İçeriğe atla

She-Hulk: Attorney at Law

Vikipedi, özgür ansiklopedi
She-Hulk: Attorney at Law
FormatDijital
TürSüper kahraman
UyarlamaMarvel Comics
Yaratıcı yönetmen(ler)Jessica Gao
BaşrolTatiana Maslany
Mark Ruffalo
Tim Roth
Ginger Gonzaga
Renée Elise Goldsberry
Jameela Jamil
ÜlkeABD
Diliİngilizce
Sezon sayısı1
Bölüm sayısı9
Yapım
YapımcıKevin Feige
Gösterim süresi30–40 dakika
Yapım şirketiMarvel Studios
Yayın bilgileri
KanalDisney+
Yayın tarihi18 Ağustos 2022 - 13 Ekim 2022
Durumusona erdi.
Kronoloji
İlişkili programlarDisney+
Marvel Sinematik Evreni

She-Hulk (She/Hulk olarak stilize edilmiştir), aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan, Disney+ yayın hizmeti için Jessica Gao tarafından yaratılan bir Amerikan televizyon dizisidir. Marvel Studios tarafından üretilen Marvel Sinematik Evreninde (MCU) televizyon dizisinin bir parçası olması ve franchise filmleriyle sürekliliği paylaşması amaçlanıyor. Gao, yönetmen ekibine liderlik eden Kat Coiro ile baş yazar olarak görev yapıyor.

Tatiana Maslany, Jennifer Walters / She-Hulk olarak rol alıyor. Mark Ruffalo, Tim Roth, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry ve Jameela Jamil de başrolde yer alıyor. Gao Kasım ayında işe ile dizi, Ağustos 2019'da açıklandı. Coiro, Eylül 2020'de birden fazla bölümü yönetmek için katıldı ve Maslany rol aldı. Aralık ayına kadar Roth ve Ruffalo oyuncu kadrosuna katılmıştı ve Anu Valia'nın da yönetmesi bekleniyordu. Çekimler 2021 Nisan ayının ortalarında Los Angeles ve Atlanta, Georgia'da başladı ve Ağustos ayının sonlarına kadar sürdü.

She-Hulk'un 18 Ağustos 2022'de vizyona girdi. Dizi on bölümden oluşuyor. MCU'nun Dördüncü Evresinin bir parçası olacak şekilde kurgulanmıştır.[1]

Dizi 30 dakikalık on bölümden oluşacak.

Serinin ilk görüntüleri 12 Kasım 2021'de Disney+'de yayınlandı.

She-Hulk'un 18 Ağustos 2022'de vizyona girdi. Dizi on bölümden oluşuyor. MCU'nun Dördüncü Evresinin bir parçası olacak şekilde kurgulanmıştır.

Kasım 2019'da Feige, dizide She-Hulk'u tanıttıktan sonra karakterin MCU filmlerine geçeceğini belirtti.

  1. ^ "She-Hulk on Disney+ release date, cast, trailer, plot and latest news". Radio Times (İngilizce). 2 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Kasım 2021. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]