The Sims 2: Bon Voyage

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
The Sims 2: Bon Voyage
TS2 Bon Voyage.jpg
Yayımcı(lar) Electronic Arts
Yapımcı(lar) Maxis
Seri The Sims
Platform(lar) Windows
Mac OS X
Çıkış tarih(ler)i Windows
  • KA 4 Temmuz, 2007
  • AVR 6 Temmuz, 2007
  • AUS 7 Temmuz, 2007

Macintosh
17 Aralık 2007

Tür(ler)i Hayat simülasyon oyunu
Biçim(ler) Tek oyunnculu
Sınıf(lar)ı ESRB: T
PEGI: 12+
OFLC: M
Ortam CD
DVD
Sistem gereksinimleri

Windows[1]

(2.0GHz for Vista)

(1GB for Vista)


Mac OS X[2]

Giriş Klavye ve fare (PC)

The Sims 2: Bon Voyage, bilgisayar oyunu serisi The Sims 2'nin altıncı genişlete paketidir. Oyun, 4 Temmuz 2007 tarihinde Kuzey Amerika'da, 6 Temmuz 2007 tarihinde Avrupa'da ve 7 Temmuz 2007 tarihinde Avustralya'da piyasaya sürüldü. Mac OS X işletim sistemi için 17 Aralık 2007 tarihinde Aspyr Media tarafından dağıtıldı.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu oyunla üç farklı yere gezi düzenlenebiliyor. Takemizu Village (Asya Kültürü), Three Lakes (Dağ) Twiiki Island (Sahil kasabası) yerleşim birimlerine gidebilir. Gidilen yerlerde kamp kurabilir, otellerde kalınabilir ve yazlık ev satın alınabilir. Tatile çıkmak için telefonla veya bilgisayarla tatil rezervasyonu yaptırabilir. Tatilde bir ile yedi gün arasında kalınabilir. Tatile gidilen yaşlar ve hamilelikler donmaktadır. Tatile hayvan ve bebekler gidememektedir. Ayrıca tatilde yeni danslar, bilginlerden sırlar, ninjadan ışınlanma öğrenilebilir. Koca ayak ile arkadaşlık kurulabilir ve eve götürülebilir. Oyunda artık denize girilebilir, korsan hazinesi bulup zengin olunabilir, Kamp ateşi yakılabilir. Tatilde çekilen fotoğraflar eve konulabilir. Oyunda 45 adet sır vardır. Bu sırları tatilde yaratıklara iyi davranarak gizli adaların haritalarını bulup arayarak erişebilir ve eve dönüldüğünde bunlar başkaları ile paylaşılabilir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Windows system requirements". EA Games. Erişim tarihi: 20 Mayıs 2008. 
  2. ^ "Mac OS X system requirements". Aspyr Media. 27 Eylül 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Şubat 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]