Noa Kirel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Noa Kirel
Noa Kirel in 2016.jpg
Kirel in 2016
Doğum Noya Kirel
10 Nisan 2001 (2001-04-10) (21 yaşında)
Ra'anana, İsrail
Milliyet İsrailli
Meslek
 • Şarkıcı
 • dansçı
 • TV sunucusu
 • model
Etkin yıllar 2015–günümüz
Boy 156 cm
Müzikal kariyeri
Tarzlar
Çalgılar Vokaller
Müzik şirketi
İlişkili hareketler
Kirel, İsrail Savunma Kuvvetleri'nin 2021'deki askeri bando askeri olarak

Noa Kirel ( İbraniceנועה קירל  ; 10 Nisan 2001 doğumlu) İsrailli şarkıcı, oyuncu ve televizyon sunucusu. 2017 ve 2020 yılları arasında en iyi İsrailli oyuncu dalında MTV Avrupa Müzik Ödülleri'ni kazandı.[1][2]

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Noya (daha sonra Noa) Kirel, Ra'anana'da hem Aşkenaz Yahudisi ( Avusturya-Yahudi ) hem de Sefarad Yahudisi ( Fas-Yahudi ) kökenli İsrail doğumlu ebeveynlerin kız çocuğu doğdu. Amir ve Ilana Kirel'in en küçük çocuğudur. İki ağabeyi var. Babası, merkezi Barkan sanayi parkında bulunan ithal cam işletmesi Glassco Glass'ın CEO'sudur. Baba tarafından Kirel'in Holokost'ta öldürülen akrabaları var.[3]

Doğumda ilk adı Noya'ydı, ancak üç aylıkken ciddi bir böbrek hastalığı teşhisi konulduktan sonra, bir haham anne babasına hareket edebilmesi için adını Noa olarak değiştirmesini önerdi ('Noa' da büyüler). İbranice'de hareket) büyüdükçe. Haham da onun dansçı olacağını tahmin etmişti.[4]

Mart 2020'de İsrail Savunma Kuvvetleri'ne (IDF) kaydoldu ve bir askeri bandoda görev yapıyor.[5] Şubat 2022'de Kirel, IDF'deki hizmetini tamamladı.

Müzik kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kirel, çocuklarını farklı alanlarda başarıya iten ebeveynleri izleyen HOT'ın Pushers belgesel dizisinde rol aldı. Gösteri, eğlence kariyerine finansal olarak destek veren Kirel ve babasını içeriyordu. Kirel, İsrail'de Roberto Ben-Shoshan tarafından yönetiliyor ve uluslararası alanda Sharona Nomder (Morse Artists) tarafından ortak yönetiliyor.

2015 yılında YouTube'da "Medabrim?" adlı ilk şarkısını seslendirdi. .[4] Başarısının ardından o yıl "Killer" adlı başka bir şarkı yayınladı. Şarkının kışkırtıcı klibi Kirel'in genç olması nedeniyle ortalığı karıştırdı. Galgalatz çalma listesine giren ilk şarkı olan "Yesh Be Ahava", "Rak Ata", "Hatzi Meshuga", "Bye" dahil olmak üzere YouTube'da yer alan ve çeşitli İsrail radyo istasyonlarında çalınan ek şarkılar yayınladı. Lahofesh" ve "On Li Siman". 2016 sonunda çocukların seçildiği törende "Yılın Şarkıcısı" ödülünü kazandı. 26 Şubat 2017'de Kirel, Sagi Breitner ile birlikte kidZ kanalında "Lipstar" müzik programına ev sahipliği yapmaya başladı. Mayıs 2017'de, kendisinin hem yazıp hem de besteleyen Avior Melasa ile düet yaptığı "Makom Leshinuy" adlı bir şarkı yayınladı. Kirel, yıl boyunca hepsi pazarlama single'ları olan birkaç şarkı daha yayınladı: "Lirkod", "Kimeat Meforsemet", "Wow", "Mi Yiten Li Et Ha'Koach". 22 Haziran'da Nearly Famous adlı gençlik filminde Ömer Dror ile birlikte rol aldı. Aynı yıl Ömer Dror ile birlikte "Üç Silahşörler" adlı tiyatro oyununda yer aldı. 28 Ağustos'ta Kirel, Danny Sanderson'ın şarkısının kapak versiyonu olan Agam Bohbut ile seslendirdiği bir single yayınladı; Bezeq kampanyasının bir parçası olarak "Etzel Ha'Doda ve Ha'Dod". Kasım 2017'de " MTV Avrupa Müzik Ödülleri "nde "Uluslararası Sanatçı" kategorisinde İsrail'i temsil etti.

Ocak 2018'de Kfula adlı televizyon dizisinde kendini ve ünlü benliğinin başına gelen her şeyi yazan bir blogcu olan Kitty Popper'ı (Libby Omer) oynadı. Dizi, KidZ kanalında yes ve HOT'ta yayınlandı. 18 Şubat'ta <i id="mwQg">İsrail'in Got Talent'inde</i> yargıç olarak yer aldı. 25 Mart 2018'de "Megibor Le'Oyev" single'ını yayınladı. O yılın 1 Mayıs'ında "Shilton Ha'Tzlalim" dizisinde Basemet olarak yer aldı. 9 Ağustos'ta Menora Mivtachim Arena'da Kirel ve Kfula dizisinin yıldızlarının başrollerini paylaştığı bir tiyatro prodüksiyonu Kfula gösterisi başladı. 20 Ağustos'ta #Freestyle Festigal prodüksiyonunun tema şarkısı yayınlandı. Eylül 2018'in başlarında, gösteriyi tanıtmak için tam uzunlukta bir film çıktı. Gösteri 13 Kasım 2018'den 8 Ocak 2019'a kadar sürdü. 5 Eylül'de Kirel, The Ultras'ın "Cinderella" şarkısında yer aldı. 20 Eylül'de HOT kampanyası için Arik Sinai'nin "Siba Tova" şarkısı "Hine Ze Ba"nın yeni cover versiyonunda "Ma Kashur Trio" ve Itai Levy ile işbirliği yaptı. Ekim ayında Kirel, İsrail'i MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde ikinci kez temsil etmek üzere seçildi, ancak sıkı bir program nedeniyle İspanya'daki törene katılamadı. O ay, Kirel yeni bir kozmetik şirketi olan "Keff" için sunucu olarak işe alındı. 2 Kasım'da, Festigal kapsamında İsrailli şarkıcı Jonathan Mergui ile işbirliği içinde "Zikaron Yashan " şarkısını yayınladı. 11 Kasım'da Kirel'in de aralarında bulunduğu 2018 Festigal'in oyuncu kadrosu, bir video klip ile orijinal şarkı "Tinshom"u yayınladı. 23 Kasım'da Amir Fryszer Guttman'ı anma törenine katıldı. Aralık 2018'de Kirel, KidZ Channel ve İsrail Ulusal Karayolu Güvenliği Otoritesi ile bisiklet sürerken kask takmayı teşvik eden bir kampanya yürüttü. Mayıs 2020'de bir evet reklamına katıldı. Kasım 2020'de Kirel, COVID-19 pandemisiyle mücadele eden hastaneleri desteklemek için yardım amaçlı bekar Katan Aleinu için diğer 39 İsrailli sanatçıya katıldı.[6]

Haziran 2020'de Noa, Amerikan plak şirketi Atlantic Records ile sözleşme imzaladı.[7] O yılın Aralık ayında Kirel, WME ile anlaştı.[8]

Mart 2021'de Kirel'in Picturestart tarafından üretilen uzun metrajlı bir filmde oynayacağı açıklandı.[9] Mayıs 2021'de Kirel, İsrailli şarkıcı Ömer Adam ile işbirliği içinde, İsrail devletinin milli marşı Hatikvah'ın remix versiyonunu yayınladı.[10] İşbirliği eleştirildi ve birçok kişi bunu "saygısız" ve "utanç verici" olarak nitelendirdi.[10] Onur Ayının şerefine Kirel ve İsrailli komedyen Ilan Peled, "Trilili Tralala" single'ını yayınladı.[11] single İsrail'de bir Gay marşı statüsünü kazandı ve piyasaya sürüldükten sonra Media Forest'ın İsrail single listesinde iki numaraya ulaştı.

14 Temmuz 2021'de ilk uluslararası single'ı "Please Don't Suck"ı yayınladı.[12] 15 Ekim 2021'de Kainat Güzeli 2021 Töreninde de seslendirdiği "Bad Little Thing" single'ını yayınladı.[13][14]

12 Ocak 2022'de "Thought About That" single'ını yayınladı.[15]

11 Temmuz 2022'de 2023 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsrail'i temsil etmek üzere seçildi.[16]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Singlelar[değiştir | kaynağı değiştir]

Başlık Yıl Pik grafik pozisyonları Albüm Notlar Kayıt Etiketi
ISR
"Medabrim" 2015 rowspan="6" style="background: #ececec; color: grey; vertical-align: middle; text-align: center; " class="table-na" | Non-album single İlk çıkış single'ı. İngilizce anlamı - "Konuşmak". NMC Birleşik Eğlence Ltd.
"Katil" - -
"Yesh Bi Ahava" - İngilizce anlamı - "İçimde Aşk Var".
"Hazi Meşuga" 2016 - İngilizce anlamı – "Yarı Çılgın".
"Rak Ata" - İngilizce anlamı - "Yalnızca Sen".
"On Li Siman" - İngilizce anlamı – "Bana Bir İşaret Ver".
"Makom Leshinuy"(featuring Avior Malsa)
2017 - havacı malsa İngilizce anlamı - "Değişim için Bir Yer".
"Kima'at Mefursemet" rowspan="16" style="background: #ececec; color: grey; vertical-align: middle; text-align: center; " class="table-na" | Non-album single İngilizce anlamı – "Neredeyse Ünlü".

Aynı adlı filmden promosyon single'ı.

"Etzel HaDoda VeHaDod"

(with Agam Buhbut)

3 İngilizce anlamı - "Teyze ve amcada".

Bir Bezeq kampanyasından şarkı.

Orijinali Danny Sanderson'a aittir.

"Tikitaş"(featuring Stephane Legar)
- "Τι Κοιτάς" kelimesinin İbranice versiyonu,

aslen Eleni Foureira tarafından.

"Migibor Leoyev" 2018 - İngilizce anlamı - "Kahramandan Düşmana".
"Ba Li Otcha" - İngilizce anlamı - "Seni İstiyorum".
"davul" 2019 - Bir Renuar kampanyasının promosyon single'ı.
"Hatzuf" - İngilizce anlamı – "Kaba"
"Kese" 7 -
"SLT" - Baş harfler "Buna Benzer Sesler" anlamına gelir

Bir Renuar kampanyasına promosyon single'ı

"Meusharim"(by Dolli & Penn, with Liran Danino)
1 İngilizce anlamı – "Mutlu"
"Ben Atah Gever" 2020 13 İngilizce anlamı – "Eğer Erkeksen"
"Milyon Dolar" (featuring Shahar Saul) 1 -
"Ambulans"

(with Jonathan Mergui)

4 -
"Yahalom" 2021 2 İngilizce anlamı – "Elmas"
"Trilli Tralala"

(with Ilan Peled)

1 -
" Lütfen Emme " 6 - Atlantik Kayıtları
"Kötü Küçük Şey" 14 -
"Reaşim"

(with Osher Cohen)

1 İngilizce anlamı – "Gürültüler" Aroma Müzik
"Bunu Düşündüm" 2022 - - Atlantik Kayıtları
"—", listeye girmeyen veya piyasaya sürülmemiş bir single'ı belirtir.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Film
Yıl İsim rol Notlar
2016 Troller DJ Suki Ses; İsrail Versiyonu
2017 Kimaat Mefursemet Rotem ilk film
Televizyon
Yıl İsim rol Notlar
2015 iticiler Kendini Belgesel gerçeklik televizyon dizisi
2016 Yom Be'Hayei
2017 Achoti Kaftza Kita
Gav Ha'Uma Misafir
2017–2018 LipStar Yardımcı Ev Sahibi
2018–2020 Kfula Noa Kirel / Libi Ömer Ana rol
2018–2019 İsrail'in Yeteneği Var Kendini Hakim
2018 Shilton Hatzlalim Basemet Amsalem Tekrar eden rol
2019 iç içe Kendini Misafir
Yükselen yıldız Konuk Hakim
2020 Lo Nafsik Lashir Yarışmacı
Beit Sefer Le'Musica Hakim
2021 <i id="mwAYk">Carpool Karaoke İsrail</i> Misafir

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

 • İsrail Müziği
 • İsrailli Kadınlar

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Here's the full list of MTV EMA 2017 winners - NME". NME. 12 Kasım 2017. 4 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2022. 
 2. ^ Reiher (3 Kasım 2019). "MTV EMA 2019 Winners & Nominees Full List". Heavy.com (İngilizce). 3 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2022. 
 3. ^ "Arşivlenmiş kopya". 24 Kasım 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2022. 
 4. ^ a b Littman (13 Nisan 2019). "This Teen Is Israel's New Britney Spears. But Why Is She Such a Hit?". Haaretz (İngilizce). 24 Kasım 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2022.  Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi: "Haaretz" adı farklı içerikte birden fazla tanımlanmış (Bkz: Kaynak gösterme)
 5. ^ "A teenage pop sensation becomes a soldier, and the Israeli army tries to cope". Washington Post (İngilizce). ISSN 0190-8286. 31 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Nisan 2021.  Birden fazla yazar-name-list parameters kullanıldı (yardım); Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 6. ^ "'We Got This' is rallying cry of new Static song for COVID-19". The Times of Israel (İngilizce). 13 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mart 2021.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 7. ^ "Pop star Noa Kirel signs multimillion-dollar deal with Atlantic Records, possibly largest ever for an Israeli artist". Jewish Telegraphic Agency (İngilizce). 11 Haziran 2020. 14 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Nisan 2021. 
 8. ^ "Pop Star Noa Kirel Signs With WME (Exclusive)". The Hollywood Reporter (İngilizce). 2 Aralık 2020. 14 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Nisan 2021. 
 9. ^ "Picturestart Developing Movie Starring Israeli Pop Superstar Noa Kirel". Deadline (İngilizce). 2 Mart 2021. 14 Nisan 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Nisan 2021.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 10. ^ a b "Omer Adam, Noa Kirel's 'Hatikvah' remix sparks social media snark storm". The Jerusalem Post | JPost.com (İngilizce). 5 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2021. 
 11. ^ "Israeli Singer Noa Kirel Releases New Song Celebrating Pride Month". The Algemeiner (İngilizce). 9 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2021. 
 12. ^ "Israeli Pop Star Noa Kirel Sets Her Sights on the U.S. With Sassy English Single, 'Please Don't Suck'". Variety (İngilizce). 14 Temmuz 2021. 21 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Temmuz 2021.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 13. ^ "Noa Kirel Spins A Pharmaceutical 'Fantasy' In Vibrant 'Bad Little Thing' Music Video". Hollywood Life (İngilizce). 15 Ekim 2021. 15 Ocak 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Ocak 2022.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 14. ^ "Israel's beauty on full display as India takes the crown at Miss Universe in Eilat". www.timesofisrael.com (İngilizce). 28 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Ocak 2022.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 15. ^ "VIDEO: Noa Kirel Releases New Single 'Thought About That'". BroadwayWorld.com (İngilizce). 15 Ocak 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Ocak 2022.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)
 16. ^ "נועה קירל נבחרה לייצג את ישראל באירוויזיון 2023" [Noa Kirel was chosen to represent Israel at the 2023 Eurovision Song Contest]. Ynet. 11 Temmuz 2022. 11 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Temmuz 2022.  Yazar |ad1= eksik |soyadı1= (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]