SimCity Societies

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
SimCity Societies
Geliştirici Tilted Mill Entertainment Edit this on Wikidata
Yayımcı Electronic Arts (PC)
Yapımcı Tilted Mill Entertainment
Seri SimCity Edit this on Wikidata
Motor Genel
Platformlar Microsoft Windows
Cep Telefonu
Çıkış 30 Ocak 2007
Tür Şehir-Kurma oyunu
Mod Tek oyunculu oyun Edit this on Wikidata

Simcity Societies bir simulayon türü bilgisayar oyunudur, amacımız şehir kurup o şehri en iyi şekilde yönetmek. Oyunumuzun dağıtımcılığını Electronic Arts (EA) üstlenmektedir Sims oyunları sersinin bir devamıdır. Simcity serisin 5. oyunudur ama diğer simcity serilerinde görüntü ve farklılık olarak bir ilktir.

Duyuru[değiştir | kaynağı değiştir]

5 Haziran 2007 tarihinde Tilted Mill Entertainment Caesar IV yapımcısı, Önceki Simcity serilerinin yapımcısı yerine kendisi Simcity Societesi yapacağını duyurdu. Rob Humblke Sims Bölümü başkanı belirtilen bu EA temsilcisini E3te duyurmuştu. Ama gelen tepkiler ise olumsuz olmuştu yapımcı ise bazı endişeleri gidermek için bir röportaj düzenledi.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Önceki SimCity oyunlarından farklı olarak 3D olarak yayımlandı. Oyuna girmek için oyuna tıklayın. Play deyin (yüklediyseniz). Şehrinizin adını, tipini (Çöl, tundra, tropikal vb.) seçin. Eğer alttaki şeye tıklarsanız ayarları daha detaylı yaparsınız. Belirli yüksekliklere ev kurulmaz. Her tipi dengede tutmalısınız (Mesela elmas hep düşer, o yüzden banka yapıp yükseltebilirsiniz). Eğer mutluluk için ürünler yapmazsanız halk kızar ve paranız azalır. Boşluk tuşuna basarsanız bir şeyler yazarsınız.

Topluluk[değiştir | kaynağı değiştir]

Hedef Başarıdadır.Kapitalist şehirler, büyük mağazalar gibi binalara yer verir,Gökdelenler, borsalar, ortak bir şekilde sahip olmuş olan condos, ve büyük şirket merkezi.

Gelecekçi bir şehir, bilgi, başarının kullanımıyla inşa etti, ve otorite, arabalar ve holographic spor stadyumlarına uçmakla tam bir şehir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]