SimCity Societies

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
SimCity Societies
Yayımcı(lar) Electronic Arts (PC)
Yapımcı(lar) Tilted Mill Entertainment
Sürüm 1.04.243 (v1.5)
Oyun motoru Genel
Platform(lar) Microsoft Windows
Cep Telefonu
Çıkış tarih(ler)i 30 Ocak 2007
Tür(ler)i Şehir-Kurma oyunu
Biçim(ler) Tek oyunculu
Sınıf(lar)ı Simulasyon
Ortam DVD
Sistem gereksinimleri

Windows XP SP2, veya Windows Vista, 1.7 GHz Intel CPU, veya AMD XP 2100 processor, 512 MB RAM, 2.1 GB boş hard disk sürücü alanı, 128 MB Ekran Kartı, DVD Sürücü, DirectX 9.0-destekli Ekran Kartı. (Windows Vista için 2.4 GHz işlemci veya dengi ve 1 GB RAM)

Simcity Societies bir simulayon türü bilgisayar oyunudur, amacımız şehir kurup o şehri en iyi şekilde yönetmek. Oyunumuzun dağıtımcılığını Electronic Arts (EA) üstlenmektedir Sims oyunları sersinin bir devamıdır. Simcity serisin 5. oyunudur ama diğer simcity serilerinde görüntü ve farklılık olarak bir ilktir.

Duyuru[değiştir | kaynağı değiştir]

5 Haziran 2007 tarihinde Tilted Mill Entertainment Caesar IV yapımcısı, Önceki Simcity serilerinin yapımcısı yerine kendisi Simcity Societesi yapacağını duyurdu. Rob Humblke Sims Bölümü başkanı belirtilen bu EA temsilcisini E3te duyurmuştu. Ama gelen tepkiler ise olumsuz olmuştu yapımcı ise bazı endişeleri gidermek için bir röportaj düzenledi.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Önceki SimCity oyunlarından farklı olarak 3D olarak yayımlandı. Oyuna girmek için oyuna tıklayın. Play deyin (yüklediyseniz). Şehrinizin adını, tipini (Çöl, tundra, tropikal vb.) seçin. Eğer alttaki şeye tıklarsanız ayarları daha detaylı yaparsınız. Belirli yüksekliklere ev kurulmaz. Her tipi dengede tutmalısınız (Mesela elmas hep düşer, o yüzden banka yapıp yükseltebilirsiniz). Eğer mutluluk için ürünler yapmazsanız halk kızar ve paranız azalır. Boşluk tuşuna basarsanız bir şeyler yazarsınız.

Topluluk[değiştir | kaynağı değiştir]

Hedef Başarıdadır.Kapitalist şehirler, büyük mağazalar gibi binalara yer verir,Gökdelenler, borsalar, ortak bir şekilde sahip olmuş olan condos, ve büyük şirket merkezi.

Gelecekçi bir şehir, bilgi, başarının kullanımıyla inşa etti, ve otorite, arabalar ve holographic spor stadyumlarına uçmakla tam bir şehir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]