Haziran 1992 Türkiye ara yerel seçimleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Haziran 1992 Türkiye ara yerel seçimleri
Türkiye
7 Haziran 1992 (29 yıl önce) (1992-06-07)

  Birinci parti İkinci parti Üçüncü parti
  Demirel.jpg Erdal İnönü (cropped).jpg Yildirim Akbulut (1988).jpg
Lider Süleyman Demirel Erdal İnönü Yıldırım Akbulut
Parti Doğru Yol Partisi Sosyaldemokrat Halkçı Parti Anavatan Partisi
Aldığı oy 178.348 116.381 91.101
Oran % 35,02 % 23,31 % 18,25

  Dördüncü parti Beşinci parti Altıncı parti
  Necmettin Erbakan.jpg Blanco portrait.svg Bülent Ecevit-Davos 2000 cropped.jpg
Lider Necmettin Erbakan Alparslan Türkeş Bülent Ecevit
Parti Refah Partisi Milliyetçi Çalışma Partisi Demokratik Sol Parti
Aldığı oy 74.879 19.464 11.385
Oran % 15,00 % 3,90 % 2,28

Haziran 1992 Türkiye ara yerel seçimleri, 7 Haziran 1992 tarihinde yapılan ara yerel seçimlerdir. Bu ara yerel seçimler Van ve Şanlıurfa il merkezleri ile 9 ilçe ve 330 beldede yapılmıştır. DYP ve RP tüm merkezlerde seçime girerken; SHP 83, ANAP 64, MÇP 187, SP 238, DSP ise 100'den fazla merkezde seçimlere katılmıştır. IDP ise sadece Tokat ilinin Artova ilçesinin Çelikli beldesinde seçime katılmıştır.[1] Belediye başkanları seçimi sonuçları:[2][3]

Parti Aldığı oy sayısı Aldığı oy oranı Belediye başkanlığı
sayısı
Doğru Yol Partisi 178.348 % 35,02 173
Sosyaldemokrat Halkçı Parti 117.623 % 23,10 71
Anavatan Partisi 91.929 % 18,05 52
Refah Partisi 77.983 % 15,31 26
Milliyetçi Çalışma Partisi 19.564 % 3,84 15
Demokratik Sol Parti 12.127 % 2,38 1
Bağımsızlar 10.437 % 2,05 2
Sosyalist Parti 1.273 % 0,25 0
Islahatçı Demokrasi Partisi 0 % 0,00 0
Toplam 509.284 % 100,00 340
  • Not: Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Özgüney Beldesinde DYP ve ANAP adaylarının eşit sayıda oy almasından ötürü seçim sonucu YSK tarafından belirleneceği için 341 yerine 340 belediyenin partilere göre dağılımı verilmiştir.[4]

İl seçim sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

İl Kazanan Parti Aday
Şanlıurfa Doğru Yol Partisi Uğur Esat Akgöl
Van Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mesut Öztürk

İlçe seçim sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

İl / İlçe Kazanan Parti Aday
Aydın / Nazilli Sosyaldemokrat Halkçı Parti Yavuz Mustafa Kaynar
Bolu / Dörtdivan Doğru Yol Partisi Mehmet Aynagöz
Konya / Hüyük Sadık Sefer
Muğla / Dalaman Süleyman Camızoğlu
Ordu / Ünye Sosyaldemokrat Halkçı Parti Osman Yurt
Rize / İyidere Doğru Yol Partisi Adil Mete
Sivas / Suşehri Sedat Sel
Şanlıurfa / Suruç Sosyaldemokrat Halkçı Parti Salih Tekinalp
Tekirdağ / Marmaraereğlisi Anavatan Partisi Enis Sülün

Belde seçim sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

İl / İlçe / Belde Kazanan Parti Aday
Adana / Ceyhan / Kösreli Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ahmet Biberoğlu
Adana / Kadirli / Sumbas Doğru Yol Partisi Mustafa Nuhoğlu
Adana / Pozantı / Akçatekir Refah Partisi Nuri Toğman
Adana / Yumurtalık / Kaldırım Anavatan Partisi Gani Temel
Adana / Yüreğir / Buruk Sosyaldemokrat Halkçı Parti Halil Acar
Adana / Yüreğir / Doğankent İsmail Özkocaman
Adana / Yüreğir / Sazak (Solaklı) Ali Aktar
Adıyaman / Besni / Kesmetepe Anavatan Partisi Ömer Korkmaz
Afyon / Çay / Eber Tacettin Sönmez
Afyon / Çay / Koçbeyli Doğru Yol Partisi Yakup Gülbahar
Afyon / İscehisar / Alanyurt Satılmış Aslan
Afyon / Kızılören / Menteş Ahmet Akbulut
Afyon / Merkez / Beyyazı Eşref Altıntaş
Afyon / Merkez / Erkmen Sosyaldemokrat Halkçı Parti İbrahim Şenol
Afyon / Merkez / Fethibey Doğru Yol Partisi Bekir Özçelik
Afyon / Sandıklı / Kızık Barlas Olgun
Afyon / Sandıklı / Kusura Milliyetçi Çalışma Partisi Tevfik Höyük
Afyon / Sincanlı / Küçükhüyük Sosyaldemokrat Halkçı Parti İsmail Tosun
Afyon / Sultandağı / Kırca Doğru Yol Partisi Ali Cura
Afyon / Şuhut / Efeköy Anavatan Partisi İbrahim Yazar
Amasya / Göynücek / Damlaçimen Doğru Yol Partisi İhsan Yıldırım
Amasya / Merkez / Aydınca Hüseyin Koç
Amasya / Suluova / Eraslan Anavatan Partisi Ferruh Kantarlı
Ankara / Bala / Karaali Doğru Yol Partisi Saadettin Ballı
Ankara / Beypazarı / Karaşar Bayram Demirezen
Ankara / Elmadağ / Yeşildere Ünsal Aşır
Ankara / Haymana / Çalış Halit Koç
Ankara / Kızılcahamam / Çeltikçi Sosyaldemokrat Halkçı Parti Raşit Pehlivan
Ankara / Polatlı / Temelli Doğru Yol Partisi Necip Koç
Antalya / Alanya / Demirtaş Yusuf Karagöz
Antalya / Alanya / Konaklı Ali Şahin
Antalya / Alanya / Oba Ahmet Güvercin
Antalya / Alanya / Türkler Mehmet Ali Türktaş
Antalya / Finike / Yeşilyurt (Halaç) Abdullah Özgül
Antalya / Gazipaşa / Kahyalar Anavatan Partisi Ali Büyükaçkça
Antalya / İbradı / Ardıçpınar Doğru Yol Partisi Sait Karabıyık
Antalya / Kaş / Kınık Anavatan Partisi İbrahim Aksoy
Antalya / Kaş / Ova Doğru Yol Partisi Erol Demirhan
Antalya / Merkez / Yurtpınar Halil Eker
Aydın / Kuşadası / Güzelçamlı Anavatan Partisi Bayram Bayırözlü
Aydın / Kuyucak / Başaran Doğru Yol Partisi Mehmet Kaynak
Aydın / Kuyucak / Kurtuluş Mehmet Uysal
Aydın / Merkez / Çeştepe Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ali Vardarlı
Aydın / Söke / Akyeniköy Anavatan Partisi Recep Karakaya
Aydın / Söke / Savuca Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mümin Avcı
Aydın / Yenihisar / Akbük Doğru Yol Partisi Halil İbrahim Şam
Balıkesir / Erdek / Karşıyaka Anavatan Partisi Yaşar Gedik
Balıkesir / Gömeç / Karaağaç Doğru Yol Partisi Namık Doğan Adatepe
Balıkesir / İvrindi / Kayapa Anavatan Partisi Raşit Aygün
Balıkesir / Marmara / Saraylar Doğru Yol Partisi Şakir Can
Balıkesir / Marmara / Türkeli (Avşa) Cevdet Çağlar
Balıkesir / Merkez / Kocaavşar Muharrem Erol
Balıkesir / Sındırgı / Gölcük Demokratik Sol Parti Şükrü Yel
Bilecik / Bozüyük / Cihangazi Doğru Yol Partisi Mehmet Sümbül
Bilecik / İnhisar / Tarpak Hüseyin Turan
Bilecik / Söğüt / Küre Sosyaldemokrat Halkçı Parti Oğuz Özçelik
Bitlis / Adilcevaz / Aydınlar Doğru Yol Partisi Mecit Özçalımlı
Bitlis / Ahlat / Ovakışla Abdurrahim Altındal
Bolu / Düzce / Beyköy Ömer Altınok
Bolu / Mengen / Gökçesu Sosyaldemokrat Halkçı Parti Niyazi Dedeoğlu
Bolu / Mengen / Pazarköy Doğru Yol Partisi Mehmet Ali Tuncer
Burdur / Bucak / Kocaaliler Halit Yiğit
Burdur / Merkez / Kozluca Ahmet Yavuz
Burdur / Tefenni / Hasanpaşa İsmail Kayacan
Bursa / Büyükorhan / Kınık Emin Menteş
Bursa / Kestel / Barakfakih Mehmet Demiröz
Bursa / M.Kemalpaşa / Yeşilova Şaban Altın
Bursa / Orhangazi / Çakırlı Mustafa Erdoğan
Bursa / Orhangazi / Narlıca Sefer Birtane
Çanakkale / Ayvacık / Gülpınar Ömer Nazmi Ergün
Çanakkale / Biga / Balıklıçeşme Remzi Bektaş
Çanakkale / Biga / Yeniçiftlik Sıtkı Talikacı
Çanakkale / Ezine / Mahmudiye Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hüseyin Demirel
Çanakkale / Merkez / İntepe Önder Güner
Çanakkale / Merkez / Kepez Doğru Yol Partisi Halil Aktan
Çanakkale / Merkez / Kumkale Sezai Ercan
Çankırı / Çerkeş / Saçak Sosyaldemokrat Halkçı Parti İzzet Güldibi
Çankırı / Kurşunlu / Çavundur Doğru Yol Partisi Yusuf Tatlıpınar
Çankırı / Kurşunlu / Sivricek Refah Partisi Kadir Şahin
Çankırı / Orta / Dodurga Anavatan Partisi Ali İhsan Köse
Çankırı / Orta / Özlü Doğru Yol Partisi Emin Bozdoğan
Çankırı / Yapraklı / İkizören Ali Erdoğan
Çankırı / Yapraklı / Yukarıöz Recep Kapusuz
Çorum / Bayat / Eskialibey Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ahmet Çelebi
Çorum / Bayat / Kunduzlu Anavatan Partisi Adem Eroğlu
Çorum / Boğazkale / Evren Milliyetçi Çalışma Partisi Musa Gökçek
Çorum / Merkez / Düvenci Refah Partisi Sadık Yalçın
Çorum / Merkez / Seydim Anavatan Partisi Yusuf Ünal
Çorum / Sungurlu / Demirşeyh Milliyetçi Çalışma Partisi Ethem Karaaydın
Denizli / Acıpayam / Gölcük Doğru Yol Partisi Muhammed Sönmez
Denizli / Akköy / Karahayıt Anavatan Partisi İbrahim Doğru
Denizli / Baklan / Dağal Doğru Yol Partisi Kemal Erdoğan
Denizli / Çal / Selcen Sosyaldemokrat Halkçı Parti Bahri Bilge
Denizli / Merkez / Kurucuk Anavatan Partisi Ali Osman Bayrak
Denizli / Tavas / Baharlar Ali Memiş
Denizli / Tavas / Garipköy Doğru Yol Partisi Osman Pakmak
Diyarbakır / Bismil / Tepe Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mehmet Sabih Sümer
Diyarbakır / Çınar / Alatosun Anavatan Partisi Ahmet Karacadağ
Diyarbakır / Dicle / Kaygısız Sosyaldemokrat Halkçı Parti Kadri Kaçmaz
Diyarbakır / Ergani / Şölen Servet Mete
Diyarbakır / Kulp / Ağaçlı Yusuf Bayram
Diyarbakır / Merkez / Bağıvar Doğru Yol Partisi Mahmut Akyıl
Diyarbakır / Merkez / Kayapınar Felemez Avcı
Diyarbakır / Silvan / Bayrambaşı Fahri Sansarkan
Edirne / Meriç / Subaşı Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mehmet Taşkın
Elazığ / Kovancılar / Yarımca Doğru Yol Partisi Salih Pirinççi
Elazığ / Merkez / Mollakendi Erdoğan Karataş
Erzincan / Merkez / Demirkent Refah Partisi Murat Yılmaz
Erzincan / Merkez / Kavakyolu Hüsamettin Mayda
Erzincan / Merkez / Ulalar Doğru Yol Partisi Paşa Dağ
Erzurum / Hınıs / Halilçavuş Kemal Teker
Eskişehir / Alpu / Osmaniye Namık Kemal Okutucu
Eskişehir / Mihalıççık / Yunusemre İsmail Hakkı Yavuz
Eskişehir / Mihalıççık / Alpagut Yusuf Koca
Eskişehir / Seyitgazi / Doğançayır Sosyaldemokrat Halkçı Parti Aslan Afacan
Gümüşhane / Köse / Salyazı Refah Partisi Ersin Doğan
Gümüşhane / Kürtün / Harşit Doğru Yol Partisi Harun Yılmaz
Gümüşhane / Merkez / Tekke Sosyaldemokrat Halkçı Parti Halil Alkan
Hatay / Dörtyol / Altınçağ Tahsin Karatür
Hatay / Dörtyol / Karakise Refah Partisi Fevzi Arıcan
Hatay / Dörtyol / Yeniyurt Anavatan Partisi Mahmut Soylu
Hatay / Hassa / Ardıçlı Refah Partisi Hüseyin Bozkurt
Hatay / Samandağ / Tekebaşı Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mahmut Esmer
Isparta / Yalvaç / Kuyucak Doğru Yol Partisi Dursun Tepeli
Isparta / Yalvaç / Özbayat Refah Partisi Bekir Suna
İçel / Anamur / Çakırlar Milliyetçi Çalışma Partisi Süleyman Özdemir
İçel / Erdemli / Esenpınar Şevket Yılmaz
İçel / Erdemli / Kızkalesi Doğru Yol Partisi Mehmet Kale
İçel / Merkez / Fındıkpınarı Sosyaldemokrat Halkçı Parti İrfan Gök
İçel / Merkez / Yalınayak Anavatan Partisi Fatih Demirsoy
İçel / Silifke / Akdere Doğru Yol Partisi Şahin Akış
İçel / Silifke / Narlıkuyu Refah Partisi Mustafa Üncü
İçel / Silifke / Uzuncaburç Sosyaldemokrat Halkçı Parti Veli Yılmaz
İçel / Silifke / Yeşilovacık Anavatan Partisi Ferruh Tuğrul
İçel / Tarsus / Atalar Doğru Yol Partisi İbrahim Yoksul
İçel / Tarsus / Bahşiş Anavatan Partisi Mustafa Özer
İçel / Tarsus / Evcisarıibrahimli Doğru Yol Partisi Mehmet Polat
İstanbul / Çatalca / Binkılıç Cemal Cezmi Akçin
İstanbul / Kartal / Samandıra Refah Partisi Mehmet Sekmen
İstanbul / Sarıyer / Bahçeköy Doğru Yol Partisi Muzaffer Altınsoy
İstanbul / Silivri / Çanta Tahir Sert
İstanbul / Şile / Ağva Orhan Ertürk
İstanbul / Ümraniye / Sarıgazi Sosyaldemokrat Halkçı Parti Fikret Şahin
İstanbul / Yalova / Kadıköy Refah Partisi Reşat Sözen
İstanbul / Yalova / Taşköprü Sosyaldemokrat Halkçı Parti Bahar Doğan
İzmir / Menemen / Emiralem Doğru Yol Partisi Veli Yücel Dal
İzmir / Menemen / Koyundere Sosyaldemokrat Halkçı Parti Abdurrahman Demirci
İzmir / Menemen / Seyrek Nurgül Uçar
İzmir / Menemen / Türkeli Doğru Yol Partisi Ali Danacıoğlu
İzmir / Menemen / Ulukent Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hakkı Özaydın
İzmir / Seferihisar / Ürkmez Doğru Yol Partisi Şerafettin Yeşilçayır
Kahramanmaraş / Elbistan / İğde Refah Partisi Mehmet Pamuk
Kastamonu / Tosya / Ortalıca Doğru Yol Partisi Mehmet Uslu
Kayseri / Akkışla / Gömürgen Sosyaldemokrat Halkçı Parti Selahattin Baydarı
Kayseri / Akkışla / Kululu Anavatan Partisi Nuh Karakoç
Kayseri / Bünyan / Elbaşı Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ahmet Erarslan
Kayseri / Bünyan / Koyunabdal Doğru Yol Partisi Sunullah Ural
Kayseri / Felahiye / Kayapınar Anavatan Partisi Zekeriya Burakçın
Kayseri / Kocasinan / Ebiç Doğru Yol Partisi Mehmet Gön
Kayseri / Kocasinan / Güneşli Hasan Yılmaz
Kayseri / Kocasinan / Himmetdede Sosyaldemokrat Halkçı Parti Erol Uzun
Kayseri / Kocasinan / Mahzemin Anavatan Partisi Şükrü Sevinç
Kayseri / Melikgazi / Gürpınar Rafet Yılmaz
Kayseri / Özvatan / Küpeli Milliyetçi Çalışma Partisi Hanifi Özdemir
Kayseri / Sarıoğlan / Gaziler Anavatan Partisi Mehmet Mutlu
Kırklareli / Lüleburgaz / Kırıkköy Doğru Yol Partisi Yılmaz Yel
Kocaeli / Gebze / Güzeltepe Sosyaldemokrat Halkçı Parti Timur Koç
Kocaeli / Gölcük / Hisareyn Hüseyin Feridun Korkmaz
Kocaeli / Karamürsel / Subaşı Doğru Yol Partisi Mehmet Tunalı
Kocaeli / Karamürsel / Yalakdere Hasan Eryiğit
Kocaeli / Merkez / Yeniköy Osman Şenol
Konya / Akşehir / Atsız Ali Karaboğa
Konya / Akşehir / Atakent Mustafa Doğan
Konya / Altınekin / Dedeler Anavatan Partisi Ahmet Ceran
Konya / Altınekin / Oğuzeli Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ali Tömek
Konya / Beyşehir / Karaali Doğru Yol Partisi Zeki Gürcan
Konya / Beyşehir / Sadıkhacı Abdullah Sevgi
Konya / Bozkır / Dereiçi Anavatan Partisi Mustafa Erman
Konya / Cihanbeyli / Büyükbeşkavak Doğru Yol Partisi Bilinmiyor
Konya / Cihanbeyli / Günyüzü Mehmet Yakıcı
Konya / Cihanbeyli / İnsuyu Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ethem Öztaş
Konya / Cihanbeyli / Kandil Anavatan Partisi Hasan Çam
Konya / Cihanbeyli / Kelhasan Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ali Ceran
Konya / Cihanbeyli / Kütükuşağı Osman Akın
Konya / Çumra / Dinek Doğru Yol Partisi Bilinmiyor
Konya / Çumra / Güvercinlik Milliyetçi Çalışma Partisi Ahmet Topal
Konya / Çumra / Okçu Mustafa Çakır
Konya / Doğanhisar / Çetme Doğru Yol Partisi Selim Uçar
Konya / Emirgazi / Demirci Hüseyin Okumuş
Konya / Emirgazi / Işıklar Öncel Döleker
Konya / Hadim / Bademli Hayati Ayhan
Konya / Hadim / Bolat Mehmet Babuççu
Konya / Hadim / Güynükkışla Milliyetçi Çalışma Partisi Sefer Sarıaslan
Konya / Hüyük / İlmen Doğru Yol Partisi Bilinmiyor
Konya / Hüyük / Mutlu Sosyaldemokrat Halkçı Parti Halil Uzun
Konya / Ilgın / Gökçeyurt Doğru Yol Partisi Kemal Karadeniz
Konya / Kadınhanı / Başkuyu Yaşar Köken
Konya / Karapınar / İslik Salim Ünlü'
Konya / Karapınar / Taşpınar Refah Partisi Bayram Ali Yılmaz
Konya / Meram / Hatunsaray Doğru Yol Partisi Muharrem Pekmezci
Konya / Sarayönü / Gözlü Hulki Özdemir
Konya / Sarayönü / Kadıoğlu Bekir Yıldırımoğlu
Konya / Seydişehir / Akçalar Mehmet Akbaş
Konya / Seydişehir / Bostandere Turan Koyuncu
Konya / Yunak / Saray Sosyaldemokrat Halkçı Parti Bilinmiyor
Kütahya / Emet / Aydıncık Doğru Yol Partisi İsmail Varol
Kütahya / Gediz / Erdoğmuş Milliyetçi Çalışma Partisi Ramazan Vural
Kütahya / Gediz / Yeniköy (Yenikent) Doğru Yol Partisi Bilinmiyor
Kütahya / Gediz / Yeşilçay Mehmet Bircan
Kütahya / Gediz / Yunuslar Anavatan Partisi Süleyman Şimşek
Kütahya / Merkez / Kızılcaören Doğru Yol Partisi Ahmet Yiğit
Kütahya / Pazarlar / Sofular Emin Yüksel
Kütahya / Simav / Akdağ Süleyman Orman
Kütahya / Simav / Bahtılı Refah Partisi Kazım Macit'
Kütahya / Simav / Öreyler Doğru Yol Partisi Selim Boran
Kütahya / Simav / Yeniköy Hüseyin Çankaya
Kütahya / Simav / Yeşilköy Anavatan Partisi Ahmet Efe
Kütahya / Tavşanlı / Balıköy Doğru Yol Partisi Mehmet Ünal
Kütahya / Tavşanlı / Gürağaç Lütfi Kıran
Malatya / Darende / Ilıca Refah Partisi Ömer Yurt
Manisa / Ahmetli / Gökkaya Sosyaldemokrat Halkçı Parti Şahin Bircan
Manisa / Akhisar / Ballıca Hüseyin Dağlı
Manisa / Akhisar / Dağdere Doğru Yol Partisi Sadık Dönmez
Manisa / Alaşehir / Piyadeler Ali Demir
Manisa / Kırkağaç / Gelenbe Ömer Bostan Bozkurt
Manisa / Kırkağaç / İlyaslar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Orhan Kamalı
Manisa / Merkez / Hamzabeyli Doğru Yol Partisi Ali Cuma Öncü
Kütahya / Merkez / Karaağaçlı Anavatan Partisi Şerif Başkal
Manisa / Merkez / Sancaklıiğdecik Doğru Yol Partisi Mehmet Ali Alp
Manisa / Salihli / Gökeyüp Yusuf Dizdar
Manisa / Salihli / Poyrazdamları Eşref Turgut
Manisa / Salihli / Taytan Kadir Karadağ
Manisa / Saruhanlı / Kumkuyucak Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hüseyin Yenilmez
Mardin / Kızıltepe / Gökçe Doğru Yol Partisi Abdülhamit Çelik
Muğla / Bodrum / Gündoğan Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hasan Ali Yılankaya
Muğla / Marmaris / Bozburun Anavatan Partisi Salih Taşkın
Muğla / Ula / Akyaka Doğru Yol Partisi İsmail Akkaya
Muğla / Yatağan / Yeşilbağcılar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mehmet Kocagöz
Muş / Bulanık / Rüstemgedik Abdullah Gökdem
Muş / Bulanık / Sarıpınar Refah Partisi Polat Sarıca
Muş / Hasköy / Düzkışla Anavatan Partisi Felemez Kasak
Muş / Merkez / Kırköy Doğru Yol Partisi Abdurrahman Yıldırak
Muş / Merkez / Kızılağaç Mehmet Şirin Yılmaz
Muş / Merkez / Serinova Ahmet Güven
Muş / Merkez / Yağcılar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Nizamettin Karasu
Nevşehir / Hacıbektaş / Karaburna Doğru Yol Partisi Yusuf Koçak
Nevşehir / Kozaklı / Kalecik Numan Erdoğan
Niğde / Çiftlik / Sofular Refah Partisi Kadir Çavuş
Niğde / Merkez / Çayırlı Doğru Yol Partisi Sabahattin Albayrak
Niğde / Merkez / Gümüşler Talip Akdoğan
Niğde / Merkez / İçmeli Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hasan Hüseyin Özsaraç
Niğde / Merkez / Kiledere Refah Partisi Bayram Aldemir
Ordu / Kabadüz / Yokuşdibi Doğru Yol Partisi Sırrı Çevik
Rize / Kalkandere / Yolbaşı Anavatan Partisi Bekir Uzun
Sakarya / Akyazı / Dokurcun Doğru Yol Partisi Mehmet Akçakoca
Sakarya / Karapürçek / Gücücek Yaşar Akgün
Sakarya / Karasu / Yuvalıdere Anavatan Partisi Halit Çakır
Sakarya / Merkez / Hanlı Doğru Yol Partisi Vedat Kocabıyık
Sakarya / Merkez / Yazlık Anavatan Partisi Hasan Çalışır
Samsun / Bafra / İkizpınar Doğru Yol Partisi Ufuk Saral
Samsun / Merkez / Altınkum Anavatan Partisi Celal Gülhan
Samsun / Merkez / Çatalçam Doğru Yol Partisi Eyüp Kantarcı
Samsun / Merkez / Kurupelit Dursun Ali Kılıç
Samsun / Tekkeköy / Büyüklü Bağımsız Aysel Şenel
Siirt / Baykan / Atabağı Doğru Yol Partisi Ekrem Canbulat
Siirt / Kurtalan / Gözpınar Anavatan Partisi Mehmet Emin Soysal
Siirt / Pervari / Beğendik İhsan Özdemir
Sivas / Gemerek / İnkışla Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hasan Altuntop
Sivas / Kangal / Havuz Doğru Yol Partisi Ebubekir Emek
Sivas / Merkez / Gümüşdere Mehmet Eryılmaz
Sivas / Merkez / Kurtlapa Bağımsız İsmail Karadağ
Sivas / Suşehri / Çataloluk Doğru Yol Partisi Mehmet Böğrek
Sivas / Şarkışla / Akcakışla Ali Kurt
Sivas / Şarkışla / Cemel Cengiz Akdağ
Sivas / Merkez / Kızılcakışla Halim Özbek
Sivas / Ulaş / Yenikarahisar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Abdurrahman Kartal
Sivas / Yıldızeli / Yıldız Milliyetçi Çalışma Partisi Mehmet Gülen
Sivas / Zara / Şerefiye Doğru Yol Partisi Hüsnü Yıldız
Tekirdağ / Çerkezköy / Veliköy Hayrettin Dönmez
Tekirdağ / Çorlu / Ulaş Ömer Şakar
Tekirdağ / Saray / Beyazköy Anavatan Partisi İbrahim Malkoç
Tokat / Almus / Ceğet Doğru Yol Partisi Selahattin Şahin
Tokat / Artova / Çelikli Milliyetçi Çalışma Partisi İbrahim Gülsoy
Tokat / Erbaa / Akça Ali Gürsoy
Tokat / Merkez / Çamlıbel Doğru Yol Partisi İbrahim Bakır
Tokat / Niksar / Gökçeli Refah Partisi Mustafa Koyuncu
Tokat / Niksar / Yolkonak Ramazan Atasoy
Tokat / Reşadiye / Hatipli Doğru Yol Partisi Mustafa Tanrıverdi
Tokat / Sulusaray / Çıkrık Anavatan Partisi Selahattin Parlak
Tokat / Sulusaray / Kuşçu Refah Partisi Yakup Elmas
Tokat / Turhal / Yenisu Anavatan Partisi Bekir Güneş
Tokat / Zile / Yalınyazı Sosyaldemokrat Halkçı Parti Mehmet İşleyen
Trabzon / Akçaabat / Darıca Mehmet Kocabaş
Trabzon / Akçaabat / Mersin Anavatan Partisi Osman Köse
Trabzon / Akçaabat / Söğütlü Milliyetçi Çalışma Partisi Osman Akbulut
Trabzon / Arsin / Fındıklı Refah Partisi Metin Kefelioğlu
Trabzon / Beşikdüzü / Türkeli Sosyaldemokrat Halkçı Parti Şakir Yengün
Trabzon / Şalpazarı / Geyikli Doğru Yol Partisi Ahmet Nuri Beldüz
Şanlıurfa / Bozova / Yaslıca Mehmet Ali Karaçizmeli
Şanlıurfa / Merkez / Karaköprü Anavatan Partisi Ali Gök
Şanlıurfa / Merkez / Kısas Doğru Yol Partisi İsa Demir
Uşak / Eşme / Güllü Sosyaldemokrat Halkçı Parti Hasan Dündar
Uşak / Karahallı / Karbasan Doğru Yol Partisi İbrahim Erdem
Uşak / Sivaslı / Selçikler Anavatan Partisi Osman Çakar
Uşak / Sivaslı / Yayalar Refah Partisi Mustafa Vural
Uşak / Ulubey / Hasköy Sosyaldemokrat Halkçı Parti Süleyman Güler
Van / Özalp / Aşağısağmallı İsmet Özaydın
Yozgat / Akdağmadeni / Umutlu Anavatan Partisi Hidayet Karabulut
Yozgat / Aydıncık / Baydiğin Doğru Yol Partisi Mürsel Büyükba
Yozgat / Aydıncık / Kösrelik Anavatan Partisi Ömer Çalışkan
Yozgat / Boğazlıyan / Özler Doğru Yol Partisi Hasan Gazioğlu
Yozgat / Boğazlıyan / Yenipazar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Murtaza Yaşar
Yozgat / Çayıralan / Konuklar Anavatan Partisi Mustafa Akpınar
Yozgat / Sarıkaya / Yukarısarıkaya İzzet Temur
Yozgat / Sorgun / Araplı Refah Partisi Ali İhsan Ertuğrul
Yozgat / Sorgun / Gedikhasanlı Doğru Yol Partisi Fevzi Uslu
Yozgat / Yerköy / Sekili İhsan Yazıcıoğlu
Zonguldak / Gökçebey / Bakacakkadı Sosyaldemokrat Halkçı Parti Muhammet Albuz
Zonguldak / Merkez / Elvanpazarcık Doğru Yol Partisi Hasan Bostancı
Zonguldak / Merkez / Muslu Sosyaldemokrat Halkçı Parti Zeki Poyraz
Bayburt / Merkez / Akşar Refah Partisi Celil Köroğlu
Karaman / Merkez / Kisecik Sosyaldemokrat Halkçı Parti Bayram Ali Horzum
Kırıkkale / Bahşılı / Karaahmetli Doğru Yol Partisi Mevlüt Yavuz
Kırıkkale / Keskin / Konur Sosyaldemokrat Halkçı Parti Ali Fuat Canöz
Kırıkkale / Merkez / Çullu Doğru Yol Partisi Nizam Erkal
Kırıkkale / Yahşihan / Irmak Milliyetçi Çalışma Partisi Satılmış Bilgen
Kırıkkale / Yahşihan / Kılıçlar Sosyaldemokrat Halkçı Parti Halil Kamalı
Batman / Beşiri / İkiköprü Ali Kıvanç
Batman / Sason / Yücebağ Mehmet Ali Yücebağ

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Milliyet Gazetesi, 07.06.1992, sf. 20
  2. ^ Milliyet Gazetesi, 08.06.1992, sf. 7
  3. ^ Milliyet Gazetesi, 09.06.1992, sf. 19
  4. ^ Cumhuriyet Gazetesi, 08.06.1992, sf. 4