Star Digital

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Star Digital
Stardigitallogo.jpg
Tip Dijital Platform
Slogan Yeni Çağın Eğlence Kültürü
Kuruluş Mayıs 1999
Feshedilme 2002
Şehir İstanbul
Ülke Türkiye
Önemli kişiler Cem Uzan
Sahibi Star Medya Grubu
Ana sayfa www.stardigital.com.tr

Star Digital, eskiden Türkiye'de sayısal yayın yapmış bir dijital platform. Mayıs 1999'da kurulmuş ve aynı yıl hizmet vermeye başlamıştır. 2001 senesinde kapanan Star Digital, 2003 yılında DigiFunClub adıyla tekrar kurulmuş, fakat birkaç ay sonra bu platformda kapanmıştır.

Bünyesindeki kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

Star Digital'in kendisine özel Star 1, Star 2, Star 3, Star Spor, Star Plus Teleon, Galeri 1, Galeri 2 kanallarının yanı sıra ulusal televizyon kanallarından TRT 1, Star TV, atv, TGRT, Kanal 6, Kanal 7, brt, TV8, CNBC-e, NTV, CNN Türk, Kral TV, Flash TV, Genç TV, Number One TV, Gala TV, Maxi TV-Supersport TV, Cine Spor kanalları ile, yabancı televizyon kanallarından Sky News, CNBC, Milan TV, RTL, RTL 2, ProSieben, Sat.1, VOX, TV5MONDE, MTV, VH1, History Channel, Discovery Channel, Fashion TV gibi kanallar da bu platformda yayın yapmıştır. Radyo kanalı olarak ise Metro FM, Joy FM, Süper FM, Kral FM, Lokum FM, Radio Gold, Radio Blue ve Ritmo Latino bu platformda mevcuttu.

DigiFunClub[değiştir | kaynağı değiştir]

DigiFunClub
Digifun.jpg
Tip Dijital Platform
Kuruluş Haziran 2003
Feshedilme 23 Aralık 2003
Şehir İstanbul
Ülke Türkiye
Sahibi Cem Uzan
Ana sayfa www.digifunclub.com

DigiFunClub, Haziran 2003 yılında Uzan Grubu tarafından yine aynı grubun sahip olduğu Star Digital'in devamı olarak kuruldu. Birçok eğlence ve sinema kanalının bulunduğu DigiFunClub'ın bir dönem futbol maç yayın haklarını alacağı bile söyleniyordu. Ancak aynı yıl Uzan Grubu'nun Türkiye İmar Bankası nedeniyle oluşan borçlarından dolayı TMSF'nin Uzan Grubu'na ait kuruluşlara el koymasıyla beraber kapanan DigiFunClub'ın ömrü sadece birkaç ay sürdü.

Bünyesindeki kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

Star TV, TRT 1, Kanal D, Anadolu TV, TGRT, Star Max, Star Plus, Flash TV, NTV, CNBC-e, CNN Türk, Sky News, FutGol, Eurosport 1, Einstein TV, Discovery Channel, Performance Channel, Heyecan TV, Kral TV, Nev TV, Joy TV, Dizi TV, Yeşilçam TV, SineKlasik, SineKlasik 2 ve Night Club yayın yapmıştır.