Ant-Man ve Wasp: Quantumania

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Yönetmen Peyton Reed
Yapımcı Kevin Feige
Yazar Jeff Loveness
Uyarlama Şablon:Indented plainlist
Oyuncular
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Studios
Motion Pictures
Çıkış tarih(ler)i 17 Şubat 2023 (2023-02-17) (United States)
Ülke ABD
Dil İngilizce

Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Marvel Comics karakterleri Scott Lang / Ant-Man ve Hope van Dyne / Wasp dayanan yeni bir Amerikan süper kahraman filmidir. Yapımcı Marvel Studios ve tarafından dağıtılan Walt Disney Studios Motion Pictures, bu devamıdır Ant-Man (2015) ve Ant-Man ve Wasp (2018) ve bir parçası Marvel Sinematik Universe (MCU).

Üçüncü bir Ant-Man filmi için planlar Kasım 2019'da teyit edildi ve Reed ve Rudd geri döndü. Loveness, COVID-19 salgını sırasında başlayan filmin geliştirilmesiyle Nisan 2020'de işe alındı. Filmin adı ve yeni oyuncu kadrosu Aralık 2020'de açıklandı. Filmin çekimleri 2021 Şubat ayı başında Türkiye'de başladı ve Atlanta, Georgia, Londra, İngiltere ve Los Angeles'da çekilecek.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania, MCU'nun Dördüncü Aşamasının bir parçası olarak 2023'de Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürülecek.

Üretim[değiştir | kaynağı değiştir]

Çekimler[değiştir | kaynağı değiştir]

4 Şubat 2021'de Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kapadokya bölgesinde çekimlere başladığını, yapımın da ülkenin diğer bölgelerinde de yapılacağını duyurdu. Filmin prodüksiyonu, COVID-19 salgını nedeniyle ilk Ocak 2021 başlangıç tarihinden itibaren ertelendi. Atlanta, Georgia, Londra, İngiltere ve Los Angeles'ta da çekimler yapılacak.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]