Kullanıcı mesaj:とある白い猫

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
This is the user talk page of Meta:User talk:とある白い猫

とある白い猫
Bilinen Bir Beyaz Kedi

Kullanıcı Sayfası | Mesajlar | Bot edits | Sandbox

EN JA Commons Meta
Assume good faith!
Winged logo.gif
Bugünün tarihi Pazar, 26 Nisan 2015, ve şu an saat 04:20 (UTC/GMT).
Türkçe Wikipediada şu an 245.656 madde ve 28.181 dosya bulunmaktadır.

BEYAZ KEDİNİN TARTIŞMA SAYFASI

İyi günler, tartışma sayfama hoşgeldiniz. Aşağıya düşünce ve yorumlarınızı yazmaktan çekinmeyiniz. Buraya yazdığınız herşey arşivlenip kamu görüş alanına açık olacaktır. Nazik ve medenî olunuz.

Yeni bir konu hakkında yazmak için lütfen  bu linke basınız.

Mesajlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktif olmayan hizmetliler[değiştir | kaynağı değiştir]

Selamlar Kedi. Geçen sene Vikipedi tartışma:Hizmetliler'de bir tartışma başlatmışsın. Oylama yapılmış ancak tartışma havada kalmış gibi gözüküyor. O dönemde olmadığım için bu konu hakkında bir gelişme oldu mu diye sormak istedim. Eğer tartışma neticelenmediyse oylamada kabul edilen kriterleri bir taslak halinde hazırlayarak Köy Çeşmesi tekliflere sunalım diye düşünüyorum. en.wikipedia'da da bu konuda bir oylama yapılmış ve Admin accounts which have made no edits or administrative actions for at least 12 months may be desysopped şeklindeki oylama sonucu ilgili sayfaya eklenmiş. Tartışmayı başlatmış biri olarak fikrini almak isterim ? İyi çalışmalar diliyorum. Beyazmavi ileti 02:43, 27 Ekim 2013 (UTC)

Bir çok vikide böyle bir rutin bahar temizliği var. Bence de rutin bir konu olmalı fakat bazı kullanıcılar için çok hassas bir konu olduğunu bahsettiğiniz tartışmada gördüm. Bu yüzden aynı anda devam eden bir çok kapsamlı tartışmaya ek olarak bu konununda eklenmesi sağlıklı olmayabilir. Örneğin telif/adil kullanım ve uzun süreli engellemeler gibi iki kapsamlı konuyla ilgili olan tartışmaların bir sonuca bağlanmasını beklemekte yarar var. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 09:26, 27 Ekim 2013 (UTC)
O halde ilgili tartışmaların sonlanmasını beklemek daha doğru olacaktır. Daha sonra bir girişimde bulunuruz artık. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.Beyazmavi ileti 17:22, 27 Ekim 2013 (UTC)

Bir yavru kedi de sizin için![değiştir | kaynağı değiştir]

Kitten (06) by Ron.jpg

Vikipedi'ye katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Umarım Alfa Centauri'ye de gidersiniz :)

DemirciMehmed (mesaj) 13:27, 13 Mayıs 2014 (UTC)

İlginize[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba. Hizmetli seçimi için yapılmakta olan oylamaya katılmak ister misiniz? Teşekkürler! (Not: Bu mesaj birden fazla kullanıcıya gönderilmiştir.) --esc2003 (mesaj) 14:59, 12 Haziran 2014 (UTC)

İletişim[değiştir | kaynağı değiştir]

E-posta gönderdim ancak mailin değişmiş sanırım. Bana e-postayla ulaşabilir misin? --Khutuckmsj 19:48, 17 Aralık 2014 (UTC)

Merhabalar, mesajınızı posta kutumda göremedim. Emailim to.aru.shiroi.nekoArobaze.svggmail.com. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 12:08, 22 Aralık 2014 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![değiştir | kaynağı değiştir]

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanMakedonya CumhuriyetiMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, とある白い猫
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:18, 15 Mart 2015 (UTC)

Minik Soru[değiştir | kaynağı değiştir]

Selamlar とある白い猫. Mediawiki API'den iki revizyon arasındaki farkı nasıl alabilirim? İhtiyacım olan burada eklenen metin. Aklımda "1kB'den büyük değişiklikleri Google'dan ara, telifli mi diye bak, sonra bana mesaj at" işini yapan bir bot yapmak var da. Sevgiler. --Khutuckmsj 11:53, 24 Mart 2015 (UTC)

Son değişiklikler: http://tr.wikipedia.org/w/api.php?action=query&list=recentchanges&rclimit=500&rcnamespace=0
API ile diff https://tr.wikipedia.org/w/api.php?action=query&prop=revisions&rvdiffto=prev&revids=15303508&continue
Bu şekilde bir API kullanabilirsiniz. Çok okunaklı olduğunu söyleyemeyeceğim. :). Ben her iki revizyonuda indirip lokal olarak diff uygulamayı tavsiye ederim.
Aslında bu tarz bir sistemi revscoringlede ileride yapabilirsiniz. Sonuçta algoritma kullanıcının wikideki ömrü gibi bir çok faktör önemli olacaktır. Uzun vadede bildiğiniz üzerinde çalıştığımız proje altyapısına entegre edilmiş bir botla daha iyi çözülebeceğini düşünüyorum.
-- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 17:41, 24 Mart 2015 (UTC)
  • +/- kısımları ayrı ayrı gruplanmış şekilde almanın yolu var mı? {"+":"Yeni cümleler", "-":"Silinen cümleler"} gibi bir şey belki? --Khutuckmsj 19:57, 24 Mart 2015 (UTC)
    Onun için https://docs.python.org/2/library/difflib.html gibi bir şey öneririm. Size istediğiniz kontrolü verir. API oldukça sınırlı bu konuda. Genede benim bilmediğim bir yöntem olabilir. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 20:20, 24 Mart 2015 (UTC)