Kullanıcı mesaj:FikriyeRıza

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba FikriyeRıza, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
  • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
  • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
  • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
  • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Bir kaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

Superyetkinileti 15.32, 26 Eylül 2019 (UTC)

Koyun ırkları kategorisi[kaynağı değiştir]

Sayfalar taşındı, iyi vikiler. --Superyetkinileti 18.29, 26 Eylül 2019 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şu ana dek çalışmalarınızdan iyi niyetli ve Vikipedi'ye katkı yapmaya çalışan bir kullanıcı olduğunuzu görüyorum. Hesabınızı Beyaz Liste olarak tanımladım, artık değişiklikleriniz diğer kullanıcılardan onay beklemeyecek. Vikipedi'ye katkılarınızın devamı dileğiyle! İyi çalışmalar.--Khutuckmsj 04.42, 5 Ekim 2019 (UTC)

Bu arada yeni bir kullanıcı olduğunuz için ufak bir bilgi paylaşayım. Silinmeye aday sayfalar altındaki "bunu silelim, şuraya alalım" gibi tartışmalar Vikipedi'nin normal işleyiş şekli. Vikipedi'de kullanıcıların hepsi burayı geliştirmeyi amaçlayan kişiler, yaptığımız tüm silme/taşıma/değiştirme tartışmaları bilgiyi en doğru şekilde paylaşma isteğimizin yansıması. İlk başlarda biraz garip gelebilir ama herkesin iyi niyetle çalıştığından ve yardımcı olmak istediğinden emin olabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Khutuckmsj 17.14, 5 Ekim 2019 (UTC)
Kesinlikle, kötü niyet söz konusu değil. Çevirinin ve güvenilir kaynakların inceliğini bilmeden aslında zor bir konu bu ve kullanıma bağlı ve okuyucuların arayıp bulabileceği şekilde yazmak için bayağa çaba sarf ettim.FikriyeRıza (mesaj) 17.25, 5 Ekim 2019 (UTC)
Yok benimki sadece bir hatırlatma :) Vikipedi internetin geri kalan kısmından çok çok farklı bir yer, yeni kullanıcılar için bilgi vermek her zaman iyidir :) Tekrar hoş geldiniz! --Khutuckmsj 17.29, 5 Ekim 2019 (UTC)
Peki öyle olsun - uzadı mı uzadı bu muz boreği olayı. Sonucu görücez de silinirse bu fritterleri nereye eklesem gibi bir endişem var ...FikriyeRıza (mesaj) 17.36, 5 Ekim 2019 (UTC)

Dil bağlantıları[kaynağı değiştir]

Selamlar. Oluşturduğunuz maddelerde, çeviri yaptığınız dildeki sayfanın sol kısmında yer alan dil bağlantılarının en altında dil bağlantısı eklemek için bir buton bulunuyor. Şu madde için mesela İngilizce sürümde, ekranın sol kısmındaki diğer diller bölümünün en altında "edit links" diye bağlantı var ve şuraya bağlanıyor. Oradan diğer dilin eklemesi yapılabilir. Bunu size bırakıyorum, pratikle öğrenmiş olursunuz :) İyi günler.--NanahuatlEfendim? 05.31, 8 Ekim 2019 (UTC)

Yönlendirme silme[kaynağı değiştir]

Yönlendirmelerin hangi durumlarda kullanılması gerektiğine ilişkin kurallarımız açık. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.54, 14 Ekim 2019 (UTC)

Superyetkin Bu gerekçe ile kurmuştum Bir sayfaya boru bağlantı kullanmadan, kolayca dolaylı bağlantı vermek ve silinmesinden dolayı kullanılan bağlantı bozuldu. Restore etmeniz mümküm mü? FikriyeRıza (mesaj) 17.01, 14 Ekim 2019 (UTC)

Saç böreği silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Saç böreği) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Saç böreği sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 20.14, 1 Aralık 2019 (UTC)

Kabak çintmesi silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kabak çintmesi) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kabak çintmesi sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 01.23, 10 Aralık 2019 (UTC)