Someone Put Your Hand Out (Michael Jackson şarkısı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Someone Put Your Hand Out
Michael Jackson single
Yayımlanma Mayıs 1992
Format Kaset
Tarz R&B, Ballad
Süre 5:25
Şirket Epic, Pepsi
Yazar Michael Jackson
Yapımcı Teddy Riley
Michael Jackson single kronolojisi
"In The Closet"
(1992)
"Someone Put Your Hand Out" "Who Is It"
(1992)

"Someone Put Your Hand Out", Amerikalı şarkıcı Michael Jackson ve Teddy Riley tarafından 1987 yılında Bad albümü için yazılmıştır. Fakat ikili daha sonra şarkı üzerinde çalışarak, 1992 yılında şarkıyı yeniden yazdı. Ancak şarkı yine de Jackson'un 1991 çıkışlı Dangerous albümüne alınmamıştır.

Promosyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mayıs 1992'de, Avrupa'da, Michael Jackson'un yaklaşan dünya turnesi olan Dangerous World Tour'u tanıtmak amaçlı olarak Pepsi tarafından yayımlanmıştır. Tam belirtilmemekle birlikte 500,000 adet basıldığı bilinmektedir. Bu basımlar, Pepsi ürünleri alanların topladıkları ve kazandıkları kuponlara verilmek üzere basılmıştır. Şarkı ayrıca, Haziran 1992'de Avrupa ve Birleşik Krallık'ta Pepsi özel promosyon paketinde yayınlanmıştır. Bu paket özel bir Michael Jackson posteri, promosyon stickerı, Jackson'un yaklaşmakta olan Dangerous Dünya Turnesine ait bir basın bülteni ve "Someone Put Your Hand Out"'un kaset singleını içermektedir. 1993 yılında parça ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri'nde Sony Walkman için bir CD promosyon single'ı olarak yayınlanacaktı. Michael Jackson özel simgeli kulaklıkları satın alan müşteriler, "Someone Put Your Hand Out" ve diğer birkaç yayımlanmamış Jackson şarkısını da barındıran bir CD kazanacaklardı. Fakat bu promosyon, Jackson'a 1993 yılında açılan çocuk tacizi suçlamaları nedeniyle rafa kaldırıldı.

Canlı performanslar[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, Jackson'un hiçbir albümüne dahil edilmemesine rağmen Dangerous World Tour'da, Will You Be There parçasından önce Enstrümantal bir geçiş olarak sergilenmiştir.