İçeriğe atla

Smile PreCure!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Smile PreCure!
スマイルプリキュア!
(Sumairu PuriKyua!)
TürAksiyon, mahō shōjo
Anime televizyon dizisi
YönetmenTakashi Otsuka
YapımcıAtsutoshi Umezawa
SenaristShōji Yonemura
MüzikYasuharu Takanashi (JP)
Noam Kaniel (Noam) (US)
StüdyoToei Animation
Lisans
KanalANN, TV Asahi (ABC)
Diğer kanallar
Yayın tarihi 5 Şubat 2012 27 Ocak 2013
Bölüm sayısı48
Manga
YazarIzumi Todo
ÇizerFutago Kamikita
YayımcıKodansha
DergiNakayoshi
DemografikShōjo
Yayın tarihiMart 2012Şubat 2013
Cilt sayısı1
Oyun
Smile Precure! Let's Go! Märchen World
GeliştiriciNamco Bandai Games
YayımcıNamco Bandai Games
TürMini oyun
PlatformNintendo 3DS
Çıkış tarihi2 Ağustos 2012
Anime filmi
Eiga Smile PreCure!: Ehon no Naka wa Minna Chiguhagu!
YönetmenNarumi Kuroda
SenaristShōji Yonemura
StüdyoToei Animation
Yayın tarihi27 Ekim 2012
Yayın süresi70 dakika

Smile PreCure! (Japoncaスマイルプリキュア! Sumairu PuriKyua!; "Gülümseme Pretty Cure") veya diğer adı ile Glitter Force, Toei Animation tarafından hazırlanan 2012 yapımı bir mahō shōjo anime televizyon serisidir. Seri, Pretty Cure serisinin dokuzuncu serisi olup yönetmenliği Takashi Otsuka, senaryosu Shōji Yonemura ve müzikleri ise Yasuharu Takanashi tarafından yapılmıştır. Seri, Şubat 2012-Ocak 2013 tarihleri arasında TV Asahi'de yayınlandı. Anime serisine dayanan bir film ise 26 Ekim 2013 tarihinde gösterime girdi. Seri, Suite PreCure! serisinin yerini almış olup daha sonra yerini DokiDoki! PreCure serisine bıraktı. Serinin ana teması masallar ve mutluluktur.

Masallardan çeşitli karakterlerin bulunduğu Märchenland Krallığı (メルヘンランド, Meruhenrando), dünyasını mutsuz sonunu yaşamaya yönlendirmek isteyen kötü Pierrot tarafından saldırıya uğrar, ancak kraliçe onu kapatmak için son enerjisini kullandığında durdurulur. Pierrot'un Kötü Son Krallığı'ndan köleleri, Dünya halkının negatif enerjisini kullanarak onu canlandırmaya çalıştıklarında, kraliçe haberci Candy'yi beş büyülü kızdan oluşan bir ekip kurması için gönderir. Dizi, güçlerini yükseltmelerini ve kraliçeyi canlandırmalarını sağlayacak Cure Decors adlı büyülü jetonları toplamak için düşmanlarıyla savaşmaya çalışan ekibin oluşumunu ve kızların maceralarını takip etmektedir.

  1. ^ "Saban Brands Gives Glitter Force Trademark to Toei Animation - The Tokusatsu Network". tokusatsunetwork.com. 25 Mayıs 2017. 30 Mayıs 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Mart 2021. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]
Önce gelen
Suite PreCure!
Pretty Cure
2012-2013
Sonra gelen
DokiDoki! PreCure