İçeriğe atla

Same Heart

Vikipedi, özgür ansiklopedi
İsrail "Same Heart"
Fayngold, Kopenhag'da şarkısını tanıtıyor
2014 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülkeİsrail
Şarkıcı(lar)Mey Fayngold
Dillerİbranice, İngilizce
Besteci(ler)Rami Talmid
Söz yazar(lar)ıRami Talmid
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi14.
Yarı final puanı19
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Rak bişvilo" (2013)   
"Golden Boy" (2015) ►

"Same Heart" (Türkçe: Aynı kalp), İsrailli şarkıcı Mey Fayngold tarafından seslendirilen bir şarkıdır. İsrail'in kamusal yayın kuruluşu IBA tarafından gerçekleştirilen ulusal final doğrultusunda, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da gerçekleştirilen 2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsrail'i temsil etmek üzere seçilmiştir.[1] Pop rock ve elektronik dans müziği elementlerinin ağır bastığı şarkının ilk ve son kısmı ile nakaratı İngilizce, ikinci kısmı ise İbranice olarak söylenmiştir. Hayranların favorilerinden biri olan şarkı, yarışmanın 8 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilen ikinci yarı finalini 19 puan toplayarak on dördüncü sırada tamamlamış ve ilk ona giremediği için yarışma finaline yükselememiştir.[2]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Storvik-Green, Simon. "Israel chooses Same Heart for Copenhagen!". Avrupa Yayın Birliği. 18 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Mart 2014. 
  2. ^ "İsrail Eurovision'dan çekilmeyi düşünüyor". Şalom. 19 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Haziran 2014. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]