Digimon Frontier

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Digimon Frontier
デジモンフロンティア
(Dejimon Furontia)
Tür Macera, fantezi[1]
Anime televizyon dizisi
Yönetmen Yukio Kaizawa
Senarist Sukehiro Tomita
Müzik Takanori Arisawa
Stüdyo Toei Animation
Lisans
Kanal Fuji TV
Diğer kanallar
M-Net (K-TV)
Yayın tarihi 7 Nisan 2002 30 Mart 2003
Bölüm sayısı 50
Anime filmi
Island of Lost Digimon
Yönetmen Takahiro Imamura
Senarist Sukehiro Tomita
Müzik Takanori Arisawa
Stüdyo Toei Animation
Yayın tarihi 20 Temmuz 2002
Yayın süresi 40 dakika
Wikipe-tan without body.svg Anime ve manga portali

Digimon Frontier (Japoncaデジモンフロンティア Dejimon Furontia) veya Digimon: Digital Monsters (4. sezon), Toei Animation tarafından hazırlanan 2002 yapımı bir anime serisidir. Seri, Digimon serisinin dördüncü anime serisi olup ilk üç seriden farklı olarak, ana karakterler olan "DigiDestined", partner Digimon'u eğitmek yerine, "Efsanevi Savaşçılar" olarak bilinen antik ruhlarla birleşmektedirler. Digimon Tamers gibi, doruk noktası da her ortağı bir Mega formu olarak kaynaştıran herhangi bir insana sahiptir. Seri, 7 Nisan 2002-30 Mart 2003 tarihleri arasında yayınlandı.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seriden önceki olaylarda, Dünya'nın çeşitli iletişim ağlarından kaynaklanan paralel bir evren olan Dijital World'de büyük ve yıkıcı bir savaş çıkmıştır ve bu savaşı Lucemon ile 10 Efsanevi Savaşçı kendilerini feda ederek durdurmuşlardır. Daha sonralarda barışı sağlamak için Dijital World, üç büyük melek olan Cherubimon, Seraphimon ve Ophanimon tarafından yönetmeye başlamıştır.

Ancak bir süre sonra Cherubimon asileşerek yeniden savaş başlatır ve Böylelikle Cherubimon'un desteği ile yaratık-digimonlar ve insan-digimonlar birbiriyle savaşmaya başlar. Eskisi gibi efsanevi savaşçılar olmadığı için savaş, Digital World'ü parçalar ve yok etmeye başlar. Ancak bu dünyaya giren beş çocuk, eski savaşçıların ruhları ile temasa geçebilmektedirler ve bu güçleri sayesinde savaşı durdurmaya çalışırlar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Ross, Carlos. "Digimon S4: Digimon Frontier". THEM Anime Reviews. 31 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ekim 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]