba, ne dersin? --Yabancı 12:47, 8 Ekim 2007 (UTC)

 • Her ikisi de gayet uygun. Hangisini kullansak acaba? Ben kararsız kaldım Face-smile.svg --Pinar 12:53, 8 Ekim 2007 (UTC)
 • Belki de başlıkla paralel olsun diye bu alt başlığa "Şikayet hakkı", Ombudsman'a da "şikayet mercii" demeliyiz. Sen ikisini de beğenmişken bir öneri daha getireyim dedim Face-grin.svg Bu konuda da fikir belirtirsen bir karara varabiliriz herhalde. (Sonra söz başka bir şey sormayacağım - bugünlük tabii.) Teşekkürler. --Yabancı 13:04, 8 Ekim 2007 (UTC)
 • Tamam. Benim çok fazla çeviri pratiğim yok. O yüzden kısa bir bölüm çevireceğim. Madem o maddeye bakacaksın, daha sonra benim çevirime de göz atıp olası yanlışları düzeltirsen sevinirim. İyi çalışmalar. --Yabancı 13:13, 8 Ekim 2007 (UTC)
 • Merhaba. "first country worldwide to install children at that post" => "dünyada çocukları bu merciiye atayan ilk ülke" demişsin; ama, "atamak" yani "tayin etmek" ombudsmanlar için kullanılsa tamam da, "çocukları atamak" ifadesinde tereddüde düştüm. (Çocuklar bir işle görevlendiriliyormuş gibi bir anlam çıkıyor sanki.) Birebir çeviri senin yaptığın gibi galiba ama, "çocuklara bu haktan yararlanma hakkı veren ilk ülke" anlamına gelecek bir çeviri daha doğru gibi geliyor. Yine de çeviride daha iyi olduğun için kararı sana bırakıyorum. Teşekkür ederim, kolay gelsin. --Yabancı 06:56, 9 Ekim 2007 (UTC)
 • Kusura bakma, Norveç'le ilgili yazdıklarını atlamışım, şimdi anladım. (Uyanamadım herhalde hala Face-smile.svg) Bu durumda sorun yok. Tekrar teşekkürler. --Yabancı 07:10, 9 Ekim 2007 (UTC)

Striker buz matrix[kaynağı değiştir]

hello, I can see you awarded Striker buz matrix (Tugay) with a Barnstar. Do you know that he's just been blocked in the Hungarian wikipedia because of seriously vandalising our artciles with machine-translated texts? Despite of having warned him a thousand times, having asked him a million times to stop his activities, he claims he can speak Hungarian (and ten other languages) on native level and continued flooding the Turkish articles with machine translated, totally incomprehensible stuff. See hu:User:LewisHamiltonTR for more info. I would be careful with this boy... :) Sevgiler, saygilar --Timiş Emre Aydın'ın dünyasına gir 10:56, 9 Ekim 2007 (UTC)

sayfa cocugun banlandigini neden göstermiyor, anlayamiyorum ama block diary'de gösterilmekte: [1]. Türkce wikipediede öyle seyleri yapmiyormus belki, ama artik Ingilizce wikipedide bile farkettiler onu... --Timiş Emre Aydın'ın dünyasına gir 12:26, 9 Ekim 2007 (UTC)

Matmazel nasılsınız? --Elmacenderesi E=mc2 12:33, 9 Ekim 2007 (UTC)

Dünyayı kurtarmaya çalışıyorum :) Masadan kalkamıyorum boynum nasıl ağrıyor anlatamam! Sevgilerimi gönderiyorum... --Elmacenderesi E=mc2 12:38, 9 Ekim 2007 (UTC)

Evrensel[kaynağı değiştir]

Bugün açtığım 2. yeni madde ve başıma yine aynı şey geldi :) Benim açtığım Evrensel Gazetesi maddesini sil istersen, çok değişik bir şey yazmamışım. Diğer maddeyle ilgili de fikrini belirtmek istersen, şuraya yazabilirsin: Tartışma:Abbas Kiarostami. Teşekkürler. --Yabancı 13:30, 9 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkür ederim Pınar. --Yabancı 14:22, 9 Ekim 2007 (UTC)
 • Şimdi gördüm, yönlendirme ters olmuş, Abbas Keyarüstemi'ye yönlendirilmiş sayfa ve bence ciddi bir hata bu. (Off!) Fakat internetten çıkmak zorundayıom şimdi. Rica etsem, vaktin varsa gerekli düzeltmeyi sen yapabilir misin? Şimdiden teşekkürler. --Yabancı 14:26, 9 Ekim 2007 (UTC)
 • İşlemi yapmadan benim msj sayfamdan Khutuck'ün yazdıklarını okur musun? Kafam iyice karıştı :) İlgilendiğin için sağol. --Yabancı 14:32, 9 Ekim 2007 (UTC)
Selamlar Pinar, Abbas Keyarüstemi maddesiyle alakalı, latin alfabesiyle yazılmayan isimleri Türkçe'ye okundukları gibi çevirmemiz gerekli, o sebeple o yönlendirme bence doğru. Yalnız tartışmayı da taşımak lazım, unutmuşum onu :) Khutuckmsj 14:31, 9 Ekim 2007 (UTC)

İstanbul ilçe ve semt[kaynağı değiştir]

İyi günler. İstanbul'un ilçelerinden hemen hemen hepsi içerlerinde bulunan bir semtin adını taşıyor. O yüzden ilçelerle ilgili maddeleri hem bir ilçe olarak hem de bir semt olarak anlatmak gerekiyor. Ancak bu ayrımı yapmak oldukça zor. Benim gördüğüm kadarıyla şu anda Fatih, İstanbul, Şişli, İstanbul gibi maddeler daha çok bu maddelerin ilçe olma özelliği üzerinde yoğunlaşmış. Oysa bu Fatih ve Şişli semt olarak çok büyük özelliği olan yerler ve bu semtler ihmal edilmiş durumda. Acaba bu yerler için ayrıca semt olarak madde açmak nasıl olur? Bu konuda daha önce yapılmış bir tartışma var mı? Semt olarak madde açarsak madde adı olarak ne kullanacağız. Şu an semtleri Mecidiyeköy, Şişli gibi Önce semt adı sonra virgül ve ilçe adı olarak adlandırıyoruz. Bu mantıkla semt olarak Şişli'yi anlattığımız maddeyi Şişli, Şişli olarak adlandırmamız gerek. Bu kulağa pek hoş gelmiyor ama belki de başka çaremiz yok. Şişli Merkez adını kullansak başka sorunlar çıkacak. Örneğin Bahçelievler, İstanbul ilçesindeki Bahçelievler semti için Bahçelievler Merkez adını kullanırsak Ankara'daki Bahçelievler ile karıştırılabilir. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir? İyi günler. Kolay gelsin. ---Vikiyazar 13:36, 9 Ekim 2007 (UTC)

 • Cevabınız için teşekkürler. Öncelikle sanırım Şişli gibi ilçeler için ayrıca semt olarak maddeler açılmasını uygun buluyorsunuz. Ben de aynı fikirdeyim. Bu konuda sorun yaşayabileceğimizi biliyorum ama maddenin en başına Şişli (semt) için lütfen şu ayrı maddeye bakınız diye bir not düşersek bu sorunları azaltabiliriz diye düşünüyorum. Yanlız ben adlandırma hala kararsızlık yaşıyorum. Semt maddesi için Şişli (semt) veya sadece Şişli adlarını kullanırsak diğer semtlerin standartına uymayacak. Şişli'nin bütün diğer semtleri virgül Şişli olarak bitiyor. Bakınız: Kategori:Şişli, İstanbul'un semtleri. O zaman sadece Şişli'nin kendisi bu standarta uymayacak. Bunu sadece Şişli, Şişli çözüyor. Ama o da göze hoş gelmiyor. Acaba Şişli(semt), Şişli nasıl? Başka düşünceleriniz var mı? ---Vikiyazar 15:01, 9 Ekim 2007 (UTC)
  • Tekrar teşekkürler. Unutmadan söyleyeyim, Kullanıcı:Kibele'yle tartıştığımız konu bu konuyla ilgili olmakla birlikte başka bir konuydu. Kendisi Beşiktaş, İstanbul'un semtleri adı altında açtığım bir maddeyi gereksiz bularak silmişti. Kendisiyle o konuyu tartıştık. Semtlerin isimlendirilmesi konusunu kendisiyle hiç tartışmadık. Yani Kullanıcı:Kibele'yle anlaşamayıp ta sorunu sizin önünüze getirmiş değilim. Bu konuyu ilk defa öne getirdiğim kişi sizsiniz. Yanlış anlaşılma olmasını istemem.

Bence semtlerin adlandırılması konusunda şu anda kullandığımız standartı bırakmamalıyız çünkü Türkiye'nin çeşitli yerlerinde aynı adı taşıyan semt, şehir ve hatta iller var. Örneğin, Aksaray hem il, hem şehir, hem de İstanbul'da bir semt. Bahçelievler hem İstanbul'da bir semt ve ilçe, hem de Ankara'da bir semt. Ayrıca İzmir'de iki değişik ilçede iki değişik Bahçelievler var. Harbiye hem İstanbul'un Şişli ilçesinde, hem Hatay'ın Antakya ilçesinde, hem de Ankara'nın Çankaya ilçesinde mevcut. Kullanmakta olduğumuz standart bu karışıklığı önlüyor. Eğer bir semt adı Türkiye çapında yegane tek bir ad ise o zaman o addan virgüllü standarta yönlendirme yapmaya devam ediyoruz. Aksi halde anlam ayrımı maddesi açıyoruz. Şişli semti aslında sorun yaratmıyor çünkü bildiğim kadarıyla Türkiye'de başka Şişli yok. Ama Bahçelievler, İstanbul ilçesindeki Bahçelievler semti sorunlu. Sadece Bahçelievler veya Bahçelievler (semt) dersek bu ada uyan ülke çapında en az 4 semt var.

Aslında semt maddelerinin adlandırılması konusunda başka bir sorunla da karşılaşıyorum. İstanbul'da bazı semtler iki komşu ilçenin her ikisinin sınırları içinde yer alıyorlar. Çünkü mahallenin aksine semtler resmi olarak tanımlanmış bölgeler değiller, sınırlar tam anlamıyla tanımlanmamış, halk arasında gelişmiş bölge adları. (Bakınız: Okmeydanı) Okmeydanı, Beyoğlu veya Okmeydanı, Şişli adlarından hiç birini tercih etmek mümkün değil. Şu an için Okmeydanı olarak kalıyor.

Ben şahsen Şişli gibi semtler için madde açtıktan sonra aynı adı taşıyan ilçelerin ihmal edileceği endişenize katılmıyorum. Tersine şu an Şişli gibi semtler ihmal edilmiş durumda. Sadece ilçeye adlarını verdikleri için bu semtler hakkında hiç bir bilgi mevcut değil. Bazan da mevcut ilçe maddeleri yer yer semtten bahsediyorlar, yer yer de ilçeden bahsediyorlar. Ama ne zaman ilçeden bahsedildiği, ne zaman ise semtten bahsedildiği açıkça belli değil. Yani konuyu bilmeyenler için çok karışık bir durum arzediyorlar.

Ben Şişli gibi semtler için ayrı maddeler açmaya başlayacağım. Şimdilik sadece Şişli adını kullanacağım. Maddenin başında {{farklı anlam|İstanbul'un Şişli ilçesine adını veren semt|ilçe olarak Şişli|Şişli, İstanbul}} şablonunu kullanacağım. Eğer bu konuda başka düşünceleriniz varsa lütfen bana iletin. Teşekkürler. ---Vikiyazar 14:20, 10 Ekim 2007 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Nasılsın?Enver Beyengellendi.Bende yeni kullanıcı adı aldım. Beni hatırlamışsındır.Bir kaç kere Enver Paşa vesilesiyle mesajlaşmıştık.Bir proje önerim vardıda.Hapishanelerimiz ve mahkumlarımız hakkında hepimiz deneme yazalım.Sonrada Gerekli mercilere ulaştıralım.Böyle bir deneme yazdım okursan sevinirim.Bir de yurdun ,bölgelerimizin sorunları hakkında tartışsak hiç fena olmaz.Bir de kullanıcı sayfası yapmama yardım edebilirmisin.Kendine iyi bak,görüşürüz.--Özgür Bey~Enver Bey--~ Bu imzasız yazı Özgür Bey (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 05:43, 10 Ekim 2007

Botçu[kaynağı değiştir]

Tembel senin bu bota ihtihaç var. Kategori:VikiProje Türk tarihi maddeleri kategorisinde bulunan sayfaların hepsinden {{VPTT}} yazısının çıkması lazım. Çok sayıda oldukları için bot daha çabuk halleder diye düşündüm. Teşekkürler --Pinar 13:08, 5 Ekim 2007 (UTC)

Selamlar Pınar, bir süredir bilgisayarımdan uzaktaydım ve henüz döndüm, geciken cevabım için kusura bakma. Bahsettiğin kategoriye baktım, ancak anladığım kadarıyla iş işten geçmiş. Yardımcı olamadığım için üzgünüm, iyi çalışmalar. -Tembelejderha 22:08, 9 Ekim 2007 (UTC)

9[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Bir ara 9'a bakıp "Eleştiriler" başlığı altında yaptığım alıntıların telif hakkı ihlali oluşturup oluşturmadığı konusunda fikrini söyleyebilir misin? Teşekkürler. --Yabancı 06:27, 10 Ekim 2007 (UTC)

 • Çok teşekkür ederim. Bundan sonrası için de işime yarayacak bir bilgi bu. Kolay gelsin. --Yabancı 08:36, 10 Ekim 2007 (UTC)

Kullanıcı sayfana bir bak bakalım:) --Elmacenderesi E=mc2 08:34, 10 Ekim 2007 (UTC)

Sağol[kaynağı değiştir]

Merhaba !Nasılsın.Teşekkür ederim.Yani düşündüğüm projeleri vikipedide yapamam,üzüldüm.Vikipedi bana biraz dar geliyor.Sonra kafama göre biri yok. Kafkasya ya, Çerkesya ya ,VE diger türk devletlerine, milletlerine yapmadıklarını bırakmadıkları haldeStalini övenler,neyse kendine iyi bak.Sana gene mesaj atarım. Hoşcakal -~ÖzgürBey-~

Bayram tebriği ve lokumu[kaynağı değiştir]

Şeker Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlarım. Sevgilerimle, --Animated flower.GIFBahar (yine ben, Vikikardeşiniz!) 14:43, 11 Ekim 2007 (UTC)
 • Bayramınızı tebrik ediyorum.. (Lokumdan buyurun..) Lokum-Şeker bayramında Vikipedi kullanıcılarına ikram...jpg--Hasan Sami 05:33, 11 Ekim 2007 (UTC)

Atçınız geldiiiii hanııııımmmmm !!!!!!!! *[kaynağı değiştir]

Bundan sonraki tüm bayramlarda ister kendisi, ister bir sevdiği, isterse sevdikleriyle birlikte binmesi için bu muhteşem siyah yeleli atlıkarınca atı Pınar için Plenumchamber tarafından rezerve edilmiştir. 11 Ekim 2007

Not:*Türkiye'de sokakta dolaşan bohçacılar böyle bağırırlar. Belki kanguru diyarında yoktur diye şeyettiydim...:)))

Yöresel yemeğimiz, bayrama uygun olmasa da elimden gelen bu

İyi Bayramlar[kaynağı değiştir]

Jelibonlar sizin için! Bayramınız kutlu olsun. Wiki'de nice yeni bayramlara!--Mehmet Baran 17:02, 11 Ekim 2007 (UTC)

Ben sizden önce davranayım dedim :-). Size tatlı ikram edemiyorum ama Iğdır yöresinin yemeği olan Kuymağı armağan ediyorum.--Sabri76mesaj 16:15, 11 Ekim 2007 (UTC)

Nice bayramlara[kaynağı değiştir]

Ramazan Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlarım.--tyrex 18:31, 11 Ekim 2007 (UTC)

Bayramınız kutlu olsun[kaynağı değiştir]

Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.Daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle.İyi bayramlar.
Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 15:23, 11 Ekim 2007 (UTC)


Bayramınız kutlu olsun.Baklavalar Güllüoğlun dan ;) --ilker76ileti 05:31, 12 Ekim 2007 (UTC)


Bayramınız kutlu olsun[kaynağı değiştir]

Vikipedideki evime sevgi dolu içtenliklerinizle bayram ziyaretine geldiniz. Bende size elim boş gelmedim. Bayramınızı kutluyor ve esenlikler diliyorum. SBM (10:14 GMT +2 Bayramın 1.günü)

Bu baklava bayram nedeniyle zat-ı halinize ikram olunur. Kullanıcı:Striker buz matrix

Teşekkür ederim Pınar, msn adresin varmı seninle konuşmak isterimde, lütfen ? bak benimki tugaykoc_93@yahoo.com.tr tamammı ? SBM (13:28 GMT +2 Bayramın 1.günü)

Bayram ve ana sayfa[kaynağı değiştir]

Pınar öncelikle bayramını kutlarım. Ramazan bayramı bitene kadar Ramazan Bayramı başlığının ana sayfada kalması mümkün mü?----Ddenkelmesaj 06:25, 13 Ekim 2007 (UTC)

Anladım, ben daha önce kaldığını görmemiştim. Şu baklava resmini kaldırın o zaman:) Yiyebileni var yiyemeyeni var, hele hele eğer annesi bu sene üşenip baklava yapmayan birisiyse:) Teşekkürler.----Ddenkelmesaj 08:21, 13 Ekim 2007 (UTC)

Yardım edebilir misiniz?[kaynağı değiştir]

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eablon:Rammstein deki Rammstein yazısı fazla sağa kaymış durumda onu ortaya nasıl getirebilirim.Bu konuda bir fikriniz var mı?--KıZıL ŞaMaN 07:58, 13 Ekim 2007 (UTC)


Bayramınız kutlu olsun.Baklavalar süperr ;) --ahmetdemirciogluilker76ileti 05:31, 13 Ekim 2007 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Nasılsın?Ben Enver Paşanın mektupları diye bir madde koyacağım. Tabii kaynak belirteceğim.Ben sana mesaj şeklinde yollasam madde haline sen getirsen.Madde aynı madde ama vikipedinin yazım inceliklerine sayfa yapısına uyamayabilirim.Biliyorsun vikipedide yeniyim.Sağ ol hoşcakalEnver bey 14:23, 13 Ekim 2007 (UTC)ÖzgürBey

Ben aslında kayıtlıyım[kaynağı değiştir]

ama girmeyi unutmuşum şablonlar silinmezse sevinirim.--İremucar 06:25, 14 Ekim 2007 (UTC)

Biyoloji Portalı[kaynağı değiştir]

Sayfanın başına bakarsanız portalın henüz açılmadığını sadece düzenleme ile ilgili bir çalışma yaptığımı görebilirsiniz. Gerekli teklifi en kısa zamanda yapıp kabul edilirse açmak istiyorum.--nanomsj 12:28, 14 Ekim 2007 (UTC)

Daha önce de portal açtığım için Prosedürü biliyorum ama amacım köy çesmesinde açmış olduğum tartışma konusunda bir öneri yayımlamak, bunun için de öncelikle bir şablon hazırlamam gerekiyor. Bittiğinde eğer kabul edilmesse portalın silinmesi çok da önemli değil--nanomsj 12:36, 14 Ekim 2007 (UTC)

Çeviri İstekleri yardımınızı bekliyor!

Merhabalar. Sizin de üye olduğunuz Çeviri grubu yeterli ilgiyi görmemektedir. Çeviri istekleri'nde bazı sayfalar aylardır çevirilmeyi bekliyor. Eğer gerçekten burada belirttiğiniz dilleri biliyorsanız Çeviri grubu'na yardım edin. Bol Şans! --Tuz 12:18, 16 Ekim 2007 (UTC)

Resimler[kaynağı değiştir]

Selamlar.Kullanıcı:Leatj,herface'yı eklediği dosyalara telif etiketlerini eklemesi konusunda uyardım ve bilgilendirdim.Ancak hala eklemiyor.Boşu boşuna yöneticilerin vaktini alacak silmek bunları.Bir fikriniz var mı?Bir daha aynı şekilde mesaj atayım mı?Kolaylıklar.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 10:39, 17 Ekim 2007 (UTC)

paramiliter olmamalı mı?[kaynağı değiştir]

Yukardaki soruma cevap vermediniz. Beğenmediyseniz tercüme vs ile geliştirmeniz gerekmez miydi? Lütfen editlere sayğı. Lütfen kullanıcılara saygı! Umarım saygı beklemekle sizden çok şey bekle miyorumdur?--Babababa 00:11, 18 Ekim 2007 (UTC)

Tartışma:Abbas Kiarostami[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Daha önce tartıştığımız isim konusunda Kibele de fikir belirtti. Fırsatın olduğunda Tartışma:Abbas Kiarostami sayfasındaki tartışmaya göz atıp katkıda bulunabilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkürler. --Yabancı 06:55, 18 Ekim 2007 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

selam Pınar, çevrimiçiysen bi isteğim olacaktı, yönetici katkılarından baktım en son yazan sensin Crystal ksmiletris.pngflaWless - furKanileti 11:47, 20 Ekim 2007 (UTC)

Maricourtlu Peter sayfasının silinmesini isteyecektim. Sayfayı yanlışlıkla Peter of Mariocurt olarak kaydettim ve Maricourtlu Peter sayfasına da yönlendirme koydum. Silinirse Peter of Mariocurt sayfasının ismini değiştirebiliriz. Kolay gelsin Crystal ksmiletris.pngflaWless - furKanileti 12:28, 20 Ekim 2007 (UTC)

Müslüm Gürses[kaynağı değiştir]

Pinar merhaba.Müslüm Gürses sayfasında koruma altında olduğuna dair şablon var ama, henüz kayıtlı olmayan bir kullanıcı değişiklik yaptı.Bakabilirmisin.Kolay gelsin.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 12:33, 20 Ekim 2007 (UTC)

yer altı şehri[kaynağı değiştir]

slm benım adım mustafa bızım benım bıldıgım ve kımsenın bılmedıgı yer altı sehrı bılıyorum yenı keşfettim yaklasık 40 basamkla alta ınılen bır yer gırıs kısmı dar bana yardım cı olacak bırılerı varsa bılgısı varsa en azın dan bu konular hakkında yardım cı olmasını beklıyorum bana ulasacagınız adres mustafa.usda@hotmail. com veya pipo_mustafa@hotmail.com

izmir - efes girdisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Efes hakkındaki girdi birileri tarafından bozulmuş. Ne yapmak gereklidir?

Ne büyük hata(m)[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar hanım,

Ben size yazıyordum ki siz erken davranmışınız.. Anayasa maddesi konusundaki uyarınıza çok teşekkürler. Uykusuzluktan olacak, ben de maddenin yanlışlığına bakmadan iyi niyetle ansiklopedik düzeltmeler yapıyordum güya. Ne büyük hata. tekrar teşekkürler.--Hasan Sami 05:52, 22 Ekim 2007 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Merhaba, acaba mümkünse {{TOClimit}} şablonuna bakabilir misiniz? en:Template:TOClimit şablonunu yapmaya çalıştım ama olmadı. Neyin yanlış olduğunu da anlayamadım. Rahatsız ettiğim için üzgünüm. Teşekkür ederim. --Tinúviel ileti 21:34, 22 Ekim 2007 (UTC)

Rica ederim, zahmet oldu. Tekrar teşekkürler :) --Tinúviel ileti 12:09, 23 Ekim 2007 (UTC)

Küfür[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Şu vandalı engeller misin lütfen? Teşekkürler. --Yabancımsj 07:40, 24 Ekim 2007 (UTC)

Ben teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Yabancımsj 07:44, 24 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Düşünceliliğiniz için ben teşekkür ederim. Çiçek sizin için, sevgiler - Cat 08:29, 24 Ekim 2007 (UTC)

Telif[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba. Ataol Behramoğlu sayfasında şairin bir şiirinin tamamı var. Tamamını mı silmeliyiz, bir kısmı kalabilir mi? Alıntılar sayfanın %10'unu geçmiyorsa sorun yok demiştin ama, bir şiirin de ne kadarının alıntılanabileceğiyle ilgili bir sınır vardır herhalde. Vikipedi:Telif hakları sayfasına bir göz attım ama, bununla ilgili bir şey göremedim. Bir eserin ne kadarından alıntı yapılabileceğiyle ilgili net bir kural biliyor musun? --Yabancımsj 09:09, 24 Ekim 2007 (UTC)

Sağol, dış bağlantı daha iyi olacak galiba. Hoş, o siteler de muhtemelen telif haklarını ihlal ederek koyuyorlardır şiirlerin tamamını. Ben de kendi sayfama bir şiirden 5-6 dize eklemek istiyordum aslında, ona da karar veremedim. Sonuçta şairle ilgili bir sayfa değil. Söz konusu olan ölmüş bir şair bu arada. Ama elbette telif hakkı mirasçılarınındır. Şu şiirden 5-6 dize sorun olur mu sence? (Kusura bakma, kafam dalgın, sorular taksit taksit oldu.) --Yabancımsj 09:40, 24 Ekim 2007 (UTC)
İlgilendiğin için çok teşekkürler Pınar. İhlal oluşturacağını tahmin ediyordum. Bağlantısını verdiğim şiirden bir kaç dizeyi kullanmak beni mutlu edecekti, ama yapacak bir şey yok. Sağol. --Yabancımsj 10:36, 24 Ekim 2007 (UTC)

Sayfandaki resim bana bir Nazım dizesini çağrıştırdı ama... :) Aslında mesele yasaların nasıl yorumlandığıyla ilgili biraz da. Köşe yazarları örneğin, yazılarında zaman zaman şairlerden veya yazarlardan alıntı yapıyor. Bunlar da telif ihlali oluşturabilir aslında. Mesajın gelmeden ben de tek bir dize kullansam mı diye düşünmeye başlamıştım, ama o bile ihlal oluşturur herhalde. Hem telif hakkı ihlalleri, Vikipedide en çok hassasiyet gösterdiğimiz konulardan biri olduğuna göre, galiba bu gibi durumlara da dikkat etmek gerek. Sevgiler. --Yabancımsj 11:18, 24 Ekim 2007 (UTC)

Evet, herhalde. 1-2 dize bana da ihlal yaratmaz gibi geliyor, kesin konuşamamakla birlikte. Ben kullanacağım galiba kısa bir alıntı. Kendimi daha iyi ifade etmemi sağladı deyip, bir de adil kullanım bahanesi yaratırım kendime :) --Yabancımsj 12:13, 24 Ekim 2007 (UTC)

Yine vandal[kaynağı değiştir]

Engellenmek isteyen bir vandal daha. --Yabancımsj 12:31, 24 Ekim 2007 (UTC)

Teşekkürler, kolay gelsin. --Yabancımsj 12:38, 24 Ekim 2007 (UTC)


Merhaba Pınar, tek tek uğraşmak, sil şablonu koymak istemiyorum da rica etsem tüm kullanıcı sayfalarımı siler misin? Mesaj arşivleri, açılış yaptığım sayfa v.s v.s.. , çevrimde olduğun için sana başvurayım dedim. Teşekkürler--Atacameñoileti 12:43, 24 Ekim 2007 (UTC)

Yok öyle bir durum. Tamam mesaj sayfalarım kalsın o halde, ben onları manuel boşaltırım bir ara, böylece geçmişleri silinmez. Diğerlerini halledersen sevinirim. --Atacameñoileti 12:56, 24 Ekim 2007 (UTC)

Si, Por favor... Kullanıcı:Atacameño/imza var bir de.. Sevgiler..--Atacameñoileti 13:11, 24 Ekim 2007 (UTC)

Silinmiş mesaj sayfaları[kaynağı değiştir]

Sevgili Pınar, silinmiş olan sayfaların G6 ile silindiğini görmüşsündür. Kullanıcı sanırım vikipediyi tamamen bırakıyor ve tüm sayfalarına sil şablonu koymuştu. Bu yüzden hepsini silme gereği duydum istersen geri aliriz ama bence gerek yok. Sevgiler... --Elmacenderesi E=mc2 10:10, 25 Ekim 2007 (UTC)

Vikipedi tartışmaları[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

konularında fikirlerinizi belirtmenizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim . Saygılarımla Cat 11:12, 27 Ekim 2007 (UTC)

Mesaj Sayfası[kaynağı değiştir]

Sevgili Pınar, kullanıcı benimlede irtibata geçti ve durumu anlattı, silinmesi gereken sayfaları zaten silmiştim ama sonradan geri getirmiştim, arşiv sayfalarınıda silsek mi? bu, şu ve o sayfalar. Bu arada nasılsın? --Elmacenderesi E=mc2 09:35, 28 Ekim 2007 (UTC)

Kullanıcı adı[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Şu kullanıcı adı uygun mu acaba? --Yabancımsj 07:43, 30 Ekim 2007 (UTC)

Metal halletmiş. --Yabancımsj 08:20, 30 Ekim 2007 (UTC)

Bir soru[kaynağı değiştir]

Pkk bir terör örgütü değil midir ki ısrarla roj tv başlığı altında pkk için kullanılan terör örgütü sıfatını siliyorsunuz?okaliptus 21:24, 30 Ekim 2007 (UTC)

portallar[kaynağı değiştir]

05:04, 5 Ekim 2007 Pinar (Tartışma | Katkılar) "Portal:Kızılderililer" silindi ‎ (Portal 2: Kriterleri sağlamayan portal) Portal:Kızılderililer silinmiş. Ve parçaları malesef kalmış. En azından bir mesaj yoluyla iletebilirdin. Parçalarının kalması ve portalın ana sayfasının silinmesi.. İyiniyet göremiyorum. Geri alırsan iyi olur, üzerinde çalışacağım--Boyalikus 04:14, 31 Ekim 2007 (UTC)

Bol şans[kaynağı değiştir]

Merhaba Pınar. Başka bir kullanıcıya yazdığın mesajda gördüm, sınav stresin varmış bu ara. Umarım hepsi iyi geçer, kısa süre içinde stresten kurtulur, rahatlarsın. Bol şans! --Yabancımsj 12:30, 31 Ekim 2007 (UTC)


selam[kaynağı değiştir]

Pınar selam. Besin Maddeleri maddesinin geçmişi deneme tahtası. Sanırım biri Vikipedi:Deneme tahtası'nın adını Besin Maddeleri olarak değiştirmiş. Geri almaya çalıştım ama sayfa zaten var olduğu için olmuyor.--Sophia 19:50, 1 Kasım 2007 (UTC)