2007 Dünya Güreş Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
2007 Dünya Güreş Şampiyonası
Wrestling pictogram.svg
Ev sahibi şehir  Azerbaycan, Bakü
Tarih 17 -23 Eylül
Stadyum Haydar Aliyev Spor ve Fuar Kompleksi
Düzey Büyükler
Ülke sayısı 92
Sporcu sayısı 797
Şampiyonlar
Serbest  Rusya
Grekoromen  ABD
Kadınlar  Japonya

2007 Dünya Güreş Şampiyonası serbest ve grekoromen stil kategorilerinde 43. defa düzenlenen organizasyondur. Müsabakalara ev sahipliğini 17-23 Eylül 2007 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü kenti yapmıştır.

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

  *   Ev sahibi ülke ( Azerbaycan)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 Rusya71513
2 Japonya4105
3 Bulgaristan2114
4 Gürcistan2024
5 Küba1225
6 İran1135
7 Fransa1124
8 Çin1113
9 Azerbaycan*1012
10 Türkiye1001
11 ABD0257
12 Ukrayna0224
13 Kazakistan0123
14 Güney Kore0112
 Moğolistan0112
 Kanada0112
 Litvanya0112
18 Danimarka0101
 İsveç0101
 Almanya0101
 Tacikistan0101
22 Özbekistan0033
23 Ermenistan0011
 Kırgızistan0011
 Arnavutluk0011
 Venezuela0011
 Çek Cumhuriyeti0011
 Romanya0011
 Sırbistan0011
 Polonya0011
 Belarus0011
Toplam (31 Ülke)21214284

Takım sıralaması[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Erkekler serbest Erkekler grekoromen Kadınlar serbest
Takım Puanlar Takım Puanlar Takım Puanlar
1  Rusya 68  ABD 31  Japonya 52
2  Türkiye 40  Rusya 30  Kazakistan 39
3  Küba 34  Gürcistan 28  Ukrayna 39
4  ABD 32  İran 26  Çin 36
5  Özbekistan 31  Güney Kore 24  ABD 32
6  Ukrayna 28  Fransa 23  Kanada 31
7  İran 19  Kazakistan 21  Rusya 31
8  Kırgızistan 14  Macaristan 19  Fransa 26
9  Bulgaristan
 Moğolistan
12  Bulgaristan 18  Almanya 16
10  Litvanya 17  İsveç 16

Madalya özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler serbest[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
 Besik Kuduhov (RUS)  Bayaraagiin Naranbaatar (MGL)  Rizvan Gadzhiev (BLR)
 Andy Moreno (CUB)
60 kg
ayrıntılar
 Mavlet Batirov (RUS)  Anatolie Guidea (BUL)  Bazar Bazarguruev (KGZ)
 Sahit Prizreni (ALB)
66 kg
ayrıntılar
 Ramazan Şahin (TUR)  Geandry Garzón (CUB)  Otar Tuşişvili (GEO)
 Irbek Farniev (RUS)
74 kg
ayrıntılar
 Makhach Murtazaliev (RUS)  Ibragim Aldatov (UKR)  Iván Fundora (CUB)
 Chamsulvara Chamsulvarayev (AZE)
84 kg
ayrıntılar
 Georgy Ketoev (RUS)  Yusup Abdusalomov (TJK)  Zaurbek Sokhiev (UZB)
 Reza Yazdani (IRI)
96 kg
ayrıntılar
 Hacimurat Gatsalov (RUS)  Saeid Ebrahimi (IRI)  Kurban Kurbanov (UZB)
 Daniel Cormier (USA)
120 kg
ayrıntılar
 Bilyal Makhov (RUS)  Alexis Rodríguez (CUB)  Vadim Tasoyev (UKR)
 Artur Taymazov (UZB)

Erkekler grekoromen[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
55 kg
ayrıntılar
 Hamid Sourian (IRI)  Park Eun-chul (KOR)  Nazyr Mankiev (RUS)
 Kristijan Fris (SRB)
60 kg
ayrıntılar
 David Bedinadze (GEO)  Makoto Sasamoto (JPN)  Jung Ji-hyun (KOR)
 Eusebiu Diaconu (ROU)
66 kg
ayrıntılar
 Ferid Mansurov (AZE)  Steeve Guénot (FRA)  Nikolay Gergov (BUL)
 Justin Lester (USA)
74 kg
ayrıntılar
 Yavor Yanakiev (BUL)  Mark Madsen (DEN)  Valdemaras Venckaitis (LTU)
 Christophe Guénot (FRA)
84 kg
ayrıntılar
 Aleksey Mishin (RUS)  Brad Vering (USA)  Saman Tahmasebi (IRI)
 Badri Khasaia (GEO)
96 kg
ayrıntılar
 Ramaz Nozadze (GEO)  Mindaugas Ežerskis (LTU)  Ghasem Rezaei (IRI)
 Marek Švec (CZE)
120 kg
ayrıntılar
 Mijaín López (CUB)  Khasan Baroev (RUS)  Dremiel Byers (USA)
 Yury Patrikeyev (ARM)

Kadınlar serbest[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
48 kg
ayrıntılar
 Chiharu Icho (JPN)  Iryna Merleni (UKR)  Mayelis Caripá (VEN)
 Li Xiaomei (CHN)
51 kg
ayrıntılar
 Hitomi Sakamoto (JPN)  Ren Xuecheng (CHN)  Anne-Catherine Deluntsch (FRA)
 Erica Sharp (CAN)
55 kg
ayrıntılar
 Saori Yoshida (JPN)  Ida-Theres Karlsson (SWE)  Natalia Golts (RUS)
 Olga Smirnova (KAZ)
59 kg
ayrıntılar
 Audrey Prieto (FRA)  Stéphanie Groß (GER)  Dorjiin Narmandakh (MGL)
 Nataliya Synyshyn (UKR)
63 kg
ayrıntılar
 Kaori Icho (JPN)  Yelena Shalygina (KAZ)  Sara McMann (USA)
 Monika Rogien (POL)
67 kg
ayrıntılar
 Jing Ruixue (CHN)  Martine Dugrenier (CAN)  Natalia Kuksina (RUS)
 Katie Downing (USA)
72 kg
ayrıntılar
 Stanka Zlateva (BUL)  Kristie Marano (USA)  Guzel Manyurova (RUS)
 Olga Zhanibekova (KAZ)

Katılımcı ülkeler[değiştir | kaynağı değiştir]

92 ülkeden 797 güreşçi katıldı:

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]