Tartışma:Muhammed

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
S: Sayfa adı neden "Hazreti Muhammed" değil?
C: Vikipedi'nin tarafsızlık ilkesini korumak amacıyla makale başlıklarında dini saygı unvanlarından kaçınılmaktadır. Hazret, üstat, şeyh gibi İslami saygı unvanlarına da makalelerde bu sebeple yer verilmemektedir.
Vikipedi reddedilmiş kaliteli madde adayları Muhammed bir kaliteli madde adayıydı ama kaliteli madde kıstaslarını karşılayamadı. Aşağıda maddenin iyileştirilmesi için öneriler bulunmaktadır. Bu sorunlar halledildikten sonra madde tekrar aday gösterilebilir. Editörler ayrıca bir hata olduğuna inanıyorlarsa bir inceleme isteyebilirler.
18 Temmuz 2013 Kaliteli madde adayı Başarısız
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje İslam (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İslam maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İslam kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Orta Doğu (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Orta Doğu maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Orta Doğu kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Arşiv
1, 2, 3, 4, 5, 6

ALAKASIZ KAYNAK ?[kaynağı değiştir]

Maddede kendimce eklenen : (1) William Montgomery Watt, Muhammad at Madina, At the Clarendon Press, (1956), ve (2) Cyril Glasse, Huston Smith, 'New Encyclopedia of Islam'. Rowman Altamira Press. (2003) p.407. ISBN-13: 978-0759101890, ISBN-10:0759101892 Nushiervan11 tarafından alakasız kaynak diye silinmekte ?! Oysa bu kaynaklarda şunlar okukmakta.

(1) a. Konu : "Medine döneminde Muhammed'in her bir eşi için Mescid-i Nebevî'nin duvarlarına bitişik odalar yapılmıştır."

   b. "The most noticeable feature of Muhammad's matrimonial practice is his establishment of a plural virilocal family. This was apparently done in the early Medinan period. At the Hijrah Muhammad had only one wife, Sawdah, and on the building of his residence in Medina called 'the mosque' in the sources she was assigned an apartment there. Other apartments were added for the other wives."

(2) a. İslam geleneğinde Şerif ile Seyyidlerin soyları Fatıma ve Ali yoluyla Muhammed'e dayandırılır.

   b."Sayyid (lit.liege lord). A titel of respect used for the descendants of the Prophet throuth his daughter Fatimah and 'Ali ibn abi Talib. These are the shurafa (sing. Sharif)."

--Nariai (mesaj) 06.10, 6 Mart 2018 (UTC)