Kullanıcı mesaj:Kecelioglu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


4 Nisan 2020 Cumartesi

Nuvola apps error.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (52).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (11).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Aşk (film, 2013) · Yakutça · Sovyetler Birliği'nde Kürtler · Pilot (House) · Süperstar '83 · Megadeth · Panzerkampfwagen VI Tiger II · Neptün'ün halkaları · Ahtapot · Beyaz Rusya Cumhuriyeti Devlet Marşı · Samsunspor 2018-19 sezonu

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: BBC Sports Yılın Sporcusu Ömür Boyu Başarı Ödülü · Dünya Mirasları listesi · Avrupa Altın Ayakkabı Ödülü · Emirates Cup · Leonardo DiCaprio filmografisi · Türkiye'deki herbaryumlar listesi · FA Cup finalleri listesi · Premier League kazanan oyuncular listesi · Türkiye millî futbol takımı teknik direktörleri listesi · Bizim Hikaye bölümleri listesi · Avrupa Futbol Şampiyonası kazanan teknik direktörler listesi · Bizim Hikaye (1. sezon) · Thierry Henry'nin attığı millî takım golleri listesi · Sovyetler Birliği liderleri listesi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Pakistan Anıtı · Martha Érika Alonso · San Marco Çan Kulesindeki Galileo Kitabesi · Darfur'da bir köylü

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Medcezir (dizi) (2. adaylık) · II. Vlad · Max Payne (karakter) · Hâkimler ve Savcılar Kurulu · Watch Dogs 2 · Elspeth Reoch · Forever (Mariah Carey şarkısı) · Hıfz-ur Rahman · Lütf-i Celil · Asar-ı Şevket · Asar-ı Şevket sınıfı zırhlı korvet · Necm-i Şevket · Avnillah · İclaliye · İtalya Krallığı (1805-1814) · Feth-i Bülend sınıfı zırhlı korvet · Feth-i Bülend · Mukaddeme-i Hayr · Metin Akdülger · Aynî hak

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Peter Jackson · İspanya'da eşcinsel evlilik · Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Yahudilerin tarihi · Yıldız · Ruh · Samsunspor (futbol takımı) · Antik Roma · Almanya · Porsche 911 · İstanbul Boğazı · Tiberius · Charlottenburg-Wilmersdorf

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Amsterdam Turnuvası · Lady Gaga diskografisi

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Federal Acil Durum Yönetim Kurumu · Tacik alfabesi · Kayıp On Kabile · Karamağara, Elbistan · Çin mitolojisi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları:

Hoş geldin![kaynağı değiştir]

Gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü olan Vikipedi'ye hoş geldin!

Katkıda bulunurken cesur ol! Hadi kolay gelsin. - Yardım gönüllüleri.

VikiÇağrı: Memleketini tanıt![kaynağı değiştir]

Safranbolu Old Government Building and Clock Tower.jpg

Vikipedi'de doğduğun veya oturduğun il, ilçe kasaba ya da köy hakkında bir sayfa var mı diye bir ara... Buldun mu? Bu hâli ile senin memleketine yakışıyor mu, kendine bir sor! Daha anlatılması gereken ne kadar çok şey var değil mi? Eklenmesi gereken nice resim...

Eğer "bu hâli ile benim memleketime yakışmaz" veya "koskoca ansiklopedide nasıl olur da memleketim hakkında madde bulunmaz" diyorsan kolları sıva ve onu sen tanıt! Zannettiğin kadar zor değil. Sadece birkaç biçem kuralına dikkat etmen ve tarafsız, ansiklopedik bir dil kullanman gerek. Safranbolulu arkadaşlar ne güzel derlemişler, sen neden yapamayasın?

İlk adımlar[kaynağı değiştir]

Menemen.jpg

İlk önce bir miktar bilgi topla: Tam olarak nerededir? Nüfusu kaçtır? Tarihi nasıldır, bu yerleşim yerini kim kurmuştur? Ne üretilir? Görülmesi gereken yerleri nerelerdir, niye ziyaret etmek gerekir? Tarihi eserler ya da doğa güzellikleri var mıdır? Ne yenir, ne içilir, türküleri, öyküleri ve hatta efsaneleri nelerdir? Yaşlılarla konuşup, sözlü tarihe de yer verebilirsin.

Bu bilgileri İnternette de bulabilirsin, ama kesinlikle bulduğun bilgileri kopyalayıp yapıştırma, bilgileri kendi sözlerinle aktar! Yoksa telif hakkı ihlâli olarak silinir.

Biz de görelim![kaynağı değiştir]

Çektiğin resimler varsa bunları Vikipedi'ye yükle, yüklerken bu resmi kamuya bağışladığını açıklayan şablonu ekle: {{KM-Kişisel}} (bunu kopyala yapıştır). "Hakkını helal etmediğin" resimler, telif ihlalinden silinebilir.

Vikipedi:VikiProje Türkiye yerleşim birimleri[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin yerleşim birimleri hakkında nasıl katkıda bulunabileceğini buradan daha ayrıntılı öğrenebilirsin. Örneğin; maddede kullanabileceğin şablonlar, sayfanın daha düzgün görünmesini sağlayacaktır, doğru kategoriye eklersen arayanlar daha kolay bulacaktır vb.

Kolay gelsin!


merhaba[kaynağı değiştir]

Köyünüzü şu örnek taslak maddeye göre düzenleyebilirsiniz Erenköy, Terme... Bu madde ne kadar ve nasıl konular işlemenizde size yol gösterebilir. Bitmiş haline örnek ise Kumçelteği, Gölet, Toklumen. Saygılarımla iyi çalışmalar.--Etrüsk 22:42, 17 Mart 2007 (UTC)

!![kaynağı değiştir]

Bildiğiniz üzere Vikipedi Haber birimi kurulmuş ve gelişmesi için gereken çaba sarfedilmekte. Öncelikle kullanıcı kutusu oluşturup kısa yoldan haber sayfasına ulaşmayı planladık ama çoğu kullanıcının buna ilgi göstermediğini gördük. Şimdiyse mesaj sayfalarına ufak bir şablon halinde haberlerin özetlerini içeren çerveçeveler yerleştiriyoruz. Bu proje bir anlık hevesle ya da ego tatmini amacıyla kurulmuş kişisel bir çalışma değildir!! İngilizce vikipedide neredeyse bir çok kullanıcının bırakın mesaj sayfasını kullanıcı sayfasında bulunan bu sistemi kendi vikipedimizde hayata geçirmek ve geliştirmek için yoğun çaba sarfediyoruz!! Bize destek olarak ya da öneriler getirerek katkıda bulunabilirsiniz. Proje daha çocuk ve büyüyecek, yürüyecek... Şablonu arşivlememeniz ve sayfanızdan kaldırmamanız dileğiyle iyi çalışmalar.. --Elmacenderesi E=mc2 22:19, 16 Mayıs 2007 (UTC)

Haftanın işbirliği[kaynağı değiştir]

Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.

Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var. Lütfen bu projeye katılarak bize yardımcı olun.

--TOBB ETÜ 08:06, 21 Mayıs 2007 (UTC)

Haftanın işbirliği[kaynağı değiştir]

Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.

Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var. Lütfen bu projeye katılarak bize yardımcı olun.

TOBB ETÜ 09:09, 28 Mayıs 2007 (UTC)

Resim lisansı[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Eklediğiniz Resim:Keceliler.JPG resmi için herhangi bir lisans etiketi seçmemişsiniz. Bu sizin kişisel çalışmanızsa VP:RTE sayfasındaki lisans etiketlerinden birini resme eklemelisiniz. Şu anda resim lisansız olarak işaretlendi ve 7 gün içinde lisans bilgisi girilmezse silinecek. Bilginize... İyivikiler... İyivikiler... homonihilis // ileti 18:29, 1 Ağustos 2008 (UTC)

Resim:Keceliler.JPG resminde şu anda bir sorun yok. Uygun bir lisans etiketi kullanmışsınız. Artık silinmesini gerektiren bir durum yok. İyivikiler... homonihilis // ileti 05:34, 1 Eylül 2008 (UTC)

Köylü şablonu[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Öncelikle güzel kullanıcı sayfanız için tebrik ederim. Kullanıcı sayfanızda yer alan, bu kullanıcı köylüdür şablonunu Kategori:Memleketlerine göre vikipedistler şablonları'ne eklemek istedim fakat şablonu şablon:Köylü diye aradığımda kırmızı bağlantı veriyor. Acaba o şablonu, size zahmet, ilgili kategoriye ekleyebilir misiniz? İyi vikiler--Merube 89msj 13:48, 1 Nisan 2009 (UTC)

  • Tmamdır, kullanıcı köylü şablonuna ilgili kategoriyi ekledim. Demin kullanıcı demeksizin aramıştım niyeyse. Yorgun kafayla bu kadar oluyor heralde Face-smile.svg. Neyse en azından böylece size de merhaba demiş oldum Face-smile.svg. İyi vikiler, iyi günler--Merube 89msj 14:05, 1 Nisan 2009 (UTC)