The Sims 2: University

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
The Sims 2: University
The Sims 2- University.jpeg
Yayımcı(lar) EA Games (PC)
Aspyr Media (Mac)
Yapımcı(lar) Maxis
Tasarımcı(lar) Charles London, Hunter Howe
Seri "The Sims"
Sürüm 1.1.0.284
Platform(lar) Mac OS X
Windows
Çıkış tarih(ler)i Windows
  • KA 1 Ocak, 2005
  • AVR 2 Ocak, 2005

Macintosh
12 Eylül 2005

Tür(ler)i Yaşam Simülasyonu
Biçim(ler) Tek oyuncu
Sınıf(lar)ı ESRB: T
OFLC: M
PEGI: 12+
Sistem gereksinimleri

Mac OS X[1]

Windows[2]

Giriş Keyboard
Mouse

The Sims 2 University, The Sims 2 oyununun ilk ek paketidir. Bu ek paketin teması Adından da anlaşılacağı gibi üniversitedir. Yeni kolej kasabaları içermektedir. Gençler arasında iyi not alanlar koleje gönderilir. Bu simler, orada young adult sim yaş grubunda olarak karşımıza çıkarlar. Simler bu oyunda Lifetime Wants'a (Hayatının Amacı) ve Influence Points'e (Etki puanları) sahiptir.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

University, gitarı, baterisi ve bas gitarıyla tam bir enstrüman enstrüman seti içeriyor. Bütün simleriniz aynı anda bir öbek gibi bütün bu aletleri çalabiliyorlar. Simler kendi evlerinde, dışarıda, gece kulübünde veya kafelerde çalıp para kazanabiliyorlar. Üç farklı stil var; ama bir kişi bir stilde çalıyorsa diğer kişiler ona katılmak istediğinde onlar da aynı stilde çalıyorlar. Zaten simler vokal yapamıyorlar, sadece freestyle'ye tıklayınca kendi başlarına ses çıkarmadan simce şarkı söylüyormuş gibi yapıyorlar. Öğrenciler aynı zamanda daha çok kolej yaşamıyla ilgili eşyalara da sahip olabiliyorlar. (meyve suyu fıçısı, togalar, ve çin yemeği gibi) University, The Sims 2'ye yeni ana unsurlar da ekliyor. Yeni yaş grubu Young Adult (Genç Yetişkin - Teenager [Genç] ve Adult [Yetişkin] grubunun arası) da yeni eklenen ana unsurlardan. Sadece kolejdeki simler young adult grubuna dahil olabiliyor ve herhangi bir biçimde koleje gidemeyen simler, teenager'den adult'a geçiş yapar. Kolejlere evlerin olduğu mahalleden ayrı bir tuşla girilir. Kolejde oturmak için üç farklı çeşit ev vardır: Kampüsler, özel evler ve Greek House (Yunan evleri) Ayrıca simin doğru insanlarla tanışırsa gizli bir topluma da eklenebilir. Simler çoğunlukla, bilgisayarın yaratmış olduğu simlerin, boş odaları doldurduğu toplumsal yatakhanelerde yaşar. Bir Sim yeterli burs parasıyla özel bir mülkte kalabilir. Greek House aynen bir özel mülke benzer ama ilişkilerinden daha fazla faydalanırsın. Çünkü tanıdığın kişiler daha önemli olur. Önceden yapılmış arsalar genelde eğlence merkezlerini, kütüphaneleri ve diğer öğrenci merkezlerini kapsar.

Kolej Eğitimi[değiştir | kaynağı değiştir]

The Sims 2 University'nin en önemli özelliği sınıfları, dersleri ve ödülleri içeren kolej sistemidir.

Yeniler derslerinde kararsızdır. Öğrencilerin 11 farklı ders seçeneği var. Bu derslerde, mümkün olan en yüksek dereceleri almak için özel becerilerin ilerlemesi gerekir. Dersler; matematik, felsefe, Fizik, Siyasal Bilimler, Psikoloji, Sanat, Biyoloji, Tiyatro, Ekonomi, Tarih ve yazından (edebiyat) oluşur.

Simler mezun olmakiçin dört yılı tamamlamalıdır. Eğer bir sim sömestr sonunda başarısız olursa bütünlemeye kalır ve o sömestrı tekrarlar. Eğer yine başarısız olursa kolejden atılır ve yaşamına yetişkin olarak devam eder.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Mac OS X sistem gereksinimleri". Aspyr Media. 27 Eylül 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2009. 
  2. ^ "Windows sistem gereksinimleri". EA Games. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]