The Sims 3: Showtime

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Sims 3: Showtime
Dosya:Sims 3 Showtime Box.png
GeliştiriciElectronic Arts Bunu Vikiveri'de düzenleyin
YayımcıElectronic Arts
YapımcıEA Salt Lake
SeriThe Sims
MotorRenderWare Bunu Vikiveri'de düzenleyin
PlatformlarWindows, macOS
Çıkış
 • KA: 6 Mart 2012
 • AU: 8 Mart 2012
 • AVR: March 10, 2012
TürYaşam simülasyonu
ModTek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

The Sims 3: Showtime, The Sims 3 için yayınlanan altıncı genişleme paketidir. Electronic Arts tarafından Mart 2012'de yayınlandı. Sınırlı sayıdaki koleksiyon sürümü, Amerikan şarkıcı Katy Perry'nin iki sahne kostümünü ve bir posterini de oyuna ekler.[1][2]

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

SimPort[değiştir | kaynağı değiştir]

SimPort, oyuncuları Yıldız performansçı olma yolunda bir turneye çıkarır ve Sim'ler burada özel şovlarını sergilerler. İnternet aracılığı ile diğer oyuncuların Sim'lerinin sahne şovları da izlenebilir. Ayrıca oyuncular diğer Sim'leri de sahneye davet edebilir ve performans sergilemesine izin verebilir.[3] Eğer bir Sim, SimPort'u kullanırsa oyuncular birçok arka planı, ışıklandırma sistemini ve birçok kostümü kullanabilir. SimPort'u ziyaret eden Sim'ler oyuna seçili kıyafetler ile başlar.[4] Oyunda üç farklı versiyon vardır: standart sürüm, sınırlı sayı sürümü ve Katy Perry sürümü. Her versiyonda farklı kostüm ve kıyafetler mevcuttur.

Starlight Shores[değiştir | kaynağı değiştir]

Starlight Shores, oyuna genişleme paketi ile eklenen yeni mahalledir. Kaliforniya temalı şehir merkezi benzeri bir mahalledir. Mahallede bir park, bir kafe ve Sim'lerin performans sergileyebileceği birçok sahne alanı mevcuttur.

Sahneler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular Sim'leri için kendi sahnelerini kurabilir, sihirbazlarını, akrobatçıları ve şarkıcıları sahneye davet edebilir. Sahne kurulumu canlı şovlar için iki saati bulabilir. Işıklandırma efektleri, alevler, kelebekler ve diğer efektler satın alma modunda bulunur. Bir Sim performansını bitirdiğinde diğer performansçılardan eleştiri ve yorumlar toplar.

Kariyerler[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkıcılık, akrobat, sihirbazlık ve DJ olarak yeni sahne performansı kariyerleri eklenmiştir.

Yeni objeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Showtime ile havuz masaları, karaoke makineleri, DJ kabinleri, yeni gitarlar, mikrofonlar, sahne ışıkları, ses sistemleri, müzik barları ve elektro dans sahneleri, domino masası, fotoğraf kabini, taşınabilir MP3 çalar ve yeni ışıklandırmalar gibi performans odaklı objeler oyuna eklenir.

Yayınlanma[değiştir | kaynağı değiştir]

Sınırlı sayıda koleksiyon sürümü[değiştir | kaynağı değiştir]

Özel Katy Perry sürümü The Sims 3 Showtime: Katy Perry Collector's Edition olarak satışa çıktı ve Katy Perry temalı objeler, saç stilleri ve Teenage Dream albümü temalı sahne dekorları oyuna eklendi. Koleksiyon sürümü, indirilebilir içerik olan sahnenin yanında Katy Perry temalı saç stili, gitar, özel poster, iki meyve kostümü ve üç adet meyve temalı sahne dekoru ekler.

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "The Sims 3 Showtime". EA. EA Games. 12 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Aralık 2011. 
 2. ^ "Share your rise to fame with Katy Perry!". EA Games. 30 Ocak 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Ocak 2012. 
 3. ^ "The Sims 3 Showtime Limited Edition". EA. EA Games. 20 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Aralık 2011. 
 4. ^ Kelly West. "The Sims 3 Showtime Expansion Pack Review: Music, Magic And Acrobatics". Cinemablend. 7 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 
 5. ^ "The Sims 3: Showtime". GameRankings. CBS Interactive. 10 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 
 6. ^ "The Sims 3: Showtime". Metacritic. 8 Ocak 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 
 7. ^ Anthony Gallegos (8 Şubat 2012). "The Sims 3: Showtime – Living the Dream". IGN. News Corporation. 22 Haziran 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 
 8. ^ Mark Langshaw (16 Mart 2012). "'The Sims 3: Showtime' review (PC)". Digital Spy. Hearst Communications. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 
 9. ^ Abigail Holden (16 Mart 2012). "The Sims 3 Showtime review – I clicked a Sim and I liked it". Critical Hit. 5 Mayıs 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]